Nexus 5

poruka: 2.783
|
čitano: 437.003
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

Nakon updatea na 4.4.4 dogadilo mi se par puta da izgubi signal i prekine vezu, najcesce oko 4. minute razgovora (jako je iritantno, pogotovo kad pricam sa sluzbom za korisnike). A jednom mi se dogodilo da je ujutro mob bio izgasen (bio je na punjacu) i nije reagirao, tj. nisam ga mogao upaliti. Tek nakon 5-6 minuta je ozivio. Da li se jos nekome to dogadja? E da, verzija je za americko trziste.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nexus 5
DrFriks kaže...

Nakon updatea na 4.4.4 dogadilo mi se par puta da izgubi signal i prekine vezu, najcesce oko 4. minute razgovora (jako je iritantno, pogotovo kad pricam sa sluzbom za korisnike). A jednom mi se dogodilo da je ujutro mob bio izgasen (bio je na punjacu) i nije reagirao, tj. nisam ga mogao upaliti. Tek nakon 5-6 minuta je ozivio. Da li se jos nekome to dogadja? E da, verzija je za americko trziste.

 

Meni se par puta jednostavno smrznuo na 10ak sekundi .... prije updatea sve radilo savršeno

16 godina
odjavljen
offline
Nexus 5

Jel ima netko na mobu Nillkin tempered glass? Kak ste zadovoljni?

 

Prije tjedan dana sam narucio svoj primjerak pa cekam da stigne.

http://isvijet.com.hr
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nexus 5
Jel koristi netko face unlock za otkljucat nexus? Kada sam imao nexus 4 taj unlock je bio skoro instantan kad si pritisnuo side gumb, kod petice treba nekih dvije do tri sekunde da se kamera otvori pa još dvije da mi prepozna facu(a nisam toliko ružan). Nisam još rootao mob ali mislio sam ako će to neki kernel poboljšati...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5
Edge kaže...

Jel ima netko na mobu Nillkin tempered glass? Kak ste zadovoljni?

 

Prije tjedan dana sam narucio svoj primjerak pa cekam da stigne.

 

Ja ga imam. Prilično sam zadovoljan. Malo se manje mulja od stakla na Nexusu i 99% ga ni ne primjetim.

9 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

ljudi nov sam i nisam u toku,zanima me je li nexus 5 došao u vip,ako nije mogu li ga ikako nabaviti preko google play-a ili bilo kako? pouzdano

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Nexus 5
litt kaže ...

ljudi nov sam i nisam u toku, zanima me je li nexus 5 došao u vip, ako nije mogu li ga ikako nabaviti preko google play-a ili bilo kako? pouzdano

 

Ekipa s foruma pa tako i ja ga je uzimala sa www.mobicity.co.uk, u tom shopu se ne placa porez jer oni misle da jos nismo u EU, bar je tak bilo do prije mj. dana.

http://isvijet.com.hr
9 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

ukratko,cijena,poštarina,za koliko je stigao? ocjena uređaja?

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Nexus 5
litt kaže...

ukratko,cijena,poštarina,za koliko je stigao? ocjena uređaja?

 

Kupio sam ga prije uskrsa, a doso mi je nakon Uskrsa, bas su se tad blagdani isli jedan za drugim pa mi je doso za 2 i pol tjedna....Dakle, platio sam cijenu bez poreza, kad se preracuna u kune to iznosi oko 2200 kn (mislim da toliko i sad kosta). Postarina je inace 7 funti, ali postoji neki kod koji ukucas na njihovoj stranici i dobis je besplatno...Dakle osim cijene uredjaja koju platis na njihovoj stranici nema dodatnih troskova jer je sve u granicama EU.

 

Uredjaj po meni odlican, dizajn, nacin i kvaliteta izrade. Ima prednost nad konkurencijom jer ima cisti Android i konstantna azuriranja i stvarno radi fenomenalno. Da su dodali mrvicu jacu bateriju uredjaj bi bio jos bolji. Mada mi i ovak baterija dosta traje, punim ga svaka 2 dana...

 

Cito sam po netu da neki imaju problem s mikrofonom tj. da ga sugovornik ne cuje, no ja nemam takvih problema.

 

Takodjer razmisli i o LG G2 koji je nesto kompletniji uredjaj od Nexusa, ali mene je privuko Nexusov dizajn i pure Android.

 

 

http://isvijet.com.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.7.2014 14:21 (Edge).
9 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

također me privukao dizajn no i ostale specifikacije...puno ti hvala  {#}

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Nexus 5

Stavio sam bionic od LG G3 i dalvik od Z2 i dobiva se dosta vise FPS-a i opcenito bolji rad. Antuntu je zavrtio 34000 score.

 

Takodjer sam spustio input boost freq na 1 GHz i mogu primjetiti da je baterija bolja (al jos nis ne garantiram, vidjet cemo na kraju)... Input boost freq je ona frekvencija koja se javlja kad taknete ekran, po stocku je stavljenja na 1,5 GHz. Apsoulutno ne osjetim razliku u radu.

http://isvijet.com.hr
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Nexus 5

Sutra planiram staviti custom kernel na N5, pa me zanimaju preporuke. Dvoumim se između Franco i ElementalX. Bitni su mi samo stabilnost i trajanje baterije (ne igram se s "igricama")

 

Također imam par pitanja:

1. trebam li napraviti backup originalnog kernela u slucaju da ga pozelim vratiti ili je dostupan negdje na sluzbenim stranicama, jer ga nisam uspio naci?

2. koliko sam shvatio, ovo je nedestruktivan proces, za razliku od unlockanja bootloadera?

3. sto tocno rade wipe cache i wipe dalvik?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nexus 5
kerum kaže...

Sutra planiram staviti custom kernel na N5, pa me zanimaju preporuke. Dvoumim se između Franco i ElementalX. Bitni su mi samo stabilnost i trajanje baterije (ne igram se s "igricama")

 

Također imam par pitanja:

1. trebam li napraviti backup originalnog kernela u slucaju da ga pozelim vratiti ili je dostupan negdje na sluzbenim stranicama, jer ga nisam uspio naci?

2. koliko sam shvatio, ovo je nedestruktivan proces, za razliku od unlockanja bootloadera?

3. sto tocno rade wipe cache i wipe dalvik?

1. Napravi backup, ukoliko oćeš bit siguran tj ak baš nemaš previše iskustva..

2. destruktivno bi bilo ak bi ubacil neki virus za samozapaljenje uređaja, u ovom slučaju N5{#}

Nemaš straha, eventualno možeš imat bootloop al i to se jednostavno riješi, tak da šanse da nekaj "destruktivno" napraviš loše po N5, je praktički ravno nuli, to sve vrijedi ak znaš kaj radiš i ak si upućen..

3. Laički, briše ajmo reć ostatke podataka tj aplikacija, a dok stavljaš novi rom, može i doć do konflikta, tak da je bolje predhodno napravit wipe i wipe dalvik..

 

4.Wipe cache partition means wiping the most commonly files from the cache.These files won't be deleted from your phone in general so it's SAFE to wipe the cache partition, you can go ahead and do that without worrying.


5.Dalvik cache is a program cache area for the program dalvik. Dalvik is a java based virtual machine that is the bases for running your programs (the ones that have the .apk extension). In order to make access times faster (because there's not JIT (just in time) compiler installed by default), the dalvik-cache is the result of dalvik doing a optimization of the running program.

 

Imaš na xda forum tutorial i sve kaj te zanima..

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.7.2014 14:21 (zvonac).
13 godina
offline
Nexus 5

Jel netko cuo za problem pucanja okvira na Nexusu 5? Uglavnom primjetio sam da su mi se na dva mjesta na okviru pojavile pukotine na tanjim dijelovima okvira, od otvora za slusalice do kraja okvira prema ekranu i od utora za karticu do ruba prema zadnjem dijelu uredaja. Vecinu vremena je bio u maskici, nije padao i ovako izvana izgleda kao nov bez ogrebotina, udubljenja i drugih tragova ostecenja. Ima li tko kakav savjet? Da kontakitram servis, LG...? Problem je sto je kupljen u Austriji i makar su mi iz Agrama cim sam kupio uredaj rekli da servisiraju neke dijelove (u to spada i okvir), bojim se da ne zaseru posao pa se s njima moram povlacit tjednima ili mjesecima, a vec sad znam da ne mogu dobiti novi uredaj u HR vec bi trebao ic u Austriju sto opet nisam siguran da bi mi uvazili garanciju, a put opet kosta.

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5 - HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s - Nexus 5 - Nexus 5 i iPhone 5s
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nexus 5

I kod mene se također dogodilo ispod utora za sim karticu. Ja sam svoj kupio u Francuskoj pa mi je još veći problem slati uređaj na garanciju. 

13 godina
offline
Re: Nexus 5
Kad si to ptimjetio i sta planiras ucinit? Ja cu sutra zvat Agram i LG pa cemo vidjet.
iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5 - HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s - Nexus 5 - Nexus 5 i iPhone 5s
15 godina
offline
Re: Nexus 5

Mislim ovaj tjedan. Isto pazim na mob, nije mi ispadao ni ništa. Sjećam se da je kolega na ArcS imao isti takav problem, njemu je pukla maska kod tipke za paljenje/zaključavanje. Mislim da je to zbog naprezanja ali ne znam zbog čega bi se to dogodilo kod utora za slušalice, možda od nosanja u džepu (samo nagađam). U svakom slučaju glupost, je možda jedva primjetno ali je glupost.

15 godina
offline
Nexus 5

Ja imam svoj od 11mj, US...nikad nikakvih problema.

 

 

Stvarno predobar uredaj, ako ne i najbolji!

 

Imam priliku za 99$ produzit ugovor i uzet LG G3...vidjet cemo

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nexus 5
Ja ga isto imam od 11.mj. i stvarno sam prezadovoljan i to je smartphone koji sam najduze imao dok su drugi otisli obicno nakon mjesec-dva. Ovo mi je prvi veci problem i iako nicemu ne smeta i jedva se vidi (ne mogu ni uslikat), jednostavno me kopka, ali ako necu moc dobit novi uredaj rade cu ga zadrzat kako je nego da ga oni nesposobnjakovici iz Agrama rastavljaju.
iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5 - HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s - Nexus 5 - Nexus 5 i iPhone 5s
16 godina
odjavljen
offline
Nexus 5

Nexus je jedini Android koji priznajem da je dobar, od Samsunga mi recimo pada mrak na oci. Neki dan sam teti nesto radio na S3, izgubio sam tonu zivaca, nema onu lakocu i fleksibilnost ko Nexus.

 

LG G2 isto odlican uredjaj, al sucelje mi isto ne pase, spustim notification prozor nakrcan svim i svacim, nije to to.

 

Za ubuduce izbor mi se sveo na iPhone ili Nexus. Sad ce Nexus biti suputnik dok ga ozbiljan kvar ne pregazi.

http://isvijet.com.hr
 
1 3 hvala 0
16 godina
offline
Nexus 5

Jel ima koja free app da se upali-ugasi jezgre procesora?

Ne mislim sad na editiranje build.propa...

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.7.2014 20:53 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Nexus 5
Probaj trickster mod kernel settings
9 godina
offline
Nexus 5

Da li je tko imao prilike vidjeti kopiju N5 uređaja i da li opće postoje? gledam na njuškau neku zamjenu da napravim (dam svoj N4 uz nadoplatu i uzmem N5) pa me frka da me netko ne bi namagarčio...:)

thx unaprijed!

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nexus 5
Ne postoje, ne isplati se radit kad kosta 349$..

Sam ga upali i pogledaj bootlogo, ako je bijeli Google na crnoj pozadini i dolje zakljucan/otkljucan lokot ili nema lokota, onda si dobar.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
16 godina
odjavljen
offline
Nexus 5

Jucer mi je stigo nillking glass i prvi dojam je odlican. Mob mi jos ljepse izgleda s tim, a tipkanje je identicno kao i na orginalnom staklu.

Plasticni screen protector je cini mi se proslost.

http://isvijet.com.hr
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Nexus 5
Edge kaže...

Jucer mi je stigo nillking glass i prvi dojam je odlican. Mob mi jos ljepse izgleda s tim, a tipkanje je identicno kao i na orginalnom staklu.

Plasticni screen protector je cini mi se proslost.

 

Doliko si ga platio i gdje si kupio? Zainteresiran sam za takav neki protector, ali ne znam koliko se isplati prema tome da mi ovi obicni traju po 2-3 mjeseca bez problema, a jeftini su i mogu ih zaljepit bez ijednog mjehurica.

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5 - HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s - Nexus 5 - Nexus 5 i iPhone 5s
16 godina
odjavljen
offline
Re: Nexus 5
gamer34 kaže...
Edge kaže...

Jucer mi je stigo nillking glass i prvi dojam je odlican. Mob mi jos ljepse izgleda s tim, a tipkanje je identicno kao i na orginalnom staklu.

Plasticni screen protector je cini mi se proslost.

 

Doliko si ga platio i gdje si kupio? Zainteresiran sam za takav neki protector, ali ne znam koliko se isplati prema tome da mi ovi obicni traju po 2-3 mjeseca bez problema, a jeftini su i mogu ih zaljepit bez ijednog mjehurica.

 

Narucio sam prek Ebaya za 12 dolara  ( http://www.ebay.com/itm/301096286982?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649 ). Meni su se ovi jeftini screen protecori izgrebali doslovno za par dana, a nekak mi je puno dat 10+ dolara za obicnu kvalitetniju foliju (opet riskiram da ce bit mjehurica).

 

Tempered glass je ostavio dobar prvi utisak, puno je ljepse tipkati po tome nego po foliji, vidjet cemo kakvo ce stanje biti s ogrebotinama nakon nekoliko tjedana, al sad jos nema ni jedne dok bi folija vec imala 5,6...Bitna je stavka i da to staklo cuva orginalno staklo od padova i slicno.

http://isvijet.com.hr
9 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

ejj ljudi

koji je bolji po vasem izboru on il g2

6 G2
15 Nexus5
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nexus 5
Mario777 kaže...

ejj ljudi

koji je bolji po vasem izboru on il g2

G2, samo radi baterije i eventualno 0.2" većeg ekrana, sve ostalo je na strani N5..Moje mišljenje...

Stock kamera na G2 je solidna ima više mpxa od N5 al to je sve ono, minorno..

 

Ak tražiš fluidnost, top performanse i imaš prvi na svijetu apdejt prije svih androidaša, N5 je za tebe..

Ak tražiš mob sa žešćom baterijom, G2 bez premca..

13 godina
offline
Re: Nexus 5
Mario777 kaže...

ejj ljudi

koji je bolji po vasem izboru on il g2

 

G2 prednosti: Bolja kamera, bolja baterija

Nexus 5: Bolji dizajn, bolji software i podrska od Googla i po meni bolji ekran (preciznije boje)

 

Sad biraj sto ti je bitnije, ja bi osobno isao na Nexus jer znam da mi baterija ni na G2 nebi izdrzala puna 2 dana pa mi bolja baterija nije prebitna, a kameru ne koristim previse pa mi ni to nije od prevelike vaznosti. A cisti Android je meni miljama bolji od bilo kakvog skina (osim Sensa), a to je po meni ipak bitnije jer to stalno koristis.

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5 - HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s - Nexus 5 - Nexus 5 i iPhone 5s
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice