Pomoć: miš u u Linuxu

poruka: 33
|
čitano: 8.798
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć Miš u u Linuxu
pitanje
prihvaćeno rješenje

Možete mi objasniti kako konfigurirati miš da mi radi scroll. Koristim ubuntu  i totalni sam početnik pa da mi detaljno objasnite

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć Miš u u Linuxu
dipsi kaže...

Možete mi objasniti kako konfigurirati miš da mi radi scroll. Koristim ubuntu  i totalni sam početnik pa da mi detaljno objasnite

1. Postaviš pitanje na linux temi.
2. Ubuntu (koji?) ianće prepoznaje miševe i ostalo.
3. Pitanje za tebe - ne mogu slušat muziku sa mobitela?

Nadam se da si shvatio zadnje?
Kaj si delal da ne radi? Možda si sam birao vrstu miša, a možda i nisi? Dali miš radi inaće? Koji Ubuntu? Tko zna kaj si delal? Možda vidoviti Milan?
kernel panic
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć Miš u u Linuxu
autorov komentar

Ubuntu 8.04 , mišu ne radi scroll odpočetka. Muzika ti ne radi vjerovatno zato što ti zvučnik ne radi.

16 godina
neaktivan
offline
Pomoć Miš u u Linuxu

ok, otvori svoj xorg.conf file sa:

 

gedit /etc/X11/xorg.conf

 

nađi dio u kojemu piše:

 

Section "InputDevice"
    Identifier     "Mouse0"
       ......

       ......
EndSection

 

i kopiraj sve šta tu piše ovdje da vidimo kako je sistem prepoznao miša, i navedi model miša ako znaš. A ako ne, baram navedi broj tipki koje miš ima (scroll prema gore i dolje brojiš isto kao 2 tipke)

There are 10 kinds of people in the world: those who understand binary and those who don't.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć Miš u u Linuxu
autorov komentar

Da li znaš kakvu knigu u kojoj piše kako se radi u linuxu ipak ja ništa ne kužim, početnik prevelik sam.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć Miš u u Linuxu
dipsi kaže...

Da li znaš kakvu knigu u kojoj piše kako se radi u linuxu ipak ja ništa ne kužim, početnik prevelik sam.

 

Kog vraga si išao prljat mašinu s tim čudom. Više ćeš operirat taj sustav nego što ćeš raditi na Operativnom Sustavu.
Stavi si vindozu ili kupi Maca.

Simple as it is.
16 godina
protjeran
offline
RE: Pomoć Miš u u Linuxu
Inari kaže...
dipsi kaže...

Da li znaš kakvu knigu u kojoj piše kako se radi u linuxu ipak ja ništa ne kužim, početnik prevelik sam.

 

Kog vraga si išao prljat mašinu s tim čudom. Više ćeš operirat taj sustav nego što ćeš raditi na Operativnom Sustavu.
Stavi si vindozu ili kupi Maca.

Simple as it is.
 @Inari, ovaj post ti je za Hall of shame......
Zlo i Naopako
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.6.2008 1:31 (bestia).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć Miš u u Linuxu
bestia kaže...
 @Inari, ovaj post ti je za Hall of shame......
 
Prije za hall of Goodness. Miš je samo početak, slijedi jedna po jedna komponenta. Čovjeku činim dobro djelo, izgubit će tjedne dok konfigurira to, na kraju će mu se sve zgadit. Been there & done that.


16 godina
protjeran
offline
RE: Pomoć Miš u u Linuxu
Inari kaže...
bestia kaže...
 @Inari, ovaj post ti je za Hall of shame......
 
Prije za hall of Goodness. Miš je samo početak, slijedi jedna po jedna komponenta. Čovjeku činim dobro djelo, izgubit će tjedne dok konfigurira to, na kraju će mu se sve zgadit. Been there & done that.


 Ma kako ce nauciti ako ne pokusa i ne proba. Nitko se nije naucen rodio a ni jedan operativni system nije toliko lak s njim nema problema. Znaci ako nemoze konfigurirati Printer pod Windowsima da predje na Unix. Nek pita, pomoci ce mu se, a usput ce i nauciti nesto od toga. Been there & done that.....
Zlo i Naopako
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć Miš u u Linuxu
Inari kaže...
bestia kaže...
 @Inari, ovaj post ti je za Hall of shame......
 
Prije za hall of Goodness. Miš je samo početak, slijedi jedna po jedna komponenta. Čovjeku činim dobro djelo, izgubit će tjedne dok konfigurira to, na kraju će mu se sve zgadit. Been there & done that.


 De mi reci kakav ti to hardware neradi? Hmmm, on vjerojatno ima neki "egzoticni" mis sta ni pod w!n-om neradi kako spada bez drivera. Nemoj pricati gluposti da slijede druge komponente kad neznas ni sta sve ima Ubuntu u kernelu(jesi li ikad vidio konfiguraciju kernela? Nekoliko tisuca opcija od toga 90 % su driveri za hardware). Dobro djelo? Nemoj me nasmijavati. Kad god sam nekome stavljao w!n cinio sam mu najvece zlo svijeta. Uostalom duze traje postavljanje w!na nego Linuxa.
Linux - graficka i mozda jedna dvije komponente = 5 min.
W!n - moras za svaku komponentu instalirati drivere = 2 h rada.

Sad si zavrijedio najvecu mogucu mrznju Linuxasa.
Arch user, Don't Panic!!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć Miš u u Linuxu
Inari kaže...
bestia kaže...
 @Inari, ovaj post ti je za Hall of shame......
 
Prije za hall of Goodness. Miš je samo početak, slijedi jedna po jedna komponenta. Čovjeku činim dobro djelo, izgubit će tjedne dok konfigurira to, na kraju će mu se sve zgadit. Been there & done that.


 pricas gluposti.
Presao sa windowsa i preporodio se.
Hardware radi normalno i nemam problema sa nijednom komponentom,a sve se i brze "konfiguriralo" napocetku nego na windowsu.
E4600@3360MHz,8600GTS,2GB DDR2@840MHz
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć Miš u u Linuxu
Tux Slave kaže...

<cut> Sad si zavrijedio najvecu mogucu mrznju Linuxasa.
 Sramim se

Ajd bar ne može bit velika Osmijeh
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć Miš u u Linuxu
Inari kaže...
Tux Slave kaže...

<cut> Sad si zavrijedio najvecu mogucu mrznju Linuxasa.
 Sramim se

Ajd bar ne može bit velika Osmijeh
 Dobra sam dusa pa oprastam sve. Moze biti i da si probao Linux prije nekoliko godina kad jos nije bio toliko "dobar"(pod navodnicima jer meni je bio tada jednak kao sad, ali za obicne korisnike nije).


Ontopic:

Jesili ti taj mis sredio ili ne? Sto je bilo, zasto se nejavljas? Samo kopiraj onaj dio sto je niki napisala ovdje.
Arch user, Don't Panic!!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć Miš u u Linuxu
Tux Slave kaže...
 De mi reci kakav ti to hardware neradi? Hmmm, on vjerojatno ima neki "egzoticni" mis <cut>
 
Npr. multimedijska tipkovnica? Pol tipaka je mrtvo.
Usb stick? Flopi na vindozi brže radi od njega na linuxu.
sd/xd reader?
3D hard. acc. na kartici koja nije nVidia ili ATI?
Audio? Upališ jedan player za muziku i ništa više ne može pristupiti audio divajsu dok ga ne zgasiš.

Za linux moraš imat top komponente da bi radile kak spada, a ako već ulupaš pare u dobre komponente onda plati koju kunu više i uzmi si pošteni OS.

Ali ako već želi probati, neka prvo nauči pre-kompajliravati krenel. Naime, trebat će mu ta operacija kod svake instalacije programa Osmijeh
16 godina
neaktivan
offline
Pomoć Miš u u Linuxu

...

zadnju poruku neću komentirat zato što smo već daleko u off-topicu...

 

Za autora: knjiga i tutoriala imaš koliko te volja, ali možda ti ni netrebaju. Preporuka: prvo pročitaj stickye u "Linux" podforumu, igraj se što više možeš sa GUIem, a kasnije sa iste stvari probaj sa CLIem, kopaj po datotekama da vidiš gdje je šta, koristi google, i ne srami se bilo šta pitati.  Ipak učiš upravljati s tebi novim operativnim sustavom; sigurno ni windowse nisi svladao u tjedan dana. Samo bez straha! ;)

 

evo samo par linkova od njih milijun:

http://www.linuxzasve.com/  (Ambivalent ftw :)

http://ubuntuforums.org/

http://www.linuxcommand.org/index.php

.......

There are 10 kinds of people in the world: those who understand binary and those who don't.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć Miš u u Linuxu
Inari kaže...
Tux Slave kaže...
 De mi reci kakav ti to hardware neradi? Hmmm, on vjerojatno ima neki "egzoticni" mis <cut>
 
Npr. multimedijska tipkovnica? Pol tipaka je mrtvo.
Usb stick? Flopi na vindozi brže radi od njega na linuxu.
sd/xd reader?
3D hard. acc. na kartici koja nije nVidia ili ATI?
Audio? Upališ jedan player za muziku i ništa više ne može pristupiti audio divajsu dok ga ne zgasiš.

Za linux moraš imat top komponente da bi radile kak spada, a ako već ulupaš pare u dobre komponente onda plati koju kunu više i uzmi si pošteni OS.

Ali ako već želi probati, neka prvo nauči pre-kompajliravati krenel. Naime, trebat će mu ta operacija kod svake instalacije programa Osmijeh
 Sad cu dobiti zuti zbog offtopica, ali boli me briga. Nakon ovakvih gluposti zaboli me.

tipkovnica: Tko je duzan napraviti driver? proizvodjac hardwarea ili proizvodjac kernela? To sto nam developeri kernela pomazu s tim stvarima je druga stvar. Promisli malo o ovome. Na to se vi w!ndowsasi cesto izvlacite.
Usb stick: smjesna stvar. Otvara se brze od w!na.
Floppy: prastara tehnika koja se sve vise i vise zamjenjuje USB Stickovima. Idemo za tehnologijom - svi to govore na ovom forumu i ja to kazem. S floppy-em samo si u kamenom dobu(osim nekih sekretarica i... koje ih jos uvijek koriste).
Grafika: Tko je tu kriv? Linux ili developer/proizvodjac hardware/drivera? Ista stvar kao i sa tipkovnicom.
Audio: Zivis u kamenom dobu. Nikad nisi cuo za pulseaudio - najnapredniji sound server. W!n se baca na koljena pred njime.



Ali ako već želi probati, neka prvo nauči pre-kompajliravati krenel. Naime, trebat će mu ta operacija kod svake instalacije programa

 

Koga ti lazes s ovime? Nikad nisi cuo za initrd image? Sav, ali amabas sav kernel je kompajliran(osim za prastare diskove, dio "kernel hacking" i jos neke nevaze stvari za obicnog korisnika). Jedan dio kao modul i jedan dio unutar kernela. I nas sta? Imas neku egzoticnu tipkovnicu(tipa Apple) samo upises:

 

modprobe [ime_apple_modula]

 

Juupii, tipkovnica radi odmah.

 

Arch user, Don't Panic!!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć Miš u u Linuxu
Tux Slave kaže...
 Sad cu dobiti zuti zbog offtopica, ali boli me briga. Nakon ovakvih gluposti zaboli me.

tipkovnica: Tko je duzan napraviti driver? proizvodjac hardwarea ili proizvodjac kernela? To sto nam developeri kernela pomazu s tim stvarima je druga stvar. Promisli malo o ovome. Na to se vi w!ndowsasi cesto izvlacite.
Usb stick: smjesna stvar. Otvara se brze od w!na.
Floppy: prastara tehnika koja se sve vise i vise zamjenjuje USB Stickovima. Idemo za tehnologijom - svi to govore na ovom forumu i ja to kazem. S floppy-em samo si u kamenom dobu(osim nekih sekretarica i... koje ih jos uvijek koriste).
Grafika: Tko je tu kriv? Linux ili developer/proizvodjac hardware/drivera? Ista stvar kao i sa tipkovnicom.
Audio: Zivis u kamenom dobu. Nikad nisi cuo za pulseaudio - najnapredniji sound server. W!n se baca na koljena pred njime.


 

Ma šta će proizvođač hardvera ići raditi driver za os koji korisni 0,5 % populacije. To mu se nikako ne isplati.
Koji mi windowsaši? Ne koristim windozu niti mi pada na pamet, razvijam softver na macu a u firmi koristimo isključivo linux development server, a za serverske namjene mu skidam kapu.

Ne radi se uopće o tome tko je kriv, već kolika je podrška community-a i proizvođača hardvera.

Sve je to divno i krasno ali ne vole svi otvarati terminal za svaku glupost, googlati po bijelim stranicama za neki quottani help i nadati se da će se nakon restarta sve lijepo bootati :)
Čovjeka samo želim upozoriti što ga čeka. Nek radije digne linux u vmware-u za početak, jer prije ili poslije 99 % onih koji ga probaju se brzo vrate na komercijalni os.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć Miš u u Linuxu

e, nemoj pljuvat po nečemu šta ne znaš. Meni na Fedori sav hardware radi odlično. Jedino šta mi nije radilo na počecima su bile dvije specijalne tipke na tipkovnici i scroll bar lijevo desno na mišu. Ali zahvaljujući ogromnoj korisničkoj podršci koji nema niti jedan komercijalni operativni sustav, problem sam rješio copy-pastom u 1 danu.

 

Kažeš ljudi se uvijek vrate? wtf?
E, napravi mi uslugu i zamisli se kako je bilo kada si prvi puta vidio win. Koliko ti je trebalo da se navikneš na njega? Po čemu je to teže u Linux-u??? Jesi li google-a o po bijelim stranicama za neki quottani help i nadao se da će nakon restarta sve lijepo bootati??? Ne, morao si raditi reinstall Windowsa..... Koliko si ih ono već napravio?  Jeli ti disk fragmentiran? Kako ti izgleda registry i startup folder: Koliko ti se boota Windows (skupa sa loginom) ako imaš windows više od godinu dana???

 

Za sve treba vremena. Sve treba naučiti, pa tako i Linux. Ljudi očito misle da će nalijetjeti na neki magičan software koji radi slično onome na koji su navikli. I onda pljuju po tome, a ustvari su ljeni ili nemaju pojima, pa da se ne muče, idu na ono šta im je bilo vjerojatno jednako teško naučiti

 

I zahvaljujući velikoj korisničkoj podršci, naučio sam Linux jako brzo i dovoljno dobro da radim ono šta sam na Windon$u mogao samo sanjat....


A vidi se po tvojim postovima da nemaš pojima o Linux-u. Nisi čuo za PulseAudio a pljuješ po zvuku. Nisi čuo ni za initrd za pljuješ po kernelu. Jesi čuo za Xorg?
A uvezi mac-a neću srat jer nemam blage o njima, a to isto preporučam i tebi uvezi Linuxa...


Ontopic:

Koji miš koristiš?
Pogledaj dali imaš modul za tvoj, ili bar sličnog miša u tvojem repositoryju... ako nemaš, postaj nam sadržaj tvojeg  xorg.conf  fajla. I postaj output komande "xmodmap -pp" (ako imaš xmodmap instaliran).

15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć Miš u u Linuxu

Ja se ispričavam ako se nekome vjera poljulala, ali ja samo iznosim svoje viđenje hardvera na linuxu dok sam radio sa njim (13 mj. svaki dan na poslu) i moram priznati sve radi divno i krasno dok iza sebe imaš pingvina koji doleti na crni terminal i sredi sve što ti treba.

 

A ove izjave tipa "sve možeš i na linuxu", naravno da možeš, sve možeš, ali jednog početnika nemojte muljati da mu je sve isto kao i početak na windowsima jer jednostavno nije tako. Na windowsima imaš klikalice koje ti olakšavaju postupak da nešto lakše konfiguriraš a pritom još i naučiš. A ti si na linuxu otvori terminal pa uči klikajući po njemu.

 

Nisam čuo za "initrd", da se nekako normalno zove možda bih i čuo, a kad smo kod podrške pogledaj što ti google nudi kada to upišeš u njega, stranicu wikipedije!

O tome se radi, sve kod linuxa moraš tražit u kojekakvim wikipedijama i bijelim forumima, kod drugih os-ova prvo dobiješ stranicu proizvođača, pa službenog community-a i tako dalje.

 

Linux na desktopu je eksperimentalni bućkuriš za kojeg se ne zna tko kuha, tko priprema, a nitko je jede.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.6.2008 16:20 (Inari).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć Miš u u Linuxu
Inari kaže...

Ja se ispričavam ako se nekome vjera poljulala, ali ja samo iznosim svoje viđenje hardvera na linuxu dok sam radio sa njim (13 mj. svaki dan na poslu) i moram priznati sve radi divno i krasno dok iza sebe imaš pingvina koji doleti na crni terminal i sredi sve što ti treba.

 

A ove izjave tipa "sve možeš i na linuxu", naravno da možeš, sve možeš, ali jednog početnika nemojte muljati da mu je sve isto kao i početak na windowsima jer jednostavno nije tako. Na windowsima imaš klikalice koje ti olakšavaju postupak da nešto lakše konfiguriraš a pritom još i naučiš. A ti si na linuxu otvori terminal pa uči klikajući po njemu.

 

Nisam čuo za "initrd", da se nekako normalno zove možda bih i čuo, a kad smo kod podrške pogledaj što ti google nudi kada to upišeš u njega, stranicu wikipedije!

O tome se radi, sve kod linuxa moraš tražit u kojekakvim wikipedijama i bijelim forumima, kod drugih os-ova prvo dobiješ stranicu proizvođača, pa službenog community-a i tako dalje.

 

Linux na desktopu je eksperimentalni bućkuriš za kojeg se ne zna tko kuha, tko priprema, a nitko je jede. I na kraju sve završi u wc školjci.

 
 
 
  Svašta si ovdije napisao, a sad te molim argumentiraj.Kome treba konzola ili terminal?Koji hardwer ne radi? Još samo da te pitam koliko stranica trebam otvoriti, koliko vremena potrošiti da instaliram na windowsima firefox, thunderbird, operu, vlc, real player, i recimo office? Sad da ti naučimo nekaj.Uzet ćemo ubuntu za primjer.Koristimo iskljućivo miš, kojim otvaramo paket manager, u njemu poklikamo sve što nam treba, aplayamo i pustimo da se instaliraju zadnje inaćice odabranih programa.Primječuješ da konzolu ni terminal nismo niti jednom spomenuli a instalirali smo 6 programa! Dalje, sad se naš paket manager brine o tome da nam software bude up to date. Ne, ništa ni slićno nebuš našel na windowsima. To kaj ti nisi nekaj ćul ne znači da ne valja ili ne postoji.Koliko znaš o linuxu pokazao si a da ni sam nisi svjestan toga.Veliš da delaš na unixu? 
kernel panic
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć Miš u u Linuxu

Sve to u teoriji stoji, samo pazi da ne odabereš neki download server koji je riknuo prije koju godinu tj. prestali su ga puniti, u tom slućaju dobit ćeš update do tog datuma :D (Primjer suse 10 i mađarski server)

 

Hardver? Pa rekao sam, uštekaj si samo ekstrni sd/xd card reader, multimedijsku tipkovnicu ili fotoaparat... meni čak i microsoftova tipkovnica tj. multimedijske tipke savršeno rade na macu a ti mi reci kako samo staviti da sound tipke rade na Xbuntu-u?

Plug & Pray.

 

A taj paket-menađer, za svaki vrag traži dependencies-e. Skini verziju 2.5.9.8.6.9.8 ovoga, verziju 8.5.6.9.4.5 onoga, bla bla... na kraju kad sve poskidaš i poinstaliraš, uzmeš krunicu i resetiraš mašinu.

It boots? God is good to us today...

 

A sad si recimo digni oracle i dev toolse na tom čudesu. Ups, neće se instalirati? How sad, oracle ne radi na ne-debijanu, ne-red-hatu i ne-suseu? Hm...

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.6.2008 17:04 (Inari).
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć Miš u u Linuxu
autorov komentar

Ja sam uz windowse odrastao onda sam prije nekih godinu dana odlučio probat linux tako da sad učim radit u njemu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć Miš u u Linuxu
Inari kaže...

Sve to u teoriji stoji, samo pazi da ne odabereš neki download server koji je riknuo prije koju godinu tj. prestali su ga puniti, u tom slućaju dobit ćeš update do tog datuma :D (Primjer suse 10 i mađarski server)

 

Hardver? Pa rekao sam, uštekaj si samo ekstrni sd/xd card reader, multimedijsku tipkovnicu ili fotoaparat... meni čak i microsoftova tipkovnica tj. multimedijske tipke savršeno rade na macu a ti mi reci kako samo staviti da sound tipke rade na Xbuntu-u?

Plug & Pray.

 

A taj paket-menađer, za svaki vrag traži dependencies-e. Skini verziju 2.5.9.8.6.9.8 ovoga, verziju 8.5.6.9.4.5 onoga, bla bla... na kraju kad sve poskidaš i poinstaliraš, uzmeš krunicu i resetiraš mašinu.

It boots? God is good to us today...

 

A sad si recimo digni oracle i dev toolse na tom čudesu. Ups, neće se instalirati? How sad, oracle ne radi na ne-debijanu, ne-red-hatu i ne-suseu? Hm...

 
 
  tipkovnica ms mcck2000 radi i za boga milog sve tipke, fotić radi normalno, pa ćak i onj jadni čitać od ezabe, mobitel? šaljem sms sa računala, nevidim razlog za toliko oprtunizam, kaj se možda osječaš ugroženim. ah da spomenuo si oracle, e vidiš, za to se koristi isključivo njegova nativna platforma, solaris. o paket menađmentu oćito neznaš puno pa pišeš tako kako pišeš i ne, nisam linuxaš, no neke stvari mu priznajem. sa tim je ovo za mene završilo a tebi preporučam da prije nego što ovako pišeš o bilo čemu proučuš materiju jer si jako neuvjerljiv. drž se unixa, ipak je to gospodska platforma ali pogledaj i oko sebe te prihvati da se pozitivne stvari događaju i drugima.Namigiva
kernel panic
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć Miš u u Linuxu
NNJ kaže...
 
  tipkovnica ms mcck2000 radi i za boga milog sve tipke, fotić radi normalno, pa ćak i onj jadni čitać od ezabe, mobitel? šaljem sms sa računala, nevidim razlog za toliko oprtunizam, kaj se možda osječaš ugroženim. ah da spomenuo si oracle, e vidiš, za to se koristi isključivo njegova nativna platforma, solaris. o paket menađmentu oćito neznaš puno pa pišeš tako kako pišeš i ne, nisam linuxaš, no neke stvari mu priznajem. sa tim je ovo za mene završilo a tebi preporučam da prije nego što ovako pišeš o bilo čemu proučuš materiju jer si jako neuvjerljiv. drž se unixa, ipak je to gospodska platforma ali pogledaj i oko sebe te prihvati da se pozitivne stvari događaju i drugima.Namigiva
 
Aha, ako sam te dobro shvatio, dakle multimedijska tipkovnica ti radi savršeno na linuxu, ali linux ne koristiš. Oracle-va 'native' platforma je solaris ( ??? vidim da si kompetentan za oracle, ne znam zašto runamo na suse enterprise i red hat-u, kad ti kažeš tako, a možda da mi pružiš instrukcije i iz pl/sql-a i rman-a?), za pakete vidim isto imaš konstruktivan demant, a ja koristim unix (???).

Čini mi se da su neki su s cuganjem pred utakmicu započeli malo ranije Smijeh
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć Miš u u Linuxu

kaj je osx? linux povremeno koristim tako da znam o ćem pišem, zakaj vi ne koristite solaris? to je vaš problem, zapitaj se na čemu je nastao oracle i gdje je stvoren, naučićeš nekaj novo. svoje probleme sa alkoholom ne poistovječuj sa drugima. Nigdje nisam rekao da ne koristim linux, već da nisam linuxaš, a to je ipak razlika.Instrukcije, ne ne pada mi napamet.

kernel panic
16 godina
protjeran
offline
RE: Pomoć Miš u u Linuxu
Inari kaže...
NNJ kaže...
 
  tipkovnica ms mcck2000 radi i za boga milog sve tipke, fotić radi normalno, pa ćak i onj jadni čitać od ezabe, mobitel? šaljem sms sa računala, nevidim razlog za toliko oprtunizam, kaj se možda osječaš ugroženim. ah da spomenuo si oracle, e vidiš, za to se koristi isključivo njegova nativna platforma, solaris. o paket menađmentu oćito neznaš puno pa pišeš tako kako pišeš i ne, nisam linuxaš, no neke stvari mu priznajem. sa tim je ovo za mene završilo a tebi preporučam da prije nego što ovako pišeš o bilo čemu proučuš materiju jer si jako neuvjerljiv. drž se unixa, ipak je to gospodska platforma ali pogledaj i oko sebe te prihvati da se pozitivne stvari događaju i drugima.Namigiva
 
Aha, ako sam te dobro shvatio, dakle multimedijska tipkovnica ti radi savršeno na linuxu, ali linux ne koristiš. Oracle-va 'native' platforma je solaris ( ??? vidim da si kompetentan za oracle, ne znam zašto runamo na suse enterprise i red hat-u, kad ti kažeš tako, a možda da mi pružiš instrukcije i iz pl/sql-a i rman-a?), za pakete vidim isto imaš konstruktivan demant, a ja koristim unix (???).

Čini mi se da su neki su s cuganjem pred utakmicu započeli malo ranije Smijeh
 @Inari,
Pretjerao si s ovim svojim razvlacenjem, nitko te ne tjera koristiti Linux, a ako ne znas i netrebas nemoras to svima nabijati na nos. Skaci se s teme.
Pokretac teme je pitao za konkretnu pomoc, gdje mu ti ocigledno nemozes pomoci, a ne raspravu WIN vs Linux vs Unix.
Zlo i Naopako
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć Miš u u Linuxu

Ako miš ne radi nakon uključivanja, baci ga i za 20 kn kupi drugi. Ne gubi vrijeme zbog tako bezvrijedne stvari.

A za multimedijalnu tipkovnicu, gnome ima u System -> Preferences -> Personal -> Keyboard shortcuts kojim mapiraš tipke za određene funkcije. Imaš play, stop, forward, mute, volume itd...

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć Miš u u Linuxu

au, koji savjet. Predlažem rađe da napišeš ove naredbe i kopiraš ovdje sve šta ti izbaci:
su -
cat /etc/X11/xorg.conf
xmodmap -pp


Pa ćemo vidi kaj se može..

16 godina
protjeran
offline
Pomoć Miš u u Linuxu
prihvaćeno rješenje

Evo, da ne otvaram novu temu, zanima me kako konfigurirati ostatak tipki na mom mišu, pošto radi samo kotačić (gore-dolje, ne radi lijevo-desno), lijeva i desna tipka i tipka za mijenjanje rezolucije (400 dpi, 800 dpi, 1200 dpi i 2000 dpi). Miš je Genius Ergo 525 Gaming, OS je Ubuntu 8.04. Slika priložena, označene tipke koje se trebaju konfigurirati.

Naredba cat /etc/X11/xorg.conf je izbacila: (ovo je samo dio u vezi miša)

Section "InputDevice"
    Identifier    "Configured Mouse"
    Driver        "mouse"
    Option        "CorePointer"
EndSection

 

Naredba xmodmap -pp je izbacila: (cijeli sadržaj)

There are 32 pointer buttons defined.

    Physical        Button
     Button          Code
        1              1
        2              2
        3              3
        4              4
        5              5
        6              6
        7              7
        8              8
        9              9
       10             10
       11             11
       12             12
       13             13
       14             14
       15             15
       16             16
       17             17
       18             18
       19             19
       20             20
       21             21
       22             22
       23             23
       24             24
       25             25
       26             26
       27             27
       28             28
       29             29
       30             30
       31             31
       32             32

 

EDIT: Molio bih da se tema prebaci u Linux podforum gdje i spada.

Moj miš Moj miš
Try not to become a man of success but rather to become a man of value - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.7.2008 12:52 (HappyD).
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Pomoć: miš u u Linuxu

Znate li?

Try not to become a man of success but rather to become a man of value - Albert Einstein
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice