"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.319
|
čitano: 5.740.937
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
lovacmaki kaže...
Iskustva?
www.eudirect.shop

 meni stranica isto izgleda okej, ako narucis ili nadjes neka iskustva napisi tu zbog mene, a i ostalih

11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kakva su vam iskustva Redmi Pro mobitelima, ovdje se bas malo spominju. Nije nesto zastupljen kod nas zbog nekih mana ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Biste li mogli preporuciti neki mobitel za mog brata, s ekranom ne vecim od 5 incha, s crnom prednjom stranom i dobrom baterijom (posebno bitno jer prelazi sa dumbphonea na smartphone)? Ulefone metal mu se svidio, al procitao sam ovdje da nema bas neku autonomiju tj. da puno "vuce" u stand-by-u. Ako ima neki do 200 eura s jamstvom u hr, super :D

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Doc kaže...

Biste li mogli preporuciti neki mobitel za mog brata, s ekranom ne vecim od 5 incha, s crnom prednjom stranom i dobrom baterijom (posebno bitno jer prelazi sa dumbphonea na smartphone)? Ulefone metal mu se svidio, al procitao sam ovdje da nema bas neku autonomiju tj. da puno "vuce" u stand-by-u. Ako ima neki do 200 eura s jamstvom u hr, super :D

 

XIAOMI REDMI 4X

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
cika batmen kaže...

Pozdrav ! Koji kinez je najbolji izbor do 200 dolara. Mislim sa honorbuya uzeti 

 

Ima li šta bolje od Xiaomi redmi nota 4 u cjenovnom rangu do 200 dolara

 nemoj uzet mediatek verziju (citaj dolje)

 

 

 

anelko , bas nekako mobitel nije zastupljen nigdje, u smislu da nema custom romova, neka velika mana je da xiaomi za mediatek uređaje ne nadograđuje android verziju tako da ako kupis sa mm-om ostat ce na mmu vjecno, vec samo miui verziju (za snapdragon nadograđuje android verziju) 
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.5.2017 18:53 (Deutsch).
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Redmi note 4 mtk verzija je jaca od sd verzije, tako da svakako mtk u tom slucaju, a sta se tice android verzije isti klinac, nije to od neke presudne vaznosti da moras uvijek imati najnoviju verziju. Miui redovito dobiva update tako da nece niti malo biti zakinut za softwer dok ce sa sd sigurno biti zakinut za perfomanse, pogotovo ako zaigra nesto na njemu.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Patrick_cro kaže...
Redmi note 4 mtk verzija je jaca od sd verzije, tako da svakako mtk u tom slucaju, a sta se tice android verzije isti klinac, nije to od neke presudne vaznosti da moras uvijek imati najnoviju verziju. Miui redovito dobiva update tako da nece niti malo biti zakinut za softwer dok ce sa sd sigurno biti zakinut za perfomanse, pogotovo ako zaigra nesto na njemu.

 u tome se slazem ,ali sd verzija je bolja po pitanju baterije, neka odluci sto mu je vaznije

 

jos ispada da je rn3 sd best buy kad se sve sumira....

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.5.2017 21:10 (Deutsch).
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Traje duze baterija jer ima slabiji proc, moze se to bez problema nariktati na mtk verziji da smanjis takt dok ti ne treba. Ja imam nariktano profile za potrosnju baterije sa cpu tunerom.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Patrick_cro kaže...
Traje duze baterija jer ima slabiji proc, moze se to bez problema nariktati na mtk verziji da smanjis takt dok ti ne treba. Ja imam nariktano profile za potrosnju baterije sa cpu tunerom.

Može se narihtavati frekvencija procesora bez rootanja?

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Mislim da se mora staviti root kako bi radilo kako spada. Ako imas xiaomi, odes u security pa permissions pa allow root acces tako da nije neki problem rootati mob, jedino dok radis update onda ti se resetira pa moras ponovno omoguciti root
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Patrick_cro kaže...
Traje duze baterija jer ima slabiji proc, moze se to bez problema nariktati na mtk verziji da smanjis takt dok ti ne treba. Ja imam nariktano profile za potrosnju baterije sa cpu tunerom.

 svejedno opet imam misljenje da mtk vise jede struju jer je rađen u 20nm, dok 625 u 14 nm, koliko uspijes izvuc sota sa mtkom?

 

lovacmaki kaže...
Patrick_cro kaže...
Traje duze baterija jer ima slabiji proc, moze se to bez problema nariktati na mtk verziji da smanjis takt dok ti ne treba. Ja imam nariktano profile za potrosnju baterije sa cpu tunerom.

Može se narihtavati frekvencija procesora bez rootanja?

 teoretski bi se moglo bez rootanja da flashas kernel i on ti sam namjesti, ali u praksi je lakse sa rootanjem

13 godina
online
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Koja je svrha tog mtk onda ako ces snizavat frekvenciju? jedino ako su mu igrice bitne al daleko od toga da je sd 625 nesposoban za takve radnje.. 14 nm proc jako stedljiv i minimalno zagrijavanje, u buducnosti bolja podrska na xda za sd verziju i jos ako ubodes international verziju s podrskom za 4G 800 mhz pun pogodak

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Na miu7 sam izvlacio preko 9h ako se ne varam, moram naci ss,mislim da sam postao ovdje na forumu.Na miui 8 nisam gledao( ali po meni puno manje), pogledat cu ovih dana dok napunim bateriju do kraja.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pa svrha je u tome da stedis bateriju dok ne radis nista zahtjevno, jer mob i na 800mhz radi bez ikakvh problema, sam nariktas profile i samim time dobis duze trajanje baterije.I sta se tice perfomanse mtk ga vodi i to za dobrih 20k, tako da nije bas da je mala razlika
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
online
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ti bodovi u benchmarku nisu mjerilo, imao sam mobitel sa mtk helio x10 procesorom sa cca 55000 bodova na antutu i radio je jednako kao i i snapdragon 430 sa 44000 a u nekim radnjama je cak i brzi sd bio iako ima slabiji score.. tako da nezz sta ce to bitnoga dobiti sa 20k vecim scorom a da se bude osjetilo u koristenju izuzev zahtjevnijih igrica koje mozda nece ni igrat pa tako nema nikakve koristi od vece snage a gubi 4g 800 mhz i cak mozda bude sporiji kad se bas do tvoje mjere spusti frekvencija procesora da bi se ustedilo malo baterije na mtk

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ne mora se do te mjere spustati, ali kazem da radi bez problema i na toj frekvenciji, od surfanja, gledanja video bez ikakvh problema radi. A za 4g neznam kakva korist od toga jer nemas neograniceni 4g net a paketi rade sasvim dobro i na 3g. Jedino sta je sada tele2 izbacio neograniceni pokucni internet, i nije samo razlika u antutu, pogledaj si malo tesrove po netu, mtk je napravio odlican posao s tim procesorom.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
protjeran
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ako odavde naručim ovaj mobitel po čitanju ovdje na forumu trebalo bi mi doči doma bez dodatnih davanja jer piše da šalju iz Njemačke ?... Jesam dobro shvatio ?

homtom-ht16

3 da 59 eura je sve što plačaš
0 ne platit češ pdv
1 platit češ poštarinu
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ako odaberes njemacko skladiste.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav!

Može anketa što se više isplati uzimajući u obzir cijenu i kvalitetu?

 

0 Redmi Note 4 pro
25 Mi 5
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ok, hvala..

Sve jasno, uzimam Mi5  :)

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dexxa86 kaže...

Ok, hvala..

Sve jasno, uzimam Mi5  :)

 Samo uzmi u obzir da ti Redmi Note 4 ima svakako jaču bateriju ako ti to igra veliku ulogu, sve ostalo je na strani Mi 5.

Xiaomi MIX 6/256GB 24K Gold Special Edition +Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI Super Moderator
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Cromaki kaže...
dexxa86 kaže...

Ok, hvala..

Sve jasno, uzimam Mi5  :)

 Samo uzmi u obzir da ti Redmi Note 4 ima svakako jaču bateriju ako ti to igra veliku ulogu, sve ostalo je na strani Mi 5.

 I veći ekran.

 

P.S. a Mi6? :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

pozdrav

 

evo ja sam narucio ruski (kinez) Yotaphone 2 YD206 sa E-ink ekranom pozadi, zanimljiv mobitel, jako dobre specifikacije, nisam nesto posebno zahtjevan u vezi toga,

bitno mi je da je mobitel brz i da radi bez problema ;))

inace cijena mu je bila 200$ (1400kn), sada je seller malo poskupio, trazio sam mobitel po gearbestu svugdje, ili je rasprodan ili ga nema, vecina ducana (out of stock)

bio je prije mjesec-dva i po 140-150$ dolara no nisam uhvatio

 

stigao je u zagreb i sada je na carini, poziv sam danas dobio

nije mi postar uzeo nista, citam od drugi vidim da neki i poziv placaju 12,9kn 

vjerovatno ce mi naplatiti pdv (350kn) + ako bude i troskova sa carina znaci jos nekih 30-40kn.

javim vam kad mob stigne, vjerovatno sljedeci tjedan :)

 

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Taj poziv naplate pod troskove carine dok preuzimas paket
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
CyberDemonVZ kaže...
Cromaki kaže...
dexxa86 kaže...

Ok, hvala..

Sve jasno, uzimam Mi5  :)

 Samo uzmi u obzir da ti Redmi Note 4 ima svakako jaču bateriju ako ti to igra veliku ulogu, sve ostalo je na strani Mi 5.

 I veći ekran.

 

P.S. a Mi6? :D

 Važno je samo da baterija izdrži cijeli dan, a to sigurno hoće..

 Ekran mi je sasvim dovoljan..a za Mi 6 nemam love sada..;)

 

8 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

..........

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.5.2017 18:45 (tokarski stroj).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Tri dana korištenja Le Max 2.
Small EUI by Aurel rom.
Za sad bez greške, premium mobitel za male novce.
Preporuka.
 
0 0 hvala 2
6 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ima li što povoljnije ili bolje za Xiamoi Redmi Note 4 Pro od Tinydeal EU? Normalna dostava bez davanja na granici?
https://www.tinydeal.com/xiaomi-redm...-p-162154.html

Zbog čega je toliko lošiji ovaj Asus Pegasus 5000 od gore navedenog Xiaomia? Na njega idu davanja na granici? Carina(0%) i PDV(25%)?
Za nekog tko ne koristi mobitel puno da li se uopće isplati Xiaomi naspram Pegasusa?
http://www.to2c.com/asus-pegasus-500...old-white.html


Za nekog tko drlja non stop po mobitelu i igricama, gore navedeni Xiaomi Redmi Note 4 Pro ili ASUS Zenfone 2 Deluxe ZE551ML?
http://www.to2c.com/zenfone-2-deluxe-ze551ml.html

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Naručih ZUK-a Z2 iz Kine za nekih 155 eura, sve mi se čini da ga je namirisala carina...

Bacite oko na sliku pa mi javite što mislite, koliko ću otprilike morati platiti carini?

Posao oslobađa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
subi91 kaže...

Naručih ZUK-a Z2 iz Kine za nekih 155 eura, sve mi se čini da ga je namirisala carina...

Bacite oko na sliku pa mi javite što mislite, koliko ću otprilike morati platiti carini?

Nemamo što misliti - lako si izračunaš: http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice