Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.681
|
čitano: 1.408.758
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

,ufff

AUDIOFIL
Moj PC  
6 0 hvala 2
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

a jesi škrt sa slikama 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
volegradele kaže...

Nop,očito nije jednostavno za napravit (izmjerit orginal),valjda bude sutra!!

 Bome profi izvedeno. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Jučer se riješio MS Monstera,upravo naručio MS Cyclops III,zašto 3 a ne 4,zato što 3 podržava do 3 3.25 hdd-a.

Kada stigne snimim nekakav unbox i slaganje konfe pa objavim ovdje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2017 10:41 (kruskar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
volegradele kaže...

,ufff

Mogao bih tako nešto staviti na Fractal R5 jednom za lijevu i desnu stranu, čut ćemo se na pm. 

Ili napokon uzeti Phanteks Enthoo Evolv ATX.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2017 16:41 (Valentin17).
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Valentin17 kaže...
volegradele kaže...

,ufff

Mogao bih tako nešto staviti na Fractal R5 jednom za lijevu i desnu stranu, čut ćemo se na pm. 

Ili napokon uzeti Phanteks Enthoo Evolv ATX.

 Uff,da mogu sve bih pokupovao i svaki dan novu konfu slagao!!

Sad idem na zatvaranje donjeg dijela gdje je napajanje i HDD case!!

amore mio :D amore mio :D
my precious my precious
AUDIOFIL
11 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir kućišta

Ima li netko ideju kako bi mogao instalirati fan kontroler u Define C ili Define S kućište, s obzirom da nema 3,5'' ni 5,25'' bay? Ovaj Arc XL mi je postao nekako... prevelik otkad sam na jednoj grafi. On ima fan controler kojim čak mogu izgasit fanove ako onaj  switch zaglavim na pola između dvije brzine, što mi paše kad ne gejmam. Ne znam zašto nisu stavili fan controler na Define C ili S jer onda si praktički ograničen na matičnu/bios i programe kao speedfan...

 

Dakle, postoji li način kontrole case fanova na Define C kućištu a da nije softverom?

 

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
eywa33 kaže...

Ima li netko ideju kako bi mogao instalirati fan kontroler u Define C ili Define S kućište, s obzirom da nema 3,5'' ni 5,25'' bay? Ovaj Arc XL mi je postao nekako... prevelik otkad sam na jednoj grafi. On ima fan controler kojim čak mogu izgasit fanove ako onaj  switch zaglavim na pola između dvije brzine, što mi paše kad ne gejmam. Ne znam zašto nisu stavili fan controler na Define C ili S jer onda si praktički ograničen na matičnu/bios i programe kao speedfan...

 

Dakle, postoji li način kontrole case fanova na Define C kućištu a da nije softverom?

 uf, a ja gledam kako sve ventove prebaciti da se podešavaju preko matične i softvera, nema mi mrže nego da moram razmišljati jesam li upalio i ugasio ventove prije i poslije gejmanja

da ne govorim kad ženica preuzme "kormilo" dok me nema doma i zaprži višesatne seanse svojih mmo pizdarija, pa da se mislim jel zakuhalo kućište ili nije

ovako fino namjestim krivulju po temperaturi proca ili matične i boli me đoka

 

ali 100 ljudi, 200 nogu, što'š

14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Tražim preporuku za kučište, fromata ATX mini tower (Ala CM Elite 361, napajanje napred) ili microATX tower.

Treba bit mjesta za slim 240mm ili bar 37mm 120mm rad, 1 3.5" drive, 1 2.5" drive i da je što manje. (max visina cca 40cm)

 

Budžet do recimo 800kn, dosad mi se svidio spomenuti Elite 361 ali ima slabe opcije za WCS. (slim 120mm gore + ventilator izvan kučišta)

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
eywa33 kaže...

Ima li netko ideju kako bi mogao instalirati fan kontroler u Define C ili Define S kućište, s obzirom da nema 3,5'' ni 5,25'' bay? Ovaj Arc XL mi je postao nekako... prevelik otkad sam na jednoj grafi. On ima fan controler kojim čak mogu izgasit fanove ako onaj  switch zaglavim na pola između dvije brzine, što mi paše kad ne gejmam. Ne znam zašto nisu stavili fan controler na Define C ili S jer onda si praktički ograničen na matičnu/bios i programe kao speedfan...

 

Dakle, postoji li način kontrole case fanova na Define C kućištu a da nije softverom?

 

 

Mozda da sa zadnje strane kucista tamo gdje su oni GPU bracketi probas staviti fan kontroler, izvadis jedan GPU bracket i kroz tu rupu proguras fan kontroler, ali mora biti sto tanji i mora imat one gumbice koji se okrecu, a ne digitalan jer inace nebudes mogao kontrolirati.

 

Druga opcija je ovo Corsair HD120 RGB LED High Performance 120mm PWM Fan — Three Pack with Controller

12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Brate je Corsair lupa cijene za svoje proizvode!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.1.2017 20:43 (doktordoc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
doktordoc kaže...

Imaš ovo za kontrolu, ako uspiješ gdje iskemijati

Jako teško za dohvatiti kad se nalazi na zadnjoj strani.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
11 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

Mozda da sa zadnje strane kucista tamo gdje su oni GPU bracketi probas staviti fan kontroler, izvadis jedan GPU bracket i kroz tu rupu proguras fan kontroler, ali mora biti sto tanji i mora imat one gumbice koji se okrecu, a ne digitalan jer inace nebudes mogao kontrolirati.

 

Druga opcija je ovo Corsair HD120 RGB LED High Performance 120mm PWM Fan — Three Pack with Controller

Ne sviđa mi se 120mm veličina, a da uzimam samo radi kontrolera je fakat bacanje novca.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Dajte mi preporuku nekog kućišta do max 500 kn, sviđa mi se izgledom i opremom zalman z3 plus, ali ako ima i nešto slično ili bolje, da se dobije par ventova unutra, da ima prozor sa strane, da ima naprijed bar 2 5.25 utora, najbitnije da je tiho...i ako tko ima z3 kako se čuju ventovi? tnx

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2017 20:59 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Previsoko... dalje...
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Gee kaže...

Dajte mi preporuku nekog kućišta do max 500 kn, sviđa mi se izgledom i opremom zalman z3 plus, ali ako ima i nešto slično ili bolje, da se dobije par ventova unutra, da ima prozor sa strane, da ima naprijed bar 2 5.25 utora, najbitnije da je tiho...i ako tko ima z3 kako se čuju ventovi? tnx

 imas cijelu temu ovdje:

http://www.bug.hr/forum/topic/kucista-napajanja/zalman-z3-plus-white/206469.aspx

ventovi se ne cuju, (ps. ja sam dobio jedan falični koji malo rošta!)lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Tnx, kupio sam taj...al sam se namučio s kablovima..
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Kakav promasaj...

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

Kakav promasaj...

 (valjda prica za z3/+)

je za 350kn je mogao uzeti neko drugo, barem 10x bolje...z3+ je zvjercuga od kucista, rastavio sam ga brat bratu 300 puta, kad ga budem prodavao za 10g u oglasu ce pisati stanje 10/10!mana ima kao i svako no to su sve sitnice s obzirom na zaista kvalitetno izradeno kuciste!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Nisi dugo dobio karton a?
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Gee kaže...
Nisi dugo dobio karton a?

 haha, dobra!

evo kod mene sve stalo unutra , nemres vjerovat za samo 350kn:

Trenutno se testira u "gamingu" i5 6600k na 4.8, prede kao mali zvrk za sada...istina treba malo nalozit ventove u kucistu dosta je to zatrpano glomaznim high-end hwlp

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2017 15:01 (Stjepanj).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ali kolega je tražio, dapače precizirao tiho kućište. Za 150kn mu se itekako isplatio MS Black Widow ili npr. za 400kn Lc power 983b kojeg nisam spomenuo, također sa izolacijom protiv buke, ali nema nekog smisla kad je prednja strana tako otvorena. Tihe ventilatore je lako naći (efikasnost je druga priča), ali kućišta sa zvučnom izolacijom su nažalost rijetka. Sad će netko reć kako spužve za izolaciju malo koštaju, što se tog tiče evo cijena:

https://www.conrad.hr/Prigu%26scaron;ivanje-zvukova-ra%26%23269;unala.htm?websale8=conrad-hr&ci=SHOP_AREA_258215_0415155

https://www.conrad.hr/Izolacijski-materijal-za-zvu%26%23269;nike.htm?websale8=conrad-hr&ci=SHOP_AREA_17475_1312047

Najjeftinija je 80kn bez ljepila. Bespotrebna zezancija, a već je sve mogao dobiti za 150kn više, ali nebitno.

8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Imao je ms falcona za istu lovu koji je kud i kamo bolji i ljepsi, a za 480kn ms black widow koji je druga dimenzija naspram z3.

 

Nisam ja kriv sta ne pratite 

Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

Imao je ms falcona za istu lovu koji je kud i kamo bolji i ljepsi, a za 480kn ms black widow koji je druga dimenzija naspram z3.

Zaboravio si napisati da je bolji i ljepši, druga dimenzija naspram Z3 po tebi jer po meni recimo nije. LP.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Sta nije? Ms black widow je daleka buducnost za taj zastarjeli i ruzni z3, ti ga isto bubnes i ostanes ziv.

 

Ms Fakcon nije bas druga dimenzija a nisam za njega ni pisao tak da bolje citas, ali je svakako bolji i prostraniji te prima i vodena i najvece zracne bez problema, dok u z3 ta nh d 14 ide u milimetar, i uz to ima bolji airflow i nezagraden prednji dio za neometan protok zraka, plus podrske za 140mm ventove, a bonus je i kavez za napajanje i vise mjesta iza maticne za kablove.

 

To je ovak na prvu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Taj falcon nisam vidio u zivo, no sumnjam da je plastika i lim kvalitetan kao kod zalmana, jer sam uzimao susjedima ta jeftina ms kucista zali boze reciklaze! kaj se tice black widowa ono je 200kn skuplje od z3+ a to je pun "k" razlike, dakle rezime cijele price da ti usporedba nema veze s vezom!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2017 16:20 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice