Htc U12+

poruka: 119
|
čitano: 23.994
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Htc U12+
R36 kaže...
zvonac kaže...
Vidim tu se svašta piše, a jasno mi je da HTC ne leži mnogima, vjerojatno samo njima znan razlog, nemam neki poseban razlog da dajem ostalim brendovima prednost ispred HTCa, svak ima neki adut..
Zapravo mi nije jasno kaj se to točno HTCu tolko zamjera, cijenu neću komentirat jer onda komotno možemo i za ostale modele komentirat cijene i to vodi u nedogled..

Mislim da HTC nastavlja u revijalnom tonu sa odličnim kamera, al gledajući sveukupno, male su razlike između flagšipova i teško je sad nekog izdvojit iz mase koja se iz godine u godinu povećava i dodatno kupcu "otežava" odabir kod kupnje smartfona, jer eto, svi su nakrcani svakavim stvarima.
Dok bi stvari bile tak jednostave kod odabira smartfona, onda bih uzeo Pixel i bok, al pošto nije tak, onda je izbor sve teži i teži, a Pixel pada u drugi plan onda:)

Po meni jedina mana (a i ostatak razvikanih, LG, Samsung) je ažuriranje softvera, s te strane kiksaju dost i mislim da bi tu trebalo značajno poradit na tome..

Šta mu ja zamjeram. 

1.Kašnjenje s kamerom. Prva normalna kamara je meni na U11 jer ima dual pixel fokus. 

2.Dosadan Android.

3.Dizajn - dok su svi pokušavali imati manje bezele oni su radili po svome. Kao da sami svoje mobitele kupuju, a ne korisnici. I opet s U12+ rade istu stvar. Imaju dizajn od prije 2 godine.

4.Cijena - cijena u razini konkurecija a ništa novo ni zanimljivo ne nude.

5.Izbacivanje 6mj top modela kao U11+. Sad opet za 6mj U12+

6.Nikakav dugoročni plan. Kad im vidim mobitele, vidim da ne znaju šta bi sa sobom kao i Sony.

 

Znači isto mislim i za Sony.

 

 2. Pa to bi onda mogli reć i za Nexus/Pixel, AOSP rom.

3. Stvar osobnog odabira

4. Huh od kud da krenem, reci mi koji razvikani brend nije skup, da počnem od Samsunga

5. Irelevantno za običnog korisnika, na tebi je da odvažeš da li ćeš kupit U11+ ili pričekat pa kupit U12+, osobno, to me ne dira, pa i taman da izbacuju modele svaka 3 mjeseca

6. Ponuda je šarolika, HTC nije jedini, bar oni nikog ne nateravaju s puškom da kupiš njihov proizvod:D

 

 

maks0806 kaže...
Nisam rekao za stražnje kamere, rekao sam da bez veze idu filozofirati sa selfi kamerama a ostatak je meh. Da, softver im je dobar, ali ostatak da mete konkurenciju uopće nije istina. Dijeli čipset, nema najviše rama, nema 3,5 mm jack, a ekran će mu biti još jedan u nizu iznadprosječnih IPS LCD-a. Kužim, preferiraš HTC, ali da nudi nešto bolje od drugih, diskutabilno, da mete konkurenciju po svemu? Definitivno ne. Overpriced? Pa, da... recimo da su ubacili sapphire ekran kao na nekim u ultrama, e to bi bilo odlično, ovako mi se čini još jednim u nizu skupih telefona bez "duše"
Što se softvera tiče, da apsolutno su brzi i gaze bilokoji samsung, ali nije to jedina stvar kod telefona. Uzmimo u obzir da su Htc 10 ubili updateom, a svaki prethodni mob ima bugove na novijim androidima, i pravilo je da battery life svakog njihovog mobitela srozaju nadogradnjom...

 Ne slažem se, na HTC 10 je bila jako dobra batka, na U11 odlična, unatoč nadogradnjama koje su stizale, da, sve je to relativno, kako za HTC tako i za ostale proizvođače

 

Mada se slažem, U12+ teško da bi pomeo konkurenciju, ne vidim niš da ga se može izuzet iz mase sličnih flagšipa..

U12+ će bit još jedan u nizu smartfona, kako iz garaže HTCa tako i od ostalih proizvođača, izuzeci postoje, a to je Huawei P20pro koji nas je ugodno iznenadio, naravno nisu neki radikalni pomaci, al oni su tu, za HTC to baš trenutno nemrem reć.

 

Al treba pričekat i vidit nakon predstavljanja i nakon što dođe u ruke recenzenata pa ćemo vidit dojmove.

Doduše, od ovog modela nisam očekivao puno, a nisu ni najavljivali nešto ekstra, U12+ će bit još jedan flagšip koji će se natjecat s ostalima u tom timu..

9 godina
neaktivan
offline
Re: Htc U12+
bender_007 kaže...
R36 kaže...
zvonac kaže...
Vidim tu se svašta piše, a jasno mi je da HTC ne leži mnogima, vjerojatno samo njima znan razlog, nemam neki poseban razlog da dajem ostalim brendovima prednost ispred HTCa, svak ima neki adut..
Zapravo mi nije jasno kaj se to točno HTCu tolko zamjera, cijenu neću komentirat jer onda komotno možemo i za ostale modele komentirat cijene i to vodi u nedogled..

Mislim da HTC nastavlja u revijalnom tonu sa odličnim kamera, al gledajući sveukupno, male su razlike između flagšipova i teško je sad nekog izdvojit iz mase koja se iz godine u godinu povećava i dodatno kupcu "otežava" odabir kod kupnje smartfona, jer eto, svi su nakrcani svakavim stvarima.
Dok bi stvari bile tak jednostave kod odabira smartfona, onda bih uzeo Pixel i bok, al pošto nije tak, onda je izbor sve teži i teži, a Pixel pada u drugi plan onda:)

Po meni jedina mana (a i ostatak razvikanih, LG, Samsung) je ažuriranje softvera, s te strane kiksaju dost i mislim da bi tu trebalo značajno poradit na tome..

Šta mu ja zamjeram. 

1.Kašnjenje s kamerom. Prva normalna kamara je meni na U11 jer ima dual pixel fokus. 

2.Dosadan Android.

3.Dizajn - dok su svi pokušavali imati manje bezele oni su radili po svome. Kao da sami svoje mobitele kupuju, a ne korisnici. I opet s U12+ rade istu stvar. Imaju dizajn od prije 2 godine.

4.Cijena - cijena u razini konkurecija a ništa novo ni zanimljivo ne nude.

5.Izbacivanje 6mj top modela kao U11+. Sad opet za 6mj U12+

6.Nikakav dugoročni plan. Kad im vidim mobitele, vidim da ne znaju šta bi sa sobom kao i Sony.

 

Znači isto mislim i za Sony.

 

 Kamera na htc10 je super. Uz google cam vise detalja nego pixel2 (da..imam i pixel2)

 Koju verziju Google Camere koristiš za HTC 10, može neki link?

13 godina
offline
Htc U12+

Evo frend iz HTC-a mi je dobacio da će cijena biti 950 Dolara u Emiratima, dok kod nas očekivana cijena U12+ 1000 eura što je kao što veli ista cijena Samsung s9+ kad je izašao..

 

Pod "pometanje konkurencije"sam mislio na primarno na kameru, isto tako perfomance uređaja, zvuk, baterija bi trebala biti jako dobra, zapravo ništa drugo, al to je ono što je meni najbitnije od svega a i većini korisnika.Zar ne?

 

PS:Navodno ekran je ispod 500nits, što ne zvuči dobro :/

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2018 16:32 (ivicask).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Htc U12+

Na HTC 10 je bila dobra batka do orea, sada bih jedva 3h navukao.

Ekran mi je bio najveći dealbreaker na htc 10 doduše. Isto tako lošiji zvučnici što im je bila odlika. Najbitnije, iskustvo korištenja mi je bilo ubitačno dosadno, gore nego na stocku, ali to je već subjektivno. 

Stvarno su pogubljeni kao i LG kao i Sony... Eto ako je ovo sa displayem istina eh... 

Nije da ne mislim da je to dobar mob, ali ima more telefona koji rade posao jednako ili bolje, a ne koštaju 1000 eura. Ovaj u12 mi se nipočemu ne izdvaja iz gomile. Nije loš, jednostavno je underwhelming, kao i svaki njihiv mob nakon M7

Kako prokleti xiaomi može za 400€ ubaciti bolji ekran, fingerprint senzor ispod njega i ostale solidne komponente. Pa op6 je 500 eura a ima i headphone jack i bolji ekran za duplo manje novaca

 

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Htc U12+

ivicask Imaš kakvih dojava šta misle napraviti sa Senseom?

Još ga više približavati stocku ili ubaciti neke cool featureve?

Još ne mogu prežaliti sense 4+

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Htc U12+

1000 eura za HTC-ov mobitel. Ne nudi nista wow,  mogli su na cijenu odigrat i prikupit nazad publiku, ali ovako samo im zelim brz put ka propasti 

 

Nisu naucili u zadnje 3 godine nista, osim da zeznu svoje proizvode ma koliko god oni dobri bili.

Di2 & EPS FTW!
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Htc U12+
EZY-E kaže...

ivicask Imaš kakvih dojava šta misle napraviti sa Senseom?

Još ga više približavati stocku ili ubaciti neke cool featureve?

Još ne mogu prežaliti sense 4+

 Nisu baš ništa novo dodali u sense, samo edge sense, stiskanje telefona i geastures su nadogradili.

12 godina
offline
Re: Htc U12+
ivicask kaže...
R36 kaže...

 Di ćeš Samsung...pa on ti šteka.

 

Ne kužim ljude poput tebe koji sami sebi pljunu u usta. Očito dovoljno ne šteka kad si spreman kupit Note.

 Reko sam ti, otključavam telefon milion puta dnevno, i trebam otisak naprijed, da su ga na htc12 stavili naprijed uzeo bi ga.

 

JBG, sta da radim, moram odvagnuti neke stvari.

 

Al to ne mjenja činjenicu što sam napisao, nadam se da će Samsung napokon riješiti te "micro stutters" i multitasking / opening probleme sa Note 9.

 

A uvijek mi i ostaje i rootanje pa da si ga sam dovedem u red :)

 

EDIT:@R36 Pričam o RAM-u, ne o pohrani, tu je problem kod duplih appova, i Samsungov loš Memory Managment, Low Memmory Killer postavke i druge optimizacije, HTC je tu kralj i to ili kužiš ili ne kužiš, ne trudi se.

 Kolega imaš dosta mobitela s face unlockom tako da ne moraš kupit Samsung...P20 Pro kaže kolega čim ga pogledaš već je otključan...

bender_007 kaže...

 Kamera na htc10 je super. Uz google cam vise detalja nego pixel2 (da..imam i pixel2)

 Daj šuti molim te...

 

Taj HTC 10 da ga nisam imao ne bi a rekao. Prednja kamera u razini VGA-a a zadnja lošija od S7., u razini S6.

14 godina
protjeran
offline
Re: Htc U12+
R36 kaže...

 

Taj HTC 10 da ga nisam imao ne bi a rekao. Prednja kamera u razini VGA-a a zadnja lošija od S7., u razini S6.

Onaj dio o "google cam-u" ti je promakao? Tiho budi...

12 godina
offline
Re: Htc U12+
zvonac kaže...
R36 kaže...

Šta mu ja zamjeram. 

1.Kašnjenje s kamerom. Prva normalna kamara je meni na U11 jer ima dual pixel fokus. 

2.Dosadan Android.

3.Dizajn - dok su svi pokušavali imati manje bezele oni su radili po svome. Kao da sami svoje mobitele kupuju, a ne korisnici. I opet s U12+ rade istu stvar. Imaju dizajn od prije 2 godine.

4.Cijena - cijena u razini konkurecija a ništa novo ni zanimljivo ne nude.

5.Izbacivanje 6mj top modela kao U11+. Sad opet za 6mj U12+

6.Nikakav dugoročni plan. Kad im vidim mobitele, vidim da ne znaju šta bi sa sobom kao i Sony.

 

Znači isto mislim i za Sony.

 

 2. Pa to bi onda mogli reć i za Nexus/Pixel, AOSP rom.

3. Stvar osobnog odabira

4. Huh od kud da krenem, reci mi koji razvikani brend nije skup, da počnem od Samsunga

5. Irelevantno za običnog korisnika, na tebi je da odvažeš da li ćeš kupit U11+ ili pričekat pa kupit U12+, osobno, to me ne dira, pa i taman da izbacuju modele svaka 3 mjeseca

6. Ponuda je šarolika, HTC nije jedini, bar oni nikog ne nateravaju s puškom da kupiš njihov proizvod:D

 

 

2. Da, slažem se. Meni je svaki njihov android dosadan. Ovaj Android P je promjenio stvar - sad je sve jasno i transparentno.

3. Slažem se. Usporedimo količinu prodanih uređaja s novim smjerom dizajna (Xiaomi,Huawei,Samsung,Apple) i sa starim dizajnom (Sony, HTC) i pametnom će biti dosta.

4. Svaki mob je skup i donosi nešto novo. Šta to U12+ donosi novo i zanimljivo.

5. Iskreno to ti većinu dira. Daš gro love za mob i onda za 3-6mj izađe novi., i automatski se kompletan fokus proizvođaća prebaci na novi model s tim da će taj novi model dobit prvi novi android i ostale kerefeke.

6. Kažem probao sam s M10 i nije išlo. Ako pogledamo sad tržište mobitela još teže se odlučit za HTC pored svih ostalih.

 

Pogledaj cijenu P20 - 4700kn u dučanu. Zašto dat onda za U12+ 6000-7000kn. Huawei pametno igra - manja cijena da privuku korisnike.

12 godina
offline
Re: Htc U12+
ansha kaže...
R36 kaže...

 

Taj HTC 10 da ga nisam imao ne bi a rekao. Prednja kamera u razini VGA-a a zadnja lošija od S7., u razini S6.

Onaj dio o "google cam-u" ti je promakao? Tiho budi...

Kakve veze imam Google cam. Ima kolega Google cam na Note 8 pa su bolje slike na Pixelu. 

 

Jednostavno su se oko HTC uvijek stvarale nebulozne priče. Ne znam di da krenem. Od porblema s wifi..., pa do slikanja i uspoređivanja žbuke na zidu...ma ono čudo kamera.

 

DxO baš se priprema pomaknut M10 prvo mjesto. Kakav Huawei i te kante.

12 godina
offline
Htc U12+

Svaka tema o HTC mobitelu je bila brijačka tema. Kakvi Samsung fanovi i Apple fanovi. HTC fanovi i dalje žive u nekom paralelnom svemiru.

 

Od M7 pa do dan danas je priča kako je HTC neporavdano zapostavljen, jer su kupci ovce jer ne vide prednosti HTC. 

 

Kad bi se ukazalo na realne probleme HTC po pojedinim modelima kao što su Snapdragon 810(koji se pregrijavao), Wifi (koji nije radio kako spada), kamera (koja je samo pojedincima bila dobra), U11 koji je pucao kako kokica. Uvijek se našao razlog zašto to nije tako.

 

Uvijek neka glupa opravdanja s kojima se tješe pojedinici fanovi HTC-a. 

 

I na kraju svake godine financijsko stanje pokaže ono što mi tu pričamo. Da li HTC radi mobitele zbog sebe ili zbog kupaca? Po financijskim pokazateljima oni rade mobitele za sebe.

 

Toliko od mene na temi od U12+.

 

Živili Vi meni.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Htc U12+
R36 kaže...

Svaka tema o HTC mobitelu je bila brijačka tema. Kakvi Samsung fanovi i Apple fanovi. HTC fanovi i dalje žive u nekom paralelnom svemiru.

 

Od M7 pa do dan danas je priča kako je HTC neporavdano zapostavljen, jer su kupci ovce jer ne vide prednosti HTC. 

 

Kad bi se ukazalo na realne probleme HTC po pojedinim modelima kao što su Snapdragon 810(koji se pregrijavao), Wifi (koji nije radio kako spada), kamera (koja je samo pojedincima bila dobra), U11 koji je pucao kako kokica. Uvijek se našao razlog zašto to nije tako.

 

Uvijek neka glupa opravdanja s kojima se tješe pojedinici fanovi HTC-a. 

 

I na kraju svake godine financijsko stanje pokaže ono što mi tu pričamo. Da li HTC radi mobitele zbog sebe ili zbog kupaca? Po financijskim pokazateljima oni rade mobitele za sebe.

 

Toliko od mene na temi od U12+.

 

Živili Vi meni.

Svaki telefon ima nekih problema, S9 serija sa baterijom na Exynosu, black crush, yellow tint, video sttuter kad se snima 4k, prekidanje poziva... Pixel 2 ispran display, blue shift, burn in, pucketanje zvucnika tokom razgovora, da ne nabrajam sve ostale proizvodace

 

HTC najveci problem ima sa cijenom, previsoka je, bez obzira da li je telefon u rangu konkurencije ili ne, jer za iznos koji oni traze, konkurencija nudi ipak vise, odnosno dovoljno bolje da se kupi nesto drugo, HTC LG i Sony su u nekome svome filmu i jednostavno furaju svoju neku pricu, koja ocigledno ne prolazi na trzistu, a oni se odbijaju prilagoditi, i konkurencija ih je pregazila

 

13 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Htc U12+

Bomba, kupujem cim mu cijena drasticno padne zbog slabe prodaje. 

To pokazuje kako i mi informaticki pismeni imamo koristi od samsungove reklamne masinerije ;)

13 godina
offline
Htc U12+

Interesantno, ipak je 800 eura cijena a ne 1000, to već ima smisla, s obzirom da je S9+ 950 Eura http://www.samsung.com/de/smartphones/galaxy-s9/shop/

 

Ne vidim di je problem sa cijenom onda.

 

https://www.htc.com/de/go/buy-htc-u12-plus/

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 10:43 (ivicask).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Htc U12+
Ima dosta zanimljivih featureva, najs.
Samo me zanima hoće li se šta moći portati na starije modele.
HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Htc U12+
EZY-E kaže...
Ima dosta zanimljivih featureva, najs.
Samo me zanima hoće li se šta moći portati na starije modele.

 Može se sve u biti, osim hardverskih limitacije sa ovim touch sensorima na rubovima.

16 godina
offline
Re: Htc U12+
R36 kaže...

2. Da, slažem se. Meni je svaki njihov android dosadan. Ovaj Android P je promjenio stvar - sad je sve jasno i transparentno.

3. Slažem se. Usporedimo količinu prodanih uređaja s novim smjerom dizajna (Xiaomi,Huawei,Samsung,Apple) i sa starim dizajnom (Sony, HTC) i pametnom će biti dosta.

4. Svaki mob je skup i donosi nešto novo. Šta to U12+ donosi novo i zanimljivo.

5. Iskreno to ti većinu dira. Daš gro love za mob i onda za 3-6mj izađe novi., i automatski se kompletan fokus proizvođaća prebaci na novi model s tim da će taj novi model dobit prvi novi android i ostale kerefeke.

6. Kažem probao sam s M10 i nije išlo. Ako pogledamo sad tržište mobitela još teže se odlučit za HTC pored svih ostalih.

 

Pogledaj cijenu P20 - 4700kn u dučanu. Zašto dat onda za U12+ 6000-7000kn. Huawei pametno igra - manja cijena da privuku korisnike.

 2. Al i dalje je stock rom

4. Svaki mob je skup, točno, al novosti koje donose su sve manje i manje, više marketinške fore zapakirane s riječju "inovacija" i naravno to prolazi kod ljudi, koji gledaju samo površinsku sliku, otriježnjenje slijedi nakon dužeg korištenja a onda nakon toga slijede pogrdne riječi za proizvod:)

5. Ne znam zakaj bi ih to tolko diralo, pa svak bi trebao znat što želi odnosno kolko novaca misli dat za mob, al dobro to je već stvar pojedinaca, očito psihološke naravi, a potrošačka industrija će uvijek nać kupaca za neki proizvod

6. M10, jedan od najljepših mobitela, ergonomski odličan, kamera odlična, al tek dok su sredili problem s fokusom.

 

Bezveze je uspoređivat, pošto buš uvijek našel neki model koji nešto ima a drugi nema, a nać kompletan mob koji će bit "krojen po mjeri" ne postoji.

Primjer 1: OP6 je odličan mob, prihvatljive cijene, al kaj kad kamera nije u vrhu

Primjer 2: Pixel XL2 odličan mob al brutalno precjenjen, ono što ga izdvaja je kamera i AOSP, za potonje ne mogu garantirat da će se većini ljudi dopast ogoljen ROM, kod tog moba je najveći fail cijena, definitivno ne vrijedi te novce, pošto ne nudi niš ekstra a da opravdava veliku cijenu, očito idu Ajfonovskim stopama.

 

https://www.gsmarena.com/htc_u12_plus_hands_on-review-1766.php

 

Evo jedan hands on

 

 

https://www.gsmarena.com/htc_u12_grows_a_dual_camera_hdr10_display_and_snapdragon_845-news-31215.php

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 11:29 (zvonac).
10 godina
offline
Htc U12+

Svidja mi se novi U12+.

Kamera se isto cini dobra, ali radi grozan umjetni bokeh kakav su radili kineski mobiteli prije 2 godine.

Vjerojatno ce to srediti sa update-ima.

Imao sam samo jedan HTC do sada i to M10.

Moj primjerak nije imao nikakvih mana (wifi) i jedini problem sam imao sa AF u manual mode i to je update rijesio.

Ostao mi je u pozitivnom sjecanju.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Htc U12+
ocean77 kaže...

Svidja mi se novi U12+.

Kamera se isto cini dobra, ali radi grozan umjetni bokeh kakav su radili kineski mobiteli prije 2 godine.

Vjerojatno ce to srediti sa update-ima.

Imao sam samo jedan HTC do sada i to M10.

Moj primjerak nije imao nikakvih mana (wifi) i jedini problem sam imao sa AF u manual mode i to je update rijesio.

Ostao mi je u pozitivnom sjecanju.

 To sigurno, po tom pitanju HTC je odličan, u startu rješavaju probleme kroz updatee..

 

Sad samo treba pričekat recenzije modela..

13 godina
offline
Htc U12+

Interesantan mob... jedva čekam da vidim to u živo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Htc U12+

da 800 eura vani, direktno od HTC-a sto je nama nedostupno, to znaci kod nas 100-200 eura gore.

 

i druga stvar, dostupan je tek od kraja 6.mj. Jos kad ga nasi operatori dobe, bit ce i krajem 7.mj.kao i prosle godine. Pa onda se vise isplati cekati novi Pixel 3 ili nekima novi iphone. ne kuzim ovu politiku izdavanja mobitela. Po meni totalni fail

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Htc U12+
Baš gledao malo po youtube hands on U12+, splasnulo mi je oduševljenje, da pređem na U12+ mob mora imat za koplje bolju kameru od U11, a sumnjam da je tolko bolja isto vrijedi i za performanse samog moba..

Al bit će lijepo gledat okršaje kamera dok se ove godine svi flagšipi izredaju..
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Htc U12+
zvonac kaže...

Primjer 1: OP6 je odličan mob, prihvatljive cijene, al kaj kad kamera nije u vrhu

 

 

 

 

Po cemu kamera nije u vrhu...ne samo da je u vrhu nego je jedna od rijetkih uz S9/9+ koja snima 4K60FPS i to jos vrhunski stabiliziran.

U12+ takodjer dolazi sa 60 fps 4K i to su zapravo svi mobiteli ove godine koji to imaju.

Kamera na OP6 je definitivno sami vrh, jako veliki odmak od onog uzasa na OP5T.

 

 

Cak je i selfie kamera fino stabilizirana, a o kvaliteti zvuka da ne govorim...bolji zvuk snima od S9+.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 13:24 (ocean77).
14 godina
protjeran
offline
Re: Htc U12+
zvonac kaže...
Baš gledao malo po youtube hands on U12+, splasnulo mi je oduševljenje, da pređem na U12+ mob mora imat za koplje bolju kameru od U11, a sumnjam da je tolko bolja isto vrijedi i za performanse samog moba..

Al bit će lijepo gledat okršaje kamera dok se ove godine svi flagšipi izredaju..

Kako bi performanse bile bolje nego na U11? Ja se nadam da ce ostat jednako brz...

13 godina
odjavljen
offline
Re: Htc U12+
ocean77 kaže...

 

 

Po cemu kamera nije u vrhu...ne samo da je u vrhu nego je jedna od rijetkih uz S9/9+ koja snima 4K60FPS i to jos vrhunski stabiliziran.

U12+ takodjer dolazi sa 60 fps 4K i to su zapravo svi mobiteli ove godine koji to imaju.

Kamera na OP6 je definitivno sami vrh, jako veliki odmak od onog uzasa na OP5T.

 

 

Cak je i selfie kamera fino stabilizirana, a o kvaliteti zvuka da ne govorim...bolji zvuk snima od S9+.

Pricamo o fotkama, gdje OP6 sigurno nije nikakav vrh niti predstavlja nikakav standard u mobilnoj fotografiji.

 

Sto se tice U12+, jako mi se svida. Jedino mi se ne svida sto nisu prebacili display na OLED tehnologiju. Razlog toga sto sam preskocio U11+ i nisam ga uzeo je taj jer mu je vidljivost na suncu bila sramotna. Jedino ako nisu na tome poradili malo bolje. Zadnji LCD display koji se dobro vidio na direktnom suncu mi je bio iPhone 7

10 godina
offline
Re: Htc U12+
MARKOZD15 kaže...

Pricamo o fotkama, gdje OP6 sigurno nije nikakav vrh niti predstavlja nikakav standard u mobilnoj fotografiji.

 

 

 

 

Ne postoji standard jer se standardi mijenjaju, OP6 je napravio ogroman odmak od OP5T i potpuno se priblizio onima koje neki preferiraju kao najbolje.

Razlike ako i postoje postale su toliko minimalne da sigurno nebi odbacio tako dobar mob kao sto sam OP5T koji je imao ogroman zaostatak za najboljima u segmentu kamere.

Za 3800 Kn je OP6 "no brainer" ove godine...mob realno nema izrazenih mana i u svemu je odlicno izbalansiran sa trenutno najjacim SOC.

U12 i ostala ekipa u toj klasi ce biti brutalno vise skuplji...imat ce smisla za mozda pola godine kada im padne cijena, ali tko sada kupuje nece imati nista posebno bolje a potrosit ce znatno vise.

 

16 godina
offline
Re: Htc U12+
ocean77 kaže...
zvonac kaže...

Primjer 1: OP6 je odličan mob, prihvatljive cijene, al kaj kad kamera nije u vrhu

 

 

 

 

Po cemu kamera nije u vrhu...ne samo da je u vrhu nego je jedna od rijetkih uz S9/9+ koja snima 4K60FPS i to jos vrhunski stabiliziran.

U12+ takodjer dolazi sa 60 fps 4K i to su zapravo svi mobiteli ove godine koji to imaju.

Kamera na OP6 je definitivno sami vrh, jako veliki odmak od onog uzasa na OP5T.

 

 

Cak je i selfie kamera fino stabilizirana, a o kvaliteti zvuka da ne govorim...bolji zvuk snima od S9+.

 Mislio sam da je u rangu sa pixelima 2, al jos to nije, zar ne?

 

Pa U12+ bi trebao imat odlicnu kameru, al ne vidim da ce se po tom pitanju izuzet iznad ostalih flagsipa za tekucu godinu..

 

@ansha, obicno postoje pomaci na bolje u performansama svake godine, osbno primjetio izmedju htc10 i u11, mada ok, s te strane tesko da se moze jos kaj poboljsat posto je u11 pri vrhu po tom pitanju, zanemarimo to i orijentirajmo se na kameru na U12+, u odnosu na lanjski model..

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 14:08 (zvonac).
10 godina
offline
Re: Htc U12+
zvonac kaže...
ocean77 kaže...
zvonac kaže...

Primjer 1: OP6 je odličan mob, prihvatljive cijene, al kaj kad kamera nije u vrhu

 

 

 

 

Po cemu kamera nije u vrhu...ne samo da je u vrhu nego je jedna od rijetkih uz S9/9+ koja snima 4K60FPS i to jos vrhunski stabiliziran.

U12+ takodjer dolazi sa 60 fps 4K i to su zapravo svi mobiteli ove godine koji to imaju.

Kamera na OP6 je definitivno sami vrh, jako veliki odmak od onog uzasa na OP5T.

 

 

Cak je i selfie kamera fino stabilizirana, a o kvaliteti zvuka da ne govorim...bolji zvuk snima od S9+.

 Mislio sam da je u rangu sa pixelima 2, al jos to nije, zar ne?

 

Pa U12+ bi trebao imat odlicnu kameru, al ne vidim da ce se po tom pitanju izuzet iznad ostalih flagsipa za tekucu godinu..

 

 

Za par dana kada mi dodje provjerim.

Ono sto ocekujem je da ce video na OP6 izgledati nesto bolje, a fotke ne znam sta bih mislio.

Dnevne ce biti vjerojatno slicne, jedino sto OP6 ima vecu rezoluciju pa ce imati nesto vise detalja (pretpostavljam), a nocne mozda budu nesto losije zbog manjih pixela.

Obzirom na PRO mode i tu je slabost vjerojatno moguce kompenzirati.

Sto dalje, cini mi se da su razlike sve manje i da postaje sve vise besmisleno gledati detalje...OP5T, LG G6 i mozda jos poneki su pokazali da treba pripaziti na to iako mislim da ce takvih iznimki biti sve manje...jednostavno se sa kamerom ne smije nitko kockati.

P20 PRO je super camera mob, ali je steta da su selfie kameru (nekome je bitna) zeznuli i steta je sto nisu stabilizirali 4K video iako se moze i sa tim zivjeti...bolje bi svakako bilo da jesu.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice