Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

poruka: 5.676
|
čitano: 1.005.959
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Btw volume down + home + power ti je kao da si izvadio bateriju iz moba,tako ga gasis kad nesto zajebes al nemoj drzat predugo jer ce ti otic u download mode
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Nisam ništa, sve legalno nosim ga u servis u ponedeljak a za sada mi ništa ne preostaje nego čekati da se sam ugasi, dečki iz santa domenica nisu isto znali kako ga ugasiti. Hvala na odgovorima pozz
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Neki update od 1GB. Nougat

Je. Vipnet

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.3.2017 11:49 (hrvooje).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

T-Mobile čeka da prođe ljeto pa će izbacit update.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

S6 edge tele2 jucer dosao 7.0

Za sada sve ok 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2260909
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

5 % baterije za 13 sati mirovanja bolje nemože.

damgrbes
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
zoky82 kaže...
Pomagajte!!!
S6 je u recovery modu i ne mogu ga ugasiti i kada ga stavim u odin ista stvar samo se restarta i stoji u recovery-u, kao sto sam već napisao iskopčan je slučajno dok se update-o preko smart switcha.

 Jesi probao tzv. hard reset:

http://diyaudio.com.hr/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
zoky82 kaže...
Koji firmware za otključani (Santana domenica) s6 treba skinuti? East EU?

 Ulogiraj (registriraj) se na sammobile i skini ovaj firmware: https://www.sammobile.com/firmwares/download/126174/G920FXXU5EQBC_G920FOXX5EQB1_TWO/

 

Na regular download trebat će ti oko sat i pol dok se ne skine, dođe u zip fileu pa ga raspakiraj i dobit ćeš ovo:

G920FXXU5EQBC_G920FOXX5EQB1_G920FXXU5EQB9_HOME.tar .md5

 

Zatim skini i raspakiraj Odin: http://odin3.en.lo4d.com/

 

Napuni bateriju na S6, neki preporučuju da se i izvadi sim kartica, i prati ovaj tutorijal:

 

U tzv. download mode uđeš tako da držiš stisnutu power tipku i volume down desetak sekundi i u trenutku kad zacrni ekran stisni i home tipku i malo zadrži sve tri stisnute. Nakon toga odabereš: Continue sa volume up tipkom i eto te u download modu.

 

Najprije prikopčaj S6 na USB (po mogućnosti sa njegovim originalnim kabelom) i tek nakon toga klik na Odin, tako da Odin odmah prepozna da je S6 spojen. Kad klikneš na AP u Odinu, i odabereš onu md5 datoteku, malo pričekaj (nekoliko minuta) da Odin prihvati datoteku i tek kad je označi onda klikni start. Prati u Odinu log i kad završi i napiše da je uspješno flešao novi firmware, možeš isključiti...nakon toga pusti da se mob restarta i budi strpljiv, zna potrajati desetak minuta. Ako eventualno uđe u boot loop, onda još jedan hard reset (drži stisnutu power tipku, home tipku i volume up istovremeno), i wipe data/factory reset...

http://diyaudio.com.hr/
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.3.2017 15:46 (Roko1).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Ako dode do kraja i izbaci hidden.img fail(meni se to obavezno desi).otici opet u dl mode,sa winrarom izvadit hidden.img preimenovati u hidden.img.tgz otici u odin ,ap i flashati taj fajl.
12 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Šta ipak se preporuča tvornički reset nakon ažuriranja ?

 

ma evo, dosadno :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Ako nesto ne radi kako treba onda da.
12 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Zanima me ovako, vidim da skoro sve mreže dobile nadogradnju na 7 osim T-Mobile.

Kad bi radio update preko sammobile, mogu ja izabrati npr tele2 ?

Tele2 sam mreža, ali mob je kupljen u HT-u....

 

 

ma evo, dosadno :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Ja sam na T-mobile, oznaka modela SM-G920F i skinuo sam onaj gore firmware za Tele2, sve proteklo uredno preko Odina...prije toga sam na Smart Switch napravio backup podataka. Napomena, flashao sam sa izvađenom sim karticom, nisam siguran jeli to bilo potrebno, ali za svaki slučaj.

http://diyaudio.com.hr/
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.3.2017 17:28 (Roko1).
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Radi, bravo i svaka čast na pomoći detaljom opisu!!! Bravo Roko1:D
12 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

evo ja sam upravo završio sa nadogradnjom preko Odina i sve bez greške. 

 

Hvala

ma evo, dosadno :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Je li netko možda instalirao South east verziju firmwar-a?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

skinuo sam dvije verzije sa sammobile i ni jednu ne mogu instalirati preko odina. odin mi prepozna mob i stisnem start i odma na pocetku stane. prije cca po god sam uspio instalirati. znam postupak jer mi nije ovo prvi put al sad ne zeli. gresku koju izbaci 

<ID:0/004> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/004> Odin engine v(ID:3.1205)..
<ID:0/004> File analysis..
<ID:0/004> SetupConnection..
<ID:0/004> Initialzation..
<ID:0/004> Get PIT for mapping..
<ID:0/004> Firmware update start..
<ID:0/004> SingleDownload.
<ID:0/004> boot.img
<ID:0/004>
<ID:0/004> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
dennocro kaže...

skinuo sam dvije verzije sa sammobile i ni jednu ne mogu instalirati preko odina. odin mi prepozna mob i stisnem start i odma na pocetku stane. prije cca po god sam uspio instalirati. znam postupak jer mi nije ovo prvi put al sad ne zeli. gresku koju izbaci 

<ID:0/004> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/004> Odin engine v(ID:3.1205)..
<ID:0/004> File analysis..
<ID:0/004> SetupConnection..
<ID:0/004> Initialzation..
<ID:0/004> Get PIT for mapping..
<ID:0/004> Firmware update start..
<ID:0/004> SingleDownload.
<ID:0/004> boot.img
<ID:0/004>
<ID:0/004> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

 Resetiraj PC i promjeni usb port

7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Driveri pazi na njih obavezno.ja sam isti problem imao i obrisao sve nepotrebne drivere od ostalih mobova koje sam stekao(apple,xiaomi,qualcomm usb drivers) i ponovo instalirao samsungove i proradilo je
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

nove win danas stavio. i instalirao drivere od samsunga nakon toga

12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

@dennocro

 

Koji točno model mobitela i jesi izvadio sim karticu prethodno? Kabel bi trebao biti originalni (ili neki dobar kratki), a nebi trebalo koristiti USB sa huba nego najbolje direktno sa matične (kućišta).

 

Možda je problem u novim windowsima (pretpostavljam desetka), moguće da bi prvo trebalo njih updatirati, a drajvere je najbolje nadograditi preko Smartswitcha sa opcijom MORE gore desno, uz obavezan restart windowsa.

 

Smart Switch treba M Visual C++ za pravilnu nadogradnju drajvera: https://www.microsoft.com/en-gb/download/details.aspx?id=5582

http://diyaudio.com.hr/
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.3.2017 21:03 (Roko1).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Roko1 kaže...

@dennocro

 

Koji točno model mobitela i jesi izvadio sim karticu prethodno? Kabel bi trebao biti originalni (ili neki dobar kratki), a nebi trebalo koristiti USB sa huba nego najbolje direktno sa matične (kućišta).

 

Možda je problem u novim windowsima (pretpostavljam desetka), moguće da bi prvo trebalo njih updatirati, a drajvere je najbolje nadograditi preko Smartswitcha sa opcijom MORE gore desno, uz obavezan restart windowsa.

 

Smart Switch treba M Visual C++ za pravilnu nadogradnju drajvera: https://www.microsoft.com/en-gb/download/details.aspx?id=5582

 mislim da je bio problem u kablu, imam original. al malo zice ocito zezaju, brzo punjenje radi uredno.
spojio ga na lpatop instalirao drivere spojio, ali opet nije htio. dodje na 99% i stane, probao dva puta isti problem. skinuo tele 2 verziju i uspio iz prve. al mi nije bila ta verzija nego portugal koju sam imao na 6.1.1 i samo stavio tvornicke postavke, sad cu samo preko smart switcha vratiti sve.

 

EDIT: Sad pokusavam napraviti restore na mob al mi ne dozvoljava jer pise da nikad nisu podavci sa ovog moba backupani. kako bi mogao najbolje to napraviti. imam cijeli backup na kompu na d disku.

 

i kad idem raditi restore mi kaze da nema dovoljno prostora na mobu a frisko vratio na tvornicke preko 20gb ima slobodno

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.3.2017 14:18 (dennocro).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Kako si napravio backup?

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

preko smart switcha. i sve mi je na d disku, pa nakon reinstalacije winsa sam kopirao nazad na c di je smart switch instaliran za backup

8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Nikad nisam smart switch koristio. Ja korisitm myphone explorer koji napravi backup u jedan file koji mozes restorati na bilo koji mob. Samo te upozori da nije napravljen backup na tom telefonu i to je to. Napravi backup imenika, call log, poruke kalendar i notes.....MOzes backupovati i apk od aplikacija kao i bilo koji drugi folder.... Topla preporuka.....

12 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Stavio sam si nougat, flasho opet twrp i rooto opet mob, radi sasvim ok..
Lijepo je dobit promjenu nakon mjeseci i mjeseci MMa koji je posto monoton. Sto se tice baterije ne mogu jos ocjenit jer koristim samo 2 dana. Nisam samo uspio skuzit moze li se ugasit ova glupa bljeskalica koja bljesne svaki put kad mi dode poruka, danas je profesor na predavanju mislio da ga slikam -.-

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Odes u settings-accessibility-hearing i iskljucis flash notification za bljeskalicu.
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

 

 

Proba baterije nakon nadogradnje na Nougat, pustio sam dva dana da se isprazni do 30% i napravio screenshot. Minimalno korištenje, postavio sam na srednji stupanj štednje baterije, osvjetljenje na ugodno za oko, pozivi i internet normalno ali bez pretjerivanja, malo kamera (samo za probu), ponešto obrade fotki, i bez igrica...

Čini se da su još malo ispolirali upotrebu pozadinskih aplikacija što ima utjecaja na potrošnju baterije, a i ovako na prvu bi se reklo da su i optimizacije malo uredili u odnosu na MM...

http://diyaudio.com.hr/
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2017 12:52 (Roko1).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

imam problem....preko smart switcha mi je skinuo nougat...prije toga sam sve back upao....sad mi ndogradnja stoji na 3 posto i nemice se nigdje.....cak sam probao i emergency recovery i on stoji na 3 posto...jer se moze on nekako vratit na tvornicke da proradi s mm gore ili preko odina ili mi negine nosenje u servis? sad je napisao unnsuported device....mozda reinstal drivera od usb ... hitno mi je...hvala

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.4.2017 9:08 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
mariolla79 kaže...

imam problem....preko smart switcha mi je skinuo nougat...prije toga sam sve back upao....sad mi ndogradnja stoji na 3 posto i nemice se nigdje.....cak sam probao i emergency recovery i on stoji na 3 posto...jer se moze on nekako vratit na tvornicke da proradi s mm gore ili preko odina ili mi negine nosenje u servis? sad je napisao unnsuported device....mozda reinstal drivera od usb ... hitno mi je...hvala

 http://www.hardreset.info/devices/samsung/samsung-g920f-galaxy-s6/recovery-mode/

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice