Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.683
|
čitano: 1.426.118
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav!

Trebao bi preporuku za neko kućište do cca 450kn (50kn +- ajd :D ). 

Pošto imam "gladnu" grafičku koja se voli grijat (r9 390) volio bi da kuciste dolazi sa ventilatorima i da je koliko toliko ok što se tiče air flowa. 

 

https://en.sharkoon.com/product/1678/16037#desc Trenutno ovo imam. Nisam baš zadovoljan iako je ok za te novce.

 

Prvo što mi pada na pamet je ovaj "mali" fractal ali volio bi cuti i neke alternative. 

 

Također sam gledao i MS industrial kućište. Titan pro i falcon pro (mišljenja, sugestije?) hvala unaprijed!

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.5.2018 14:07 (nhooydz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Cooler Master MasterBox Q300L Midi Black

 

dolazi sa jednim 120mm fanom ali je 390 kuna takp da mozes kupit dodatni + prebacit sa trenutnog kucista

 

pazi podrzava do matx ploce... mogao bis rec kakvu plocu imas (spominjao si mali fractal pa prepostavljam da imas matx) 

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Malenu, mini atx. Ono jedan pcie slot, 2 slota za rame, baš malena. (bio na budgetu) :)

7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

kupis ms cyclops v i dodas ventove po zelji, mislim da je najnoviji djir neki ventovi sa magnetnim drzacima...ako njih nema, nadjes neke double ball bearing, da ne procvile prebrzo...

Brajanov život
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.5.2018 15:32 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

E vidiš to je fora ali ja se apsolutno nimalo ne kuzim u ventilatore, airflow i to pa sam mislio da mi je lakše kupit gotovo onak "na lageru sve" sa minimalno zajebancije. Trenutno imam 2 random ventilatora u kucistu i nije bas da sam nešto ekstra zadovoljan. Iako, dosta je dobra cijena pa bi valjda mogao i ukomponirati neke kvalitetene fanove u njega. :D Doduše, imam samo 2 slota na matičnoj za fanove, vjerojatno bi morao kupiti onaj potenciometar jer mislim da bi trebao imat min 3. :D

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Giopriest kaže...

Cooler Master MasterBox Q300L Midi Black

 

dolazi sa jednim 120mm fanom ali je 390 kuna takp da mozes kupit dodatni + prebacit sa trenutnog kucista

 

pazi podrzava do matx ploce... mogao bis rec kakvu plocu imas (spominjao si mali fractal pa prepostavljam da imas matx) 

 Gledao sam recenzije za ovo kuciste i stvarno se cini ok, pogotovo za te novce.

 

Kolega nhooydz jedino si pripazi na visinu cpu hladnjaka jer je ona max 15.7cm.

 

EDIT: Napisi koju plocu i hladnjak imas.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.5.2018 15:35 (war3_tft).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
nhooydz kaže...

Pozdrav!

Trebao bi preporuku za neko kućište do cca 450kn (50kn +- ajd :D ). 

Pošto imam "gladnu" grafičku koja se voli grijat (r9 390) volio bi da kuciste dolazi sa ventilatorima i da je koliko toliko ok što se tiče air flowa. 

 

https://en.sharkoon.com/product/1678/16037#desc Trenutno ovo imam. Nisam baš zadovoljan iako je ok za te novce.

 

Prvo što mi pada na pamet je ovaj "mali" fractal ali volio bi cuti i neke alternative. 

 

Također sam gledao i MS industrial kućište. Titan pro i falcon pro (mišljenja, sugestije?) hvala unaprijed!

 

+ micro atx ploča , intel i5 4460 stock cooler. 

 

Mislim da su to sve informacije sada :)

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ako zelis spojiti vise ventilatora na jedan fan konektor uzmes si ovo, narucio sam ja sebi i rade bez greske.

 

Za stock hladnjak onda nemas brige, samo pripazi ako ces danas sutra uzimati neki aftermarket hladnjak.

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
nhooydz kaže...

E vidiš to je fora ali ja se apsolutno nimalo ne kuzim u ventilatore, airflow i to pa sam mislio da mi je lakše kupit gotovo onak "na lageru sve" sa minimalno zajebancije. Trenutno imam 2 random ventilatora u kucistu i nije bas da sam nešto ekstra zadovoljan. Iako, dosta je dobra cijena pa bi valjda mogao i ukomponirati neke kvalitetene fanove u njega. :D Doduše, imam samo 2 slota na matičnoj za fanove, vjerojatno bi morao kupiti onaj potenciometar jer mislim da bi trebao imat min 3. :D

 

brige te za airflow...nadjes cifru di pise cfm u opisu, gledas da je sto veca, ali najbitnije je da ne zvuce ko prehladjeni merle haggard kroz godinu dana....

Brajanov život
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
war3_tft kaže...

Ako zelis spojiti vise ventilatora na jedan fan konektor uzmes si ovo, narucio sam ja sebi i rade bez greske.

 

Za stock hladnjak onda nemas brige, samo pripazi ako ces danas sutra uzimati neki aftermarket hladnjak.

 

Zašto sam uopće pomislio da nema ovako nešt. :D Vjerojatno neću uzimati aftermarket, ovo je vjerojatno zadnji "upgrade" prije novog kompa.  Ima li možda takav kabel negdje kod nas? Nisam siguran šta da googlam

 

Što se tiče ventova, ovako nešto?

 

https://www.instar-informatika.hr/ventilator-za-kuciste-corsair-air-series-af120mm-led-pc-case-fans-twin-pack/COR-CO-9050016-WLED/product/

 

Onda bi islo MS industrial Cyclops V + hladnjaci. Jer gore spomenuti coolermaster mi izlazi izvan budzeta ako budem morao hladnjake kupovati. 

 

https://ms-start.com/en/ms-titan-pro-gaming-case-with-blue-led-fan.aspx

https://ms-start.com/en/ms-falcon-pro-gaming-case-with-blue-led-fans.aspx

 

Ili jedno od ova dva. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.5.2018 15:58 (nhooydz).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

ma imas ih dovoljno.3 je dosta   najjaceg stavis naprijed dolje da salje sta vise svjezeg zraka grafickoj  onda drugog stavis naprjed gore i jedan iza za ispuh   vjerovatno imas mjesta za jos jedan gore ali taj zna  napravi vise loseg nego dobrog jer zna vuc svjezi zrak od onog naprijed gore  i onda cpu hladnjak ostaje bez    (nije uvjek slucaj ali vidio sam cesto da cpu temperature ispadnu losije sa njim nego bez njega   opet sa druge strane i5 4460 nebo smio imat problema)

 

tek ako ti se nesvidaju temperature uzmi bolji ventilator

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.5.2018 16:23 (Giopriest).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Tek sam sad vidio kako izgleda ovaj Coolermaster. Mislim da nisam nešto gadnije u zivotu vidio. Ne znam, prenapasno mi je s tim prednjim uzorkom nekak. :D Jel zbilja toliko dobar value za lovu da nekako pređem preko tog dizajna

7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta
Brajanov život
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
nhooydz kaže...

Tek sam sad vidio kako izgleda ovaj Coolermaster. Mislim da nisam nešto gadnije u zivotu vidio. Ne znam, prenapasno mi je s tim prednjim uzorkom nekak. :D Jel zbilja toliko dobar value za lovu da nekako pređem preko tog dizajna

 zašto ne probaš fractal, poznata firma, kvalitetno kućište s naglaskom na airflow i dolazi, ako se ne varam, s predinstaliranim ventilatorima

dizajn klasika, cijena dosta povoljna, imaš lufta u cijeni za dodatne ventove s tvojim budgetom - link

7 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

taj prednji i gornji uzorak su ti doalovno magnetni dust filteri koje prodes kroz vodu kada se prasina nakupi i obrises sa krpom i pustis malo da se posuse i vratis na mjesto    

 

 

nemogu ti puno pomoc akp ti se ne svida osim da uzmes nesto drugo

 

 

koji fractal mislis   ako je nano s nemoj  doslovno imas centimetar izmedu napajanja i ventilatora od graficke

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

http://www.fractal-design.com/home/product/cases/focus-series/focus-g

 

A i ovo mi je zapelo za oko, jednostavno onak (kod fractala mi se ne sviđa malo taj prozor kao da je prevelik jer imam ono default komponente, ništa posebno necu gledat srerbni hdd :D )

 

 

 

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
nhooydz kaže...

http://www.fractal-design.com/home/product/cases/focus-series/focus-g

 

A i ovo mi je zapelo za oko, jednostavno onak (kod fractala mi se ne sviđa malo taj prozor kao da je prevelik jer imam ono default komponente, ništa posebno necu gledat srerbni hdd :D )

 

 

 

 https://www.kitguru.net/components/cases/dominic-moass/game-max-falcon-rgb-case-review/all/1/ to ti ms falcon taj pro ima filtere neke dodatne

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Pa nije loš review. Preteško mi se odlučit za kućište jebemti, ovo je možda čak i preveliko sada kada gledam.

 

 

 

Bit će ili MS TITAN PRO, ili Fractal design focus g ili Cooler Master MasterBox Q300L (sad mi je čak i simpatičan dizajn kada sam malo gledao :D). Nekako mi to do 450kn izgledaju kao najsolidniji izbori.

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
nhooydz kaže...

Pa nije loš review. Preteško mi se odlučit za kućište jebemti, ovo je možda čak i preveliko sada kada gledam.

 

 

 

Bit će ili MS TITAN PRO, ili Fractal design focus g ili Cooler Master MasterBox Q300L (sad mi je čak i simpatičan dizajn kada sam malo gledao :D). Nekako mi to do 450kn izgledaju kao najsolidniji izbori.

 Sve su to jako dobra kučišta to je ono čisto šta ti se više sviđa ili uklapa u setup.

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

nhooydz

Mislim da je Titan Pro za najmanje klasu, ako ne i dvije, tri bolje od Focus G i tog CM kucista. Q300L ustvari nemos strpat u istu kategoriju jer nije ATX kuciste, to kuciste bu ti pecnica za 390. Hajd da unutra stavis neku hladnu grafu oke, al za 390tku mislim da nije neki dom. Kolko sam skontao u Uzishopu su napisali tipfeler, nije to midi nego mini kuciste, za ITX i mATX ploce. Po meni najveca prednost Titana je vrlo lagan i efikasan nacin skidanja filtera kako je prikazano u tom videju. Takvo lako skidanje filtera kod brand kucista dolazi za 2x vecu cijenu. Airflow kuciste = nakupi se prasina na filterima u roku tjedan-dva pa ti rastavljaj komp, ako ti se da, kod jeftinijih kucista. Mislim da ti je to najbolja opcija pa ako temperature nece biti dovoljno dobre mijenjaj ventilatore, a ne kuciste.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 0:41 (The_Fichek).
12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

nhooydz

Mislim da je Titan Pro za najmanje klasu, ako ne i dvije, tri bolje od Focus G i

Po cemu i kako?

Ja bas i nebi rekao, jer izrada kao prva stvar je bolja kod Fractala...Ima stvari koje su bolje kod Titan-a ali reci da je 2 ili 3 klase bolji od focus-a su ciste gluposti i nista drugo...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 3:29 (Tomo53nja).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Otkud ti to da je izrada bolja? Ja kolko vidim MS Black Widow je tezak 8.3kg, a Focus G 4.5kg. Kak onda Fractal moze imat bolju izradu, a skoro 2x laksi?

 

Napisao sam najmanje za klasu ili dvije, 3. Znaci jedno od toga, a ne sve.

 

*Meni u glavi Black Widow ups. Titan Pro je istina malo laksi, 6.5kg, al opet bolja kupovina po meni prvenstveno radi filtera. Vjerujem da je sigurno bolje izrade. Kod Focus G se ni ne spominje SPCC 0.7mm te uopce nema gornji filter.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 13:22 (The_Fichek).
12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

 

Napisao sam najmanje za klasu ili dvije, 3. Znaci jedno od toga, a ne sve.

 

*Meni u glavi Black Widow ups. Titan Pro je istina malo laksi, 6.5kg, al opet bolja kupovina po meni prvenstveno radi filtera. Vjerujem da je sigurno bolje izrade. Kod Focus G se ni ne spominje SPCC 0.7mm te uopce nema gornji filter.

Pa moze MS nabit tezinu na ostalim dijelovima kucista, a to su pokrov za napajanje, kavezi za diskove + filteri i prednji panel tako da tezina nekada nije nuzno pokazatelj kvalitete...

 

Pa sigurno nije bolji 2 klase, a jos manje 3 klase, sto veci broj veca glupost u svakom slucaju...

 

Filteri? Focus G ima i gore i dole i naprijed filtere, s tim da se gornji filter mora odsarafit recimo ako imas venotve preko sarafa za ventove dok je donji filter po mom ukusu malo losiji jer je dosta tanak i lako se "savija"...Ostali su i vise nego dobri...

 

 

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

I ja mislim (između drugih stvari više mi se po funkcionalnosti sviđa)

 

https://ms-start.com/ms-titan-pro-gaming-kuciste-plavi-led-ventilatori.aspx?q=1-535-0-1

 

https://ms-start.com/ms-falcon-blue-midi-tower-gaming-kuciste-plavi-led-ventilatori.aspx?q=1-535-0-1

 

Ali ne kuzim razliku između ova dva, osim par cm širine, isplati li se dat 50-ak kn više od falcona za titan za tih par cm?

11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Jel.puno 750kn za crystal 460x...novo u ducanu ili bolje uzet thermaltake 31 tg rgb za te novce

razorblade
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Thermaltake dolazi s cak 3 kvalitetna venta koji u slobodnoj prodaji kostaju 330kn: https://www.nabava.net/search.php?q=thermaltake+riing+14+pack stoga je ta kupovina isplativija, a sad koje ti se vise svidja je na tebi. Meni se osobno ne svidja ta zatamnjena plastika s prednje strane i sto je usis samo s lijeve strane tog panela. Tako da, Corsair s jos kojim ventom sprijeda bi mogao imati bolje temperature iako je manje kuciste, ali ako imas efikasne komponente to i nije tak bitno. Corsair mi izgleda elegantnije, ali doci do prednjeg filtera za prasinu nije najprakticnije. Slicne cijene su i vani.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

za taj novac ja bim rade uzeo http://prntscr.com/jhtejb naravno ako bas ides na led fanove onda ti to nije opcija

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2018 20:18 (Giopriest).
10 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Mali update, MS Titan pro nema apsolutno nigdje osim u svijetu medija gdje košta 470kn. A taman sam se naumio na njega da sutra kupim.. opet ispočetka ><

 

Izgleda da će taj MS falcon pasti ili fractal, više baš od toga ni nije neki izbor koliko vidim..

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2018 20:24 (nhooydz).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Ms falcon
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

pozdrav,

 

trenutno imam corsair air240 i stoji mi na stolu.

kako bi dobio prostora na stolu, trebalo bi mi kuciste koje bi stajalo sa strane.

uvjet je da podrzava vodeno (konkretno imam corsair h100i), da je tiho, da stane asus rog 1060 i da nije preko 800kn 

 

hvala

 

EDIT: misljenje o meshify c od fractala?

CARPE DIEM
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.5.2018 18:23 (simeparanoja).
Moj PC  
0 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice