Nadogradnja RAM memorije izdvojena tema

poruka: 1.576
|
čitano: 612.365
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

ok, odlučio sam da kupim još jedan stick od 4GB da popunim zadnji slot... ja sad imam kingston hyper x 1600 i najsličnije što sam našao je kingston hyper x furry 1600...

znači ista marka, ista frekvencija čak i isti naziv, jedino je na ovom što bi kupio dodano "furry"... i dizajn je malčice drugačiji.. dali je sve ok??

 

inače sad kužim zašto se meni i frendu (kome sam isto ubacio 3x4 na dual channel) komp znao nekad par puta sam restartirat dok se upali (rijetko, al se dešavalo)

http://www.youtube.com/user/SylarSilent
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.10.2016 12:43 (sylar951).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Sa kojom ddr2 800 mhz memorijom mogu dobro overclockat ?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
sylar951 kaže...

ok, odlučio sam da kupim još jedan stick od 4GB da popunim zadnji slot... ja sad imam kingston hyper x 1600 i najsličnije što sam našao je kingston hyper x furry 1600...

znači ista marka, ista frekvencija čak i isti naziv, jedino je na ovom što bi kupio dodano "furry"... i dizajn je malčice drugačiji.. dali je sve ok??

 

inače sad kužim zašto se meni i frendu (kome sam isto ubacio 3x4 na dual channel) komp znao nekad par puta sam restartirat dok se upali (rijetko, al se dešavalo)

 

Latencije ti se moraju podudarat.

Bf 4 - Tonyhrv
11 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Imam problem oko ram memorije tocnije stavio sam dvije corsair 2x4gb 1600 i 4gb kingstone 1333 ali u windowsu mi pokazuje 12GB, dok u zagradama 3,98 usuable?

U bios sam stavio 1333 ali i opet isto? Netko zna kako ovo rijesiti?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
pc_fan005 kaže...

Imam problem oko ram memorije tocnije stavio sam dvije corsair 2x4gb 1600 i 4gb kingstone 1333 ali u windowsu mi pokazuje 12GB, dok u zagradama 3,98 usuable?

U bios sam stavio 1333 ali i opet isto? Netko zna kako ovo rijesiti?

Stavi 64-bitni Windows

11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
ibme74 kaže...
pc_fan005 kaže...

Imam problem oko ram memorije tocnije stavio sam dvije corsair 2x4gb 1600 i 4gb kingstone 1333 ali u windowsu mi pokazuje 12GB, dok u zagradama 3,98 usuable?

U bios sam stavio 1333 ali i opet isto? Netko zna kako ovo rijesiti?

Stavi 64-bitni Windows

rjeseno tako sto sam premjestio memoriju u drugi slot

13 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Zdravo,

Trebao bih savjet oko nadogradnje rama - htio bih uzeti još 8gb, odnosno zamijeniti jedan keks od 4 sa jednim od 8GB jer matična (B85M-K) ima samo 2 slota.

Može prijedlog što uzeti jer nisam siguran koliki je faktor ovo PC3-10700 i koji od (vjerojatno) Corsairovih 1333 MHz-a modela uzeti?

 

Hvala :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2016 20:17 (deflagrated).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

-

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2016 17:45 (deflagrated).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
deflagrated kaže...

Zdravo,

Trebao bih savjet oko nadogradnje rama - htio bih uzeti još 8gb, odnosno zamijeniti jedan keks od 4 sa jednim od 8GB jer matična (B85M-K) ima samo 2 slota.

Može prijedlog što uzeti jer nisam siguran koliki je faktor ovo PC3-10700 i koji od (vjerojatno) Corsairovih 1333 MHz-a modela uzeti?

 

Hvala :)

 Kupi najjeftiniju memoriju koju možeš naći, koristi nabava.net za potragu.

Zabunom sam ti linkao server memoriju, sje**n sam danas izvini, gledaj oznaku DIMM da ima u nazivu i uzmi najjeftiniju moguću, opet će to bit crucial ili kingston.

Tek sad vidim pa ti već imaš 8GB i koliko te kužim hoćeš umjesto jednog modula ubacit jedan od 8GB da bi imao 12GB ? Ako je to u pitanju moj ti je savjet da to ne radiš jer razliku između 8 i 12GB nećeš osjetit sem što ćeš potrošit pare bzveze jer je sad ram memoriji skočila cijena i 8gb je oko 400kn što je previše i nije dugo takva cijena bila, jedina opcija ako baš hoćeš i trebaš više memorije prodaj to što imaš za 250-300kn i nadomiri novca pa uzmi 2x8GB ali opet ponavljam krivi tajming za upgrade sa tih 8GB koje imaš na više jer su cijene opasno skočile u zadnjih par dana.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2016 18:22 (Silent horror1992).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Dobio sam 4 pločice RAM-a od kojih je jedna neispravna a ne znam koja. Zanima me ako ih testiram na ploči može li je oštetiti ili će samo neočitati taj utor?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
planety kaže...
Dobio sam 4 pločice RAM-a od kojih je jedna neispravna a ne znam koja. Zanima me ako ih testiram na ploči može li je oštetiti ili će samo neočitati taj utor?

 Nebi trebalo biti problema, svaku istestiraj zasebno (ubaciš u matičnu, upališ PC) pa vidi sa kojom se ne u pali PC. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
12 godina
online
Nadogradnja RAM memorije

Nabavio sam novu graf. katicu i pošto je cijeli sustav išao na novo, malo sam se išao igrati u BIOS-u.

Imam instalirano 4x4GB memorije

 

A kad tamo, u biosu piše da imam 12.. GB

 

Odem pod detaljni prikaz piše 4x4GB

 

Restartam komp, na ispisu BIOS-a piše 12

 

Dođem u CPU Z, piše 16

 

Dođem u System piše 16 (11,9 usable)

 

I još k tome jako čudne CAS vrijednosti od ploćice do ploćice memorije.

 

U biosu ručno podešene ispravne

 

 

Što se događa?? Na laptopu sam pa mi grafa troši internu memoriju? :D

 

P.S. namjeravam kupiti 2x8GB 1866 ako naletim na jako dobar popust za Black Friday, il negdje na e-buyu.. Dobar potez?

 

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
CyberDemonVZ kaže...

Nabavio sam novu graf. katicu i pošto je cijeli sustav išao na novo, malo sam se išao igrati u BIOS-u.

Imam instalirano 4x4GB memorije

 

A kad tamo, u biosu piše da imam 12.. GB

 

Odem pod detaljni prikaz piše 4x4GB

 

Restartam komp, na ispisu BIOS-a piše 12

 

Dođem u CPU Z, piše 16

 

Dođem u System piše 16 (11,9 usable)

 

I još k tome jako čudne CAS vrijednosti od ploćice do ploćice memorije.

 

U biosu ručno podešene ispravne

 

 

Što se događa?? Na laptopu sam pa mi grafa troši internu memoriju? :D

 

P.S. namjeravam kupiti 2x8GB 1866 ako naletim na jako dobar popust za Black Friday, il negdje na e-buyu.. Dobar potez?

 

 

 na kojem naponu rade RAM-ovi 1.5 ili 1.6V

http://hwbot.org/signature/u135800.png
12 godina
online
Re: Nadogradnja RAM memorije

1.5V

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
CyberDemonVZ kaže...

1.5V

 Namješteno na 1.5V kod tebe u biosu, probaj  1.6 ili 1.65V , podigni i CPU-NB napon negdje fali napona jer ti trenutno učitava samo 3x4gb.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2016 16:27 (mirzet1976).
9 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav,

 

Imam jedno pitanje htjela bih nadogradit memoriju, trenutno imam

Memorija PC-12800, 8 GB, KINGSTON, KVR16N11/8, DDR3 1600MHz

Htjela bi nadogradit jos 8 GB

Da li bi mogla biti ova  Kingston memorija DDR3 HyperX Savage 8GB (HX324C11SR/8)

Ili mora biti 1600MHz to jest sto biste mi vi preporucili da je u granici cijene do 500 kn

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Evo ti ta ista memorija link,

bemti ali su cijene ddr3 otisle u nebo  

Jer imas uopce potrebu za nadogranjom memorije? Ajde ispuni spec pod my pc da vidimo sta imas

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.12.2016 20:26 (Patrick_cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pitanje je ako imam 8 utora za četvero-kanalnu memoriju i popunim 6 utora sa 8GB kako se to očitava? Dvo-kanalna 16GB ili 48GB četvero-kanalna?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Pozdrav moj frend je želio nadograditi RAM . Ima 4 utora ddr3 stavio je i nije mu prepoznalo. Pokušao je staviti manju MHz i više stavio je od 2gb,pokušao i od 1gb,resetirao BIOS, nadogradio BIOS. Ali matična ne želi prepoznat druge memorije osim jedne koje su došle već sa pločom. U čemu bi mogao biti problem?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Koja maticna? koji ram je u pitanju? Bez toga je samo nagadanje
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Patrick_cro kaže...
Koja maticna? koji ram je u pitanju? Bez toga je samo nagadanje

Asus P5G41T-M SI

 

2x Kingston 99U5471-001-ADOLF 2GB DDR3 666.7MHZ

 

Samo te memorije prima na maticnoj

16 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pa manualu podrzava max 1333mhz memoriju link, jer ima najnoviji bios gore? link. Neznam koje memorije je probao, ali ove sa proizvodaceve stranice bi trebale raditi bez problema 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Patrick_cro kaže...

Pa manualu podrzava max 1333mhz memoriju link, jer ima najnoviji bios gore? link. Neznam koje memorije je probao, ali ove sa proizvodaceve stranice bi trebale raditi bez problema 

 Nznm probao je razne memorije i jace i slabije ali nista. Prima samo ove koje sam naveo

Da, stavio najnoviiji bios.

8 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav,

imam matičnu ploču MSI 870-C45 te me zanima da li je određena Kingston (KVR13N9S8/4) memorija kompaktibilna sa istom.

Na stranici od Kingstona sam provjeravala međutim od MSI matičnih ploča nude kao izbor samo MSI 870S-C45 matične ploče koja je kompaktibilna sa navedenom memorijom: 

 

http://www.kingston.com/us/memory/search?DeviceType=7&Mfr=MSI&Line=Motherboard&Model=73956&Description=Kingston_ValueRam_Memory_for_MSI_Motherboard_MSI_-_Motherboard_870S-C45

 

Molila bih za savjet da li je ta matična ploča 870S-C45 dovoljno slična mojoj 870-C45 da bi bila kompaktibilna tj. kako točno mogu provjeriti da li je RAM memorija KVR13N9S8/4 kompaktibilna sa mojom matičnom.

 

Zahvaljujem

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2017 23:13 (pegisixteen).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Za tocan naziv ploce skini cpuz, ali to bi trebala biti ista ploca tako da slobodno uzmi tu nemoriju.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Patrick_cro kaže...
Za tocan naziv ploce skini cpuz, ali to bi trebala biti ista ploca tako da slobodno uzmi tu nemoriju.

 cpuz kaže 870-C45 a imam i original kutiju na kojoj isto piše.

Gledala sam po izgledu i moja 870-C45 ima 4 utora za RAM a ta 870S-C45 ima samo dva, prema nekim osnovnim specifikacijama čine se iste (za mene laika), muči me u čemu je onda razlika i zašto kingston nije naveo obadvije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2017 23:54 (pegisixteen).
7 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav svima htio bih postaviti pitanje vezano za nadogradnju novog ram modula. Trenutno u laptopu imam jedan modul od 4GB te želim kupiti još jedan od 4GB no postoji mali problem. 

Neznam koju ram memoriju kupiti, naime skinuo sam dva programa da vidim koja je trenutna memorija unutar laptopa, programi su cpu-z i rammon.

Meni se nekako čini da je rammon puno detaljniji u prikazivaju detalja od cpu-z.

 

No ono što mii nije jasno je to da ova dva programa pokazuju različite vrijednosti ram memorije. Priložio sam rezultate oba programa te bih vas molio za pomoć. Hvala

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
pegisixteen kaže...
Patrick_cro kaže...
Za tocan naziv ploce skini cpuz, ali to bi trebala biti ista ploca tako da slobodno uzmi tu nemoriju.

 cpuz kaže 870-C45 a imam i original kutiju na kojoj isto piše.

Gledala sam po izgledu i moja 870-C45 ima 4 utora za RAM a ta 870S-C45 ima samo dva, prema nekim osnovnim specifikacijama čine se iste (za mene laika), muči me u čemu je onda razlika i zašto kingston nije naveo obadvije.

 Vjerojatno nije navedeno jer nije bila dostupna u tom trenutku, proizvodaci rijetko rade update liste za memoriju. Slobodno uzmi memoriju

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
netmajstor kaže...

Pozdrav svima htio bih postaviti pitanje vezano za nadogradnju novog ram modula. Trenutno u laptopu imam jedan modul od 4GB te želim kupiti još jedan od 4GB no postoji mali problem. 

Neznam koju ram memoriju kupiti, naime skinuo sam dva programa da vidim koja je trenutna memorija unutar laptopa, programi su cpu-z i rammon.

Meni se nekako čini da je rammon puno detaljniji u prikazivaju detalja od cpu-z.

 

No ono što mii nije jasno je to da ova dva programa pokazuju različite vrijednosti ram memorije. Priložio sam rezultate oba programa te bih vas molio za pomoć. Hvala

 

 

 Tebi treba ovako nesto https://www.nabava.net/search.php?q=ddr4+sodimm+2133

Daj tocan naziv laptopa da se vidi jer uopce ima 2 slota da se moze nadograditi

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Acer Aspire e 15 : e5-575g-39k9

 

zanima me koje točno latencije moraju biti ? jesu li to 17-17-17-39 ili neka druga. CPU z pokazuje latenciju 15 sta nema logike...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice