"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.319
|
čitano: 5.750.018
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pozdrav,
možete i reći sto mislite konkretno o ovom mobitelu i selleru?
nekako mi je too good to be true?
http://www.aliexpress.com/item/LENOVO-960-T-WCDMA-2GB-RAM-5-0-IPS-MTK6592-Octa-Core-Mobile-Phone-16GB-ROM/2032489334.html
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo Golden warrior s8
INKOGNITO3 kaže...

Trebao bi veliku pomoc sto mislite o ovome mobu u naslovu kaj sam stavio.

Imat ce 16GB 2gbRAM

Prijateljica bi ga kupila pa prvo da tu pitam ako ima netko ili zna nesto o tom mobu.

 

Zamolio bih da preporucite mobitele do 200$

16gb 2 ili vise rama

Dobar i jak proc

Prednja 5 zadnja 13 ili vise mp

Do 5.3"

 

 

Moja preporuka je Nibiru H1. Inače, koristim ga već duže od 3 mjeseca i zadovoljan sam istim. Mana je baterija i nedostatak 3G mreže na 'famoznih' 900 MHz. Ali, ja s 3G nemam problema jer kod moje mreže (inače sam iz BiH) 3G radi samo na 2100 MHz

9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav svima ljudi!

 

Novi sam ovdje i kod izbora kineskog mobitela radi informacija su mi preporučili ovaj forum. Radi se o slijedećem. Izabrao sam mobitel Lenovo P780W octa core s 2 gb rama. Zanima me dali ga netko ima i kako se pokazao kao uređaj? Isto me zanima kolika bi mu bila cijena? Ako netko ima nekakvih informacija ili ga možda posjeduje bio bih zahvalan kada bi mi malo opisao svoje mišljenje o mobitelu. Puno hvala!!! :)


 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Dali gledate hrvatske dućane prilikom traženja kineskih mobitela?

 

Ima nekoliko dućana koji po ok cijenama nude kineze s garancijom od godine dana.

 

Recimo, neki mobitel od 1300 kuna u Hrv, iz kine bi me ispao oko 1200 kuna. 100 kuna je 100 kuna, no zar tih 100 kuna ne vrijedi taj komfor da na licu mjesta kupiš, isprobaš itd?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
the_dammed kaže...

Dali gledate hrvatske dućane prilikom traženja kineskih mobitela?

 

Ima nekoliko dućana koji po ok cijenama nude kineze s garancijom od godine dana.

 

Recimo, neki mobitel od 1300 kuna u Hrv, iz kine bi me ispao oko 1200 kuna. 100 kuna je 100 kuna, no zar tih 100 kuna ne vrijedi taj komfor da na licu mjesta kupiš, isprobaš itd?

Prije bih rekao da je tih, kako kažeš, 100kn bliže cifri od 300-400kn, ili više, ovisno o modelu i početnoj cijeni, a postoji i jako mala šansa da se izbjegne carina (1%).

 

Teško bi se itko za 100kn mislio, za takav novac se, ako ništa, ne isplati čekati po mjesec dana da ti uređaj stigne na adresu.

 

Dakle ako je 100kn razlika onda def. uzimaj kod nas, tu je još i bonus garancije (kod naših j.d.o.o-a)

13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Tražim mobitel do tisuću kuna, gledao sam par stranica unazad i vidim da je trenutno najbolje kupiti Coolpad f1.

Ima li netko da preporuči nešto drugo ili da se držim ovoga? Hvala!

Fu**ing posers
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozz dobio tracking number 3.9. Jel normalno da jos neradi? Hvala.

BF3: MicroGuyCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

s koje si stranice narucio?

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Milan AS kaže...

Tražim mobitel do tisuću kuna, gledao sam par stranica unazad i vidim da je trenutno najbolje kupiti Coolpad f1.

Ima li netko da preporuči nešto drugo ili da se držim ovoga? Hvala!

Za frendicu si gledam taj coolpad i ovaj http://www.to2c.com/original-lenovo-a8-a806-basic-4g-fdd-lte-wcdma-smartphone-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0m.html

100kn skuplji od tvog budgeta bez naseg pdv-a. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.9.2014 17:10 (INKOGNITO3).
15 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Je li pikselizovan ekran kod 5' telefona sa 854X480 rezolucijom i da li je 960x540 osjetno bolje rješenje?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Evo odluka je pala na prvobini izbor, Coolpad f1, naručit ću ga na www.to2c.com, tu sam ga najpovoljnije našao. Sada samo čekam da mi pošalju kod za ovjeru Paypal-a. Hvala svima na prijedlozima

Fu**ing posers
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ag008 kaže...

Nema Kitkata (Android 4.4) za njega. Čudno je da neki manje poznatiji brendovi imaju a on nema.

Baterija i GPS rade navodno najnormalnije, nije bilo nekih prigovora za Coolpad F1.

 

Stric ima Coolpad , ja sam stavio CustomROM i sve ga sredio,njemu baterija traje 2-3 dana, znaci nesto interneta i razgovori. Mobitel mu dosada nikad niti jedan jedini put nije zastekao. Nema boljeg od 1000kn definitivno.

Liverpool is not just a football club,its way of a life.
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ag008 kaže...

Nema Kitkata (Android 4.4) za njega. Čudno je da neki manje poznatiji brendovi imaju a on nema.

Baterija i GPS rade navodno najnormalnije, nije bilo nekih prigovora za Coolpad F1.

 

Ima KitKat (4.4) za Coolpad F1.

Četiri beta verzije iz Coolpada, kineskih custom kitkat 7-8 izdanja, dio CoolUI, a dio AOSP.

Danas je izašlo i drugo KK AOSP izdanje solidnog developera po imenu Laek.17.

 

Uskoro se očekuje i AOSP s indonezijskog rebranda po imenu  Himax Polymer, a vjerojatno će i prije stići

nešto i sa indijskog rebranda Micromax Nitro A310

I jedan i drugi u originalu imaju AOSP.

 

Eto, sve to nakon što se pojavio (KK) prije 26 dana :)

 

 

P.S. Tečaj dolara je skočio na 5.9Kn.

Provjerite cijene u Ojrima :)

 

 

TeleKineza
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.9.2014 17:15 (dakok).
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

konačno nabavio invite za 1+1, e, sad ako može netko tko je koristio mailboxde da mi objasni kako pišem adresu koju sam dobio od mailbox-a, pod ime upisujem ID broj?

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dakok kaže...
Ag008 kaže...

Nema Kitkata (Android 4.4) za njega. Čudno je da neki manje poznatiji brendovi imaju a on nema.

Baterija i GPS rade navodno najnormalnije, nije bilo nekih prigovora za Coolpad F1.

 

Ima KitKat (4.4) za Coolpad F1.

Četiri beta verzije iz Coolpada, kineskih custom kitkat 7-8 izdanja, dio CoolUI, a dio AOSP.

Danas je izašlo i drugo KK AOSP izdanje solidnog developera po imenu Laek.17.

 

Uskoro se očekuje i AOSP s indonezijskog rebranda po imenu  Himax Polymer, a vjerojatno će i prije stići

nešto i sa indijskog rebranda Micromax Nitro A310

I jedan i drugi u originalu imaju AOSP.

 

Eto, sve to nakon što se pojavio (KK) prije 26 dana :)

 

 

P.S. Tečaj dolara je skočio na 5.9Kn.

Provjerite cijene u Ojrima :)

 

kako se na Aliju mijenja valuta iz $ u € ... ako se uopće može?  ja tražio, ali nisam našao tu mogučnost.

 

dak
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Probaj ovdje 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dak0001 kaže...

 

kako se na Aliju mijenja valuta iz $ u € ... ako se uopće može?  ja tražio, ali nisam našao tu mogučnost.

 

gore desno di možeš mijenjat jezik, tu mijenjaš i valutu

Safet je kao himna, ustaneš kad ga spomeneš...
15 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

koji je fazon sa ZTE Q705U, onolki klipan za đabe?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
desarun kaže...

koji je fazon sa ZTE Q705U, onolki klipan za đabe?

možda jer je velik kao tacna šta ja znam

Safet je kao himna, ustaneš kad ga spomeneš...
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ne kužim ekipu na Njuškalu, a i ovdje kod nas pojavilo se bisera - tražim recimo Mi3, novi 16 GB model izađe oko 1600 kn na efoxu.
Uredno za 6 mjeseci stare mobove traže 2000 kn. Kad im kažeš da je novi s garom iz EU shopa 1600 kn i može li skonto, napadnu te ko da si ih bubreg tražio!
Ništa bolje ni na BOL-u: momčić prodaje 64 gb model za 2000 kn, velim mu da je novi 2100, on kaže ja sam ga platio 3000 kn i ovo je ok.
Mislim, svatko ima pravo tražiti što hoće i poštujem to, ali ljudi - stavljate nerealne cijene!
Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Moj PC  
1 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
To ti je tako u zivotu. Svaki cigo svoga konja hvali i nije ga briga kolko novi dode. Ljudi tesko prihvacaju trzisne cijene iz razloga jer su puno vise platili. Kod potrosacke elektronike je promjena izrazito rapidna ali ljudi to ne razumiju. Danas platis 3000, vec sutra manje vredi, za 6 mjeseci ni pisljivog boba. Kaj se tice njuskala, ljudi tamo pokusavaju uvalit. Vjerovao ili ne - ide vrlo lako. Ovdje, recimo, neces (i to je upitno). Ali opet, znajuci cinjenicu da novi kosta jeftinije, zasto se zivcirati zbog necije cijene? :) Kupi i pusti "budalu".
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
CrnaBitanga kaže...
Ne kužim ekipu na Njuškalu, a i ovdje kod nas pojavilo se bisera - tražim recimo Mi3, novi 16 GB model izađe oko 1600 kn na efoxu.
Uredno za 6 mjeseci stare mobove traže 2000 kn. Kad im kažeš da je novi s garom iz EU shopa 1600 kn i može li skonto, napadnu te ko da si ih bubreg tražio!
Ništa bolje ni na BOL-u: momčić prodaje 64 gb model za 2000 kn, velim mu da je novi 2100, on kaže ja sam ga platio 3000 kn i ovo je ok.
Mislim, svatko ima pravo tražiti što hoće i poštujem to, ali ljudi - stavljate nerealne cijene!

Kako da ne. Na efoxu nije dostupan sa slanjem iz Njemacke, a kad je dostupan cijena je 235 eura plus shipping. CC 1900 kn.

Ima i za 210 eura, ali to je sa slanjem iz Kine, pa moras racunati na carinu i pdv.

Uostalom, ako ti je puno naruci si sam, stvarno ne vidim di je problem...

 

12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ni ja ne znam zasto se nerviras oko cijene na njuskalu....ako ti se cijena ne svidi i ako ovaj neda neki popust, lako ti sam sebi narucis taj mob od kuda god hoces....a covjek ce valjda shvatiti da je stavio visoku cijenu ako ne uspije prodati mob unutar par mjeseci...

i vezano za te cijene na njuskalu, tako sam i ja prodavao mob u izvrsnom stanju star mjesec dana i stavio najnizu cijenu na njuskalu pa je bilo likova koji su posto poto htjeli jos sniziti cijenu i to pod izlikom, pa moras sniziti nesto cijenu, to je normalno...

ja sam odbijao njihove smijesne ponude, te na kraju prodao prije koji dana po cijeni koju sam stavio na pocetku...

uglavnom, ako vam se cijena ne svidi, odi trazi dalje ili nabavi sam....ne treba se nervirati oko toga...

My BF Battlelog: MasterChurner, my YouTube channel: http://www.youtube.com/user/MasterChurner
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Bas sad isao gledat na efox taj 64 gb za 2100kn da odma narucim jednoga kad ono corak, cijena 277eur ali iz Kine znaci jos 25% + 40ak kn na to i cekanje mjesec dana

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nažalost to je tako nema jeftine robe i kvalitetne usluge bez kompromisa(brza usluga aka skladišta i trgovine iz EU i samo uređaj i punjać u bundleu) ili isčekivanje uređaja iz Kine cca 20-30dana pa tko voli nek izvoli ali onda i mogući problemi,carina,troškovi a možda jedini plus u toj prići dozvoljen izbor uzimanja i raznih dodataka,opcija room-ova i inih opcija glede trgovine.

Glede cijena na njušci uffff ima svega obićno precijenjene robe ali svatko je valjda svjestan da tržište dirigira cijenu, što je više iste robe cijene su razlićite pa ima izbora, ali ukoliko su samo 2-3 uređaja u pitanju cijene su poprilićne od onih koji samo žele prodati i svjesni su da bez snižavanja neće ići i do onih koji žele i zaraditi ali ima i onih koji nežele izgubiti ili barem biti na "0" npr. u slućaju Xiaomi Mi3 na MC trgovini kad se prije 1mj. uređaj mogao kupiti za 1.650kn(moguća zarada) a nakon 10 dana ošla cijena na cca 1.900kn(nema zarade i izvući i tu cijenu je ok, pogotovo što s uređajem obićno se dobije i folija,case znaći +100kn a to nije u bundleu) koliko sam i sam platio i uređaj došao za 3 dana, a ima i onih koji su dali za uređaj skoro 3.000 krznaša u startu ćim je uređaj izašao i bio dostupan u EU koji ipak imaju veći problem i punooo gube, uglavnom sve ima svoje i treba svakoga poštivati, a svaka roba ima svog kupca nekad trgovina bude prije, a nekad se treba malo strpiti, a kome se žuri dobrom cijenom će otići odmah. 

Ponekad ipak netreba gledati na 100-200kn ako će to smanjiti moguće stresove i duga čekanja te mirniji san.{#} a o žurbi glede dobivanja uređaja nebi jer i sam kad nešto kupujem želim omah i sada{#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.9.2014 10:47 (Smille).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
balbazor kaže...

Kako da ne. Na efoxu nije dostupan sa slanjem iz Njemacke, a kad je dostupan cijena je 235 eura plus shipping. CC 1900 kn.

Ima i za 210 eura, ali to je sa slanjem iz Kine, pa moras racunati na carinu i pdv.

Uostalom, ako ti je puno naruci si sam, stvarno ne vidim di je problem...

 

Kontaktirao sam efox, dolazi im svježa pošiljka idući tjedan.

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
red_bull kaže...
doky01akablava kaže...
Ag008 kaže...

Nema Kitkata (Android 4.4) za njega. Čudno je da neki manje poznatiji brendovi imaju a on nema.

Baterija i GPS rade navodno najnormalnije, nije bilo nekih prigovora za Coolpad F1.

 

Ima Kitkat za Coolpad F1,obicna dezinformacija.

Evo bas vrtim  KitKat,ako treba postam screenshotse.

 

Ultra smooth i neki na forumu prijavljuju 7-8 sati screen on.

 

http://www.needrom.com/download/aosp-4-4-v2-multilanguage-laek-17/

 

Da,nema official verzije.

bez uvrede, ali čisto sumnjam.. screenshots?

Here you go,nisu moji vec kolega @brus55 sa PC Ekspert foruma...

 

 

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
CrnaBitanga kaže...

 

Kontaktirao sam efox, dolazi im svježa pošiljka idući tjedan.

Ok, ajd sad procitaj ponovo sta si napisao u svom postu.

Pa provjeri koliko kosta na efoxu.

16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nema šanse da mu je toliko ekran on time, tj ima ako ga je držao na punjaču. Nekih 5h mu može biti max i to ako samo surfa na minimalnom osvjetljenju. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
To meni odgovaras ?

Da inace mu je undercover zadatak da obmanjuje ljude kako Coolpad F1 ima skoro 7h sati screen on umjesto 5h lol
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice