Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

poruka: 5.608
|
čitano: 1.176.988
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Moras display mijenjati a vremenom ce se ugasiti za uvijek, samo moze to potrajati i do godinu ali moze i krace
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
moze link gdje mogu skinit Stock Firmware(T-mobile ili Bonbon) za s7 edge bez reg....preko Sammobile-a se moram reg. da mogu skinit
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Pacoo kaže...
moze link gdje mogu skinit Stock Firmware(T-mobile ili Bonbon) za s7 edge bez reg....preko Sammobile-a se moram reg. da mogu skinit

 Registracija je besplatna.. I barem znaš da je legit firmware i neće ti se telefon zbrickati.

12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

koja je verzija softwarea vama koji ste dobili taj update :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

G930FXXU1DQIL - Tele2

12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Meni je ova verzija, jel ima tko na tmobileu noviju..edge je

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
G930FXXU1DQIL - T-mobile
14 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Da li još nekome Bluetooth ABNORMALNO troši bateriju? Sa uključenim Bluetoothom jedva dobivam 3 sata SOT, inače gura do 4:30 bez problema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
acerbis kaže...

koja je verzija softwarea vama koji ste dobili taj update :)

 G930FXXU1DQIL, prije update - a bila je G930FXXU1DQF2.

 

e. Nije mi velika razlika u potrošnji izmeđđu BT on i off, možda kojih 20 minuta. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2017 13:31 (WackyZG).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Reedy kaže...

Da li još nekome Bluetooth ABNORMALNO troši bateriju? Sa uključenim Bluetoothom jedva dobivam 3 sata SOT, inače gura do 4:30 bez problema.

 ne... možda u blizini imaš neke uređaje na koje nisi spojen pa ti ih on traži... meni na edge bluetooth troši zanemarivo ako nije povezan na handsfree, a i onda nije neka strava

14 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Imam samo smartwatch povezan s mobom preko bluetootha. Bluetooth scanning i ostale đinđe su sve isključene. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Koji je smartwach?.. možda prečesto synca nešto pa troši?

no dobro ajde imaš fastcharge

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
acerbis kaže...

Koji je smartwach?.. možda prečesto synca nešto pa troši?

no dobro ajde imaš fastcharge

 To sam i ja pomislio, da se prečesto synca. Smartwatch je Xiaomi Amazfit, a nisam siguran jel mogu gdje podesit sinkronizaciju.

7 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Ima li ko s7 edge dual sim? Koju aplikaciju koristite za drugi broj za whatsup i viber? Ja koristim Parallel space, ali mi se nije pokazala pouzdana.. cesto se ruši i ima previše reklama..
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Pozdrav,
Puklo mi je prednje staklo na s7, ekran i touch rade da li netko zna jel moguce promijeniti samo prednje staklo?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Cro01 kaže...
Pozdrav,
Puklo mi je prednje staklo na s7, ekran i touch rade da li netko zna jel moguce promijeniti samo prednje staklo?

 Nije, makar ne da na nešto lici.. 

Btw..jel ima tko da ima edge i da je dobio novi softver?

12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Možda malo paničarim, ali ovo je sada drugi puta da nisam dobila nikakav update (radi se o Vip-u).

Da li netko zna zbog čega bi ovo moglo biti i da li bi pomoglo da vratim mob na tvorničke postavke?

Mobitel radi super, nikakvih problema, star je godinu dana. Inače me ne smetaju ovakve stvari niti previše obraćam pažnju, pogotovo jer s mobitelom nema problema, ali malo mi je čudno jer se ovo sad već drugi puta događa...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
happy89 kaže...

Možda malo paničarim, ali ovo je sada drugi puta da nisam dobila nikakav update (radi se o Vip-u).

Da li netko zna zbog čega bi ovo moglo biti i da li bi pomoglo da vratim mob na tvorničke postavke?

Mobitel radi super, nikakvih problema, star je godinu dana. Inače me ne smetaju ovakve stvari niti previše obraćam pažnju, pogotovo jer s mobitelom nema problema, ali malo mi je čudno jer se ovo sad već drugi puta događa...

 
Nije do tebe, ovdje mozes provjeriti listu svih updateova

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s7/SM-G930F/VIP/

 

To sto ih VIP ne izdaje to je druga stvar i tvornicke postavke to ne mogu popraviti.

16 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Interesantna metoda za provjeru degradacije baterije: Reddit

 

Moj pola godine star S7E je na:

 

1482 * 2 = 2964 mAh

183 cycles

 

Već blizu 20% gubitka nakon pola godine, naravno ako je vjerovati metodi proračuna. Nije ni čudo da sam već počeo gledati stare screenshotove gdje sam imao bitno bolju autonomiju. Zna li netko na koliko cca % gubitka servis mijenja bateriju u jamstvu?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Sil kaže...

Interesantna metoda za provjeru degradacije baterije: Reddit

 

Moj pola godine star S7E je na:

 

1482 * 2 = 2964 mAh

183 cycles

 

Već blizu 20% gubitka nakon pola godine, naravno ako je vjerovati metodi proračuna. Nije ni čudo da sam već počeo gledati stare screenshotove gdje sam imao bitno bolju autonomiju. Zna li netko na koliko cca % gubitka servis mijenja bateriju u jamstvu?

Baš sam se ja prije nekih mjesec dana raspitivao za bateriju. 
Osjetno sam izgubio kapacitet baterije na svom uređaju, a garantiram glavom da ga nisam NIKAD koristio dok je bio na punjaču.
Prije ga jesam stalno punio na quick charge, i punio - praznio - punio u redovitim ciklusima. Punjenje do 100% u velikoj većini slučajeva.

Onda sam čitao o novom pravilu za baterije 30% - puni, kad je 80% - isključi.
I ta metoda mi ima logike, ali ne znam koliko je vjerodostojna zato što autori takvih vijesti/metoda nisu baš potkrijepili nekim relevantnim objašnjenjem.


Još mi je mobitel pod garancijom, pa eto, ako itko zna kako dobiti službenu zamjenu baterije, jer mi u Agramuservisu traže 400 kn cca za original, što i nije neprihvatljivo.

Ja sam pročitao, al' ne mogu naći gdje, da navodono ako ti unutar 12 mjeseci kapacitet padne za 40-50%, garancija to onda pokriva.
Al' to su uglavnom bili postovi izvana, ne znam kako je kod nas.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Imate app accubattery koji vam vec nakon par punjenja procijeni preostali kapacitet i mnostvo drugih korisnih informacija i pomagala za maksimalno očuvanje baterije.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Probao i mislim da je overkill za tako jednostavan zadatak. Ako ću već nešto koristiti, bolji je izbor GSAM, osim što ne daje info o degradaciji.
14 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Ekipa, primjetio sam zadnjih par dana da mi je baterija katastrofa, dok sam uređaj kupio trajala je uz normalno korištenje uređaja dan i pol sad mi ne izdrži ni pol dana, moram uvijek sa sobom vuči punjač, zanima me kako da testiram bateriju? Jamstvo još imam na uređaj.
Te me zanima preporuka aplikacije da mi sve šta imam na uređaju (aplikacije, slike, muzika, pozivi, mailovi, poruke) napravi backup pa da probam vratiti uređaj na tvorničke postavke pa da vidim kako se onda bude ponašao.
Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
ERROR1911 kaže...

Ekipa, primjetio sam zadnjih par dana da mi je baterija katastrofa, dok sam uređaj kupio trajala je uz normalno korištenje uređaja dan i pol sad mi ne izdrži ni pol dana, moram uvijek sa sobom vuči punjač, zanima me kako da testiram bateriju? Jamstvo još imam na uređaj.
Te me zanima preporuka aplikacije da mi sve šta imam na uređaju (aplikacije, slike, muzika, pozivi, mailovi, poruke) napravi backup pa da probam vratiti uređaj na tvorničke postavke pa da vidim kako se onda bude ponašao.
Hvala

 Imaš par metoda koje smo naveli u prethodnim postovima.

16 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Preporuka za case. Danas došlo. :) Galaxy S7 EDGE Clear Cover SREBRNA EF-QG935CSEGWW. Ima u Se-Marku akcija - 69,00 kn za razliku od Sancta Domenice gdje je 179,00 čini mi se. Što se izgleda tiče, meni je ovo odlično. Osjećaj je blizu onoga što sam imao sa starim caseom i-Blason (transparent hard case). Znači, nema previše gripa, ali zato je osjećaj kao da se radi sa naked uređajem. Prvi dojmovi odlični. Vidjet ćemo kako će biti nakon nekog vremena... :)

 
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Pozdrav...Na s7 edge mi se cesto desi da se na ikonici wifi pojavi uzvicnik i izgubim konekciju,nakon par trenutaka konekcija se vrati ali se to ucestalo desava,na drugim telefonima nemam taj problem a spojeni su na istu mrezu.

Iskljucena mi je sinchronizacija i mislim da se nista ne opladuje u pozadini...Dali netko ima ideju sta je problem....

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Sil kaže...

Preporuka za case. Danas došlo. :) Galaxy S7 EDGE Clear Cover SREBRNA EF-QG935CSEGWW. Ima u Se-Marku akcija - 69,00 kn za razliku od Sancta Domenice gdje je 179,00 čini mi se. Što se izgleda tiče, meni je ovo odlično. Osjećaj je blizu onoga što sam imao sa starim caseom i-Blason (transparent hard case). Znači, nema previše gripa, ali zato je osjećaj kao da se radi sa naked uređajem. Prvi dojmovi odlični. Vidjet ćemo kako će biti nakon nekog vremena... :)

 Takvu i ja imam. Super stvar. Već je x puta zrondal na beton/asfalt i nikom niš.

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
amelonix kaže...

Pozdrav...Na s7 edge mi se cesto desi da se na ikonici wifi pojavi uzvicnik i izgubim konekciju,nakon par trenutaka konekcija se vrati ali se to ucestalo desava,na drugim telefonima nemam taj problem a spojeni su na istu mrezu.

Iskljucena mi je sinchronizacija i mislim da se nista ne opladuje u pozadini...Dali netko ima ideju sta je problem....

probaj pratiti da li prije pojave usklicnika uslikas neku sliku ili video, jer kod mene je tako.. google photos mi zna ubit konekciju kad radi upload vise slika ili veceg videa.. i dogada se tocno samo kada se uploada u pozadini, u nijednom drugom slucaju mi se taj usklicnik nije pojavio i izgubio konekciju

i to ne na svakom ruteru 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Pratio sam ali nema veze sa slikama i uploadom,mislim da se pocelo to javljati nakon updatea nekih 120Mb koje sam primio prije 2dana...nisam radio reset poslije...

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Ekipa, da li za Samsung mobitele kupljene kao nove na ebay.de vrijedi garancija u Hrvatskoj? Ono kako EU je jedno tržište...

Link na ebay.de
https://m.ebay.de/itm/Samsung-Galaxy-S7-SM-G930T-32GB-T-Mobile-GSM-Unlocked-4G-LTE-Schwarz-Weis-Gold/302512445392?hash=item466f2597d0:m:mgdybyi4vnFU08Rq4sBKRmg
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice