LED LCD TV Preporuka?

poruka: 157
|
čitano: 78.824
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: LED LCD TV Preporuka?
Pixel kaže...
PickinDIM kaže...
Jabulani kaže...

Koliko ja znam LED i LCD su skroz drugčiji. Nemojte me sad napast i govorit da nemam pojma,ali barem mislim da je tako :D

Led nije ništa drugo nego lcd,razlika je  samo u pozadinskom osvijetljenju.klasični lcd kotisti flouroscentne lampe dok kod led lcd koristi svijetleće diode za pozadinsko osvjetljenje.

 

Samo  ta trazlika, totalna i beznačajna sitnica!

{#}

Pa recimo da je toliko bitno da niej u prva tri kriterujuma prilikom odabira TV-a ili monitora.

:)
13 godina
neaktivan
offline
LED LCD TV Preporuka?

ja nisam dao naslov zato sto sam bas htio led....recimo malo sam se malo zezno al sad je kasno....

 

to sam napisao jer sam htio noviji model lcd-a a vecina novih lcd-a je led...(LG, SAMSUNG itd..)

Potpisao.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
LED LCD TV Preporuka?

Pozdrav, molio bih preporuku za LED TV do 5000 kn, ekran 40-42, ako je moguće 100 Hz, makar je to vjerojatno

malo teže u toj cijeni. Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.3.2011 11:11 (Oelav).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LED LCD TV Preporuka?
Takvo nešto sigurno nećeš naći, budi sretan ako nađeš 32".
1001010 1100001 100000 1110011 1100001 1101101 100000 1101011 1110010 1100001 1101100 1101010 100000 100001 100000 1101 1010 1101 1010
13 godina
neaktivan
offline
Re: LED LCD TV Preporuka?
Oelav kaže...

Pozdrav, molio bih preporuku za LED TV do 5000 kn, ekran 40-42, ako je moguće 100 Hz, makar je to vjerojatno

malo teže u toj cijeni. Hvala.

  http://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/lcd-i-plazma-tv/12170/full-hd-led-tv-mpeg4-lg-42le4500/

Evo, samo sto mislim da nije 100Hz..

http://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/lcd-i-plazma-tv/8393/full-hd-lcd-tv-mpeg4-philips-42pfl5405h/

100Hz, ali lcd..

Daju se nabaviti i jeftinije negdje dalje..

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.3.2011 12:42 (brane47).
15 godina
offline
LED LCD TV Preporuka?

na LCDima je to običan maketing. Primjer, PC LCD monitori su na 60Hz i nema nikakvih problema s mirnoćom slike (čitljivost i sl.)

To je za stare CRTove, veći refresh=mirnija slika, s TV standardom PAL-50 (2x25), je u posljednjim trzajima CRTova izbačeno i 100Hz ali na LCDu je nevažno zbog drugačijeg načina rada.

LCD treba imati bržu matricu (onaj broj u ms) za izbjegavanje ghostinga (gašenje pixela), ne titranje-flicker.

Naravno, postoje i npr Panasonic 600Hz... marketing.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.3.2011 12:53 (ihush).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LED LCD TV Preporuka?
ihush, nije samo to sto si naveo, hz-i su bitni za broj pokretnih linija jer uz 100 hz nemozes imati 1080 pokretnih linija, zato panasonic i ima 600hz kako bi iskoristili to, a ne ko lg di sa 100 hz-a imaju samo 300 pokretnih vertikalnih linija, lcd treba imati kvalitetan VA ili IPS panel, tu opet rokaju samsung, panasonic i eventualno philips ako u njemu nije sharp pva, na ips-ima ima najmanje probijanje osvjetljenja, a na ovom 5405h od philipsa je to koma.

Panasonic ima 600hz iskljucivo zbog samoosvjetljavajucih piksela i full broja pokretnih linija, makar mi mozemo vidjeti do 120 hz-a odnosno do oko 110-120 FPS-a iz daljine od par m.
1001010 1100001 100000 1110011 1100001 1101101 100000 1101011 1110010 1100001 1101100 1101010 100000 100001 100000 1101 1010 1101 1010
13 godina
neaktivan
offline
Re: LED LCD TV Preporuka?
brane47 kaže...
Oelav kaže...

Pozdrav, molio bih preporuku za LED TV do 5000 kn, ekran 40-42, ako je moguće 100 Hz, makar je to vjerojatno

malo teže u toj cijeni. Hvala.

 http://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/lcd-i-plazma-tv/12170/full-hd-led-tv-mpeg4-lg-42le4500/

Evo, samo sto mislim da nije 100Hz..

http://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/lcd-i-plazma-tv/8393/full-hd-lcd-tv-mpeg4-philips-42pfl5405h/

100Hz, ali lcd..

Daju se nabaviti i jeftinije negdje dalje..

 Nije uvjet da bude 100 Hz, bitnije mi je da je LED. Da li je velika razlika u kvaliteti slike između LCD-a i LED-a?

15 godina
offline
Re: LED LCD TV Preporuka?
Oelav kaže...
.. Nije uvjet da bude 100 Hz, bitnije mi je da je LED. Da li je velika razlika u kvaliteti slike između LCD-a i LED-a?

 LED je LCD ali s posebnim osvjetljenjem. Kod LCDa je uvijek pitanje crne boje i kontrasta, kao i jednolične svjetline, ima veze i s potrošnjom ali to je vrlo slično. Usporedi s plasma ekranima...

U stvarnosti, moraš vidjeti sliku, sve ostalo je samo teorija i hrpa brojki na papiru (a papir trpi svakakve marketinške brojke).

Jedini problem kad usporešuješ TVe uživo, mora biti kvalitetan signal jednak na svima, ponekad na policama imaju svakakvih smetnji, loših kabela.. pa ti slika i na dobrom ekranu može izgledati jadno. Druga stvar je što ćeš gledati na TVu, većinom je to TV program, pa ovisiš i njihovoj kvaliteti emitiranja, ili BR, PC, divXi itd.. i dobar ekran može dati lošu sliku s nekvalitetnim materijalom.

 

recimo HD je za TV program neiskorišten (trenutno u SDu)

 

edit: btw

Mitch kaže...
.. broj pokretnih linija jer uz 100 hz nemozes imati 1080 pokretnih linija..

 -može malo konkretnije? Kako su povezani herci (ekrana) s rezolucijom?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.3.2011 14:15 (ihush).
15 godina
offline
LED LCD TV Preporuka?

Oelav, uzimaj ovo : http://www.adria-computers.hr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&option=com_virtuemart&product_id=40335

 

Nikakav LED vjeruj mi, jer kvalitetni Direct LED sa ili bez local dimminga na toj dijagonali nećeš sigurno nać, a i slika je sigurno (ma 200%) lošija nego na plazmi (gamma, delta e, rgb, probijanje pozadinskog itd.)

A ovaj Panasonic ima 1080 pokretnih linija sa 600 hz-nim G12 panelom i samoosvjetljavajućim pikselima, inače taj je televizor best buy do 6500 kn, a preko 6500 je G20 od panasonica.

 

Ihush, pokretne linije imaju princip kod većine televizora, da se na full hd panelu spoji 4 odnosno da ima 4 dijelova reze po 270 pokretnih linija, sad neki paneli prikazuju 1 dio (ovi ispod 5000 kn) neki 2 dijela, a kod S20 i G20 plazmi je to 4 dijela što daje 1080 pokretnih linija, da bi se to izvelo moramo imati panel od barem 100 hz, a kod Panasonica je to 600 hz što je marketing no može biti korisno u dosta situacija, jer npr. ako imas film u 18 fps-a što je loša kvaliteta, na tom panelu bi ljudsko oko vidjelo normalnih 24. Također te linije ne bi bile moguće da nema samoosvjetljavajućih piksela, pa se time dobiva da je svaki piksel zaseban i ima refresh rate od 600 hz-a, a kad se pogleda broj vertikalnih piksela, na full hdu imaš 1080 pokretnih linija.

1001010 1100001 100000 1110011 1100001 1101101 100000 1101011 1110010 1100001 1101100 1101010 100000 100001 100000 1101 1010 1101 1010
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: LED LCD TV Preporuka?

Razmišljao sam o plazmi, ali budući da se baš ne kužim oko tih televizora, čitao sam po netu i ljudi su poprilično

podijeljeni oko toga. Pričaju o zapečenoj slici, velikoj potrošnji struje...možeš malo pojasniti oko toga, vidim

da se kužiš u te stvari. Više manje preporučuju LED-ove...

13 godina
offline
Re: LED LCD TV Preporuka?
Oelav kaže...

Razmišljao sam o plazmi, ali budući da se baš ne kužim oko tih televizora, čitao sam po netu i ljudi su poprilično

podijeljeni oko toga. Pričaju o zapečenoj slici, velikoj potrošnji struje...možeš malo pojasniti oko toga, vidim

da se kužiš u te stvari. Više manje preporučuju LED-ove...

Zapečena slika kako ju nazivaš je stvar prošlosti bar kod panasonica,a isto tako je stvar i sa potrošnjom koja je doduše ipak veča od LED televizora ali je svedena na razumnu granicu koja nije veča od starog CRT televizora.

Gledaj na to kao na auto ako brže juriš više troši,tako i plazma više troši ali i zato pruža veči užitak.

A što se tiče da se LED-ovi više preporučuju,vjerojatno to samo njihovi vlasnici tješe sami sebe da je Led bolji od Plazme.

Pogledaj ako imaš mogučnost jedno i drugo i to običan TV signal pa onda donesi odluku.jer tu ti nitko nemože pomoči,netko voli prirodniju sliku kakva je na plazmama dok drugi vole blještavilo i sliku koja mene umara nakon dužeg gledanja, kakvo daju Led-ovi i  tak da je izbor na tebi.Tehnički gledano sve je na strani plazmi ali recimo ja svojeg frenda nisam mogao uvjeriti da uzme plazmu jer se njemu više sviđala slika na Led-u kojeg je na kraju i kupio (i požalio na toj odluci)

13 godina
neaktivan
offline
Re: LED LCD TV Preporuka?

Hvala ti na savjetu, razmislit ću o tome, kupujem televizor koji mislim koristiti neko vrijeme,

pa se ne bih htio zaletiti. Limitiran sam sa lovom na max 5000 kn, pa se moram snaću unutar toga.

A kakva je situacija sa običnim LCD-om?

15 godina
offline
Re: LED LCD TV Preporuka?
LCD ima bolji prikaz crne od LED-a, definitivno, no plazma ih roka miljama, balans bijele je na LED-u najbolji, a LCD i plazma su tu negdje, pa time dobivamo da je najbolje uzeti S20 plazmu.
S20 lcd isto ima ok panel, IPS matrica je najbolja od svih.
Pliz regajte se i osvojite Steelseries nagrade - http://steelseries.com/10?code=3I8qJfn8
15 godina
offline
Re: LED LCD TV Preporuka?
Oelav kaže...

Razmišljao sam o plazmi, ali budući da se baš ne kužim oko tih televizora, čitao sam po netu i ljudi su poprilično

podijeljeni oko toga. Pričaju o zapečenoj slici, velikoj potrošnji struje...možeš malo pojasniti oko toga, vidim

da se kužiš u te stvari. Više manje preporučuju LED-ove...

Zapečena slika i velika potrošnja struje je problem samo kod LG-a.

Ja sam uzeo led zbog male potrošnje, no ovaj Philips ima internet i USB koji čita HD filmove a to mi je jako potrebno.

 

Uzmi S20 plazmu i mirna bosna, troši 40-ak % više od LED-a, no i led-ovi na većim dijagonalama i sa direct led-om troše gotovo jednako.

Pitanje je sad koliko će ti TV bit uporabljiv, plazme uz obične lcd-e najmanje traju, dok LED-ovi znaju i duže.

No kod Panasonica je još uvijek 5 godina jamstva besplatno tako da si miran barem 5 godina jer Panasonic-i traju oko 8-9 (najduže).

 

Najveći profesionalci su ti na ovom linku i njihovom forumu : http://hdtelevizija.com/

Ovdje ti je jako detaljna recenzija na hr. jeziku i jako će ti pomoć pri kupnji.

http://hdtelevizija.com/2010/04/21/recenzija-plazma-panasonic-tx-p42s20e-107-cm/

Pliz regajte se i osvojite Steelseries nagrade - http://steelseries.com/10?code=3I8qJfn8
13 godina
neaktivan
offline
Re: LED LCD TV Preporuka?

Ok, hvala svima na pomoći, zato volim ovaj forum...{#}

15 godina
offline
Re: LED LCD TV Preporuka?
Imaš gumb hvala, pa stisni na postove koji su ti pomogli.
Pliz regajte se i osvojite Steelseries nagrade - http://steelseries.com/10?code=3I8qJfn8
14 godina
neaktivan
offline
Re: LED LCD TV Preporuka?
Mitch kaže...

Zapečena slika i velika potrošnja struje je problem samo kod LG-a.

Ja sam uzeo led zbog male potrošnje, no ovaj Philips ima internet i USB koji čita HD filmove a to mi je jako potrebno.

 

 

Pozdrav, kupujem TV  5000-5500 kuna, dijagonale ne veće od 37" (a teško da bi mogao kupiti nešto kvalitetno od 42"), jer tv bi bio udaljen možda 3,5 m od kauča. E sada me prvo zanima taj internet, to dođe tv sa ethernetom i wifi-om? I onda se može preko usb-a ili bežično spojiti miš i tipkovnica na TV i tako surfati? Onda dođe i neki browser već instaliran?

E mene to najviše zanima, da li je moguće kupiti TV do 5500 kuna koji ima mogućnost Interneta i koji može čitati sve vrste filmskih formata sa USB-a.

Plus eventualno da se može odigrati ponekad i neka igra, ali to nije uvjet.

Jel tražim previše za ovako malo novca ili ipak se može negdje naći takvo nešto? Hvala unaprijed na odgovoru.

15 godina
neaktivan
offline
Re: LED LCD TV Preporuka?
Netko333 kaže...

 

 

Pozdrav, kupujem TV  5000-5500 kuna, dijagonale ne veće od 37" (a teško da bi mogao kupiti nešto kvalitetno od 42"), jer tv bi bio udaljen možda 3,5 m od kauča. E sada me prvo zanima taj internet, to dođe tv sa ethernetom i wifi-om? I onda se može preko usb-a ili bežično spojiti miš i tipkovnica na TV i tako surfati? Onda dođe i neki browser već instaliran?

E mene to najviše zanima, da li je moguće kupiti TV do 5500 kuna koji ima mogućnost Interneta i koji može čitati sve vrste filmskih formata sa USB-a.

Plus eventualno da se može odigrati ponekad i neka igra, ali to nije uvjet.

Jel tražim previše za ovako malo novca ili ipak se može negdje naći takvo nešto? Hvala unaprijed na odgovoru.

Prvbo ću ti reč da puno tražiš od TV-a za tu cijenu. Isto najčešće kvaliteta slike i multimedjalne mogućnosti ne idu zajedno. I TV koji ide na internet sam nema mogućnost spajanja tipkovnice i miša tako da sve moraš preko daljniskoga. Ako ti je bitna slika onda pogledaj malo Panasonic TX-P42S30E plazmu, ne znam koja joj je cijena.

www.fotografiranje-vjencanja-split.com
14 godina
neaktivan
offline
Re: LED LCD TV Preporuka?

Hvala na odgovoru.

E naravno da me zanima i kvaliteta slike. Odilčan ti je prijedlog, pogotovo što vidim da ova TV ima - USB x 2 (Mass storage-Keyboard-WiF). Šta ovo znači?Da može na internet i da može tipkovnica? NIje mi baš najasnije jer to koda označava šta je moguće spojiti na usb, al čini mi se da ja ne razumijem o čemu se ovdje radi.Jel mi može samo netko to pojasniti.TV mi se čini odličan i uklapa se u moj cjenovni rang (vidim po netu da dođe baš oko 5500 kn). I ovo je čak 42", možda meni malo i preveliko, ako ima 37" bilo bi idealno, a sigurno bi i cijena bila manja.

15 godina
neaktivan
offline
LED LCD TV Preporuka?

Ajde na 42'' za tu udaljenost. Ovo za tipkovnicu ne znam točno koje mogu ali i sdržaj na netu preko TV-a je ograničen, uglavnom se orjentira na youtube i slično.

www.fotografiranje-vjencanja-split.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
LED LCD TV Preporuka?

Trebao bih savjet, tj. preporuku LCD TV-a dijagonale 32", niti manje niti vise.

Da nije skuplji od 2500 kn i da je full HD (nadam se da to ide u istu recenicu :)

 

Pojma nemam o tome i zato bih trebao pomoc iskusnijih.

Hvala. {#}

 

 

Malo sam gledao i po speckama, najvise mi se svidja ovaj LG.

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.6.2012 17:23 (Batista).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: LED LCD TV Preporuka?

Nemas bas kaj birat tu puno.

Niti si cijenu zadao kak spada, a ni FullHD fakat ne treba za takav televizor osim ak ces sjedit na 70cm od njega.

 

Za te pare kupi koji ti se najvise svidja.

 

Hmm, izgleda da ima jos uvijek Samsunga starog - D serija za 2500. Onda uzmi njega :D

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2012 4:20 (Dachande).
12 godina
offline
LED LCD TV Preporuka?

Može preporuka LED televizora do 3000 kn, nije potrebno da bude prevelik neka bude od 26-32 inch-a, ali neka bude što kvalitetan i da ima dobru sliku...

Evo ako mi netko može netko za početak reći dal je ovaj dobar kao 26" ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.6.2012 8:55 (Master11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LED LCD TV Preporuka?

Ima li itko preporuku...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: LED LCD TV Preporuka?
Bara kaže...
Netko333 kaže...

 

 

Pozdrav, kupujem TV  5000-5500 kuna, dijagonale ne veće od 37" (a teško da bi mogao kupiti nešto kvalitetno od 42"), jer tv bi bio udaljen možda 3,5 m od kauča. E sada me prvo zanima taj internet, to dođe tv sa ethernetom i wifi-om? I onda se može preko usb-a ili bežično spojiti miš i tipkovnica na TV i tako surfati? Onda dođe i neki browser već instaliran?

E mene to najviše zanima, da li je moguće kupiti TV do 5500 kuna koji ima mogućnost Interneta i koji može čitati sve vrste filmskih formata sa USB-a.

Plus eventualno da se može odigrati ponekad i neka igra, ali to nije uvjet.

Jel tražim previše za ovako malo novca ili ipak se može negdje naći takvo nešto? Hvala unaprijed na odgovoru.

Prvbo ću ti reč da puno tražiš od TV-a za tu cijenu. Isto najčešće kvaliteta slike i multimedjalne mogućnosti ne idu zajedno. I TV koji ide na internet sam nema mogućnost spajanja tipkovnice i miša tako da sve moraš preko daljniskoga. Ako ti je bitna slika onda pogledaj malo Panasonic TX-P42S30E plazmu, ne znam koja joj je cijena.

 

ako nisi riješio... 

 

evo ti tv koji ti nudi to sve a i više u baš tom cijenovnom razredu......

 

a još 42"

 

pozdrav

 

http://www.protis.hr/products/details/televizor-lg-42lm620s-3d-led/57758

12 godina
neaktivan
offline
LED LCD TV Preporuka?

Da ne otvaram novu temu:

 

Samsung LED TV UE55ES6100, SONY LED TV 55HX850 ili LG LED TV 55LM620S?

 

Može i generalna preporuka za LED-LCD veličine ekrana 46"-55".

http://diyaudio.com.hr/
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: LED LCD TV Preporuka?
Master11 kaže...

Može preporuka LED televizora do 3000 kn, nije potrebno da bude prevelik neka bude od 26-32 inch-a, ali neka bude što kvalitetan i da ima dobru sliku...

Evo ako mi netko može netko za početak reći dal je ovaj dobar kao 26" ?

http://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/lcd-i-plazma-tv/25564/samsung-ue32eh5450-full-hd-led-tv-mpeg4/

14 godina
neaktivan
offline
Re: LED LCD TV Preporuka?
Roko1 kaže...

Da ne otvaram novu temu:

 

Samsung LED TV UE55ES6100, SONY LED TV 55HX850 ili LG LED TV 55LM620S?

 

Može i generalna preporuka za LED-LCD veličine ekrana 46"-55".

 

Dvoumio sam se između ES6100 i LM620S, no više mi je odgovarala pouzdanost Samsung Smart TV-a, te njihov support. Što se tiće 3D-a, tu je LG daleko bolji od konkurencije. 

 

p.s. Sony sam odma na početku izbacio iz svih kalkulacija zato što jednostavno košta dosta više od konkurencije, a ne nudi ništa bolju slike/3D/smart TV ( modeli iz 2011. nisu podržavali niti .mkv, nisam siguran za 2012. ). 

 

In the end there will be only ( c )haoss ...
16 godina
offline
Re: LED LCD TV Preporuka?
Leglo kaže...
Roko1 kaže...

Da ne otvaram novu temu:

 

Samsung LED TV UE55ES6100, SONY LED TV 55HX850 ili LG LED TV 55LM620S?

 

Može i generalna preporuka za LED-LCD veličine ekrana 46"-55".

 

Dvoumio sam se između ES6100 i LM620S, no više mi je odgovarala pouzdanost Samsung Smart TV-a, te njihov support. Što se tiće 3D-a, tu je LG daleko bolji od konkurencije. 

 

p.s. Sony sam odma na početku izbacio iz svih kalkulacija zato što jednostavno košta dosta više od konkurencije, a ne nudi ništa bolju slike/3D/smart TV ( modeli iz 2011. nisu podržavali niti .mkv, nisam siguran za 2012. ). 

 

Auf, nemoj sudit Sonya po prosloj godini. Ovaj Sony je mozda najbolji LCD televizor trenutno. Bolji od bilo kojeg Samsunga i LG-a.

Da, skup je, ali je fantastican.

 

A sad, ako ti je .mkv prikaz nesto po cemu ocjenjujes kakav je televizor, to je druga stvar. Meni je bitna kvaliteta slike, kako 2D, tako i 3D, isto tako SD i HD prikaz.

Ako ima neke dodatke kao bonus, odlicno, ali necu po tome ocjenjivati kvalitetu slike.

 

Pogotovo kad mi i plejka svira sve kaj god ocu, ne treba mi jos i telka. A imas i media playere na svakom cosku.

 

LG nije daleko bolji od konkurencije, to je takodjer zabluda. Da, ima pasivni 3D, ali on ima ogromni minus, a to je nemogucnost prikaza FullHD.

 

Jedina stvar bolja od ovog Sony-a je Pany plazma. Nista drugo. Ako ne vjerujes meni, slobodno potrazi recenzije. Nevjerojatan broj odusevljenih recenzija je za taj model.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice