Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.814
|
čitano: 3.433.354
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
doky01akablava kaže...
Probao GPU i CPU stress test,na +12V railu pada na 10.5-10.6 V lol definitivno zrelo za jače

 Ne treba tebi jače napajanje nego ti treba ispravno napajanje, ako su rezltati mjerenja točni to napajanje nije ispravno.

www.itelektronika.com
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ITelektronika kaže...
doky01akablava kaže...
Probao GPU i CPU stress test,na +12V railu pada na 10.5-10.6 V lol definitivno zrelo za jače

 Ne treba tebi jače napajanje nego ti treba ispravno napajanje, ako su rezltati mjerenja točni to napajanje nije ispravno.

 Tako izbacuje Aida64 Extreme i HW Monitor,nemam multimeter da tocna odstupanja izmjerim,koliko to pouzdano ?

9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nije pouzdano.

 

www.itelektronika.com
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ITelektronika kaže...

Nije pouzdano.

 

 Cek sta nije pouzdano,napajanje ili nacin mjerenja ? Onda znaci ne mora ni biti da napajanje zeza jer bi trebao multimetrom izmjeriti tocne oscilacije 

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
doky01akablava kaže...
ITelektronika kaže...

Nije pouzdano.

 

 Cek sta nije pouzdano,napajanje ili nacin mjerenja ? Onda znaci ne mora ni biti da napajanje zeza jer bi trebao multimetrom izmjeriti tocne oscilacije 

 nisu pouzdana mjerenja, ali vrlo vjerojatno pokazuju da nešto s napajanjem nije u redu

meni su primjerice rezultati prema hw monitoru od 12.096 do 12.288 (po zadnjih sat vremena igranja fallouta4), ali ne padaju ispod

16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
doky01akablava kaže...
ITelektronika kaže...

Nije pouzdano.

 

 Cek sta nije pouzdano,napajanje ili nacin mjerenja ? Onda znaci ne mora ni biti da napajanje zeza jer bi trebao multimetrom izmjeriti tocne oscilacije 

 To ne možeš multimetrom. Trebaš osciloskop. Multimetar je trom.

Twitter: @191x7
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...
doky01akablava kaže...
ITelektronika kaže...

Nije pouzdano.

 

 Cek sta nije pouzdano,napajanje ili nacin mjerenja ? Onda znaci ne mora ni biti da napajanje zeza jer bi trebao multimetrom izmjeriti tocne oscilacije 

 nisu pouzdana mjerenja, ali vrlo vjerojatno pokazuju da nešto s napajanjem nije u redu

meni su primjerice rezultati prema hw monitoru od 12.096 do 12.288 (po zadnjih sat vremena igranja fallouta4), ali ne padaju ispod

 Oscilacije su meni dok sam imao Corsair VX 550 sa R9 280x,8 GB DDR3,Phenom II x4 920 koji ima veci TDP,a i R9 280x duplo skoro nego R7 265 bilo max 0.1-0.2 V +- dok je pod full loadom.
Ovdje pod full loadom znaci cim pokrenem Furmark i CPU stress test padne na 10.6 V cak 10.5 V dok je GPU full load bude 10.9-11.2 V,ali cim CPU bude pun loadom 10.5-10.7V sto je mislim definitivno znak za promjenu.

Nasao sam Corsair CX 600 polovni i uzeti cu,hoce li to biti dovoljno i jos za neku R9 380 u buducnosti ?

9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pad napona i vrijednosti napona se mjere multimetrom, ripple se mjeri osciloskopom. Ne zato jer je multimetar spor i trom nego zato jer multimetar mjeri RMS vrijednosti a ne p-p vrijednosti.

Mjerenje napona s razno raznim programčićima je nepouzdano. U tvom slučaju za takva odstupanja bi morala reagirati zaštita jer je to debelo van ATX specifikacija.

Posudi multimetar i izmjeri napone. U stvari, s obzirom o kojem napajanju razgovaramo, promijeni napajanje.

www.itelektronika.com
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2015 16:29 (ITelektronika).
9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...
doky01akablava kaže...
ITelektronika kaže...

Nije pouzdano.

 

 Cek sta nije pouzdano,napajanje ili nacin mjerenja ? Onda znaci ne mora ni biti da napajanje zeza jer bi trebao multimetrom izmjeriti tocne oscilacije 

 nisu pouzdana mjerenja, ali vrlo vjerojatno pokazuju da nešto s napajanjem nije u redu

meni su primjerice rezultati prema hw monitoru od 12.096 do 12.288 (po zadnjih sat vremena igranja fallouta4), ali ne padaju ispod

Ako nisu pouzdana tada mogu samo biti koristan alat da bi ukazalo na eventualne probleme s napajanjem te da bi trebalo provjeriti s nekakvim multimetrom.

www.itelektronika.com
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

molim pomoć, da li napajanje sa slike može "tjerati" konfu 775 sa q6600 i hd6850, thnx??!

 

ps. i jel moguće da je samo 135w maximum dotičnog?

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2015 10:04 (bobsi).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
bobsi kaže...

molim pomoć, da li napajanje sa slike može "tjerati" konfu 775 sa q6600 i hd6850, thnx??!

 

ps. i jel moguće da je samo 135w maximum dotičnog?

 Nemože ovo tjerat 2 upaljača a kamoli konfu, kupi pošteno napajanje jer ovo je shrot koji ide uz najjadnija kučišta.

I knew a man who once said : Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

kupiš kućište za 200kn, i dobiješ gratis napajanje od "400w" :P

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2015 12:38 (Rasho).
Moj PC  
2 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
bobsi kaže...

molim pomoć, da li napajanje sa slike može "tjerati" konfu 775 sa q6600 i hd6850, thnx??!

 

ps. i jel moguće da je samo 135w maximum dotičnog?

 moj frend je jedno vrijeme na takvom napajanju drzao E5300 sa GTX460 grafom, ali ako se uzme u obzir da je imao "dobar" bottleneck sa tim procesorom daje se zakljuciti da nikad nije ni trosila koliko moze, tako da definitivno mjenjan napajanje, nije vrijedo riskirati. Uzmi barem neko kvalitetnije napajanje od 400w kao npr Fortron Hexa 400W, ili recimo malo jeftinije Xilence 500W RedWing R7 Edition, 120mm

9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Očito se niste informirali o kakvom je brendu riječ.........

 

MS Industrial je poduzeće koje objedinjuje dizajn, proizvodnju i prodaju, koja svjetskom tržištu nudi kvalitetne proizvode ......Svi stupnjevi proizvodnje i sami proizvodi podliježu strogoj kontroli kvalitete. Slijedeći europske norme i domaće zakonske odredbe poseban tim u MS Industrialu nadzire i prati tehničke osobine, opremu, pouzdanost, dizajn i prikladno pakiranje jer je to dio tržišne konkurentnosti i kompleksnog sklopa aktivnosti kako bi se održala vodeća pozicije......Prisutan je znanstveni pristup prilagođen regionalnim potrebama........Razvoj i ekološka svijest povezani su i čine svakodnevni cilj MS Industriala.....

 

Nešto o njihovom novom modelu napajanja;

 

MS PLATINUM 550 V4 novo napajanje razvijeno prema strogim EU standardima kvalitete sukladno CE i RoHS direktivama. Pasivni PFC, konektori: 24-pinski konektor 1,4+4 pin12V 1, SATA 4, FDD 1, PCIe 1, Molex 2, 12 cm ventilator te prekidač za paljenje i gašenje, zadovoljit će i zahtjevnije korisnike.

 

www.itelektronika.com
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2015 0:43 (ITelektronika).
14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Bokić!

Trebao bih preporuku za napajanje za r9 380. Trenutno imam XFX Pro 450W i navodno je to sasvim oke, odnosno bilo bi oke da ima DVA 6-PINSKA KONEKTORA UMJESTO JEDNOG.

Nadam se što nižoj cijeni, i svakako ne bih išao preko 500kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dacho kaže...

Trebao bih preporuku za napajanje za r9 380.

FSP Hyper 600W možeš naći ispod 500 kn, garancija 5 godina.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2015 19:39 (Valentin17).
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dacho kaže...

Bokić!

Trebao bih preporuku za napajanje za r9 380. Trenutno imam XFX Pro 450W i navodno je to sasvim oke, odnosno bilo bi oke da ima DVA 6-PINSKA KONEKTORA UMJESTO JEDNOG.

Nadam se što nižoj cijeni, i svakako ne bih išao preko 500kn.

 Ono što trebaš je obični molex na pci-e power adapter. Ne treba ti novo napajanje.

Twitter: @191x7
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
191x7 kaže...

 Ono što trebaš je obični molex na pci-e power adapter. Ne treba ti novo napajanje.

Nije preporučljivo koristiti adaptere, kolega Kiwi je već pisao o tome.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ma idem na novo svakako, staro ide skupa sa starom grafičkom curi, i bolje ovako. Hvala u svakom slučaju.

Moj PC  
1 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dacho kaže...

Bokić!

Trebao bih preporuku za napajanje za r9 380. Trenutno imam XFX Pro 450W i navodno je to sasvim oke, odnosno bilo bi oke da ima DVA 6-PINSKA KONEKTORA UMJESTO JEDNOG.

Nadam se što nižoj cijeni, i svakako ne bih išao preko 500kn.

 http://www.links.hr/hr/kabel-delock-2x-4-pin-molex-z-na-8-pin-m-za-graficku-karticu-naponski-interni-052799165  nisam vidio novu stranicu :D

prilikom registracije na http://www.myprotein.com upišite referal code MP24804619..bodove za popust dobijemo i vi i ja..
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2015 22:40 (Rasho).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...
191x7 kaže...

 Ono što trebaš je obični molex na pci-e power adapter. Ne treba ti novo napajanje.

Nije preporučljivo koristiti adaptere, kolega Kiwi je već pisao o tome.

 

Možeš molim te linkati na objašnjenje, ili ukratko nekakav ELI5, zašto nije preporučljivo?

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

dacho

 

Također mislim da je Hyper 600 W dobar izbor s obzirom na garanciju, ali ako želiš imati alternativu onda bih predložio ova napajanja:

 

Antec VPF650 (od 525 kn; 2 god. garancije)

Seasonic SS-520GB (od 491 kn; 3 god. garancije)

Antec VPF550 (od 471 kn; 2 god. garancije) 

 

Antec VPF650 ima najnapredniju platformu i on je najbolji izbor od svih ako gledamo kvalitetu. Cijenom prelazi tvoj proračun, ali mislim da je to jako dobra cijena za takvo napajanje. Teško da možeš dobiti kvalitetnih 650 W za tu cijenu.

Seasonic i VPF550 su tu negdje, ali bih ih isto tako stavio mrvicu iznad Hyper-a po kvaliteti. SS ima sve japanske kondenzatore i atraktivan je (ako se radi o novoj verziji), a VPF ima mix kondenzatora, ali ima kvalitetnu Delta platformu s DC-DC izvedbom rail-ova od 3,3 i 5 V. Jamstvo je ono što ih degradira, uvjetno rečeno.

 

Pretp. da imaš malo noviju, ali nešto inferiorniju reviziju XFX 450 čiju recenziju možeš pronaći ovdje. Po njoj 12 V kreće od nekih 12,33 V tako da ne bi dobio pad napona na adapteru izvan ATX granica, ali svejedno ih je dobro izbjeći ukoliko postoji mogućnost za to.

Ovdje sam pisao nešto o padu napona na kablovima s manjim promjerom, odnosno većom AWG vrijednošću.

9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Fali samo podatak koliko je makimalno dozvoljena struja po PCI-E konektoru, pa to sve skupa možemo provjeriti?

www.itelektronika.com
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

PCI-E priključak ne bi trebao biti opterećen više od onog uobičajenog što govorimo, znači 75 W po 6 pin PCI-E ili 150 W po 6+2 PCI-E. To je propisano specifikacijama koje daje PCI-SIG organizacija. Pretp. da onda proizvođači grafičkih kartica ne smiju prijeći te granice. 

Unatoč tome, na Tomshardware stranici kažu kako je ipak neki maksimum 6 pin PCI-E priključka 192 W, a 6+2 pin PCI-E 288 W. To su brojke sa standardnim terminalima, a postoje "high current" iliti HCS terminali koji mogu podnijeti i više od toga, što je pretp. za neke posebne potrebe (pr. industrija). Ne mogu pronaći odakle su izvadili taj podatak, ali vjerujem da se to navodi na specifikacijskim listama koje daju proizvođači priključaka.

14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

kiwi hvala, sad tek vidim post, u međuvremenu sam uzeo ovog preporučenog FSP 600W.

Moj PC  
1 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

jedan zanimljiv članak o napajanjima i njihova raspodjela u 5 grupa

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2015 14:37 (jura).
Moj PC  
3 0 hvala 6
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=10095
https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=16165
kolika je razlika između ova dva modela ,jel bi bilo bolje uzeti xfx za (i5 skylake, gtx 960, 8gb ddr4)
McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Seasonic je dovoljan i ne isplati se ići na XFX. Cijena je previsoka, a i nema potrebe za 550 W (osim ako nećeš raditi nekakvu nadogradnju u budućnosti...). 

 

Ako ćeš uzeti GTX 960 koja zahtijeva samo jedan priključak i ako nemaš u planu mijenjati/nadograđivati komponente, onda možeš pogledati i FD Integra M 450 (ima samo jedan 6+2 PCI-E). Dobiješ polumodularno napajanje i podršku za C6/C7 stanja (*Seasonic i XFX ih ne podržavaju). Po kvaliteti nije baš kao Seasonic, ali nije niti "kinez".

Ukoliko nisi ograničen na HGShop onda bi se za oko 550 kn moglo naći i nešto "zlatno". Super Flower Golden Green HX 450 (5 god. garancije) 

11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Dal bi moje trenutno napajanje držalo jednu HD 6990, nadam se da može ?

Chill Now And Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zavisi koji točno model imaš, ako je 80+ Bronze moglo bi izdržati... iako i to je ono, ne baš sigurno... jer ipak ta grafa more povući dobrih 300W

 

A i iskreno, ne vidim smisla stavljati taj stari krš od grafe na taj proc koji ti imaš jer budeš samo gore napravio nego što sada imaš.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2015 8:56 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice