Ram memorija DDR & DDR2

poruka: 58
|
čitano: 35.941
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
RE: Ram memorija DDR & DDR2
hitmanr kaže...

 glup odgovor, ako se vise i neproizvodi i prodaju se zadnje zalihe onda normalno proizvođaći smanjuju cijene a ne ih dizat pa da ih jos teze prodaju

 

prosvjetli onda ti odgovorom zašto je skuplja

 

 

hitmanr kaže...
robisierra92 kaže...
ilija2010lukic kaže...

ja bih vas zamolio ako se tko razumije da mi kaze dali se smije stvaviti u kompjuter isti ddr ali s razlicitom frekvencijom npr. ddr s 333MHz i ddr s 400MHz i kako ce raditi? hvala podrazumjeva se da je isti kapacitet (od 1GB)

smije se stavljati, ali će ti jači ram raditi na frekfenciji slabijeg.

 

edi: damage je bio brži Smijeh

 a cek a sta ako je sve isto a samo je razlika u tome sto je jedan ram 1gb a drugi 2gb jel se moze onda stavljat zajedno, jel komp napredniji i mozeli uopce bit sve drugo isto ako je u gb razlika (npr. ram 400mhz 1gb - ram 400mhz 2gb naravno da je isti i ddr) jel to moguce i kako bi komp radio

 

naravno da se može staviti ram različitog kapaciteta iste vrste (ako taj kapacitet matična podržava), kao i različitog takta iste vrste (ako ga matična podržava) tako da će raditi sve pločice na najslabijem taktu

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2010 10:04 (igy).
14 godina
neaktivan
offline
Ram memorija DDR & DDR2

a nez mozda je ddr pouzdanija al u svakom slucaju stvarno nema smisla da nes cega se triba rijesit i sto prije prodat da ce dizat cijenu

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Ram memorija DDR & DDR2
hitmanr kaže...

a nez mozda je ddr pouzdanija al u svakom slucaju stvarno nema smisla da nes cega se triba rijesit i sto prije prodat da ce dizat cijenu

Heheheh, zbog principa "ponude i potražnje".  Nisu svi korisnici PC-a igrači i da svake 2 godine nadograđuju svoj PC sa novim RAM-om, procesorom, matičnom, grafičkom itd.

 

Evo meni baš treba nekih 256 SDRAM-a da mi malo prodiše mašina na poslu, a ne mogu ih naći.

Radio, ne radio, svira radio!
14 godina
offline
Ram memorija DDR & DDR2

A jeli se moze moze stavit DDR2 i DDR3 memorija zajedno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ram memorija DDR & DDR2

prika moj nema ti tu ponuda i potražnja već ze je dnostavno žele priklati da uzmeš novu mem koja je naizgled jeftinija a ono ti dođe mjenjaj ploču pa dobro kad sam već tu daj i proc pa onda dobro bi došlo malo više hdd i tako u nedogled to ti je sve stvar psihologije morate biti svjesni činjenice da u nekim firmama radi više markentiških psihologa nego inžinjera i imaju bolja primanja od drugih jer i ti si već sigurno razmišljao na taj način ali ti opet tvoja zdrava pamet i logika nalažu zadržavanje ispravne konfe a ne bjesomučno trošenje love na nešto što ti nije uopće potrebno(možda jedan keks mem)da zaključim lovu radije potroši na svoj gušt(normalno u ugodnom društvu dame) a od nekog za siću nabavi negdje malo memorije i uživaj.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Ram memorija DDR & DDR2
fico_1504 kaže...

A jeli se moze moze stavit DDR2 i DDR3 memorija zajedno?

Postoje Combo matične ploče koje podržavaju DDR2 i DDR3 RAM, ali se ne mogu istovremeno koristiti.

Radio, ne radio, svira radio!
16 godina
offline
RE: Ram memorija DDR & DDR2
hitmanr kaže...

a nez mozda je ddr pouzdanija al u svakom slucaju stvarno nema smisla da nes cega se triba rijesit i sto prije prodat da ce dizat cijenu

nije istina da se toga trebaš hitno riješiti, a gdje su kvarovi pod garancijom koji zahtjevaju novi modul, servisi računala koja od prije 5 godina i danas mnogima služe...  na taj način se smanjuje potražnja jer je smanjena i masovna pproizvodnja

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2010 11:35 (igy).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ram memorija DDR & DDR2

da, to mi vec logicki zvuci, imam dva rama po jedan gb neznam bili sad stavio jedan od 2 gb uz to nez jel se isplati

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2010 11:37 (hitmanr).
16 godina
offline
RE: Ram memorija DDR & DDR2
hitmanr kaže...

da, to mi vec logicki zvuci, imam dva rama po jedan gb neznam bili sad stavio jedan od 2 gb uz to nez jel se isplati

isplati se, ram-a u dnašnje vrijeme nikad dosta, pogotovu ako želiš igrati

14 godina
neaktivan
offline
Ram memorija DDR & DDR2

za igre mi i je najbitnije, a reci mi jel koliko znaci to ja imam 2 gb stavit cu jos dva koliko se osjeti razlike, sobzirom da nemam bas iskustva, pitam..

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Ram memorija DDR & DDR2
hitmanr kaže...

za igre mi i je najbitnije, a reci mi jel koliko znaci to ja imam 2 gb stavit cu jos dva koliko se osjeti razlike, sobzirom da nemam bas iskustva, pitam..

ovisi kako koja igra,npr. u crysisu, metrou bi se osjetila puno

 

+ instalacija 64 bitnih windowsa da se ram maksimalno iskoristi

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2010 12:00 (igy).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ram memorija DDR & DDR2

imam xp i igrice koje izlaze 2010 mogu ih igrat i nimalo ne trzaju al mislim stavit win 7 pa pitam jer on zahtjeva vise rama nez kakve ce mi igre na njemu bit

16 godina
offline
RE: Ram memorija DDR & DDR2
hitmanr kaže...

imam xp i igrice koje izlaze 2010 mogu ih igrat i nimalo ne trzaju al mislim stavit win 7 pa pitam jer on zahtjeva vise rama nez kakve ce mi igre na njemu bit

budući da je zahtjevnija od xp-a onda svakako bolje vise ram-a

14 godina
neaktivan
offline
Ram memorija DDR & DDR2

aha, fala na savjetima...!!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ram memorija DDR & DDR2

Da razriješim nedoumicu. Da li na svoju staru kantu; matična MSI 645 Ultra-C (MS-6547 v2.0, memorija DIMM1: Kingmax MPXC22D-38KT3R-FNA, od 512 MB, na 200 MHz, 64 bit, mogu staviti ovu dodatnu memoriju? http://www.magazinrs.hr//artikl.asp?code=apa-1gb400apa

 

Na što sve treba pripaziti pri odabiru memorije, te kako ubrzati kompjuter?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ram memorija DDR & DDR2

Ma kupi DDR3 i to ti je to xD

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
online
Ram memorija DDR & DDR2

Znam da se pitanje ne slaze u potpunosti sa temom, ali..

Je li bolje imati jedan keks DDR3-ce od 2Gb(1066Mhz) ili dva keksa po 1Gb(isto oba po 1066Mhz) ili je svejedno?

Govorimo o RAM-ima, naravno.

Google IS your friend!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2010 23:59 (passat).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ram memorija DDR & DDR2

OT: može li se pokidat,sprzit RAM ak se stavi RAM od ddr 433 u utor za  ddr 400? i proba se jel valja?

LOCKERZ POZIVNICE---------------- invite-me.tk -------------------------- www.e-castig.com/index.php?r=AI3U
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ram memorija DDR & DDR2

ne možeš potrgati, radit će na 400 u tom slučaju.

Odvikao se DotA-e, napokon! ......malo morgen
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ram memorija DDR & DDR2
Spakos kaže...

ne možeš potrgati, radit će na 400 u tom slučaju.

xd prodo liku za 50 kn ddr 1 512 433mhz ram kaze da ne stima (ili ne radi) na 400 utor :s,i sad ce mi vratit i moram vratit pare :(

LOCKERZ POZIVNICE---------------- invite-me.tk -------------------------- www.e-castig.com/index.php?r=AI3U
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ram memorija DDR & DDR2
Omega_vu kaže...
Spakos kaže...

ne možeš potrgati, radit će na 400 u tom slučaju.

xd prodo liku za 50 kn ddr 1 512 433mhz ram kaze da ne stima (ili ne radi) na 400 utor :s,i sad ce mi vratit i moram vratit pare :(

A neke pločiće se ne slažu sa nekim drugima baš najbolje, ili matična ima problem sa nekim pločicama pa se zna dogoditi da se kolju. Kao što je kod mene slučaj. Odvojeno radi svaki keks memorije bez grešaka, a skupa ne... 

Odvikao se DotA-e, napokon! ......malo morgen
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ram memorija DDR & DDR2
Spakos kaže...
Omega_vu kaže...
Spakos kaže...

ne možeš potrgati, radit će na 400 u tom slučaju.

xd prodo liku za 50 kn ddr 1 512 433mhz ram kaze da ne stima (ili ne radi) na 400 utor :s,i sad ce mi vratit i moram vratit pare :(

A neke pločiće se ne slažu sa nekim drugima baš najbolje, ili matična ima problem sa nekim pločicama pa se zna dogoditi da se kolju. Kao što je kod mene slučaj. Odvojeno radi svaki keks memorije bez grešaka, a skupa ne... 

..jbg

LOCKERZ POZIVNICE---------------- invite-me.tk -------------------------- www.e-castig.com/index.php?r=AI3U
14 godina
offline
RE: Ram memorija DDR & DDR2
@passat - bolje je imati 2 keksa, ali ako rade u dual channel-u (da ih staviš u dual channel, najčešće ih moraš staviti u utore jednake boje, ali provjeri u manualu od matične za svaki slučaj).
Ako ne rade u dual channelu mislim da je svejedno.
Također, da bi ti memorije radile u dual channelu moraju biti identične (proizvođač, model, takt).
∂αмαgєнιgн // Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec).
13 godina
neaktivan
offline
Ram memorija DDR & DDR2

kupujem ram ddr1 1gb. hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Ram memorija DDR & DDR2

Imali uopće negdje za kupit 200MHz DDR memorije od 1GB? Treba mi za stari komp, jer s 1GB više nejde xD

I will pwn you in real life :P
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ram memorija DDR & DDR2

Jesi gledao na njuškalu?

https://twitter.com/#!/Mario1990_Bug
12 godina
neaktivan
offline
Ram memorija DDR & DDR2

na koliko se moze overclockati ddr2 ram 800mhz

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Ram memorija DDR & DDR2
Lc_syntax_ kaže...

na koliko se moze overclockati ddr2 ram 800mhz

Nije to tako jednostavno .. ima tu milion stvari al eto mozda do nekih 1000MHz.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice