Webmin - Hosting control Panel

poruka: 7
|
čitano: 4.377
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Webmin - Hosting control Panel

Pozdrav svima, 

 

vec nekoliko dana baratam oko Webmina, instalirao sam ubuntu server, instalirao webmin na njega, sada me zanima ako netko ima znanja okko toga da mi malo pojasni, zanimam me kako mogu napraviti da mi racunalo bude vidljivo na interneu(static ip, port foward...), zanima me da li ja pomocu webmina mogu prodavati hosting korisnicima, da oni imaju svoj control panel, kako bi mogao dodati domenu na webmin, primjer, ja utipkam www.mojserver.com i on mi otvori stranicu koja je na moj kompu sa ubuntu serverom...uglavnom, treba mi malo to pojasnit sve...pa ako netko ima volje...

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Webmin - Hosting control Panel
Prvo ti treba dobar upload speed
14 godina
neaktivan
offline
Webmin - Hosting control Panel

Ako imas nas internet, tj. radis server kod kuce i imas ovaj obicni t-comov ili neciji DSL to nece bit dobro. Ja sam isto to pokusavo, al upload je tolko slab da se stranica nece ucitat... Tj. ucita se ali bez grafike, dakle samo budu crna slova i nista vise. Jedino bi ti moglo posluzit za neki mali chat s par ljudi, to bi donekle normalno funkcioniralo Namigiva

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Webmin - Hosting control Panel

Kod modema naših providera najveći ti je problem port 80. Zauzet je radi web administracije routera i ne možeš ga preusmjeriti na računalo. Barem ja nisam uspio.

Rade mi SSH, FTP, ali http na portu 80 ne. Jedino da recimo staviš port 8080 ili neki drugi.

www.MojPortal.com.hr | http://twitter.com/MojPortal
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Webmin - Hosting control Panel

hvala na odgovorima!!

a ionako to nije za mene, bit cu ja maneken Cool

16 godina
neaktivan
offline
RE: Webmin - Hosting control Panel
Robi kaže...

Kod modema naših providera najveći ti je problem port 80. Zauzet je radi web administracije routera i ne možeš ga preusmjeriti na računalo. Barem ja nisam uspio.

Rade mi SSH, FTP, ali http na portu 80 ne. Jedino da recimo staviš port 8080 ili neki drugi.

Ne znam kakva je situacija sa ostalim modemima/routerima, no nekima definitivno fali IP loopback. Tako se servisima na portu 80 ne može pristupiti vanjskim IPem unutar LANa, no za sva računala izvan LANa servis na portu 80 je vidljiv i normalno radi.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Webmin - Hosting control Panel
sysdba kaže...

Pozdrav svima, 

 

vec nekoliko dana baratam oko Webmina, instalirao sam ubuntu server, instalirao webmin na njega, sada me zanima ako netko ima znanja okko toga da mi malo pojasni, zanimam me kako mogu napraviti da mi racunalo bude vidljivo na interneu(static ip, port foward...), zanima me da li ja pomocu webmina mogu prodavati hosting korisnicima, da oni imaju svoj control panel, kako bi mogao dodati domenu na webmin, primjer, ja utipkam www.mojserver.com i on mi otvori stranicu koja je na moj kompu sa ubuntu serverom...uglavnom, treba mi malo to pojasnit sve...pa ako netko ima volje...

 

 

Webmin ti nije alat namijenjen managementu web stranica koji se prakticira kod hostinga. Možda si ga zamijenio sa Virtualmin alatom?

Webmin je prvenstveno administrativni alat koji služi za administraciju tzv. "headless" servera.. drugim riječima udaljeno upravljanje serverima.

S druge strance alati poput cPanela ili ISPConfig-a su alati koji prvenstveno služe administraciji web hosting servisa.

 

Eto, možda ti ovaj info bude koristan...

 

Pozdrav.

UTERE SED NE ABUTERE!
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2010 8:26 (Prometej).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice