Tiho napajanje...

poruka: 8
|
čitano: 2.768
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Tiho napajanje...
pitanje

Želim malo stišat računalo... ili bolje rečeno malo više nego obično i već sam pri kraju tog pothvata.

 

Na procu (E8400) je pasivno (SilverStone NT01), na grafickoj je pasivno+sporo okretajući fan (Zalman), na kućištu tihi 12cm fan. Jedina glasnija stvar je fan od napajanja: Chieftec od 400W (GPS-400AA-101A).

Sad bih trebao neku preporuku za ultra-tiho i kvalitetno napajanje do 500-600 kn s fanom s doljnje strane? Imam na drugom računalu Tagan - vrlo tih, ali on ima tunel (2 mala fana kroz kućište napajanja) kao i ostali modeli kod nas na tržištu.

 

p.s. znam čitati db u specifikacijama, ali to je uglavnom teorija, zato tu pitam Nevinašce

 

A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.' Two atoms bump into each other. One says 'I think I lost an electron!' The other asks, 'Are you sure?', to which the first replies, 'I'm positive.'
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.2.2009 14:09 (4ndY).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Tiho napajanje...
prihvaćeno rješenje

Najkvalitetnije i vrlo tiho je Corsair VX450W-bilo bi ti dosta-oko 570kn u ADM-u

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tiho napajanje...
autorov komentar

Evo, kupih dotično napajanje i komp se zbilja ne čuje... sad sam happy  Belji se

A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.' Two atoms bump into each other. One says 'I think I lost an electron!' The other asks, 'Are you sure?', to which the first replies, 'I'm positive.'
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tiho napajanje...
4ndY kaže...

Evo, kupih dotično napajanje i komp se zbilja ne čuje... sad sam happy  Belji se

 znas da si isti efekt (manja buka) mogao napraviti promjenom venta na napajanju? to bi ti ispalo nekih ~50 kn za neki  kvalitetniji (i tisi) vent.
16 godina
neaktivan
offline
Tiho napajanje...

Drago mi je što sam mogao pomoći!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tiho napajanje...
r420r kaže...
 znas da si isti efekt (manja buka) mogao napraviti promjenom venta na napajanju? to bi ti ispalo nekih ~50 kn za neki  kvalitetniji (i tisi) vent.
 Prvo, izgubio bi jamstvo za napajanje, sto i nije neki minus ako ga vec neko vrijeme ima (duze nego sto napajane ima jamstveni rok) ali je velik minus ako recimo moze prodati staro napajanje te dodati nekih 200kn i kupiti neko kvalitetnije i tise napajanje. Danas bar vecina ljudi na ovom forumu mijenja komponente ko carape pa bi se moglo pokazati kao dobra investicija ako malo pojaca konfu u buducnosti. A drugo, kod nas nema tihog i kvalitetnog venta od 50 kn. Pod vent podrazumjevam nesto sto ce puhati i imati veci protok a pri tome ne buciti. Sve one fore s 1000 okretaja i manje nisu ventovi. Pogotovo za napajanja.
Tak da... Mislim da i nije napravio tako losu stvar koliko god to bizarno zvucalo.
¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
16 godina
offline
RE: Tiho napajanje...
autorov komentar

  "Staro" napajanje je staro mjesec dana i prodat ću ga za nekih ~180-200 kn. A kad bih i našao prikladan ventilator (oni tihi su čak skuplji od 50 kn) morao bih ga montirati, osim što je to dodatna zafrkancija, vrlo je moguće da neću biti zadovoljan konačnim efektom. U budućnosti mislim puknut još 1-2 diska, tako da bi mi trebalo malo jače napajanje... tako sam u konačnici procijenio da mi se isplati dati tih ~250 kn za to. Naravno, ta procjena ovisi od osobe do osobe i stanja na računu... no hvala svima na ponuđenim odgovorima.
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.' Two atoms bump into each other. One says 'I think I lost an electron!' The other asks, 'Are you sure?', to which the first replies, 'I'm positive.'
16 godina
protjeran
offline
RE: Tiho napajanje...
Gamer-gts kaže...

Najkvalitetnije i vrlo tiho je Corsair VX450W-bilo bi ti dosta-oko 570kn u ADM-u

 

  Naravno, kada ga proizvodi Seasonic.
Developers,developers,developers...coming and coming and coming... Dao bi sto Amerika, Sve na svijetu ja bi dao Tek da sjednem na verandu Pa uz karte i bevandu brojim valove.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice