Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.681
|
čitano: 1.397.839
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ja sam jucer imao prilike narucit Phanteks Evolv ATX Temper glass verziju za 1150kn, al reko fuck that i umjesto toga narucio nesto noiseblocker ventova i jos par stvarcica.. Za godinu dana ce nesto novo izac pa ce biti drugi novi trend i tako stalno u krug. Koga toliko ispunjavaju LED trake i dobar pogled na komponente sve 5.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2017 13:51 (The_Fichek).
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Izgleda da ću uzeti Thermaltake suppressor f31 kao što je preporučeno. Ako ga već netko ima....jeli dovoljno 2 venta, a ako nije koje da stavim? 120 ili 140  -- do 100kn po komadu?

Frka85
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Skupo, samo pazi da staklo nebude pre tamno zato jer nebudes nista vidio unutra, a jos k tome uzmi u obzir i da je 10mm dosta debelo tako da ce to jos dodatno zatamniti pogled.

 

Mogao si uvalajti nekom svoje kuciste i dodati ostatak love pa otici na komplet novo kuciste cijelo od stakla, recimo Anidees bi isao ispod 1300kn sada.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
stručnjak kaže...

Izgleda da ću uzeti Thermaltake suppressor f31 kao što je preporučeno. Ako ga već netko ima....jeli dovoljno 2 venta, a ako nije koje da stavim? 120 ili 140  -- do 100kn po komadu?

 Dovoljni su ventovi koji idu sa njime ako nemas neku grafu koja ima preko 220w TDP-a...

8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Ja sam jucer imao prilike narucit Phanteks Evolv ATX Temper glass verziju za 1150kn, al reko fuck that i umjesto toga narucio nesto noiseblocker ventova i jos par stvarcica.. Za godinu dana ce nesto novo izac pa ce biti drugi novi trend i tako stalno u krug. Koga toliko ispunjavaju LED trake i dobar pogled na komponente sve 5.

 Ako se radi o novom kucistu iz ducana to ti je bila ultra ponuda, u ducanu je po 1500+kn sa kaljenim staklom. Ovo sa kaljenim staklom ce sad biti trend koji ce jako dugo natupat na sceni, kaj se tice samih kucista i funkcija nema se sta puno mijenjat...

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Znam, ali nvm.. Bila je malo nezgodna situacija s braticem koji je u Njemackoj. Tocnije mindfactory me sjebo jer ne prima pare, ako je Paypal racun ili zapravo bilokakav racun iz HR (malo je kompliciranije od toga), a vec sam bio narucio u Casekingu i tako to. Glavno da sam pokupio SuperFlower Leadex 650W za 720kn na akciji. Dam se kladit da su Phanteksovi ventovi u Enthoo seriiji tu negdje sa Noiseblockerom, ali sigurno je sigurno. Ugl, Paypal je majka za placanje vani, kaj se tice jednostavnosti.

8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

A cemu si uopce uzimao napajanje, paimas Edisona 550w? i koju si 1070ku na kraju uzeo za bratića?

 

Inace, Mindfactory ne dostavlja u Hr, otuda i problemi sa placanjem.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2017 14:06 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

On je u Njemackoj, al opet komplikacije, dok je sa Casekingom sve rjeseno dok velis keks. Dns ce pokusat platit, bez da mu uzmu preveliku proviziju, ak nece ici cu mu ostatak uzeti u CU i opet vjerojatno Phoenix 1070 kad je tolko provjerena, tim vise sto je istekla akcija u Casekingu gdje je bila WF2 1070 za 410 eura pa se nemam kaj puno mislit, ali trajat ce to sve jer i ja imam obaveza i tako to... Inace, njemu slazem komp, sebi usput neke stvari. On je plug n play user, tako da mozda Leadex i sebi uzmem (zapravo su OC 480 i 1070 tu negdje sa potrosnjom sto je smjesno s obzirom na gap u performansama).

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2017 14:43 (The_Fichek).
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Znaci ti ces ici za Njemačku kad kazes da ces mu slagat komp?... sada imam neke ideje u glavi

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...
stručnjak kaže...

Izgleda da ću uzeti Thermaltake suppressor f31 kao što je preporučeno. Ako ga već netko ima....jeli dovoljno 2 venta, a ako nije koje da stavim? 120 ili 140  -- do 100kn po komadu?

 Dovoljni su ventovi koji idu sa njime ako nemas neku grafu koja ima preko 220w TDP-a...

 Komponente su ove pod MOJ PC ...kasnijekada se malo oporavim :) cu uzeti SSD i to je to.

Frka85
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Bez problema prolazi ta konfa, netrebas nikakve dodatne ventove, a kuciste je samo po sebi velko i prozracno tak da ces se iznenadit kad stigne i spojis sve ;)

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ne, on bu sim dosao. Jedino sto moze sjebat stvari je da ga otpuste za HR u roku par dana. Ne stignem se vise dop i idemo offtopic. Pisi na PM, ak te kaj posebno interesira.

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

Skupo, samo pazi da staklo nebude pre tamno zato jer nebudes nista vidio unutra, a jos k tome uzmi u obzir i da je 10mm dosta debelo tako da ce to jos dodatno zatamniti pogled.

 

Mogao si uvalajti nekom svoje kuciste i dodati ostatak love pa otici na komplet novo kuciste cijelo od stakla, recimo Anidees bi isao ispod 1300kn sada.

 Da dosta skupo,ne znam jel pod staklo misliš plexi jer naručen  prozirni 10mm plexi,kaljeno staklo bez CNC obrade m2 stoji 500 kn,a izrada stranice i par puta više od toga i još navodno u ST to nitko ne radi!Znam da sam mogao prodat ovo i kupit glanjc novo,ali ovo mi je odavno zelja,a i kao sto rekoh zaljubljen sam u ovaj 600t!

Još vjerovatno napravim case da pokrije dole napajanje,hdd case i kabele!

 

Mogao sam platit samo 180 kn i sam se zezat ali eto popustija sam i da profesionalcima da odrade posal!

 

Budem na kraju maznul isto tvoh Anideesa ili Corsaira!!!

AUDIOFIL
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Za obican plexi si dal tolku lovu? ja sam mislil da si kaljeno staklo uzeo, onda nemas kaj pazit kod tamnoce materijala zato jer je plexi bijel, jedino tu opet ostaje mana kaj je lako ostetljiv tj lako se ostave tragovi na njemu i muka ga je odrzavat, pogotovo tolku stranicu, sa rukama sto dalje od njega, nesmijes ga ni brisat jer se odma sve vidi, zato je staklo sa te strane jebeno jer se nemre izgrebat i mozes ga prebrisat i ocistit bez problema, plus kaj je premium.

 

EDIT:

 

Kod prodaje, ti na temelju te stranice nebus izvukao nis bogzna kaj vise love za kuciste, mozda 100kn vise, a kad pogleda skolko si platio tu stranicu...

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2017 16:20 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Znam sve,ne bu išlo na prodaju,ostaje kod mene zauvijek!!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
volegradele kaže...

ostaje kod mene zauvijek!!!

Nemoj tako. 

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

400+kn za plexi? lol ja kod svog susjeda staklara platio 50kn skupa s rezanjem i busenjem rupa...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2017 18:44 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Ti imas štelu 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

vis nisam uopce obratio paznju na taj supresor f31, stvarno izgleda brutalno funkcionalno! steta sto nema u bijeloj boji...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Pa pošmirglaj ga i obojaj, modiras ga kak oces 

 

Od bijelih kucista nema nista dobro ispod 1000kn ako ne i vise.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

pa fractal r5 white mi je definitivno best case(890kn)! ta crno-bijela kombinacija s tim gumama na bijelom limu, ma divota!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2017 19:00 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Stjepanj kaže...

pa fractal r5 white mi je definitivno best case(890kn)! ta crno-bijela kombinacija s tim gumama na bijelom limu, ma divota!

 Baš šteta što ne košta 300 kn!

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Stjepanj kaže...

400+kn za plexi? lol ja kod svog susjeda staklara platio 50kn skupa s rezanjem i busenjem rupa...

 CNC obrada košta koliko i plexi,ne virujem da si 10mm platio 50 kn,

AUDIOFIL
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
volegradele kaže...
Stjepanj kaže...

400+kn za plexi? lol ja kod svog susjeda staklara platio 50kn skupa s rezanjem i busenjem rupa...

 CNC obrada košta koliko i plexi,ne virujem da si 10mm platio 50 kn,

ma kakva cnc obrada, uzeo lik brusilicu u pobrusio rubove i to je to...samo plexi ce ti se zgrebati, za cistiti katastrofa...za 1g ces ga htjeti baciti kako ce izgledati zgrebano! obicna mekana plastika, na kraju krajeva kosta kao i obicno staklo!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Zakaj ne kupis Define S i das susjedu da pofarba u bijelo? :)

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Stjepanj kaže...

vis nisam uopce obratio paznju na taj supresor f31, stvarno izgleda brutalno funkcionalno! steta sto nema u bijeloj boji...

 imas i pro ethnoo white https://www.centro.hr/phanteks-kuciste-enthoo-pro-white-window-midi-tower-bez-napajanja-p-n-ph-es614p-wt.aspx

11 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
volegradele kaže...
Stjepanj kaže...

400+kn za plexi? lol ja kod svog susjeda staklara platio 50kn skupa s rezanjem i busenjem rupa...

 CNC obrada košta koliko i plexi,ne virujem da si 10mm platio 50 kn,

Najjeftinije je uzeti Fractala, reći im da ti se plexi izgrebao, oni ti u roku 10 dana pošalju novu side stranicu o svom trošku.

 

Meni je sa kućištem došla nešto sitno izgreban plexi. Poslao pritužbu Fractalu, ali ono, u stilu savjeta da pripaze na QC i te sheme i baš sam naglasio da nije strašno... Legende mi zatražili samo sliku računa i u roku dva tjedna stigla nova stranica. Kupili su me do daljnjega.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

DA,odličan marketing s njihove strane!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

volegradele

 

Jel stigla stranica? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Nop,očito nije jednostavno za napravit (izmjerit orginal),valjda bude sutra!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice