Filter

poruka: 3
|
čitano: 1.241
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Filter za dim

Satsavljam konfiguraciju za jednu osobu čija je radna okolina prašnjava i punda dima (i pas živi u sobi). Prijašnji kompovi su dosta često imali začepljenje ventilatora i crkavanja napajanja, a ni optičke pržilice nisu dugo živjele. Pa sam sada odlučio Coolermaster Crenturion 5, koje u sebi ima neke spužve na prednjoj usisnoj strani koje bi trebale djelomično blokirati prašinu. Ali mislim da to baš i neće pomoći jer se u toj sobi jako puno puši Smijeh, a čestice dima se uvlače u najsitnije rupice u kompu.

Jedanput sam išao čisti to kućište, na ventilatoru od procesora i okolo je bila neka smeđe ljepljiva smjesa odvratnog smrada i nemoguća za očistit. Na kraju sam stavio novi ventilator.

Da li postoje kakvi filteri koji bi se dali smjestiti ispred ventilatora koji uvlače zrak, a da efikasno filtriraju zrak od mikro čestica? Pada mi ideja da izrežem onu micro-fiber krpu za prašinu i uguram na kritična mjesta, ali to bi dosta smanjilo dodok zraka.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Filter za dim

a da stavis kuciste u neku "kutiju", napravis dva otvora za zrak i na njih stavis spuzvu?

15 godina
offline
Filter

Neki spominju stavljanje zenske carape na usise (lol) ali to mi je izgledalo preperverzno (neznam zasto, ali zenske carape imaju jedno jedino mjesto - lijepa zenska noga)...

 

Ako nadjes kakvo drugo rijesenje molim te da mi javis :)

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice