Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.673
|
čitano: 1.396.479
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Koliki je po vama problem u define nano s što je psu blizu gpu, tj. guši jedan vent

U to bi kućište danas sutra išle neke tipa rx470,480, gtx 1060, možda i nešto jače ali sumnjam

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2017 23:27 (doktordoc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Malo novosti iz CoolerMastera!!

 

Uglavno kod svi proizvođaća temperd glass je in!!

 

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Kupio sam novu grafičku, išao je montirati i gle čuda jedva je stala, doslovno. E sad bi trebao novo kućište da sve ovo malo prodiše jer stvarno je užas....kao da mi je sadašnje kućište pregrađeno zidom....xd
Trebao bih neko kućište da može normalno stati Msi rx 480 i da se kabeli mogu solidno poslożiti. Naravno nebih nešto preskupo....cca 700 kuna
Frka85
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Fractal Define S 660kn, ne može bit prozračnije od toga, a ima i zvučnu izolaciju, čvrsto, dobar bundle, podršku za hrpu ventilatora, AIO ili custom loop, itd.

8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
stručnjak kaže...
Kupio sam novu grafičku, išao je montirati i gle čuda jedva je stala, doslovno. E sad bi trebao novo kućište da sve ovo malo prodiše jer stvarno je užas....kao da mi je sadašnje kućište pregrađeno zidom....xd
Trebao bih neko kućište da može normalno stati Msi rx 480 i da se kabeli mogu solidno poslożiti. Naravno nebih nešto preskupo....cca 700 kuna

 Jos bolje Thermaltake Suppressor F31 s prozorom

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2017 11:06 (Lucidius).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Bolje je kaj ima vrata, filter s gornje strane i za neke PSU shroud. Bolje kod Define S je sto ima filter za 3. vent sprijeda, kvalitetnije i skuplje stock ventilatore, zvucna izolacija s gornje strane se stavlja s vanjske, a ne unutarnje strane i za kraj airflow je bolji, tj. pozicije za HDD i SSD su pametno smjestene pozadi, dok TT F31 pozadi ima hrpu rupa i cable grommeta. FD S: 233 x 465 x 533mm, TT F31: 497 x 250 x 515mm. Nek bira kaj mu je bolje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2017 11:38 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Dali se tko od vas susreo sa cooltek kućištima, jer ovo za tu lovu izgleda brutalna ponuda

 

https://geizhals.de/cooltek-tg-01-rgb-mit-sichtfenster-ct-tg-01-rgb-a1551024.html

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Bas to kaj se zvucna izolacija na F31 stavlja sa unutranje strane odozgora je bonus jer je zbog toga moguce imati dust filter na vrhu, sta kod Fractala nije slucaj, uostalom neznam sad kakav je to uopce problem ili mana pa to pises...

 

F31 ima i duplo vise mjesta za HDD-ove, mogu ici 3 na unutarnjem dijelu u kaveze, a moze i 3 komada staviti sa zadnje strane iza maticne, Define S nema ni mogucnost stavljanaj przilice 

 

Jos jedna stavr je kaj Thermaltake ima bolju zvucnu izolaciju, podrsku za vise ventova i ozbiljunije push pull kombinacije za vodeno.

 

Za mene no brainer izbor u tom segmentu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
doktordoc kaže...

Dali se tko od vas susreo sa cooltek kućištima, jer ovo za tu lovu izgleda brutalna ponuda

 

https://geizhals.de/cooltek-tg-01-rgb-mit-sichtfenster-ct-tg-01-rgb-a1551024.html

 Za te pare moze proc, mada bi za tu lovu prije uzeo kvalitetniji i bolji MS Titan Pro

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...
stručnjak kaže...
Kupio sam novu grafičku, išao je montirati i gle čuda jedva je stala, doslovno. E sad bi trebao novo kućište da sve ovo malo prodiše jer stvarno je užas....kao da mi je sadašnje kućište pregrađeno zidom....xd
Trebao bih neko kućište da može normalno stati Msi rx 480 i da se kabeli mogu solidno poslożiti. Naravno nebih nešto preskupo....cca 700 kuna

 Jos bolje Thermaltake Suppressor F31 s prozorom

 Može li se taj Thermaltake kupiti negdje u Hr., ali u power cover verziji (verziji koja ima psu shroud), a da nije iPon dućan?

8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Mozes se obratiti preko mejla ovima iz Uzi shopa pa ce ti ga nabaviti u roku 5 radnih dana. Inace, taj psu cover mozes i zasebno naruciti...

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...
doktordoc kaže...

Dali se tko od vas susreo sa cooltek kućištima, jer ovo za tu lovu izgleda brutalna ponuda

 

https://geizhals.de/cooltek-tg-01-rgb-mit-sichtfenster-ct-tg-01-rgb-a1551024.html

 Za te pare moze proc, mada bi za tu lovu prije uzeo kvalitetniji i bolji MS Titan Pro

 Kako misliš da je MS Titan pro bolji

Ovaj ima kaljeno naprijed i sastane, izgleda puno bolje

Za 400 kn teško da ima takvo kučište

 

8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

A od kad se po izgledu ocjenjuje kvaliteta?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Lucidius

Prednost zvucne izolacije s gornje vanjske strane je da se manje mucis, ako ju pozelis maknuti ili staviti kada imas malo veci CPU cooler. Takodjer, moze se staviti ukoso, kak je ovaj lik: 

pa imas nest izmedju zv. izolacije i airflowa.

 

Ljudi koji u tom rangu kupuju ili misle kupiti FD S nemaju kaj gledati optiku, vise od 3 HDD ili 5 SSDa (makar 6. SSD moze biti M.2 na maticnoj) i vjerojatno nece staviti nista s gornje strane jer za to realno nema potrebe posto je potencijalni airflow savrsen. 

 

Ja se iskreno nadam da ljudi koji ovdje pitaju za savjet kliknu na sluzbenu stranicu i vide kak izgleda kuciste jer nema smisla svako malo pisati da Define S kao i hrpetina novih kucista nema mjesto za optiku s unutrasnje strane posto je takav trend vec dobrih god dana, ako ne i vise.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2017 13:38 (The_Fichek).
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

Bas to kaj se zvucna izolacija na F31 stavlja sa unutranje strane odozgora je bonus jer je zbog toga moguce imati dust filter na vrhu, sta kod Fractala nije slucaj, uostalom neznam sad kakav je to uopce problem ili mana pa to pises...

 

F31 ima i duplo vise mjesta za HDD-ove, mogu ici 3 na unutarnjem dijelu u kaveze, a moze i 3 komada staviti sa zadnje strane iza maticne, Define S nema ni mogucnost stavljanaj przilice 

 

Jos jedna stavr je kaj Thermaltake ima bolju zvucnu izolaciju, podrsku za vise ventova i ozbiljunije push pull kombinacije za vodeno.

 

Za mene no brainer izbor u tom segmentu.

 Osobno mi ne pada napamet da stavljam vodeno hlađenje...nikada....nisam toliko "cool frik"....xd briga me jeli temp 50 ili 53. Sada imam neko lc power kućište i zadovoljan sam sa njim jedino što je postao to small, Znači čisto da se može uredno pošložiti kabele, mjesto za 2 harda i jedan ssd...znači klasika...ono jeli buka 40 ili 43db ne znači mi baš previše...ionako igram sa slušama, a i kućište je na podu :)

Ovaj F31 mi se čini odličan izbor.

Frka85
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Imas i opciju bez prozora ako ti pogled na komponente nije bitan, a zelis jos dobiti na tisini klik

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Nisam ni rekao da izgled ocjenjuje kvalitetu

Rekao sam da za 450 kn izgleda jako dobro, čak predobro

Zato sam i pitao dali se tko susreo sa cooltek kućištima, da vidim kvalitetu

Nisam našao recenzije za njega

Znači po tebi cooltek kućišta su tak-tak

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...
doktordoc kaže...

Dali se tko od vas susreo sa cooltek kućištima, jer ovo za tu lovu izgleda brutalna ponuda

 

https://geizhals.de/cooltek-tg-01-rgb-mit-sichtfenster-ct-tg-01-rgb-a1551024.html

 Za te pare moze proc, mada bi za tu lovu prije uzeo kvalitetniji i bolji MS Titan Pro

 Hbte ta MS kučišta izgledaju i funkcioniraju sve bolje. Strašno.

pa za 400 kn ne znam jel može bolje..

8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

doktordoc

 

Pa to kuciste za koje si pitao je bas jeftinjaker, odma na prvu sam vidio dok sam pogledao po youtubeu da je lim katastrofa i da cijelo kuciste savijes sa malo jacim stiskom, podrska za samo jedan vent na vrhu je sranje, bolje da ga uopce nisu ni stavljali... a i to kaljeno staklo je jako sumnjivo i krhko, sigurno je jako tanko i osjetljivo, treba jako paziti kod toga.

 

MS titan pro je puno teze i cvrsce kuciste, a i moze se puno vise toga sa njime, plus sta je prilicno glomazno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2017 13:56 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Od MS jedino black widow mi izgleda ok

Kakva su sharkoon kućišta

Recimo ovo 

https://www.protis.hr/products/details/sharkoon-s25w-midi-tower-atx-kuciste-bez-napajanja-crno/116954

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Ovdje mozes detaljnije pogledati MS Titana 

 

Za te pare nema bolje, ako ganjas neki svoj specificni ukus kako zelis da ti kuciste izgleda uzmi kaj je po tvojem ukusu prolazno, kaj se tice Sharkoon kucista za koje si pitao, odma na prvi vidim da ima ogranicen usis svijezeg zraka jer je prednji panel jako zatvorenog tipa, dalje mi se trenutno neda istrazivati..

 

Inace, imas za 550kn Black widow, uzmito ako se mozes protegnuti, to je vec skoro 2 koplja naprednije kuciste od ovog mid rangea

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2017 14:44 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Ma ok se čini Titan, ali mi nije po ukusu

Ovaj sharkoon ima usis na šemu fractal i TT, tj. svih kućišta sa takvim prednjim panelom

A black widow sam već prije snimio, u Srbiji je čak oko 350 kn, frend mi vozi kamion pa zna ići tamo

Nije meni hića, kučište čekam na nekoj akciji, pa koje mi se svidi, konfa se slaže po malo do ljeta, jeseni. Sad mi je došao g4560 frendu u Njemačkoj, čekam akcije pa ću tako kupovati, za sad prvo ono što ne pati od isteka garancije (proc, RAM,kućište)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Evo i moja preporuka za MS Cyclops IV. Iskreno, vidi se da to nije neka vrhunska kvaliteta kao u Fractala ili sličnih, ali vidi se i da to nije šrot kojeg uglavnom viđamo kod MS-a.

 

Uzmemo li u obzir da kućište košta 200kn (ja sam platio 180) onda dođemo do toga da će se teško naći išta bolje za te novce.

 

Kućište je lijepog dizajna, ima odvojen dio (podrum) za napajanje i 2 HDD-a, a SSD-ovi se mogu montirati naprijed ili sakriti iza. Dovoljno je prostora za cable managament i može se ugraditi nekoliko ventova...

 

Minus je svakako što nijedan vent ne dođe u kućištu, mada kad se razmisli možda je i bolje da nema MS-ovih ventova.

 

Kako sastavljam budget gaming rig, nikako nisam htio ići na skupo kućište i nisam pogriješio, više nego zadovoljan sam.

Moj PC  
5 0 hvala 2
15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Ajmo ekipa, meni treba pomoc tj ne baš ali mi treba par prijedloga.

 

Dakle nabavljam novi kejs, cijena do 700 kn.

 

Komponente pod MOJ PC.

 

Dakle bitan mi je prije svega Dizajn jer se nalazi na stolu, AIRFLOW mi nije toliko važan, filteri poželjni. DVD drive nije potreban.

Podrška za 3x 3.5" HDD-a + SSD

 

Unutra ide Arctic i Fury X pa bi trebalo imati prostora za ovaj jedan radiator, a ovaj od Fury X ionako ide na ispuh dakle natrag

 

Kejs bi trebao imati prozirnu stranicu :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2017 10:17 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
toxic kaže...

Ajmo ekipa, meni treba pomoc tj ne baš ali mi treba par prijedloga.

 

Dakle nabavljam novi kejs, cijena do 700 kn.

 

Komponente pod MOJ PC.

 

Dakle bitan mi je prije svega Dizajn jer se nalazi na stolu, AIRFLOW mi nije toliko važan, filteri poželjni. DVD drive nije potreban.

Podrška za 3x 3.5" HDD-a + SSD

 

Unutra ide Arctic i Fury X pa bi trebalo imati prostora za ovaj jedan radiator, a ovaj od Fury X ionako ide na ispuh dakle natrag

 

Kejs bi trebao imati prozirnu stranicu :)

 Define S sa prozirnom stranicom.

12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Samo da pohvalim Fractal.

Jedan USB na kućištu mi se rasklimao (sumnjam na klince, ali ne smijem nikoga optuživati bez dokaza :D )

I ispitujemo ja njih, kako se može učvrstiti, kako se otvara.. itd, a oni, hladno, dajte adresu, šaljemo cijeli I/O konektor na naš trošak!

Big TU!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
toxic kaže...

Ajmo ekipa, meni treba pomoc tj ne baš ali mi treba par prijedloga.

Dakle nabavljam novi kejs, cijena do 700 kn.

Komponente pod MOJ PC.

Dakle bitan mi je prije svega Dizajn jer se nalazi na stolu, AIRFLOW mi nije toliko važan, filteri poželjni. DVD drive nije potreban.

Podrška za 3x 3.5" HDD-a + SSD

Unutra ide Arctic i Fury X pa bi trebalo imati prostora za ovaj jedan radiator, a ovaj od Fury X ionako ide na ispuh dakle natrag

Kejs bi trebao imati prozirnu stranicu :)

 Čekaj da stgne Lucidius.

Mislim da će nas iznenaditi prijedlogom :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2017 10:26 (CyberDemonVZ).
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
CyberDemonVZ kaže...
toxic kaže...

Ajmo ekipa, meni treba pomoc tj ne baš ali mi treba par prijedloga.

Dakle nabavljam novi kejs, cijena do 700 kn.

Komponente pod MOJ PC.

Dakle bitan mi je prije svega Dizajn jer se nalazi na stolu, AIRFLOW mi nije toliko važan, filteri poželjni. DVD drive nije potreban.

Podrška za 3x 3.5" HDD-a + SSD

Unutra ide Arctic i Fury X pa bi trebalo imati prostora za ovaj jedan radiator, a ovaj od Fury X ionako ide na ispuh dakle natrag

Kejs bi trebao imati prozirnu stranicu :)

 Čekaj da stgne Lucidius.

Mislim da će nas iznenaditi prijedlogom :)

 Sve OK. On ima dobre savjete tako da.

 

Fracatl mi je pre jednostavan. Ja vjerujem da je jedan od boljih za tu cijenu ako ne i najbolji no htio više nešto onako drugačije a ne puno lošije..

 

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

 Ah, ne želiš kućište klasičnog izgleda. Ovaj Bitfenix izgelda cool, po meni.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice