Externe baterije - power bank izdvojena tema

poruka: 845
|
čitano: 321.307
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Externe baterije - power bank

Meni došao xiaomi od 10000mA. Zašti neće puniti mog Sonya, a Samsung hoće?

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2016 15:33 (tomislav10).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank
Si probal drugi kabel?
11 godina
protjeran
offline
Externe baterije - power bank

Meni jucer stigo ovaj, a neki dan nitecore i4

 

http://www.tomopowerbank.com/shop/tomo-v8-4/

 

Brutalan je, lako se otvara i vade baterije pa ih sve 4 stavim u i4 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Externe baterije - power bank
Moze li mi neko odgovoriti imam power bank od 6000mAh ali baterija mog mobitela je 2450mAh da li to steti mom mobitelu ili ga jednostavno mogu 2 puta puniti
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank
Ne šteti mobitelu ni u kom slučaju...
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
7 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank
Ko da pitas jel punjenje zidnim punjacem steti mobitelu, jer kolki kapacitet ima zidna uticnica? :D
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank
minarelli kaže...
kbenzema kaže...
Ak neko uzme ovaj gore power bank nek javi dojmove.
A mislim da bi i ovaj Romoss trebao bit dobar, a cijena isto dobra

 Ne preporucam taj powerbank jer je velik i ako slucajno napisete kakvu recenziju il kazete da ipak nije velik cjenjeni moderator mbaksa ce vam se smijat da svim silama pokusavate uzdizati u nebesa ovako mocnu bateriju

Kolega, ak ste spremni zadati (...osim ovim picajzlama koji jos gledaju i na debljinu, oblik rubova i slicne gluposti), onda budite spremni i primiti. 

 

Ne preporučuju ljudi bezveze Xiaomi na ovoj temi - riječ je o marki koja proizvodi kvalitete, provjerene, a cjenovno pristupačne powerbankove. A kako se s Li-ionskim baterijama nije pametno igrati, jer u nesretnim okolnostima može doći i do zapaljenja, onda je pametno ići na provjerena rješenja (ne mora to ni biti Xiaomi - ljudi su imali dobra iskustva i s Ankerom recimo). "Lijeva" kutija za 8 baterija koju si kupio nije ni izdaleka provjereno rješenje.

 

Što se tiče jedan veliki vs dva mala - Xiaomijevo 10 Ah powerbank se sastoji od tri baterije. Dakle, s dva takva powerbanka imao bi malo manji kapacitet nego imaš sa svojom kutijom, ali bi ukupno imao dvije baterije manje, odnosno dva Xiaomijeva powerbanka bi bila manjih dimenzija i vjerojatno malo manje mase. Dva manja powebanka imaju još prednosti - ako ti ne treba u određenom trenutku kapacitet preko 10 Ah, uzmeš sa sobom samo jedan pa onda okolo nosiš manju i lakšu kutiju, umjesto da nanašaš 20 Ah mrgana. Ujedno, kad jedan 10 Ah powerbank trošiš (znači njime puniš neki uređaj), drugi powerbank ti se može puniti na struju - tako u većini slučajeva uvijek možeš imati jedan powerbank skroz pun. Jedina situacija gdje je jedan powerbank bolji od dva manja je kad ti doista odjednom treba više od 10 Ah, a da se uređaj ne smije na 10 sekundi odspojiti da bi se ispražnjeni powerbank zamijenio drugim - a takva situacija se događa praktički nikad.

 

Nemam ja ništa osobno protiv toga da ti imaš i koristiš ogromni neprovjereni powerbank. Samo ne očekuj da neću dati opravdanu kritiku kad takvo rješenje dižeš u nebesa. Za prosječnog forumaša je i dalje puno bolje rješenje da kupi gotov powerbank provjerene marke iz sigurnosnih razloga, a o jedan veliki vs dva mala mora sam odlučiti - kad dobi potpunu informaciju, kad bude svjestan koje su prednosti i nedostaci svakog od tih rješenja.

16 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank
Muki153 kaže...
Moze li mi neko odgovoriti imam power bank od 6000mAh ali baterija mog mobitela je 2450mAh da li to steti mom mobitelu ili ga jednostavno mogu 2 puta puniti

mAh označavaju kapacitet baterije, znači koliko struje je u njoj spremljeno. Veći kapacitet znači da možeš više puta napuniti bateriju manjeg kapaciteta.

 

Mobitel bi se mogao oštetiti kad bi bi powerbank imao mogućnost davanja 9 ili 12V i kad bi to aktivirao su mogućnost, a da mobitel može primiti samo standardnih 5V.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Externe baterije - power bank

http://www.gearbest.com/power-banks/pp_600939.html

Novi model iz Xiaomija. Po izgledu se ne razlikuje previše od prethodnika ali podržava QC3.0.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2016 10:18 (kbenzema).
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Externe baterije - power bank

Tražim prijenosni usb punjač za mobitel i fotoaparat. Vidim da postoji širok raspon cijena i kapaciteta. Molim preporuku koji su kvalitetni proizvođači, a ako može i konkretan imodel koji se ispalti kupiti zbog omjera cijene i kvalitete.  Barem 5000 mAh i nešto što mogu kod nas kupiti jer mi treba za par dana. Hvala. (Ako mi netko može napisati koja voltaža mi treba na output-u bio bih zahvalan) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Externe baterije - power bank
14 godina
neaktivan
offline
Re: Externe baterije - power bank

A koji od ovih proizvođača je najmanje loš, da tako napišem...?

MS Industrial

Manta

Platinet

Ednet

Adata

16 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank
Od tih sta si nabrojao vjerojatano adata najbolja, daj konkretan link koje si mislio kupiti? mislim da je i dalje best buy xiaomi powerbank. Izvana bude cca 100kn za 10000mah model
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
neaktivan
offline
Externe baterije - power bank

Imam Xiaomi 10k mAh model, kupljen na Mall.hr, cca 145 sa dostavom na kućnu adresu, stiglo za 3 dana, mislim da je definitivno best buy za te novce, iako sam mogao i jeftinije proći da sam naručivao iz vana, ali bila je frka i nije se moglo čekati duže za uštedu od 20 30 kuna

When we're good they never remember, when we're bad they never forget. JM
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Externe baterije - power bank

koristim vec neko vrijeme ono Kuciste powerbanka marke TOMO sa 4 18650 baterije i odlicno se pokazalo, baterije drze super, sveukupno oko 4 punjenja, ovisi koji mob spojim. Tomo podrzava QC 2.0 znaci to daje van i njega se moze punit sa qc2.0 al to ni ne koristim. Uzeo sam ga najvise zbog jednostavnog i lakog otvaranja tako da baterije vadim i punim posebno svaku i tak su prije pune i spremne za daljnje koristenje. svida mi se i ovaj displej koji pokazuje stanje baterije i izlaznu struju.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2017 21:54 (minarelli).
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Externe baterije - power bank
Kupila sam Xiaomi 10000mah, jako sam zadovoljna, s obzirom na powerbank koji sam prije imala i koji je stalo nekej zujal i ispustal cudne zvukove.

Samo imam pitanje u vezi njegovog kapaciteta. Mobitel od 2100mah sam zasad napunila 4 puta.
3x od nekih 35% do 90% i jemput od 25% do 90% i sad je pocelo samo zadnje led svijetliti. Dal je to okej iskoristenost kapaciteta? Po nekoj mojoj racunici ispada cca da je postroseno samo 5000mah.
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank

Da, to je ok.

 

Računica ti je pogrešna, već je puno puta u temi objašnjeno.

Želite zaraditi dok kupujete preko interneta? Registrirajte se. http://bit.ly/mcashback
9 godina
odjavljen
offline
Re: Externe baterije - power bank

6250 mAh ti je stvarni kapacitet tog power banka.

7 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank
10000mah je kapacitet baterija unutra, ne kapacitet kolko napuni, gubi se struja u kablu itd.. Mislim da zato i daju one kablice od par cm
 
0 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank
blackeagle29 kaže...
10000mah je kapacitet baterija unutra,

Točno, Nominalni kapacitet baterija pri 3,6 ili 3,7V.

 

blackeagle29 kaže...
ne kapacitet kolko napuni,

Dobar dio toga ode na punjenje, no ako netko ide mjeriti USB doctorom doći će do krivih brojki zato jer mu USB doctor veli koliko mAh je prošlo kroz njega pri 5V, a ne pri radnom naponu, a pri 5V će brojka naravno biti dosta niža. Svugdje se priča o mAh, a zapravo bi se trebalo pričati o mWh.

 

blackeagle29 kaže...
gubi se struja u kablu itd.. Mislim da zato i daju one kablice od par cm

Gubitak u kablu je minimalan.

 

Najviše se gubi u dva konvertera napona - jedan u powerbanku koji struju baterije diže na napon od 5V, drugi u mobitelu koji 5V spušta na 4,35V za punjenje baterije. Struja se još gubi i kod samog punjenja baterije u mobitelu, jer se ne pohrani sva struja u bateriju, nego se dio struje izgubi u obliku topline.

 

 

Tipično se može računati na 65-70% kapaciteta, znači da će se powerbankom deklariranog kapacitata 10000 mAh moći dva i kusur puta napuniti baterija mobitela kapaciteta od 3000 mAh od 0 do 100%.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2017 20:31 (mbaksa).
7 godina
neaktivan
offline
Externe baterije - power bank

Pozdrav ljudi, prije par mjeseci sam u Instaru  uzeo Verbatimov power bank, kapaciteta 10400 mAh. Bio sam super zadovoljan s njim do prije neki dan.

 

Inače imam Samsung Note 3 (već skoro 3 godine ), te mi je na početku isti punio bez ikakvih problema.

 

Nedavno sam prijatelju posudio na pola sata da napuni svoj mobitel (Huawei P8) te mi je nakon toga čudnovato prestao reagirati power bank. Niti se može puniti, niti on može puniti.

 

Power bank sam rastavio pokušavajući nešto (slučajno) popraviti ali bezuspješno.

 

Postavio sam slike power banka i rastavljenog, pa ako netko ima ideju šta bi mu moglo biti, cijenio bih :) Da li može proći pod garanciju ako sam ga rastavio, internet mi govori da Verbatim daje 2 god garancije na isti?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.1.2017 19:25 (RAMONES).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Externe baterije - power bank

Ja otkad sam uzeo Xiaomi Redmi 3s, power bank mi više niti ne treba, 4100 mAh je dosta meni za bar 2 dana upotrebe..

 

Imao sam neki od 2500 mAh koji sam dobio, ali se u međuvremenu pokvario.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank
RAMONES kaže...

Postavio sam slike power banka i rastavljenog, pa ako netko ima ideju šta bi mu moglo biti, cijenio bih :)

Iz slika se ne vidi da bi mu išta bilo.

 

RAMONES kaže...

Da li može proći pod garanciju ako sam ga rastavio, internet mi govori da Verbatim daje 2 god garancije na isti?

Ako ne skuže da si ga otvarao, onda može. Ako skuže - ovisi o njihovoj dobroj volji. Ne kužim zašto si ga išao otvarati ako imaš garanciju - to se ne radi.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Externe baterije - power bank
Otvarao sam ga jer sam iz BIH, a uzeo sam u Instaru u Splitu :) pa mi se ne ide samo radi toga u Split, plaćen je oko 200 kn
Ništa, onda kad budem ponovno u Split išao odnesem pa vidim, sta bude bude ;)

A tragovi otvaranja se definitivno vide
16 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank
RAMONES kaže...
Otvarao sam ga jer sam iz BIH, a uzeo sam u Instaru u Splitu :) pa mi se ne ide samo radi toga u Split, plaćen je oko 200 kn
Ništa, onda kad budem ponovno u Split išao odnesem pa vidim, sta bude bude ;)

A tragovi otvaranja se definitivno vide

Možeš probati, ali ne vjerujem baš da će ti priznati garanciju.

 

A sad što točno mu je - ako imaš multimetar, izmjeri napon na svakoj bateriji posebno. Ako je napon viši od nekih 2,5V, onda znači da su baterije vrlo vjerojatno ispravne. Ako su ti sve baterije ispravne, onda znači da ti je otišla pločica za punjenje. Onda si možeš naručiti prazni powerbank preko eBaya pa njega iskoristiti. A sad, ako ti jedna ili više baterija nisu ispravne - onda bi ti bilo najbolje naručiti četiri nove baterije i staviti ih u taj powerbank, a ove druge baterije iskoristiti na neki drugi način (recimo jednu ili dvije ispravne staviti u prazni powerbank za jednu ili dvije baterije).

7 godina
neaktivan
offline
Re: Externe baterije - power bank

Sad sam ga ponovno rastavio i mjerio multimetrom napon, prikazalo je oko 3.5 V ( SLIKA) . Izvadio sam u potpunosti sve baterije iz kućišta i odspojio/spojio ovaj connector na pločici i nekim čudom (kao što je i prestalo) je počelo raditi.

 

Nadam se da više neće biti ovakvih problema :).

 

Hvala svakako!

11 godina
offline
Externe baterije - power bank

Dal se moze koristiti pbank spojen na tablet  da istovremeno rade..tj d koristim tablet a bank ga puni..jel to stetno za tab i bank i dal je preporucljivo? Hvala...i preporuka nekog banka do 10000 osim xiaomia....gledao nesto verbatim i a datu...

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank
mariolla79 kaže...

Dal se moze koristiti pbank spojen na tablet  da istovremeno rade..tj d koristim tablet a bank ga puni..jel to stetno za tab i bank i dal je preporucljivo?

Isto ti je kao i da tablet koristiš kad je spojen na AC/DC adapter. Ne vidim nikakav problem s tim.

11 godina
offline
Externe baterije - power bank

To znam..ali dal je zdravo to za bateriju tableta?

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank
Jedino kaj je stetno je zagrijavanje.. A jel se zagrijava ces vidjet kad ga probas punit i koristit ga.. A ovak punjenje ko punjenje nije stetno
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice