3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

poruka: 304
|
čitano: 166.842
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV
mar123 kaže...

10-15 gb.

no na blurayu su 30+ i sad ovi su magicno spustili bitrate bez da ih je ista kostalo ?

mos si mislit 

15 godina
online
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

aj skini full sbs film i pogledaj i reci iskreno vidis li razliku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV
mar123 kaže...

aj skini full sbs film i pogledaj i reci iskreno vidis li razliku.

nemam niti jedan SBS film kod kuce pa nemam sa cim usporedit

a jel ti znas uopce koji su problemi prilikom kompresije ?

14 godina
offline
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

Pa sad slažem se sa tobom da su lošiji nego original, ali su dobri i besplatni. Ne treba ni meni tilova ali sam bio znatiželjan kako ih napraviti za 3D film u softcoru. Uvijek ostaje mogučnost zapržiti ih na film pa nema veze što tv čita ili ne. Sad kad pogledaš kakvo smeće od slike gledamo na našoj nacionalnoj mreži usporedivši je sa hd slikom sa digitalnog satelita, ne smeta što je rip blu-reya malo lošiji od originala.

Kendo
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV
Arnold Layne kaže...
mar123 kaže...

aj skini full sbs film i pogledaj i reci iskreno vidis li razliku.

nemam niti jedan SBS film kod kuce pa nemam sa cim usporedit

a jel ti znas uopce koji su problemi prilikom kompresije ?

 reci mi.

12 godina
odjavljen
offline
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV
Kendo kaže...

Pa sad slažem se sa tobom da su lošiji nego original, ali su dobri i besplatni. Ne treba ni meni tilova ali sam bio znatiželjan kako ih napraviti za 3D film u softcoru. Uvijek ostaje mogučnost zapržiti ih na film pa nema veze što tv čita ili ne. Sad kad pogledaš kakvo smeće od slike gledamo na našoj nacionalnoj mreži usporedivši je sa hd slikom sa digitalnog satelita, ne smeta što je rip blu-reya malo lošiji od originala.

pa sigurno da su dobri i besplatni 

no kada se vec ima novaca za takav televizor zasto ne kupiti koji film 

ima ih od 70kn+ na amazonu 

 

jucer mi je dosao Let the right one in  i uskoro cu narucit A Scanner Darkly

15 godina
online
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

da u pravu si, to nije neka velika para sad, ali nije to samo kupit film, ja onda moram kupit i blu ray 3d citac koji nije jeftin a za to bas i nemam pare.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV
mar123 kaže...
Arnold Layne kaže...
mar123 kaže...

aj skini full sbs film i pogledaj i reci iskreno vidis li razliku.

nemam niti jedan SBS film kod kuce pa nemam sa cim usporedit

a jel ti znas uopce koji su problemi prilikom kompresije ?

 reci mi.

blocking ,banding ,haloing effect, los grain ....

 

tamne scene ti najcesce pate

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2012 21:28 (Arnold Layne).
15 godina
online
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

ma to znam, ali to se primjecuje recimo na divx i ostalim sranjima od 700 mb a na filmu od 15 gb tesko.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV
mar123 kaže...

ma to znam, ali to se primjecuje recimo na divx i ostalim sranjima od 700 mb a na filmu od 15 gb tesko.

ah ovisi o filmu i encoderu nekad ta sranja imas i na kupljenom blurayu {#}

 

evo mogu pohvalit CHD oni su odlicni 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2012 21:46 (Arnold Layne).
14 godina
offline
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

Nego nevezano za titlove , da li netko zna koje još formate 3D filmova podržava LG cinema osim SBS ili half SBS s obzirom da ima po opcijom 3D još dva kvadratića sa nekom slikom preko koje je mreža i titrajučom slikom.

Kendo
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2012 21:58 (Kendo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

@Arnold Layne

 

Nije stvar u kupovini orginala.. imam par 3D bluray filmova orginal i stvarno su odlicni i nemoze se usporediti s nicim od ovog sta se skida s orginalom.. isto tako imam skinuta par filma preko 40gb, to se nemoze usporediti s ovima od 10-15gb.. al posto skidam vise i ovih od 10-ak gb zanima me to s titlovima, zato sam i pitao dal zna itko kako to srediti..  zato ako neznas kako to napraviti, a vidim da neznas(jer inace bi rekao), nemoj ni komentirati.. sve ima svoje zasto.. mozemo raspravljat dal je ovo bolje ili ono i popunit preko 1000 stanica u ovoj temi al to nista ne rjesava ako nije odgovoreno ono sto bi eventualno nekome koristilo, u ovom slucaju meni.. stoga jos jednom molim nekog ako zna kojim slucajem kako rjesiti ono sto sam pitao na 2-oj stanici, bio bih mu jako zahvalan.. hvala unaprijed svim dobrim ljudima :)

I`m not Jesus, but He`s my son..
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2012 4:22 (Skidy).
12 godina
neaktivan
offline
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

Pozdrav ekipi na forumu...

 

Već duže vrijeme pratim ovaj forum i do sada sam uvjek našao sve što me interesiralo, no međutim naišao sam na jedan problem kojega ne mogu riješiti već dulje vrijeme,

pa sam se odlučio registrirati i postaviti pitanje..... Vidim da se tema malo rasplamsala pa se ispričavam što prekidam temu možda u malo nezgodnom trenutku, ali

moje pitanje ima upravo veze sa naslovom ove teme..... Dakle, kako i na koji način dobiti 3d sliku sa laptopa na 3dtv??? To mi nikako ne uspijeva iako sam pratio

sva vaša uputstva sa početka teme.

Dakle, imam laptop HP pavilion dv6 2120-em koji naravno ima HDMI izlaz. Nadalje imam Philipsov 3Dtv 42PFL7606, isti koji je spomenut na početku ove teme.

Problem je sljedeći: Skinem bilo koji 3d film u bilo kojem formatu (full SBS, half SBS, real3d , mkv, mp4 itd...) pokrenem ga na laptopu preko jednog od na početku spomenutih programa (corel win DVD 11, Stereoscopic player i još neki isprobani....) ali reziltat je uvjek isti : dvije iste slike jedna pored druge na ekranu TV-a. Kada pokušam na tv-u uključiti opciju 3D, nemogu jer mi TV ne daje tu opciju (opcija je zatamnjena).

U čemu griješim????? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

pa opcija ne smije bit zatamnjena, naznam kako to izgledata na tom tv-u jer znam samo za lg, tamo je nacrtana slika sa dvije slike(lijevo i desno) i to se stisne i on spoji te dvije slike i gledas 3d.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

Hmm, nemam iskustva sa philipsom, jel taj philips ima aktivni ili pasivni 3d? Ja mislim da sam cuo da oni imaju aktivni.
Ako je pasivni, onda mozes probat na playeru ukljucit 3d opciju. Cyberlink ti to ima, za ostale neznam. Pa ce ti se ta slikat streamat na tv vec u 3du.
A ako je aktivni, onda valjda moras skinut neku verziju koja je tome prilagodjena, nisam upucen u to pa ti nemogu pomoc. 

12 godina
neaktivan
offline
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

Radi se o pasivnom prikazu 3D sadržaja. Probao sam ovu opciju sa uključivanjem 3D-a u samom programu na laptopu i ono što dobijem jest 2 slike spojene u 1 ali prikaz je mutan i pun nekakvih crtica

tj. slika je nejasna i definitivno nije u 3d-u. Jedini film na kojem mi tv daje opciju da upalim 3D je štrumpfovi i to direktno sa USB-a na TV, ali i u tom slučaju kada stavim naočale imam sliku koja je nejasna i puna "duhova". Neznam, dali možda postoji mogučnost da nešto nije u redu sa TV-om ili sa naočalama???

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

Ako si dobio cd sa TV-om na kojem je nekakav program koji ti omogučava da dijeliš sadržaj PC, tj share funkcija, instaliraj i koristi laptop kao vanjski hdd preko mreže. Ili probaj uštekati vanjski hdd u usb utor televizora sa sbs filmom pa vidi da li ti je opcija dostupna. Ako nije onda ti vjerovatno nešto ne štima sa TV-om.

Kendo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

Pročitao sam recenziju za taj tv. Ima ugrađenu LG FPR tehnologiju i share funkciju, USB podržava sve formate koje i LG direktno preko njegovog HD media playera, pa ako ne radi dobro na način kako sam ti predložio u gornjem postu reklamacija ti ne gine.

Kendo
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

Hvala na dosadašnjim odgovorima. Primjetio sam da na štrumfovima film kreče u 2d-u (samo jedna slika preko cijelog ekrana) a kad uključim 3D dobijem 2 preklopljene slike. Kada stavim naočale

onda vidim na lijevom oku sliku za desno i obrnuto, i naravno, u svakoj slici vidim i "duhove" od one druge. Kada pokrenem bilo koji dugi film dobijem 2 slike na ekranu, ali ne mogu uključiti 3D.

Možda vam ovo pomogne donijeti jpš neke zaključke. Ako ne uspijem ništa riješiti danas, sutra zovem filips.......

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV
Ja jos nemam 3d tv ali znam kako funkcionira. Ti kad pokrenes film on mora imat lijevo i desno sliku i onda upalis na tvu opciju 3d i on spoji te dvije slike, drukcije nemoze, naravno ovo vazi za sbs 3d, za ostale neznam.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV
mpremrl kaže...

Hvala na dosadašnjim odgovorima. Primjetio sam da na štrumfovima film kreče u 2d-u (samo jedna slika preko cijelog ekrana) a kad uključim 3D dobijem 2 preklopljene slike. Kada stavim naočale

onda vidim na lijevom oku sliku za desno i obrnuto, i naravno, u svakoj slici vidim i "duhove" od one druge. Kada pokrenem bilo koji dugi film dobijem 2 slike na ekranu, ali ne mogu uključiti 3D.

Možda vam ovo pomogne donijeti jpš neke zaključke. Ako ne uspijem ništa riješiti danas, sutra zovem filips.......

 Sad polako. Gdje pokreneš film. Na laptopu ili direktno na tv-u. Ako je film snimljen u formatu sbs, tj dvije indentične snimke podijeljene u dva dijela preko ekrana onda je to pravi format za tvoj tv. Takav film pustiš preko eksternoga harda ili preko mreže tj. servera kojeg pokrečeš na laptopu pomoču programa za sheranje kojeg si dobio na cd-u uz tv. Tada mora na tv-u biti dostupna opcija 3D, izabereš ikonu gdje je ekran podijeljen na dva dijela i tv ga spoji u jednu sliku svojim hd 3D playerom i uživaš u 3D filmu. Ako taj isti film puštaš sa laptopa sa nekim programom za gledanje 3D filmova, a laptop i tv su spojeni HDMI kabelom onda ti tv služi samo kao monitor i njegove 3D funkcije su van upotrebe i koriste se funkcije playera koji je instaliran na laptopu. Ja osobno nisam uspio pogledati niti jedan film uspješno tim programima kao Gom player i slični jer mi se slika ne preklapa dobro i imam dvostruku sliku u koju nemožeš gledati. Kad spojim eksterni hard u USB priključak i koristim player od tv-a milina od doživljaja. Da rezimiramo. Spajanje preko usb kabla ili mrežnog kabla sa rutera i share funkcijom koristiš player od televizora i sbs film funkcionira kako treba. Spajanjem računala i tv-a preko hdmi kabla koristiš player koji je na računalu a tv ti služi kao veliki monitor i tu treba znati poštelati taj player koji je na računalu i uskladiti ga sa tv-om da dobro radi. (ovo zadnje neznam ni ja pa da ti dam savjet). LP

Kendo
12 godina
neaktivan
offline
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

Sad ću konkretno napisati o čemu se radi. Kad sam kupio TV, prvo što sam napravio da bi isprobao kakva je slika na TV-u, skinuo sam film "The_Smurfs_2011_720p_BluRay_QEBS5_AAC20_MP4-FASM" sa torenta i pokrenuo ga u TV-u preko USB memory sticka. Tada u tom trenutku me je interesiralo samo da je film u HD formatu. Pokrenuo sam film i dobio jednu sliku u 2D-u odlične kvalitete. Slučajno sam otvorio izbornik i primjetio da imam mogučnost uključiti opciju 3D za ovaj film. E tu počinju problemi. Znači film kreče u 2D (jedna slika preko cijelog ekrana) a kada uključim 3D dobijem preklopljene slike (iz početne jedne slike preko cijelog ekrana???) ali na način da (gleajuči preko naočala) lijeva strana slike mi je fizički na desnon dijelu ekrana a desna na lijevom. (znači sredina slike počinje u lijevoj margini a druga polovica je u desoj a u sredini ekrana su mi krajevi slike.)  Neznam u čemu je problem, možda ovo što sam ja skinuo  nije film prilagođen za 3D!?

Nakon toga odlučim skinuti film koji je SBS, znači prilagođen za prikaz na mom tv-u. Skinem "Final.Destination.5.-.3D.SBS.1080p.ITA-ENG.AC3.SUBS.CHAPS.by.Frezz" (a nakon toga i avatar 3d, i piranha 3d i još neke IMAX 3d isječke, znači sve SBS) i pokušam ih reproducirati isto preko USB memory sticka, međutim dobivam na ekranu dvije identične slike podijeljene u 2 dijela. Odlazim na opciju za uključivanje 3D ali ona je zatamnjena - ne mogu uključiti 3D. Nakon toga probam isto i sa drugim filmovima - isto. Nakon toga probam reproducirati sa laptopa preko mreže koristeči DLNA opciju i program "Wild media server" i opet isto. Zatim se sjetim da bi mogao probati pustiti film preko pleyera u laptopu, skinem WINDVD pro 11 3D, učitam film, spojim laptop sa HDMI kabelom na tv i sad, u ovom slučaju program prepozna da se radi o 3D  filmu i spoji te dvije slike u jednu (aleluja konačno) ali sad imam na tv-u sliku punu crtica, slika je zamučena i naočale nemaju nikakvog efekta.

Dakle opet pushiona.... Danas sam skinuo i naprvio upgrade najnovijeg firmware-a, ali opet ništa.....

Nazvao bih ja več philips i priupitao o čemu se radi ali znam da če onda biti odgovora tipa "Ne možemo vam pomoći, filmovi sa interneta nisu l*galna radnja itd bla bla" .......

Ali sutra ih zovem bez obzira na sve........ 

14 godina
offline
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

Ako si skinuo sbs film i direktno preko usb-a dobio duplu sliku, tj dvije indentične snimke na lijevoj i desnoj strani, a tv neće pokrenuti 3D i opciju gdje je takva ikona (mala kockica koja je podijeljena na dva dijela) onda ih svakako nazovi.

Na LG-u je sledeći postupak: Pustiš sbs film on se pokazuje u dvije indentične snimke, na sredini daljinskog stisneš dugme 3D, tv pošalje poruku da staviš naočale, stisneš OK i onda se pojavi meni gdje su ikone 2d u 3d (konverzija običnog programa ili filma iz 2d u 3d), sbs ikona (za recimo Avatara koji ima u nazivu filma sbs i tako je snimljen) i još tri ikone za druge formate. Odabereš kursorom ikonu sbs i stisneš OK. Televizor spoji te dvije slike u jednu i to je to. Ako to tebi ne radi reklamiraj tv.

Mislim da tvoj philips nema ovu prvu opciju konverzije običnog programa iz 2D u 3D ali svakako bi trebao imati par opcija za različite formate 3D sadržaja koje moraš odabrati prema filmu. Ako je sbs onda ikonu sbs i sl.

 

Kendo
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2012 1:14 (Kendo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

Opet danas nisam stigao nazvati..... Ja sam htio kupiti LG ali me je k philipsu odvukao ambilight. Sad mi je malo žao zbog toga jer izgleda da je LG zvijer što se tiče podrške za sve te razno razne formate filmova....  Javim se kad riješim sa philipsom....

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

par pitanja u vezi aktivnih 3d tv-a(samsung)

1. dal se naocale moraju uparivat s tv-om i kako se to radi

2. dal na tim televizorima rade sbs filmovi(ovo je malo glupo pitanje mozda al eto).

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

ja se ispričavam.. nije mi se dalo čitati cijelu temu jer mi se jako žuri....ja imam kao i većinu ovdašnjih postova problema sa spajanjem smart tv-a sa kompjuterom..

 

naime radi se o samsung UE37D6000...imam aktivne 3D naočale..i sve to skupa radi super... sad me zanima spajanje kompa sa tv-om...koji program trebam imati i dali ga spajati preko HDMI ili preko DVI??

 

koje formate filmova da skidam (za aktivne naočale)??skinio sam neke filmove ali se slika prelama jedna preko druge(tak da neradi), jedino rade oni filmovi koji su 2 filma jedan pokraj dugoga

 

nadalje...za igranje igara....jel moguće i kako??

 

i na kraju za prebacivanje 2d tv programa u 3D program??

15 godina
online
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV
koca3535 kaže...

ja se ispričavam.. nije mi se dalo čitati cijelu temu jer mi se jako žuri....ja imam kao i većinu ovdašnjih postova problema sa spajanjem smart tv-a sa kompjuterom..

 

naime radi se o samsung UE37D6000...imam aktivne 3D naočale..i sve to skupa radi super... sad me zanima spajanje kompa sa tv-om...koji program trebam imati i dali ga spajati preko HDMI ili preko DVI??

 

koje formate filmova da skidam (za aktivne naočale)??skinio sam neke filmove ali se slika prelama jedna preko druge(tak da neradi), jedino rade oni filmovi koji su 2 filma jedan pokraj dugoga

 

nadalje...za igranje igara....jel moguće i kako??

 

i na kraju za prebacivanje 2d tv programa u 3D program??

spojit je najlakse hdmi kablom a mozes i onim koji na jednom kraju ima hdmi(za tv) i na jednom dvi.

skidaj sbs ako ne zelis puno gb skidat ili ako zelis orginal skidaj one koji ti imaju po 40 gb. ja bi ti rpeorucio sbs(to ti je taj koji ima jednu sliku pokraj druge).

tvoj tv nema podrsku za prebacivanje iz 2d u 3d ali program cyberlink powerdvd 11 ima tu mogucnost pa mozes tako prebacit film ali to ti je bezveze jer ti razlike od 2d skoro pa i nema samo sto ces morat imat naocale na sebi bezveze, radije pogleda u hd 2d kvaliteti.

sad posto tvoj tv nema mogucnost konverzije jedina opcija za igre je ako imas nvidiu nvidia 3dtv play program koj ise placa 20 dolara ili ako imas ati onda neki njihov takav program koji se isto vjerojatno placa. ovaj nvidia-in ti ima free trial 15 dana pa ga mozes isprobat odma.

13 godina
neaktivan
offline
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

ev spojio sam, automatski pravi rezz... skidam power dvd 12....trial 30 dana... pa cemo vidjeti

 

a za igre ću valjd uzet taj za n vidiju

15 godina
online
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

power dvd skini cijelu verziju na "onim" stranicama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

ma čini se da to nije problem...

 

program je dobar...samo sto kad upalim jednostavno ga ne prepoznaje...program ga pokerne normalno........al čini se da naočale nerade....nemogu ih "upaliti" kad je TV na kompu...

 

a taj film je radio normalno kada film čita sa usb sticka

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice