Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.407.999
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koji bi bio najbolji izbor po vama nije mi problem dat do tih 650 kn 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zavisi što ti je najbitnije.

 

Antec VPF650 - kvaliteta (izrada, komponente, regulacija napona), cijena

Antec Platinum 550 - niža buka od VPF-a i kuglični ležajevi ventilatora (obični kod VPF-a), efikasnost (300 W po 5-6 h dnevno -> ušteda oko 40-50 kn godišnje u odnosu na VPF650)

 

CM Gx50M- modularnost, jamstvo

 

Meni je najbitnija kvaliteta tako da bih osobno išao na VPF.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Zavisi što ti je najbitnije.

 

Antec VPF650 - kvaliteta (izrada, komponente, regulacija napona), cijena

Antec Platinum 550 - niža buka od VPF-a i kuglični ležajevi ventilatora (obični kod VPF-a), efikasnost (300 W po 5-6 h dnevno -> ušteda oko 40-50 kn godišnje u odnosu na VPF650)

 

CM Gx50M- modularnost, jamstvo

 

Meni je najbitnija kvaliteta tako da bih osobno išao na VPF.

 Ali u buducnosti sam siguran s vpf-om da moze dosta jaku konf pogonit ako ga uzmem(i sta mislis na regulacija napona na cemu ventilatora u njemu?)

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mene pika u oči tih 2god garancije... više volim uzeti 5god garanciju a da je nešto lošiji :D

 

Realno mislim da sam sigurniji sa nešto lošijim i s više garancije nego sa kvalitetnijim i manje :D

 

Ako imaš 600kn, uzmi raidera, malo je bučniji ako češ ga ubijati do granice, ali zato ima 5god ;)

 

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=raider+650w

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.1.2016 18:13 (FakeDeath).
Moj PC  
1 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nekuzim zasto na ta bolja napajanja daju manje garancije nego na manje kvaltitetnija vise.Taj forton isto valjda onda za tih 600kn hahah

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

FSP ima specifičnu politiku da daje 5 god. jamstva na nešto što drugi vjerojatno ne bi dali. Očito im to prolazi, a mi se ne bi trebali nešto previše buniti. Raider ima istu platformu kao i Antec Platinum, ali je razlika u kondenzatorima i tranzistorima koji su naravno kvalitetniji i bolji (ima još nekih manje bitnih razlika, pr. MOV, ventilator, sleevani kablovi. Ne znam što je bolje uzeti s obzirom da kod Raider-a dobiješ 100 W više i 2 god. jamstva više.

 

VPF vani ima 3 god. jamstva tako da je kod nas zakinut. Ja sam još uvijek za njega, ali biraj po svojoj savjesti. :)

 

Recenzija VPF-a.

Recenzija Platinum.

Raider i Platinum. Mislim da je ovo dobra usporedba jer bi test uvjeti trebali biti jednaki.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Na recenziji pise 80+ Bronze verzija Raidera....ovaj kod nas je Silver...

8 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
itomic009 kaže...

 Hoće.

 Hvala, jos jedno pitanje, napajanje ima dva kabla za grafe a na svakom ima 2x 6+2, pitanje je dal je sigurnije spojit grafu sa jednim kablom ili spojit sa dva posebno?

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Pa ovisi od grafe do grafe. Ako treba dva kabla onda treba dva a ako treba jedan onda jedan. Moraš spojiti kako ide, ne možeš ti tu birati .

8 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

nisi me skuzio :) znaci dal je bolje spojit slika1 ili slika2 :) s obzirom da grafa dosta struje vuce :) il to nema veze kak spojim?!

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2016 12:32 (marattz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

roby27

 

Imaš pravo. 550 W i 750 W su testirali u Silver varijantama pa sam previdio to da je 650 W starija Bronze izvedba. Ako se pogledaju rezultati Silver izvedbi čini se kako nema nekih većih razlika u regulaciji napona tako da bih i dalje rekao da se može usporediti s Antec-om. Ovdje ima recenzija Silver 650 W i vidim da je kapacitet primarnog kondenzatora jednak kao i razmještaj svih komponenti. Nažalost nisu naveli točne tranzistore tako da ne znamo jesu li i njih mijenjali, ali moguće da jesu s obzirom na nešto bolju efikasnost. 

 

 

marattz

 

Bolje je staviti svaki kabel pojedinačno. To je navedeno i na Seasonic stranici.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
marattz kaže...

nisi me skuzio :) znaci dal je bolje spojit slika1 ili slika2 :) s obzirom da grafa dosta struje vuce :) il to nema veze kak spojim?!

 Slika jedan .

8 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala, tak sam i mislio spojit al za svaki slucaj da ipak pitam 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

roby27

 

Imaš pravo. 550 W i 750 W su testirali u Silver varijantama pa sam previdio to da je 650 W starija Bronze izvedba. Ako se pogledaju rezultati Silver izvedbi čini se kako nema nekih većih razlika u regulaciji napona tako da bih i dalje rekao da se može usporediti s Antec-om. Ovdje ima recenzija Silver 650 W i vidim da je kapacitet primarnog kondenzatora jednak kao i razmještaj svih komponenti. Nažalost nisu naveli točne tranzistore tako da ne znamo jesu li i njih mijenjali, ali moguće da jesu s obzirom na nešto bolju efikasnost. 

 

 

marattz

 

Bolje je staviti svaki kabel pojedinačno. To je navedeno i na Seasonic stranici.

 

Sta onda svejedno najbolje uzer Raidera 650 silver? sa 5 god garancije nego anteca sa 2 godine 

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Antec VPF je i dalje moj favorit jer ima kvalitetnije komponente i bolje rezultate na testiranjima i od Raider-a i Antec Platinum-a.

 

 Raider i Platinum su slični, što je i logično jer se radi o istoj platformi, ali ipak Platinum ima kvalitetnije komponente (tranzistori, kondenzatori) koje mu donose određenu prednost u regulaciji napona, efikasnosti i onome što sam već naveo (MOV, kvalitetniji ventilator, sleevani kablovi). Ako si ti taj koji brine o plaćanju računa za struju, onda razliku u cijeni ne bih uzimao kao prednost Raider-a jer će se Platinum isplatiti tijekom 3 god. korištenja, a možda i ranije, zavisno o radu na računalu. Ono što je prednost Raider-a je 5 god. jamstva (u odnosu na 3 god.) i 100 W više.

 

 

Ajd da napravimo jedan zaokret. Uzmi Cooler Master G650M (od 636 kn s 5 god. jamstva; testovi 1 i 2) i dobivaš dobru regulaciju napona, atraktivno modularno napajanje, tih ventilator s kugličnim ležajevima i 5 god. jamstva koje "poništava" nedostatak lošijih kondenzatora. Odnosno ako ti u Protisu potvrde da dobiješ 5 god. jamstva onda probaj pitati u Futuru zašto je kod njih 2 god., možda ipak na kraju daju 5 god. Ako nitko ne daje 5 god. onda uzmi Raider-a (ili VPF :) ) i gotovo.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2016 11:31 (kiwi_91).
12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pa po meni onda kao sto i ti kazes najbolje uzet vpf bez obzira na garanciju.Imam ovo vec ms 400w jeftino sranje koje sam dobio uz kuciste a vec sam nadodao na njega bolju grafu,vise rama,oc procesor malo i ssd.Ak vec ms nije otiso za ovih 5-6 godina sta ga imam nece ni taj antec vpf.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2016 13:39 (croatia boss).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Evo duboko vjerujem da te napajanje neće iznevjeriti jer stvarno ima komponente koje se kvalitetom mogu mjeriti, a čak i nadmašiti puno skuplje modele. Još je to sve "zapakirano" na vrlo visokoj razini što se i očekuje od svakog proizvoda iz Delta tvornice. Šteta što ih se danas može vidjeti samo kod Antec napajanja od retail proizvođača, ali zato su brand u industrijskim i OEM sustavima. Tako je većina ispravljača (adaptera) koji dolaze uz kvalitetnije prijenosnike, AiO i mini pc Asus, Gigabyte, MSI upravo Made in Delta. Pa i veliki Apple u svojim iMac modelima koristi upravo Delta napajanja.

Nije da radim reklamu, ali moralo se reći. :)

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nadograđujem komp na i5 4460 i ASUS B85M-K matičnu pa me zanima trebam li uzimati novo napajanje. Trenutno je u kučištu neko lijevo od 450 W. Ukoliko je potrebno molim za neku preporuku (naravno što jeftinije i tiše). I da ne spammam u dvije teme da mi kažete da li je dobar odabir matične. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Kiky877 kaže...

Nadograđujem komp na i5 4460 i ASUS B85M-K matičnu pa me zanima trebam li uzimati novo napajanje. Trenutno je u kučištu neko lijevo od 450 W. Ukoliko je potrebno molim za neku preporuku (naravno što jeftinije i tiše). I da ne spammam u dvije teme da mi kažete da li je dobar odabir matične. Hvala

 Za nadogradnju samo tim dvjema komponentama nije ti potrebno novo napajanje, budući da se ne radi ni o kakvim značajnijim potrošačima. Što se ploče tiče, na tvom bih mjestu rađe uzeo Asus-ovu B85M-G, i to iz razloga što ima dva utora za RAM više pa je više futureproof u pogledu eventualne nadogradnje.

 Ukoliko bi ipak želio prijeći na kakvo bolje napajanje, preporučam ti ovako nešto; više nego dovoljno snažno, pouzdano, tiho i s 5 godina jamstva.

Ovom forumu kronično nedostaje Vlada koji je uvijek podizao atmosferu nasmijavanjem i uveseljavanjem sviju svojim slikovitoživopisnojedinstvenim postovima.
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2016 16:48 (Caesar et Brutus).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Uvijek je dobro zamijeniti napajanje upitne kvalitete ako se nabavljaju nove komponente, ali i5 će trošiti manje od AMD-a što ga imaš tako da tehnički ne moraš uzimati novo. Možeš li navesti točan naziv, model, starost napajanja kako bismo bolje procijenili stanje. 

Za novo napajanje mi padaju na pamet neki Gold modeli oko 500 kn, ali ako ti je to previše reci koliko bi max dao i imaš li u planu uzimati jaču karticu. Specifična trgovina ili ti je svejedno?

 

Ne vidim da ima nešto puno bolje od navedene matične u tom cjenovnom rangu, ali eventualno ne bi bilo loše pogledati i Gigabyte B85M-D2V jer ta matična podržava EPS CPU priključak što vjerojatno pridonosi stabilnosti rada, a i najnovija revizija REV 3.0 (treba provjeriti koja je u trgovini) ima izoliran audio segment i specifične kondenzatore na tom dijelu što može pridonijeti boljem zvuku.

 

 

EDIT:

Caesar et Brutus

 

Od kada FSP Hexa Plus ima 5 god. jamstva? To nešto novo ili je greška na njihovoj stranici? Vidim da na Microline stranici stoji i dalje 36 mjeseci pa bi to u ADM-a trebalo provjeriti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2016 17:26 (kiwi_91).
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

 Napajanje je AOpen Z450-08APAF - 400 W (tragedija). Za matičnu i napajanje mi je bitno naravno da prođem što jeftinije al da radi sve kak spada. Nema mi smisla stavljati procesor od 1600 kn na neku najjeftiniju ploču od 300 kn pa sam gledao barem ove oko 450-500 kn i došao na tu Asus-ovu. Ukoliko mi napajanje treba, gore navedeni Fortron je prihvatljiv što se cijene tiče.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

 

EDIT:

Caesar et Brutus

 

Od kada FSP Hexa Plus ima 5 god. jamstva? To nešto novo ili je greška na njihovoj stranici? Vidim da na Microline stranici stoji i dalje 36 mjeseci pa bi to u ADM-a trebalo provjeriti.

 Ne mogu sa sigurnošću tvrditi niti da je nešto novo niti da je greška na njihovoj stranici, dakle moguće je da sam u krivu. Ukoliko je tako, ispričavam se, ali to još uvijek ne mijenja na stvari kako je napajanje dobar izbor s obzirom na novac.

Kiky877 kaže...
kiwi_91 kaže...

 Napajanje je AOpen Z450-08APAF - 400 W (tragedija). Za matičnu i napajanje mi je bitno naravno da prođem što jeftinije al da radi sve kak spada. Nema mi smisla stavljati procesor od 1600 kn na neku najjeftiniju ploču od 300 kn pa sam gledao barem ove oko 450-500 kn i došao na tu Asus-ovu. Ukoliko mi napajanje treba, gore navedeni Fortron je prihvatljiv što se cijene tiče.

 Pa to napajanje zapravo i nije tako velika tragedija. Vrijednosti koje isporučuje na 2 12V-na raila su čak korektne i sasvim dovoljne za neko nezahtjevno računalo. AOpen u pravilu nije uopće loš proizvođač; puno njihovih napajanja dijeli platformu s Fortron-ovim napajanjima, većma iz stare, ali legendarne PNF serije. Da je ovo neko suviše kvalitetno napajanje, naravno da nije, ali da je dovoljno snažno i za nove dijelove koji su u igri, pod uvjetom da je potpunoma ispravno, naravno da jest i nije nikakva velika tragedija. Uzmi Asus B85M-G jer za par desetaka Kn više dobivaš 2 slota za RAM više - fair enough.

Ovom forumu kronično nedostaje Vlada koji je uvijek podizao atmosferu nasmijavanjem i uveseljavanjem sviju svojim slikovitoživopisnojedinstvenim postovima.
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Slažem se, a čak mi se AOpen više sviđa od napajanja što se danas mogu nabaviti do 200 kn. Ima jedna recenzija koja kaže da je unutra stvarno FSP platforma tako da kvalitetom i nije tamo neko "lijevo" napajanje. Platforma je iz starijih vremena, ali ima dovoljno snage i na 12 V (na recenziji su išli do nekih 350 W). Kondenzatori su OST, CapXon i pretežito Teapo što je sasvim u redu. Ako napajanje nije starije od 4-5 god. onda bi moglo još gurati dalje, barem dok ne skupiš nešto novca za bolje. FSP Hexa+ je neki minimum (ali i optimum), a evo što bih ti preporučio ako želiš Gold certifikat.

 

Corsair CS450M (od 520 kn; 3 god. jamstva) i SF Golden Green HX 350 W (od 470 kn; 5 god. jamstva) ili 450 W (od 550 kn; 5 god. jamstva). Kvalitetnih 350 W je dovoljno, a gotovo i optimalno (50% @175 W) za i5 (TDP 84 W) i HD7770. Potrošnja tijekom gaminga bi trebala biti ispod 200 W jer su na ove (1 , 2) dvije recenzije dobili potrošnju manju od 250 W, ali tamo su koristili clockani i7-3960X (TDP 130 W) tako da možeš oduzeti 50 W. Ako planiraš ići na jaču grafu onda navedi što bi to bilo otprilike. Recimo GTX 950 bi i dalje mogla proći na navedena napajanja. 

Corsair bi trebao biti jedan od najtiših napajanja, a ni kod SF-a se ventilator navodno ne zavrti nešto puno.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

 

 Vrlo rado bih htio ostaviti to napajanje i kupiti Z3 case za te pare, jer kućište ovo vučem od prvog kompa, još od prije 10-ak godina. No kako je ovaj AOpen star sigurno 4-5 godina, možda bi bilo pametnije da uzmem novog Fortrana pa sam miran onda.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Kiky877 kaže...

 Vrlo rado bih htio ostaviti to napajanje i kupiti Z3 case za te pare, jer kućište ovo vučem od prvog kompa, još od prije 10-ak godina. No kako je ovaj AOpen star sigurno 4-5 godina, možda bi bilo pametnije da uzmem novog Fortrana pa sam miran onda.

 Ma nema potrebe, poslušaj nas obojicu i zadrži ga, služit će te ok s tom konfom. Što se kejsa tiče, uzmi Z3 Plus jer za par desetaka Kn više dobiješ i jedan vent više te prozirnu bočnu stranicu; mislim da se isplati protegnuti za razliku u cijeni.

Ovom forumu kronično nedostaje Vlada koji je uvijek podizao atmosferu nasmijavanjem i uveseljavanjem sviju svojim slikovitoživopisnojedinstvenim postovima.
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2016 13:08 (Caesar et Brutus).
12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Treba mi pomoc u izboru napajanja za moju knfiguraciju jer staro se pokvarilo.

 

LCD: LG 22EA53VQ-P 21.5

GPU: VTX Radeon HD 7870 Black
CPU: Intel i5-4670 3.8 GHz Haswell
MBO: Asrock s1150 B85 Pro4
RAM: Corsair 8GB 4+4 DDR3 1600
HDD: WD Caviar Blue 1000GB
PSU: Corsair 500W CX
DVD RW: RW RAM LG DualLay SATA
Mouse: MS X3ME
KEYBOARD: Zalman ZM-K400G gaming keyboard
CASE: Zalman Z9 Plus
OS: Windows 10 Pro 64 bit

 

Pozeljni ducani su: Futura, Links-Zadar.

 

Veoma Hvala! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdravljam svo stručno osoblje koje ovdje pomaže.

 

Imam komp sa sljedećim komponentama:

MSI 7850 1GB

AMD FX-6100

4gb RAM ddr3 1600MHz

SSD 120GB Kingston V300

Hard disk 1GB

 

na kompu je bilo nekakvo žnj napajanje od 500W i pregorilo je,

sad su na servisu stavili:

fractal design integra m 450w

 

Da li je to dovoljno i koliko je dobro ovo napajanje za daljnje unaprijeđenje računala?

 

Unaprijed vam hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
SooneX kaže...

Treba mi pomoc u izboru napajanja za moju knfiguraciju jer staro se pokvarilo.

Biraj, FSP Hyper 500W/600W, XFX TS 450W, FSP Raider 550W, CM G650M, XFX TS 550W, FSP Aurum 600W,

Fractal Edison M 550W, XFX XTR 550W, Antec TP-750C.

Adike112 kaže...
fractal design integra m 450w

Da li je to dovoljno i koliko je dobro ovo napajanje za daljnje unaprijeđenje računala?

Procesor na FX8300 ili i5 4460 npr., grafa na GTX 950/GTX 960 ili R9 380.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2016 19:38 (Valentin17).
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
SooneX kaže...

Treba mi pomoc u izboru napajanja za moju knfiguraciju jer staro se pokvarilo.

 

Molio bih te da nam kažeš koliki je budžet kojim raspolažeš. Ukoliko si vrlo uzak s parama, odnosno persiraš istima trenutno, preporučio bih ti ovo napajanje dolje jer za taj iznos boljega u dućanu neima.

https://www.links.hr/hr/napajanje-600w-lc-power-office-series-atx-v2-31-120mm-vent-pfc-052740033

Ukoliko naručiš preko weba, napajanje će te stajati 265Kn i, koliko vidim, dostupno je u poslovnici u Zadru u ovom trenutku bum. Najvjerojatnije se radi o novijoj verziji, ali najbolje je da prije kupnje provjeriš.

http://www.lc-power.com/en/product/netzteile/standard/lc600h-12-v231/

Stara verzija također ima 2 12V-na raila od kojih je svaki deklariranih 18A. Da se razumijemo, i starija i novija verzija su dovoljne za tvoju konfu, ali novija je ipak bolja.

Raspolažeš li većim budžetom, kolega Valentin dao ti je kvalitetan savjet i mnogo dalje od toga nema potrebe ići. Budući da ti konfa kao takva nije neki naročito velik potrošač, dapače, eventualno možeš razmisliti o napajanju slabije nazivne snage, a s većom efikasnošću ili polu- ili full- modularnim sustavom kablova, naravno, sve ovisno o tvojim vlastitim preferencijama i željama.

Adike112 kaže...

 

 Napajanje je više nego dovoljno snažno za dotičnu konfu, izuzetne kvalitete i prilično dobro i za daljnje buduće nadogradnje. Ukoliko nećeš pretjerivati s oveklokiranjem i inim entuzijastičkim diđicama-miđicama, bit će OK za ovelik broj video kartica uparenih (nemojte me krivo shvatiti, uparenih u konfi) s praktično bilo kojim, dakle svakim procesorom.

Ovom forumu kronično nedostaje Vlada koji je uvijek podizao atmosferu nasmijavanjem i uveseljavanjem sviju svojim slikovitoživopisnojedinstvenim postovima.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kad skupim nesto jos para uzet cu ovo da sam siguran.

http://www.futura-it.hr/katalog/komponente/napajanja/xfx-p1-550g-ts3x/

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice