Samsung Galaxy Alpha - rasprava

poruka: 44
|
čitano: 28.961
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Alpha - rasprava

Pitajte što vas zanima u vezi mobitela

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Alpha - rasprava
Zašto?
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Alpha - rasprava
chony27 kaže...

Pitajte što vas zanima u vezi mobitela

Napisi recenziju, ak ga imas..

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Alpha - rasprava

Bok

 

Ponosni sam vlasnik Alphe

 

Pa ovako da napisem par sitnica nakon 2 tjedna koristenja.

 

Sto se tice dizajna mobitel jednostavno izgleda fenomenalno

ne toliko na slikama koliko uzivo

Lezanje u ruci je super onaj aluminijski okvir daje onako notu

elegancije i robusnosti prvi puta da su iz samsunga pogodila sa

velicinom a debljinom da ne govorim stvarno ga se ne osijeti

niti u ruci niti u depuza razliku od prethodnih s4 i s5

 

znaci sto se tice dizajna i svega vezano uz njega moja ocijana 5

 

nadalje performanse nisu nista specijalo ne vidi se razlika

izmedu s5 i alphe, mozda zbog vipovog firmwarea koji je gore

(android 4.4.4 - prva verzija koja je gore pocele su izlaziti novije)

sto se tice iskoristenosti rama ona je na oko 1,26GB od mogucih

1,83Gb i potrebno je malo malo gaiti aplikacije koje ostaju raditi u

pozadini

 

znaci ocijena 4 nista posebno ( u usporedbi sa S5)

 

ekran za one koji su imali s4 i s5 negdje izmedu al vise

vuce na s4 posto je i manji (4,7 inca) kontrasti i kut gledanja

su ok, jos nije isprobano na jakom suncu ( posto ga bas i nema u

zadnje vrijeme ) 

 

ekran ocijena 4

 

Baterija je sasvim zadovoljavajuca a dosta je mala 1850mAh 

mobitel do kraja dana ostane na nekih 65-70 posto uz prosjecno

koristenje i upanjen wifi i mobilne podatke

uz gasenje istih moguce ga je nagurati na 2-3 dana bez punjenja

ijako ja to nisam jos dozivio

 

ocijena baterije 4

 

 

sve u svemu mobitel je super napravljen

elegantan a u isto vrijeme robusan zbog tog

aluminija performanse nisu nesto bolje od navedenih

s4 i s5, ali za one koje zele nesto novo ponajprije radi izgleda

i lezanja u ruci moja velika preporuka

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.12.2014 14:53 (hrcpin).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy Alpha - rasprava

Da ekran nije 316 ppi pentile (citaj 2012 godina), da baterija nije mizerna i da ne kosta ko flagship uz te mane bilo bi ok. Ovako je po meni kao sto i samo ime kaze. Alpha verzija mobitela sa metalnim rubom. Btw poklopac je i dalje tipicna samsungova plastika stoga ne znam kako je 5 za dizajn ali ok :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.12.2014 7:05 (maks0806).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Alpha - rasprava
hrcpin kaže...

Bok

 

Ponosni sam vlasnik Alphe

 

Baterija je sasvim zadovoljavajuca a dosta je mala 1850mAh 

mobitel do kraja dana ostane na nekih 65-70 posto uz prosjecno

koristenje i upanjen wifi i mobilne podatke

uz gasenje istih moguce ga je nagurati na 2-3 dana bez punjenja

ijako ja to nisam jos dozivio

 

ocijena baterije 4

Ako pod prosječno korištenje smatraš pola sata upotrebe dnevno, onda da. Da su ti uključeni mobilni podaci cijeli dan, već ti to odnese kakvih 10% baterije, bez da ga takneš.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
11 godina
offline
Samsung Galaxy Alpha - rasprava
Jos jedan nepotreban samsungov model.
 
4 1 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy Alpha - rasprava

Slažem se. naplatili su propitkivanje teritorija 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Alpha - rasprava
meni je jedino dizajn fenomenalan...
VenAtoR#2231
12 godina
offline
Samsung Galaxy Alpha - rasprava

Nije mi jasno što je u njemu fenomenalno. Plastika na poleđini je ista ona zbog koje mrzimo samsungov odabir materijala. Naprijed isto ko i na svim samsunzima dosad, jedino taj metalni rub je dodatak. Necu rec da je loš dizajn, ali reći da je fenomenalan? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Alpha - rasprava

Ja sam rekao svoje misljenje

citaj izgleda mi je fenomenalan i d

kako lezi u ruci

je da je skup a sto je tice plastike

je da plastika je ostala ista

a u usporedbu sa s4 i s5

je MENI puno puno bolje

 

baterija je ok

wifi i mobilini su ukljuceni

pozivi poruke i poruke preko

vibera nisam jedan od onih koji 

gledaju filmove na mobitelu pa ima baterija

traje 2h

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Alpha - rasprava
maks0806 kaže...

Nije mi jasno što je u njemu fenomenalno. Plastika na poleđini je ista ona zbog koje mrzimo samsungov odabir materijala. Naprijed isto ko i na svim samsunzima dosad, jedino taj metalni rub je dodatak. Necu rec da je loš dizajn, ali reći da je fenomenalan? 

pa naspram s3,4,5 i ostalih osim n3 koji mi je ok i n4 sad.... neidu na onaj retardirani jajasti oblik zaobljeni.... meni je to odvratno bilo...

a i sad su manje zaobljeni i samo taj metalni rub cine jaaaaako veliku razliku u ljepoti.... e ovo je sad moje misljenje a svatko moze rec sta je njemu ljepo..meni je ovo...

VenAtoR#2231
14 godina
offline
Samsung Galaxy Alpha - rasprava

Evo došlo vrijeme da i ja dam svoje dojmove pošto sam prije 10-ak dana postao vlasnik ovog moba.

Neću navoditi nikakve tehničke specifikacije pošto se i same mogu pronaći na netu. Ja ću dati samo svoje dojmove uspoređujući ga sa mojim prijašnjim starim 2 godine mobom. Naravno razlika je nebo i zemlja! Dok mi je starom (Huawei G300) sve trzalo i bilo usporeno, na ovome sve leti, i do sada nisam imao nikakvih trzavica . Sama kvaliteta izrade i osječaj u ruci je odličan, kompaktan, idealan za podizanje ega ! Nigdje ništa ne škripi, a sami plastični poklopac je također po meni jako dobar od savitljive plastike, i na osječaj izgleda kao da je gumiran. Ekran, premda se mnogi žale na 720p i PenTile matricu, ja osobno ne vidim nikakvu pikselizaciju, a i na suncu je vidljivost jako dobra i sve se može vidjeti bez problema. S obzirom na „tanku“ bateriju 1860 mAh jako sam iznenađen samim trajanjem, naime bez uključene opcije čuvanja baterije može se dobiti otprilike 4 sata SOT-a, a sa uključenom opcijom sam dobio čak preko 6 sati SOT-a, tako da bez problema može izgurati od jutra do mraka pri težem korišenju. Igrice teku glatko i dok je uključeno čuvanje baterije (isprobano na Real Racing 3). Sami antutu mi je prešao 50 000 bodova, a sa uključenom opcijom čuvanja baterije se kreče oko 38 000 bodova. Kamera je odlična, pogotovo mi se sviđa opcija HDR gdje ti izbalansira osvijetljenje, ako imaš prejaki kontrast između svijetlijeg i tamnijeg dijela na fotografiji.

U kuloarima se priča da će Samsung izbaciti i bateriju od 2500 mAh sa drugim plastičnim pokrovom koji će onda biti u ravnini kamere, i a ZeroLemon je najavio svoju bateriju od preko 5000 mAh, tako da se narod može radovati :D!

Sve u svemu, s obzirom koliko sam dao za njega, mobitel je fantastičan!

 
11 1 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Alpha - rasprava
hrcpin kaže...

 

 

baterija je ok

wifi i mobilini su ukljuceni

pozivi poruke i poruke preko

vibera nisam jedan od onih koji 

gledaju filmove na mobitelu pa ima baterija

traje 2h

 Yeah right, a gledanje videa na smartphoneima (ukoliko nije preko youtubea) ne troši puno baterije. Čak i preko njega može napraviti kakvih 5-6 sati screen on timea.

 

@TiMi79 - Bravo za kratki osvrt.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.1.2015 23:14 (explorer 4).
14 godina
offline
Samsung Galaxy Alpha - rasprava

Baterija je loša. Konkurencija je daleko ispred!

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Alpha - rasprava
phoenix2003 kaže...

Baterija je loša. Konkurencija je daleko ispred!

 Pa to se zna da je baterija loša na Alphi.. Al ak niš drugo, simpatičan mob..

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Alpha - rasprava
phoenix2003 kaže...

Baterija je loša. Konkurencija je daleko ispred!

 Napišeš ovako nešto samouvjereno a ne staviš screen-on time...

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Alpha - rasprava

Slažem se s kolegom iznad. Pokaži screen on time i onda ćemo vidjeti koliko ustvari alpha ne zasotaje.

Baterija nije bajna, ali nije ni tako loša kako neki pričaju.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy Alpha - rasprava

I onako ne bi ništa značilo. Nemam ni jednu igricu instaliranu na telefonu a telefon vadim samo pred dobrim kokama!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Alpha - rasprava

Kako ne bi ništa značilo? Šta misliš da alpha ne bi mogla izdržat tri dana neke traljave uporabe?

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy Alpha - rasprava

Bez obzira, za high end uređaj 11 sati baterije uistinu je premalo. Toliko sati na bateriji bilo je OK prije 4-5 godina ali danas.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Alpha - rasprava

Ti stvarno ništa ne kužiš. Ili ne gledaš.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy Alpha - rasprava

Hej, nisam to ja izmislio. Baterija ima kapacitet od 1860 mAh i to je premalo. Čini se da je uređaj ipak još jedan u nizu Samsungovih promašaja. Samsung prekida njegovu proizvodnju: http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_alpha_may_be_discontinued_by_february-news-10611.php

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Alpha - rasprava
phoenix2003 kaže...

Hej, nisam to ja izmislio. Baterija ima kapacitet od 1860 mAh i to je premalo. Čini se da je uređaj ipak još jedan u nizu Samsungovih promašaja. Samsung prekida njegovu proizvodnju: http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_alpha_may_be_discontinued_by_february-news-10611.php

A pa Bog te pomogo, jel ti vidiš šta pišeš. Pusti sada kapacitet, bitno je kako sustav i tehnologija potrošnje koriste bateriju, a to je Samsung dobro napravio na Alphi.

Kao što je nekoliko ljudi i ja zatražilo, stavi screen on time da ti izjava ne stoji onako nepotpuna i suha. Dokaži nešto.

Alpha ima relativno malu bateriju, ali se dosta dobro drži kod potrošnje.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Alpha - rasprava
explorer 4 kaže...
phoenix2003 kaže...

...Pusti sada kapacitet, bitno je kako sustav i tehnologija potrošnje koriste bateriju, a to je Samsung dobro napravio na Alphi.

 

Kako? Možda sam nešto propustio...

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Alpha - rasprava
phoenix2003 kaže...

Hej, nisam to ja izmislio. Baterija ima kapacitet od 1860 mAh i to je premalo. Čini se da je uređaj ipak još jedan u nizu Samsungovih promašaja. Samsung prekida njegovu proizvodnju: http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_alpha_may_be_discontinued_by_february-news-10611.php

 Šta se tiće baterije...da mogla bi biti veća, ali stvar jr u tome šta su išli na eleganciju pa su zbog toga žrtvovali bateriju, tj ciljali su na takav profil ljudi, šta im se po svemu sudeći nije isplatilo. Sad kad je u pitanju daljna proizvodnja ne znam hoće li što biti od jače baterije...vidjet ćemo uskoro.

 

Usput...moji screenshotovi. Koristim sslauncher ...ludilo launcher, uskoro bi trebala izaći kompletno nova verzija, pa sam se prijavio za beta testera, a ikone su Long shadow, ali vjerovatno ću tražit dalje da nađem neke koje više odgovaraju.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.1.2015 0:09 (TiMi79).
14 godina
offline
Samsung Galaxy Alpha - rasprava

Nema se šta pričati o bateriji ako nitko ne zna koliki screen-on time ima.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Alpha - rasprava

Koliko citam po XDA forumu, imaju od 3 do 5h SOT-a, sto je po meni dosta dobro. Ja sam bio jako skeptican radi baterije, ali sada bas i nemam razloga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Alpha - rasprava

Uzeo sam alphu jucer supruzi za poklon. 2 godine je bila na galaxy s3 i vrijeme je doslo da se s3 zamjeni necim dostojnim. Dvoumio sam se izmedju S4 i alphe, ali sam radi dizajna i trun manjeg ekrana odlucio uzeti alphicu.

Zaista je tesko naci android brand name telefon s ekranom manjim od 5" a da ima jak proc i 2Gb ram-a. Uvijek mi se supruga jadala kako joj je i S3 ponekad trun velik za tipkanje jenom rukom a alpha onako duguljasta joj odlicno sjedne u ruku.

Po meni odlican telefon, dizajnom mi je cak ljepsi i od iphonea (da, zacudo mi se svidja iphoneov dizajn i bio bih najsretniji da mogu kupiti note4 koji izgleda kao iphone6+).

 

Eto ... cekam da draga ode zamjeniti karticu za nano-sim pa da upogonimo alphicu kako spada i da vidimo kako kotira spram starog S3 ...

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Alpha - rasprava
Bastardo kaže...

Uzeo sam alphu jucer supruzi za poklon. 2 godine je bila na galaxy s3 i vrijeme je doslo da se s3 zamjeni necim dostojnim. Dvoumio sam se izmedju S4 i alphe, ali sam radi dizajna i trun manjeg ekrana odlucio uzeti alphicu.

Zaista je tesko naci android brand name telefon s ekranom manjim od 5" a da ima jak proc i 2Gb ram-a. Uvijek mi se supruga jadala kako joj je i S3 ponekad trun velik za tipkanje jenom rukom a alpha onako duguljasta joj odlicno sjedne u ruku.

Po meni odlican telefon, dizajnom mi je cak ljepsi i od iphonea (da, zacudo mi se svidja iphoneov dizajn i bio bih najsretniji da mogu kupiti note4 koji izgleda kao iphone6+).

 

Eto ... cekam da draga ode zamjeniti karticu za nano-sim pa da upogonimo alphicu kako spada i da vidimo kako kotira spram starog S3 ...

 Kako bi kotirala, pa bolja je u svakom pogledu, posebno zaslon.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice