Zbunjola u ubuntu-u

poruka: 12
|
čitano: 1.740
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Zbunjola u ubuntu-u

Zašto mi kad pokrenem .deb datoteku, Gdebi javi grešku "wrong arhitecture i386 ?

Što znači da mi je platforma x86_64?

Intel Pentium D 930- 2x3.00 GHz, Kingmax 3 GB DDR II(667 Mhz), Albatron PX945P v2.0, GeForce 8600 GTS 256MB, Seagate Barracuda 250 GB, napajanje 400W, Win Vista Bussiness SP1
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zbunjola u ubuntu-u

Imaš DEB paket kreiran za drugu arhitekturu. Koristiš 64bitni Ubuntu?

- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com | Blog - ivanwp.wordpress.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zbunjola u ubuntu-u

Ne znam da li je 64-bitni ili 32-bitni. Piše da je platforma x86_x64

Intel Pentium D 930- 2x3.00 GHz, Kingmax 3 GB DDR II(667 Mhz), Albatron PX945P v2.0, GeForce 8600 GTS 256MB, Seagate Barracuda 250 GB, napajanje 400W, Win Vista Bussiness SP1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zbunjola u ubuntu-u

pa piše da je 64

ustvari u treminalu kad napišeš uname -a kaj dobiješ?

kernel panic
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.6.2008 18:18 (NNJ).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zbunjola u ubuntu-u

Evo, dobijem ovo...2.6.24-19-generic #1 SMP Wed Jun 18 14:15:37 UTC 2008 x86_64 GNU/Linux

Intel Pentium D 930- 2x3.00 GHz, Kingmax 3 GB DDR II(667 Mhz), Albatron PX945P v2.0, GeForce 8600 GTS 256MB, Seagate Barracuda 250 GB, napajanje 400W, Win Vista Bussiness SP1
16 godina
protjeran
offline
Zbunjola u ubuntu-u

Izgleda da ti je Ubuntu 64-bitni, a program radi samo na 32-bitnim OS-ovima. Koji je to program uopće? Možda mogu više pomoći tako.

Try not to become a man of success but rather to become a man of value - Albert Einstein
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zbunjola u ubuntu-u

Ne razumijem pitanje...jedino što sam uspio instalirati je Opera i Ubuntu Tweak...ostalo nisam uspioPlač

Intel Pentium D 930- 2x3.00 GHz, Kingmax 3 GB DDR II(667 Mhz), Albatron PX945P v2.0, GeForce 8600 GTS 256MB, Seagate Barracuda 250 GB, napajanje 400W, Win Vista Bussiness SP1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zbunjola u ubuntu-u
Ivanplesh kaže...

Ne razumijem pitanje...jedino što sam uspio instalirati je Opera i Ubuntu Tweak...ostalo nisam uspioPlač

 gle dečko, imaš sinaptyc, pokreni ga, upiši password, pokreni search, upiši ime programa i dalje ćeš vjerojatno znati
imaš add programs, pokreni ga, pokreni search, upiši ime programa i dalje ćeš vjerojatno znati
aj sad bez ljutnje, jesi pročital ikaj o operativnom sustavu koji koristiš?
jel razumiješ engleski?
shvačaš li osnove rada sa PC računalima? arhitekturu?
savjet je da nekog boga pročitaš, škola gotova? imaš vremena pa si daj truda.

kernel panic
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zbunjola u ubuntu-u

Nisam nista procitao o ubuntu-u, a i kakve to veze ima...on bi trebao biti i malo prilagođen za one koji ga prvi put vide.

Sad mi je jasno zašto su windowsi najpopularniji os u svijetu...jednostavni, nema onakvih programa kao što je terminal, ima brdo opcija,...

...bez ljutnje

Intel Pentium D 930- 2x3.00 GHz, Kingmax 3 GB DDR II(667 Mhz), Albatron PX945P v2.0, GeForce 8600 GTS 256MB, Seagate Barracuda 250 GB, napajanje 400W, Win Vista Bussiness SP1
16 godina
neaktivan
offline
Zbunjola u ubuntu-u

za sve treba vremena da naučiš..... tako i za win, tako i za Linux....samo polako, naučiš ćeš... ustvari, instaliranje software-a je puno jednostavnije u Linux-u nego u Win-u..... nema potrebe da u samim počecima koristiš terminal, koristi GUI alate ("Grafičke").... sve šta ti treba možeš instalirati u Synapticu, najjednostavnije, najefektije, najbrže.....

Ali da znaš ubuduće: kada se instaliraju programi (npr deb file-ovi, compilanje iz source-a itd) važno je da odabereš tvoj arch..... tvoj arch možeš saznati pomoću naredbe: uname -i..... ali valjda znaš dali je tvoj procesor 32, ili 64 bitan.... ako je 64 bitan, onda ide obično x86_64, a za 32-bitne obično i386..... ako koristiš Synaptic, to ti on automatski odabere....

 

kako koristiti synaptic: http://monkeyblog.org/ubuntu/installing/
evo ti slika kako otvoriti synaptic:

Synaptic location Synaptic location
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.7.2008 16:36 (Jazzfan).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Zbunjola u ubuntu-u
Ivanplesh kaže...

Sad mi je jasno zašto su windowsi najpopularniji os u svijetu...jednostavni, nema onakvih programa kao što je terminal, ima brdo opcija,...

...bez ljutnje

  Sorry, ali nisam mogao izdržat, a da na ovo ne stavim ovaj linkCool
Bez malo truda nema "nauke".
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.' Two atoms bump into each other. One says 'I think I lost an electron!' The other asks, 'Are you sure?', to which the first replies, 'I'm positive.'
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zbunjola u ubuntu-u

A kolika je vjerodostojnost ovoga? Meni se čini da je nula.

Intel Pentium D 930- 2x3.00 GHz, Kingmax 3 GB DDR II(667 Mhz), Albatron PX945P v2.0, GeForce 8600 GTS 256MB, Seagate Barracuda 250 GB, napajanje 400W, Win Vista Bussiness SP1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice