Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.978
|
čitano: 10.927.020
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Spacecraft kaže...
Jel dobar moto g5 u Linksu? Na akciji 1500kn.

  Je, s moto G5 ne možeš pogriješiti u budget segmentu i dobivaš siguran i pouzdan uređaj s čistim Nougatom a sigurno će ići i na Oreo kroz par mjeseci.

flukscro kaže...

Preporuka moba za sestru do 2000kn, bitna baterija i kamera, ostalo standarno, da je barem 3/32 i to. Ovoga joj je ponudio u wow shopu dok sam kupovao svoj mob jučer. Mislim da za te novce mora dobiti nekaj bolje?

  Mislim da ti je najbolje za to d 2000kn Huawei Honor 6X, osim njega G5 3/32. Xiaomi Redmi Note 4 je najbolja budget ponuda kod nas ali kamera je slabija od Huawei-a i Motorole, pa sad tko što preferira.

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

evo imam 1500kn s mogucnoscu povecanja na 1600, eventualno na 1700kn, ali nije sigurno. Koji mob uzeti za bateriju? I dalje Xiaomi? Nekako mi je Redmi Note 4X uvijek bio pritajeni favorit, ili ma neki drugi best buy mobitel što se tiče baterije?

Napomena, kupujem samo u domačim trgovinama odnosno imam pik na Neutrino

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Zadnjih godinu dana sam koristio uvijek S7icu i Alphu. Odlucio sam ipak uzeti neki dual sim da ne nosim 2 mobitela po hlacama. S7 prodan, Alpha ce sluziti kao pomocni i kad budem po srbiji/makedoniji sa njihovim karticama. Koji je trenutno najbolji dual sim na trzistu? Najvise me vuce H P10. Mislio sam ici na S8 ali stvarno bih volio imati samo jedan mob po hlacama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

P10 je odlican mob. Slobodno ga uzmi...

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Torent kaže...

P10 je odlican mob. Slobodno ga uzmi...

 Ma znam...curi sam uzeo P9 prosle godine. Ja sam imao jos prije P8 Lite i P9 Lite...

Lite verzije su mi bile ok ali bilo je nekoliko problema sa navigacijom.

Osim P10, ima jos koji flagship sa dual sim funkcijom? Note 8 mi je prevelik i preskup. Ne dajem za mob preko 4000kn.

8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Trebam savjet za kupnju novog moba.


Moj LG G3 (3/32GB) je lagano na izmaku snaga pa je (nažalost) došlo vrijeme da mu nađem dostojnog zamjenika :D

 

Išao bih do 2000 kuna. Mora biti najmanje u rangu s G3-ojkom: veličina u rangu s G3-ojom, može i veći; ekran max 5.8, a min 5.1 (ako je već tako "malen", onda barem da ima kapacitivne tipke ispod ekrana), najmanje 3 GB RAM-a, dobra kamera s najmanje 12MP (bilo bi dobro da ima OIS), solidna/natprosječna baterija, najmanje 32GB pohrane.
Treba mi dobar all-round mob. Najviše ga koristim za surfanje, messaging, fotkanje, 1-2 puta mjesečno za igrice (tipa angry birds i slično).

 

Oneplus 3T mi se čini odličan. Zbog njega bih potegnuo iznad 2000kn, ali nigdje ga ne mogu pronaći na akciji iz EU skladišta. Samo Hong Kong. Ima li ga gdje sa EU shipping?

 

Koliko vidim, sve te zahtjeve pokriva Xiaomi Mi 5 Prime (3/64GB) za 260 dolara s Honorbuy-a. Evo nekih koji su mi zapeli za oko
1) Mi 5: https://www.honorbuy.com/687-xiaomi-mi5-prime-3gb-ram-64gb-rom-smartphone.html
2) Redmi Note 4 za 199 dolara: Slabija kamera, nema OIS
3) LeEco Le Pro AI Edition za 290 dolara: https://www.honorbuy.com/1110-leeco-le-pro-3-ai-edition-32gb-13mp-dual-camera-smartphone-gold.html
4) OUKITEL K6000 Plus 4G: 179 dolara
5) UMIDIGI Crystal za 140 dolara: izlazi 25.8., velik omjer ekrana i prednjeg dijela mobitela

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.8.2017 23:13 (mata94).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

koji je best buy za 1500kn-1600kn?

CAUSE BABY I COULD BUILD A CASTLE OUT OF ALL THE BRICKS THEY THREW AT ME
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

 Za sve ove koji su na oko 1500kn a ne naručuje im se iz vana, izbor je samo Moto G5 ili Xiaomi Redmi Note 4. Moto ima prednost po kompaktnosti, softwareu te ipak ima zaleđe iza renomirane firme i potvrđenu kvalitetu a Xiaomi u performansama i većem zaslonu te bateriji, pa sad kako je kome šta važnije od toga. Osim ta dva do 1500kn nemate što drugo ni gledati uopće. Probavao oba i ne može se pogriješiti. Ja bih rekao da onim kojima treba mob da radi i da ne petljau previše - Moto G5, oni kojima su važnije performanse i nije im problem se malo angažirati - Redmi Note 4.

9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pozdrav, moze li netko reci koji mobiteli pozdrzavaju volte ?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ovako ljudi, kroz 2 tjedna kupujem mobitel pa bih trebao neku pomoć jer se stvarno ne razumijem u mobilni hardver.

Tražim solidnu kameru, 3gb RAMa, fluidan multitasking - igrice i gluposti nebitne, zvučnik nije presudan al volio bih da ne bude užasan.

 

Našao sam Redmi 4X ( 1200kn ), Redmi Note 3 Special Edition ( 1250kn )Redmi Note 4 ( 1400kn ) i eventualno bih se protegnuo do Huawei P9 Lite 2017 ( 1800kn ) ako je toliko kvalitetniji od Xiaomija.

 

 

0 Redmi 4X
0 Redmi Note 3 Special Edition
5 Redmi Note 4
7 Huawei P9 Lite 2017
7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.8.2017 0:24 (Tomek.Klc).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
@matijazg
Note 8 dual sim imas u prednarudzbi😎
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Tomek.Klc kaže...

Ovako ljudi, kroz 2 tjedna kupujem mobitel pa bih trebao neku pomoć jer se stvarno ne razumijem u mobilni hardver.

Tražim solidnu kameru, 3gb RAMa, fluidan multitasking - igrice i gluposti nebitne, zvučnik nije presudan al volio bih da ne bude užasan.

 

Našao sam Redmi 4X ( 1200kn ), Redmi Note 3 Special Edition ( 1250kn )Redmi Note 4 ( 1400kn ) i eventualno bih se protegnuo do Huawei P9 Lite 2017 ( 1800kn ) ako je toliko kvalitetniji od Xiaomija.

 

 

 

Usporedio sam malo kameru od redmi 4x i ovog najskupljeg huawei P9 litea (doduše 2016 jer nemaju 2017), i nema baš neke razlike. Neki dijelovi fotke izgledaju bolje na Huaweiu, al neki izgledaju bolje na redmi 4x. Tako da, sudeći po tome, ako hoćeš nešto bolju kameru, ja bi gledao neke druge mobitele. Odi na gsmarena, odaberi par mobitela za usporedbu i onda imaš pri dnu opciju "compare photo".

10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

pozz, kupujem mobitel xiaomi redmi note 4 i sada ne znam iz koje trgovine bi bilo najbolje kupiti..naravno nase?

Wow shop, extreme digital ili tia-mobiteli? Molim vas preporucite mi trgovinu. hvala!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Tomek.Klc kaže...

Ovako ljudi, kroz 2 tjedna kupujem mobitel pa bih trebao neku pomoć jer se stvarno ne razumijem u mobilni hardver.

Tražim solidnu kameru, 3gb RAMa, fluidan multitasking - igrice i gluposti nebitne, zvučnik nije presudan al volio bih da ne bude užasan.

 

Našao sam Redmi 4X ( 1200kn ), Redmi Note 3 Special Edition ( 1250kn )Redmi Note 4 ( 1400kn ) i eventualno bih se protegnuo do Huawei P9 Lite 2017 ( 1800kn ) ako je toliko kvalitetniji od Xiaomija.

 

 

 Redmi Note 4 jer na P9 Lite kamera nije baš nešto specijalno bolja. Ako hoćeš bolju kameru onda Moto G5 (koji udovoljava i svim tvojim ostalim kriterijima) a imaš ga od 1500kn te je provjeren i dobar mobitel ili malo skuplji ali bolji s kamerom Honor 6X. Ne kupuj u Extreme Digital.

Ducky1012 kaže...

pozz, kupujem mobitel xiaomi redmi note 4 i sada ne znam iz koje trgovine bi bilo najbolje kupiti..naravno nase?

Wow shop, extreme digital ili tia-mobiteli? Molim vas preporucite mi trgovinu. hvala!

 Neutrino Mobile, Wow ili Tia. Gdje nađeš povoljnije.

14 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Može, preporuka za mob.....................

 

S8 (njuškalo - novi s garancijom)  =  4300kn

Oneplus 5 (official site - garancija slanje njima) = 3800-3900kn

Xiaomi mi6 (Alixpress - garancija po meni skoro nema) = 3300-3400kn

 

Puno hvala.

8 S8
3 Oneplus 5
2 Xiaomi mi6
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
jomi kaže...

Može, preporuka za mob.....................

 

S8 (njuškalo - novi s garancijom)  =  4300kn

Oneplus 5 (official site - garancija slanje njima) = 3800-3900kn

Xiaomi mi6 (Alixpress - garancija po meni skoro nema) = 3300-3400kn

 

Puno hvala.

A šta ti je bitno na mobu? Ovako napamet ako ti pare nisu problem svi će ti reći S8, k tome imaš 2 godine garancije.

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
acerbis kaže...
@matijazg
Note 8 dual sim imas u prednarudzbi😎

 hahah napisao sam da ta gromada ne dolazi u obzir iz dva razloga. Cijena za kes i velicina ekrana. Prodao S7 i danas prodao Alphu. Uzeo sam privremeno jedan G4 dual do kad ne nađem tu u Ri Huawei P10 Plus Dual novi za dobru lovu.

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav kolege, imao sam skoro godinu dana s6 edge+ te sam ga jučer prodao da uzmem nešto drugo, šta preporučujete do 2500 kn max, može novo, može rabljeno s garancijom, najbitniji su mi baterija i kamera, ostalo mi je svejedno. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hrčak kaže...

Pozdrav kolege, imao sam skoro godinu dana s6 edge+ te sam ga jučer prodao da uzmem nešto drugo, šta preporučujete do 2500 kn max, može novo, može rabljeno s garancijom, najbitniji su mi baterija i kamera, ostalo mi je svejedno. Hvala

Huawei Honor 8 imaš na akciji u Elipsu za 2400 kn. Solidan mob, i više nego dobra kamera. 

 

Na njuški za 2700 ima Huawei P9, super kamera, solidna baterija.

 

Za otprilike iste novce nađe se i S7.

 

 

Ako ti treba ultimativna baterija - Lenovo P2. Novih se još može naći za cca 2400-2500 kn.

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Molim pomoć. Sinu (9 godina, 3.razred) kupujem mobitel. 

Sad ima Samsung J5 ali mu je prevelik za nositi u školu pa će ga dati mami a mi mu moramo kupiti nešto manje. 

Znači nekakvih 4,5 do 4,7", cijene do 2000kn. 

 

Za sada mi se Samsung A3 2017 čini kao dobar izbor (a i nema nekog izbora u toj veličini).

Malac će vam biti zahvalan ako dobije nešto bolje za taj novac. 

 
0 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
BlueMax kaže...

Molim pomoć. Sinu (9 godina, 3.razred) kupujem mobitel. 

Sad ima Samsung J5 ali mu je prevelik za nositi u školu pa će ga dati mami a mi mu moramo kupiti nešto manje. 

Znači nekakvih 4,5 do 4,7", cijene do 2000kn. 

 

Za sada mi se Samsung A3 2017 čini kao dobar izbor (a i nema nekog izbora u toj veličini).

Malac će vam biti zahvalan ako dobije nešto bolje za taj novac. 

Uf. 4.7" baš i nema nešto puno boljih uređaja (barem po karakteristikama), ali evo par kandidata: 

 

iPhone SE - 2000 kn

 

iPhone 5C - 2000 kn

 

Umi Diamond - 1000 kn (5")

 

Cubot Rainbow 2 - 800 kn (5")

 

Xiaomi Redmi 4A - 1000 kn (5")

6 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hrčak kaže...

Pozdrav kolege, imao sam skoro godinu dana s6 edge+ te sam ga jučer prodao da uzmem nešto drugo, šta preporučujete do 2500 kn max, može novo, može rabljeno s garancijom, najbitniji su mi baterija i kamera, ostalo mi je svejedno. Hvala

 Imaš Xiaomi Mi Note 2 na honorbuyu za cca 2500 kn.

8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Tražim mob do 2000 kn: Minimalno 5.1' ekran, min. 3 GB RAM-a, dobra kamera (bilo bi dobro da ima OIS), solidna/natprosječna baterija, najmanje 32GB pohrane. 

Treba mi dobar all-round mob.

 

Odluka je nakon malo pretraživanja na kraju između:

1) Xiaomi Mi 5  3/64GB (1670 kn)

2) Mi 5X 4/32GB (1550 kn)

3) Redmi Note 4 4/64GB (1190 kn)

 

ili rastegnut budžet pa za duplo više uzet:

 

4) Oneplus 3T 6/128GB (2870 kn)

ili

5) Oneplus 5 6/64GB (3140 kn)

 

Koji je bestbuy od ovih za uloženo/dobiveno? Uzimajući u obzir da svi imaju samo godinu dana garancije s webshopa s kojeg se naruče (geekbuying, aliexpress ili honorbuy).

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Uzmi Mi5. Best buy za tu lovu
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Malo off topic, ali ima li netko iskustva s prebacivanjem podataka s jednog mobitela na drugi, točnije podatke o igrici Subway Surf pokušavam prebaciti na novi mob pa nisam još našao način. Prijašnji mob je moto g prve generacije, novi je rn4x, probao sam preko Mi Mover, ali prebaci samo igricu, bez podataka na kojem sam lvlu i to, pa ako netko ima bolji prijedlog bio bih zahvalan ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.8.2017 20:36 (Torent).
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Poz momci;

 

gledam si baš zamjeniti prastari S3, budžet mi je do 1500 kn. Motorola moto G5 mi se čini kao idealan izbor, no zanima me sljedeće:

 

da li je pametnije sada kupiti Moto G5 ili pričekati do Božića / blagdana , s istim budžetom?

 

 

općenito me zanima vaše mišljenje koji bi modeli mobitela mogli debelo pojeftiniti za vrijeme blagdanske groznice?

 

 

Naši operateri uvijek slože neke ponude i piz*arije , ali i dućani otvore kesu.

 

 

Deveti mjecec je tu, jesen će brzo proći i eto nas pod navalom reklama i sniženja. Dakle, što mislite, kaj bi se moglo ubost za 1500kn za 3 mjeseca (kod nas, ne izvana)

 

 

Something witty.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ajmo se sad igrati vidovitog milana i pogađati što će biti jeftino za 3-4 mjeseca.

Ako sad trebaš mobitel onda kupi tu motorolu, ako ne trebaš onda nema smisla da išta i ispituješ.

Ne znam šta bi se to bitno trebalo promjeniti u tih par mjeseci i kakve popuste očekuješ, moto G5 je i sad prejeftin za ono što nudi.

 
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ima nekakav Noa Core Stilo 4G telefon uz kupnju Uhu ljepila za 399 kn.(interspar)
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
bill_jobs kaže...

Ajmo se sad igrati vidovitog milana i pogađati što će biti jeftino za 3-4 mjeseca.

Ako sad trebaš mobitel onda kupi tu motorolu, ako ne trebaš onda nema smisla da išta i ispituješ.

Ne znam šta bi se to bitno trebalo promjeniti u tih par mjeseci i kakve popuste očekuješ, moto G5 je i sad prejeftin za ono što nudi.

 

Ne trebamo se igrati vidovitog milana, pitam najnormalnije pitanje. Entry level uređaji koji se trenutno nude će svakako i sigurno pojeftiniti ovih zimskih blagdana.

Također, viša klasa uređaja bi isto tako vrlo lako u određenim segmentima mogla ići dolje.

 

Pošto ne pratim svijet mobilnih uređaja, pitam vrsne znalce, poput Vas gosp. bill_jobs, kakve trendove predviđate.

 

Ne trebam sad i ovdje mobitel pošto - poto. Imam moddani S3 koji i dalje radi (jedva, ali je funkcionalan) ali bi vrlo rado napravio upgrade.

 

 

Znači, pitam generalno mišljenje za naredni kvartal, pošto ne pratim marke i trendove.

 

Ako nemate nešto konkretno za ponuditi kao odgovor, radije ne zagađujte temu s one-linerima.

 

Something witty.
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.8.2017 21:48 (forzzuk).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice