Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.398.566
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kod nas bih gledao TT Grand RGB 650 W (od 811 kn; 7/10 (kod proizvođača) god. jamstva), Corsair RMx 650 (od 860 kn; 7/10 (kod proizvođača) god. jamstva), Corsair RMx 550 (od 771 kn; 2 (Uzi) / 5 / 10 god. jamstva), XFX XTR 650 (od 810 kn; 2(Uzi)/5 god. jamstva), XFX XTR 550 (od 700 kn; 2 god. jamstva), Sama Armor 650 (od 734 kn; 3 god. jamstva).

 

RMx serija ima najbolje karakteristike (regulacija napona, buka...), a TT vidim kao najbolje za uloženi novac. XFX i Sama su solidan izbor ako ti se sviđa njihov izgled. Konfiguracija bi trebala rijetko zahtijevati više od 400 W tako da je 550 W dovoljno, ali budžet dopušta 650 W pa bih njih i preporučio.

15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav svima!

Dvoumim se između Link i Link i ne znam za što da se odlučim.. Hoće li mi 520W biti dovoljno za moju konfiguraciju (planiram malo OC-ati procesor)? Mogu li možda za te novce dobiti nešto bolje?
Hvala. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
steve90 kaže...

Pozdrav svima!

Za tvoju konfiguraciju čak i uz OC ti je dovoljno kvalitetnih 500W.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
12 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
steve90 kaže...

Pozdrav svima!

Dvoumim se između Link i Link i ne znam za što da se odlučim.. Hoće li mi 520W biti dovoljno za moju konfiguraciju (planiram malo OC-ati procesor)? Mogu li možda za te novce dobiti nešto bolje?
Hvala. 

 Uzmi Fortron Raider S 550W, 80+ SILVER - 5 godina garancije.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kaj veliš na ovaj VX450? Sisa unutra kolko se sjećam, trebalo bi dobro biti ako nije ekstravantno staro, bolje je od CX500 recimo?

Build a man a fire, and he*ll be warm for a day. Set a man on fire, and he*ll be warm for the rest of his life.
12 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Absu kaže...

Kaj veliš na ovaj VX450? Sisa unutra kolko se sjećam, trebalo bi dobro biti ako nije ekstravantno staro, bolje je od CX500 recimo?

 Da, Seasonic platforma, nekad bilo dobro napajanje ali prestaro je.

Radije uzmi XFX TS Series 450W, ako nisi pri lovi onda što mlađeg CX 500 s njuške.

9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Uskoro slažem novu konfu i5 (6400 ili 4460) i rx 470/570 pa me zanima hoće li ovo sadašnje napajanje izdržati nekoliko mjeseci dok ne nabavim novo?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
pqweasdyxc kaže...

Uskoro slažem novu konfu i5 (6400 ili 4460) i rx 470/570 pa me zanima hoće li ovo sadašnje napajanje izdržati nekoliko mjeseci dok ne nabavim novo?

Nikako ne bih preporučio da na taj Xilence to spajaš.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.5.2017 18:56 (Valentin17).
9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...
pqweasdyxc kaže...

Uskoro slažem novu konfu i5 (6400 ili 4460) i rx 470/570 pa me zanima hoće li ovo sadašnje napajanje izdržati nekoliko mjeseci dok ne nabavim novo?

Nikako ne bih preporučio da na taj Xilence to spajaš.

Koje bi mi napajanje preporučio, a da nije pre skupo

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
pqweasdyxc kaže...

Koje bi mi napajanje preporučio, a da nije pre skupo

FSP Hyper 600W, best buy i na akciji trenutno se može naći.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Tako je, nije bas preporuka, ali ako mu je radilo sa Amd R9 280, onda ce bit lakse sa polarisom rev 2.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ili da kupim Seasonic S12II-520 klik (košta oko 500kn).

O Seasonicu sam čuo sve samo najbolje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
pqweasdyxc kaže...

Ili da kupim Seasonic S12II-520 klik (košta oko 500kn).

Možeš.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
8 godina
odjavljen
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

koje je trenutno naj povoljnije 450w gold napajanje ?

Cijenite više pitku vodu.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Glavas_ZG kaže...

koje je trenutno naj povoljnije 450w gold napajanje ?

ovo

ima ga i u Svijetu Medija po sličnoj cijeni

8 godina
odjavljen
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ok, jel to bolji odabir od ovog Seasonic S12II-520 ?

Cijenite više pitku vodu.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Glavas_ZG kaže...

Ok, jel to bolji odabir od ovog Seasonic S12II-520 ?

Nećeš pogriješiti ni sa jednim. A na koju konfu ga stavljaš? I gdje kod nas ima za kupiti taj Seasonic? Ja vidim samo u iPonu na nabavi.net.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...
Glavas_ZG kaže...

Ok, jel to bolji odabir od ovog Seasonic S12II-520 ?

Nećeš pogriješiti ni sa jednim. A na koju konfu ga stavljaš? I gdje kod nas ima za kupiti taj Seasonic? Ja vidim samo u iPonu na nabavi.net.

 u planu mi je u dogledno vrijeme stavit na ovu konfu i7 3770k i gtx 1070, ali trebam i psu, a opet da ne bude preskupo to sve.

vezano za seasonic jel nije Seasonic S12II-520 = SEASONIC SS-520GB 

 

https://www.hgshop.hr/proizvod/napajanje-seasonic-ss-520gb-520-w/164143

 

Cijenite više pitku vodu.
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jeste to je to napajanje, ne znam zasto je meni izbacivalo da imasamo u iPonu 

 

Možeš uzeti i taj seasonic ali imaj na umu da on ima 2 godine manje garanciju od onog HX450w. 

Također uzmi u razmatranje i Fortron Raider 550w 80+ Silver sa 60mj garancije, također dođe 490kn.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

SF ima napredniju platformu s DC-DC regulacijom tako da u određenim uvjetima (crossload) ima bolju regulaciju napona od Seasonica i prednost je što je vrlo vjerojatno tiši. Ono gdje je Seasonic bolji od SF-a je što ima kvalitetnije japanske kondenzatore (CapXon kod SF-a), ima MOV, kvalitetniji ventilator (FDB vs obični 'sleeve' ležaj) i atraktivniji izgled s flat kablovima, iako je to više subjektivni dojam. Seasonic ima 3+2 jamstvo, odnosno one dvije godine bi se trebale moći ostvariti kod proizvođača tako da su tu tehnički jednaki, ali naravno lakše je ostvariti jamstvo kod nas.

Osobno vidim Seasonica boljeg od FSP-a jer unatoč lošijoj učinkovitosti, on je ipak kvalitetniji jer i kod Raidera nema MOV-a i japanskih kondenzatora (Teapo su unutra; primarni je deklariran na 85 °C, dok je kod Seasonica i SF-a 105 °C), ventilator je s običnim ležajem te naposljetku SS ima bolju regulaciju napona.

Ono što još možeš uzeti u obzir je be quiet! Pure Power 10 500 W (od 550 kn; 2/3 god. jamstva). U pitanju je platforma kao iz FSP-a, ali uz dodanu DC-DC regulaciju i zaštitu od prenapona (nije MOV, ali je Mitsubishijev SPD) te naravno kvalitetniji be quiet ventilator s 'rifle' ležajem (varijanta FDB-a).

11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

SF ima napredniju platformu s DC-DC regulacijom tako da u određenim uvjetima (crossload) ima bolju regulaciju napona od Seasonica i prednost je što je vrlo vjerojatno tiši. Ono gdje je Seasonic bolji od SF-a je što ima kvalitetnije japanske kondenzatore (CapXon kod SF-a), ima MOV, kvalitetniji ventilator (FDB vs obični 'sleeve' ležaj) i atraktivniji izgled s flat kablovima, iako je to više subjektivni dojam. Seasonic ima 3+2 jamstvo, odnosno one dvije godine bi se trebale moći ostvariti kod proizvođača tako da su tu tehnički jednaki, ali naravno lakše je ostvariti jamstvo kod nas.

mala ispravka, sf golden green hx nema sleeve ležajeve na ventu, nego double ball bearing

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Po recenzijama (1 / 2 / 3(350 W)) bi trebao biti Globe Fan S12025L koji je s običnim 'sleeve' ležajem.

11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

hm, baš sam pogledao te recenzije i stvarno navode sleeve ležajeve

a bio sam uvjeren da je dbb, jer mi se čini da sam negdje za verziju 550w koji i sam imam vidio da ima dbb

 

jel se može otvoriti napajanje da to provjerim, a da ostane pod garancijom?

 

EDIT: sad sam našao rastavljanje i ove moje verzije od 550w

 

ipak je isti vent, isprika na pametovanju kolega, u pravu si

nego, koji bi kvalitetniji vent preporučio za zamjenu, jer otkako sam podigao kućište nekih 20cm od površine stola i taj vent se čuje

dosad sam mislio da je riječ o brujanju bb ležaja, no sad mi je jasno da je vent smeće, pa ću ga zamijeniti bez obzira na garanciju

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.5.2017 11:17 (picajzla0707).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Na ovoj recenziji u varijanti od 550 W čak nije ni Globe Fan u pitanju već PowerYear, ali to možda nije retail napajanje jer su na svim drugim varijantama samo Globe Fan.

 

Naprednija SF Golden Green (bez HX) serija ima DBB.

 

EDIT2:Osobno ne bih dirao dok vrijedi jamstvo jer bi možda odabrani ventilator loše hladio komponente unutra s obzirom da nemam točne specifikacije Globe Fan, a i većina u našim trgovinama dolaze s 3-pin priključkom pa bi trebao nabaviti adapter ili nešto.

 

 

EDIT: Usput malo reklame. Ako netko hoće kupiti SFX napajanje FSP Dagger 600 W, neka se javi. Nije korišteno, ali nema jamstvo jer je s nagradnog natječaja. 600 kn. Ekskluziva! Prvi u Hrvatskoj (možda i u Europi!) možete imati to napajanje. :)

 

Inače, ovdje su recenzije (1 / 2), i napajanje je vrlo dobro (dobra regulacija i niske oscilacije na 5 V i 12 V, učinkovito, tiho, modularno s flat kablovima), ali ima problem s oscilacijama na 3,3 V koje izlaze iz ATX dopuštenih vrijednosti pri višim opterećenjima. No, moram napomenuti da, ono što mogu vidjeti kod priključaka, polimerni kondenzatori na mom primjerku nisu svi jednaki kao i na recenzijama (drugačije oznake i boje) pa su možda na retail modelima popravili navedeni nedostatak.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.5.2017 11:47 (kiwi_91).
15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ekipa,

 

pitanjce.

 

uzeo bih si neko novo  full modularno napajanje do 600w po mogućnosti gold certifikat no nije nužno.

Prvo pitanje koliko bih mogao dobiti novaca za svoj: Fortron Aurum S 600w Gold s još oko 2 godine garancije.

Drugo pitanje koje napajanje da uzmem?

Kučište mi je bijelo crveno corsair spec alpha, grafa je crno bijela. Dakle dolaze te kombinacije boja u igru, crvena, bijela, crna.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav,

jedno kratko pitanje. Je li moje trenutno napajanje Thermaltake TR2 Smart 430 W dovoljno za i5 2400 i Gigabyte R9 280 WINDFORCE 3GB OC koju bih stavio umjesto trenutne Gainward GTX 660.

Ostatak konfiguracije pod Moj PC.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
bAKeth kaže...

Je li moje trenutno napajanje Thermaltake TR2 Smart 430 W dovoljno za i5 2400 i Gigabyte R9 280

Dovoljno je.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

toxic

 

TT Grand RGB 650 W (od 800 kn; 7/10 god. jamstva) bi se uklopio u tu temu sa svojim RGB-om, ali ako je to previše, onda bi uz onog SAMA Armor 550 mogao gledati i XFX XTR 550 W (690 kn; 2 god. jamstva) ili eventualno na Alzi uspiješ ugrabiti Seasonic EVO 620 (oko 550 kn)

 

 

bAKeth

 

Koji je točno model? Nađem samo TR2 430 ili Smart 430, a neki od tih baš i nisu kvalitetni pa ne bih preporučio riskiranje. I mislim da ne postoji TT od 430 koji ima dva PCI-E priključka tako da će ti trebati adapter.

 

Ukoliko se planira OC i CPU i GPU onda bi bilo poželjno zamijeniti za nešto kvalitetnije od 500-550 W.

 

EDIT:

Evo vidim da su se pojavili novi budžet Gigabyte modeli PW400 (od 315 kn; 3 god. jamstva) i PB500 (od 425 kn; 3 god. jamstva). Imaju 3 god. jamstva i platforma izgleda uredno, ali na sekundarnom dijelu su meni nepoznati YC kondenzatori pa ne znam vrijedi li riskirati. Na službenim stranicama piše da imaju ventilator s HYB ležajem (hydraulic), ali po recenzijama bi trebao biti Yate Loon sa 'sleeve' ležajem. Dosad nisam naišao na naziv HYB pa je to možda Gigabyte samo tako nazvao taj obični ležaj, ili je Yate Loon unaprijedio tu seriju ventilatora...Također, na Futurinim stranicama u specifikacijama piše "modular", ali napajanje nije modularno tako da se vjerojatno referiraju na dodatni molex>2x SATA kabel što se nalazi u pakiranju.

 

Recenzije: 1 / 23

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.5.2017 20:50 (kiwi_91).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jesu mozda dosla nova FSP liniha napajanja u hr webshopove ili ce uskoro?

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jesu mozda dosla nova FSP linija napajanja predstavljena u HU?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice