Vodič za izbor RAM memorije izdvojena tema

poruka: 2.901
|
čitano: 941.606
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
hdoz kaže...

pozdrav,imam jedno pitanje,...naručio sa u adm-u u zg komp u djelovima...e sad...odabrao sam matičnu :

 

gigabyte ga ph67 ud3-b3

RAM : corsair 2x2 gb 1600 mhz

 

tek sam sad vidio da matična podržava najviše 1333 mhz...i zovem ja čovjeka u prodavaoni kako ćemo to rješiti...a on meni opušteno kaže da će to raditi bez ikakvih problema,da će

se on sam spustiti na odgovarajuću frekvenciju...sad,da li je to istina?

molim pomoć stvarno je hitno ..

hvala !!!

  Matična ti podržava do max. 1333, to znači da će se takt memorije automatski spustiti s 1600 na max. frekvenciju koju matična podržava, a to je 1333MHz.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

je li adata 2gb 1333mhz cl5

bolji izbor od

kingston 2gb 1333mhz cl9 (ili iste transcend)

 

za istu cijenu

manja je latencija, ali neznan kakve su a-data

vruće je...
14 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Bok ljudi, kupujem RAM, platforma je AMD, trenutno je procesor Phenom II 550 BE, ali kupujem i novu matičnu sa podrškom za AM3+, pa kasnije AM3+ procesor, pošto "sam" u Osijeku, gledo sam RAM u Linksu, i nekako mi se ovo čini najsmislenije: 
http://www.links.hr/index.php?naziv=Memorija+PC-12800%2C+4+GB%2C+G.SKILL+Ripjaws+X+series%2C+F3-12800CL9D-4GBXL%2C+DDR3+1600MHz%2C+kit+2x2GB&option=artikl&id_kategorija=05121009&id_artikl=051.210.146 

http://www.links.hr/index.php?naziv=Memorija+PC-10666%2C+4+GB+G.SKILL+Ripjaws+series%2C+F3-10666CL7D-4GBRH%2C+DDR3+1333MHz%2C+kit+2x2GB+&option=artikl&id_kategorija=05121009&id_artikl=051.210.044,

ali ako ima nekih drugih prijedloga neka "posta", i da napomenem, ne bih išao preko 350 KN za 2x2 GB, tako da skuplje ne morate ni gledat, eto svi prijedlozi i komentari su dobrodošli!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Trenutno imam 1gb DDR2 i sada bi ubacio još jedan keks od 1gb ili 2gb pa me zanima, je li bolje da kupim 1x 1gb ili 1x 2gb? Planiram koristiti win 7 32 bit ,ali samo me muči ovaj dual channela. Komp bi najviše služio za novije igre.

Na ovoj matičnoj imam samo 2 slota za RAM-

Ostala konfiguracija:

 

e2200

gma 3100 (uskoro 5670)

Dell 255w

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
14 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Kao što sam već rekao, to je jedna pločica "od" 4 Gb, ja bih ipak "dual chanel"!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

trebam 4 gige rama za asrock 890fx deluxe 5. preporuke.?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
nOObIlO kaže...

trebam 4 gige rama za  asrock 890fx deluxe 5. preporuke.?

  Izvoli:

 

  http://www.protis.hr/products/details/memorija-corsair-4gb-2x2gb-ddr3-1600mhz-4gb-2x240-dimm-unbuffered-99924-cmz4gx3m2a1600c9/41977

 

  Moja preporuka! 

Carum est, quod rarum est.
12 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za izbor RAM memorije

Ja ću nadograditi za jos 4gb jer me jebe dok igram online igrice!

Arian RIčko
15 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Caesar et Brutus kaže...
nOObIlO kaže...

trebam 4 gige rama za  asrock 890fx deluxe 5. preporuke.?

  Izvoli:

 

 http://www.protis.hr/products/details/memorija-corsair-4gb-2x2gb-ddr3-1600mhz-4gb-2x240-dimm-unbuffered-99924-cmz4gx3m2a1600c9/41977

 

  Moja preporuka! 

Krivo! Zaobiđi Corsair i Kingstone memorije, biraj memoriju samo prema specifikaciji na stranici proizvođača, asrock ne podnosi baš memorije koje nisu na spisku.

 

Ovo je provjereno da radi savršeno:

http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_kategorija=05121009&id_artikl=051.210.080

ŽIVIO BUG.FORUM !!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.8.2011 20:02 (bik).
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

jeli i procesor vazan za pravilni izbor memorije ??

Ovaj web site se ne trudi biti kompatibilnim sa Internet Explorer web preglednikom. Sve se u njemu vidi, ali za puni dojam preporučamo neki pošteni web preglednik poput Safarija, Firefoxa ili Chrome-a
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
geek_boy1 kaže...

jeli i procesor vazan za pravilni izbor memorije ??

  Da, zato što je memorijski kontroler integriran u procesoru - upravo o njemu ovisi skoro pa sve.

Carum est, quod rarum est.
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.8.2011 11:55 (Caesar et Brutus).
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

znaci ako je fsb procesora 800 mhz nemogu koristit npr. ddr3 memoriju 1333 mhz mada mi maticna podrzava tu memoriju?

Ovaj web site se ne trudi biti kompatibilnim sa Internet Explorer web preglednikom. Sve se u njemu vidi, ali za puni dojam preporučamo neki pošteni web preglednik poput Safarija, Firefoxa ili Chrome-a
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
geek_boy1 kaže...

znaci ako je fsb procesora 800 mhz nemogu koristit npr. ddr3 memoriju 1333 mhz mada mi maticna podrzava tu memoriju?

  Ma ne, naravno da možeš.

 

  Npr. i7 920 ima FSB 1,333MHz pa na matičnoj rade i memorije od 1600 i više MHz bez ikakvih problema...

Carum est, quod rarum est.
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.8.2011 12:23 (Caesar et Brutus).
15 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Caesar et Brutus kaže...
geek_boy1 kaže...

jeli i procesor vazan za pravilni izbor memorije ??

  Da, zato što je memorijski kontroler integriran u procesoru - upravo o njemu ovisi skoro pa sve.

Opet netocno, Cezare iznenađuješ nas svojim stručnim znanjem ;)

 

@geek_boy1 : memoriju biraš prema ploču koju ona podržava, i prema tome najbolje da se drži onih sa spiska podržanih na stranicama proizvođača.

ŽIVIO BUG.FORUM !!!
13 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
bik kaže...
Caesar et Brutus kaže...

@geek_boy1 : memoriju biraš prema ploču koju ona podržava, i prema tome najbolje da se drži onih sa spiska podržanih na stranicama proizvođača.

  Kao prvo, napisao sam skoro pa sve.

  Kao drugo, memory support liste od matičnih su skroz nedorečene (u smislu kako mnogo memorija koje određena ploča zapravo podržava i prima bez pol frke nije tamo uopće ni navedeno), na njih se zbog toga uglavnom uopće ne treba ni obazirati.

Što se krvlju brani, ne pušta se lako.
14 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

kakva je i kolika razlika između 1333 Mhz i 1666 Mhz DD3 memorije

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
BlackEagle kaže...

kakva je i kolika razlika između 1333 Mhz i 1666 Mhz DD3 memorije

Prosječan korisnik razliku neće ni osjetiti. Razlika se osjeti tek u nekim profesionalnim programima.

Da bi se priznala tuđa vrijednost, treba imati vlastitu.
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije
ovako trenutno imam 2Gb i 4gb ddr3 rama od 1333Mhz i kada odem u BIOS tamo pise da imam 400 MHz ono wtf... ? :d
i pise jos if you addopt DDR3 1333 pls adjust jumper set MB before apply it.
mozda to ima neke veze i kako se to radi...
hvalA!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

sta mislite o ovim ramima ljudi?

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=Memorija+PC-12800%2C+4+GB%2C+G.SKILL+Ripjaws+series%2C+F3-12800CL9S-4GBRL%2C+DDR3+1600MHz&option=artikl&id_kategorija=05121009&id_artikl=051.210.088

 

vidim da je cijena dosta pala, ja sam pred mjesec i nesto ih kupio bili su 360kn...

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.8.2011 14:24 (RuskeGTT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
RuskeGTT kaže...

RAM-i su skroz OK.{#}

13 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

ima ih tko duze vrijeme? iskustva? koliko utjece visoka popunjenost (70+ %) na pouzdanost?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
RuskeGTT kaže...

ima ih tko duze vrijeme? iskustva? koliko utjece visoka popunjenost (70+ %) na pouzdanost?

Popunjenost nema veze s pouzdanošću, već sam ti u drugoj temi rekao da to nema veze {#}

13 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

omfg zabrijao sam :D lol

 

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Ugradio bih OVE RAME

 

Matična mi podržava i ddr2 i ddr3

 

Trenutno imam 2x1gb 800Mhz, i ugradio bih 4gb ddr3(imam dva utora za dd3), ali me sad zanima jel bolje da uzmem 2x2gb, ili 4gb u komadu

 

Inače konfiguracija je

Intel core2duo E4600

grafa ako je uopće i važna u ovom segmentu gecube 3870 XIII Turbo

Matična GA-P35C-DS3R

http://www.demonoid.me/users/franjo15
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Franjo15 kaže...

Ugradio bih OVE RAME

 

Matična mi podržava i ddr2 i ddr3

 

Trenutno imam 2x1gb 800Mhz, i ugradio bih 4gb ddr3(imam dva utora za dd3), ali me sad zanima jel bolje da uzmem 2x2gb, ili 4gb u komadu

 

Inače konfiguracija je

Intel core2duo E4600

grafa ako je uopće i važna u ovom segmentu gecube 3870 XIII Turbo

Matična GA-P35C-DS3R

Radije uzmi 2X2 Gb zbog Dual Channela

13 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Franjo15 kaže...

Ugradio bih OVE RAME

 

Matična mi podržava i ddr2 i ddr3

 

Trenutno imam 2x1gb 800Mhz, i ugradio bih 4gb ddr3(imam dva utora za dd3), ali me sad zanima jel bolje da uzmem 2x2gb, ili 4gb u komadu

 

Inače konfiguracija je

Intel core2duo E4600

grafa ako je uopće i važna u ovom segmentu gecube 3870 XIII Turbo

Matična GA-P35C-DS3R

  Uzmi ih slobodno, nemaš beda s njima. Piše pod speckama da pašu na matične s P35 chipsetom.

  Uzmi 2x 2GB zbog Dual-Channela > bržeg rada memorije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.8.2011 21:05 (Caesar et Brutus).
14 godina
moderator
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Ivanjino96 kaže...

Radije uzmi 2X2 Gb zbog Dual Channela

tako je

i obavezno izvadit ddr2 memoriju

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................tko stisne TD ima malu k*tu :) ......////...... R.I.P. EnlightenedPhoenix
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice