Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

poruka: 5.608
|
čitano: 1.176.858
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Čini se ok ponuda, al američki je, a i ne šalju u hrv.

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Pozdrav za sve,dali postoji neki nacin da se s7 otkljucava otiskom prsta bez pritiskanja home tipke

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Ima aplikacija za tako nešto. Pročitao na XDA forumu. Ali ekipa se nešto žalila da ima utjecaja na autonomiju.
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
amelonix kaže...

Pozdrav za sve,dali postoji neki nacin da se s7 otkljucava otiskom prsta bez pritiskanja home tipke

 Ukoliko imas root ili na custom rom-u onda ima, ali i to samo radi dok tel ne ode u deep sleep. Ukoliko nemas root postoje neke aplikacije za to koje sam testirao ali nisam bio bas zadovoljan. Ne sjecam se vise ni kako se zovu ali sam ih na XDA nasao.

 

Postoji i druga mogucnost, a to je da upalis da se displej pali cim predjes rukom iznad tel (proximity senzor) te tad samo spustis prst na home tipku i otkljuca se.

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Ja više stvarno ne znam do čega bi moglo biti, notifikacije, prvenstveno Whatsapp mi kasne i po pola sata kada mi je mobitel na mobilnim podatcima. Na Wifiju nema problema. Isključene sve moguće štednje baterije, podataka, dopušteno da aplikacija radi u pozadini...Napravio i hard reset jučer i opet isto. Vidim okolo da se još ljudi žali na isto.

Sad sam čak prebacio karticu u staru Lumiu da eliminiram to da problem nije zbog T-coma slučajno, ako je to uopće mogućue. Uglavnom tako mi je od kad sam nabavio mobitel, tamo od ožujka, jedino me prije nije toliko smetalo jer sam više vremena bio na wifi spojen nego sada.

 

Ima netko kakvu ideju koja bi pomogla?

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
5220 kaže...

Ja više stvarno ne znam do čega bi moglo biti, notifikacije, prvenstveno Whatsapp mi kasne i po pola sata kada mi je mobitel na mobilnim podatcima. Na Wifiju nema problema. Isključene sve moguće štednje baterije, podataka, dopušteno da aplikacija radi u pozadini...Napravio i hard reset jučer i opet isto. Vidim okolo da se još ljudi žali na isto.

Sad sam čak prebacio karticu u staru Lumiu da eliminiram to da problem nije zbog T-coma slučajno, ako je to uopće mogućue. Uglavnom tako mi je od kad sam nabavio mobitel, tamo od ožujka, jedino me prije nije toliko smetalo jer sam više vremena bio na wifi spojen nego sada.

 

Ima netko kakvu ideju koja bi pomogla?

Ista situacija i kod mene, sve sam napravio kao i ti i ništa nije pomoglo, ja sam na Tele2.

Ovo me čak toliko ni ne dira, koliko me dira loša baterija. 

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Lako meni za bateriju, bar je mogu napuniti a ovako mi je mobitel beskoristan kad nisam na wifiju, trebao bi stalno otvarat aplikacije da dobijem poruke. Ovako nakon što prođe neko vrijeme od kad zaključam mobitel ništa od redovitih notifikacija.

Jedan skupi smartphone u 2017 god pa tako...

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.11.2017 16:58 (5220).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Baterija je loša nakon zadnje nadogradnje. Nadajmo se da će popraviti.
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
5220 kaže...

Lako meni za bateriju, bar je mogu napuniti a ovako mi je mobitel beskoristan kad nisam na wifiju, trebao bi stalno otvarat aplikacije da dobijem poruke. Ovako nakon što prođe neko vrijeme od kad zaključam mobitel ništa od redovitih notifikacija.

Jedan skupi smartphone u 2017 god pa tako...

 Takav problem smo imali na s7, jednostavno je ukljucena opcija za ustedu podataka na mobilnoj mrezi, ili dozvola podataka u pozadini, nesto od toga. Neznam dali to aplikacija sama po sebi manipulira i ukljucuje ili jednostavno ljudi sluicajno aktiviraju.

 

No otkad smo dozvolili te dve opcije, poruke su pocele stizat normalno.

 

ja na 7 edge nisam nikad imao problem s tim, to se desilo na s7 zenskom ukucanu.

 

Dopuna, 

To nije univerzalna opcija, nego mislim da mozes svaku aplikaciju zasebno manipulirat s tim, dozvolom podataka i pozadini i zabrani podataka na mob mrezi.

 

Zeznuti su ti strojevi u 2017 godini, previse opcija.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.11.2017 23:16 (Djozaa).
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
5220 kaže...

Ja više stvarno ne znam do čega bi moglo biti, notifikacije, prvenstveno Whatsapp mi kasne i po pola sata kada mi je mobitel na mobilnim podatcima. Na Wifiju nema problema. Isključene sve moguće štednje baterije, podataka, dopušteno da aplikacija radi u pozadini...Napravio i hard reset jučer i opet isto. Vidim okolo da se još ljudi žali na isto.

Sad sam čak prebacio karticu u staru Lumiu da eliminiram to da problem nije zbog T-coma slučajno, ako je to uopće mogućue. Uglavnom tako mi je od kad sam nabavio mobitel, tamo od ožujka, jedino me prije nije toliko smetalo jer sam više vremena bio na wifi spojen nego sada.

 

Ima netko kakvu ideju koja bi pomogla?

 osobno nemam taj problem, ali probaj otic u postavke, aplikacije, whatsapp, mobilni podaci, i tu oznaci obje kvacice (dopusti korist. pozadinsk. podacima, i dopusti neogranic. korist. podacima)

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Sve je to namješteno kako treba. Isključena optimizacija za aplikaciju, dopušten rad u pozadini, neograničeno korištenje podataka...

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Ja imam isti taj problem na A5 2017, ali meni se sada pocelo desavati i na Viberu i Facebook Messengeru... Prijavio kvar HTu vec 10 dana je kvar otvoren, takoder i WhatsAppu nitko nije nista javio... 😒
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

I ja sam već odavno uputio upit HT-u. Samo su me uputili na Whatsapp podršku. A ovi iz Whatsappa su mi odgovorili s ovim standardnim odgovorima da isključim štednju, dopustim rad u pozadini itd. iako sam im u mailu napisao da je to sve namješteno kako treba.

9 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Dal je možda netko reklamirao S7 zbog odljepljivanja prednjeg stakla?

 

Naime u desnom gornjem uglu u razini gornjeg ruba ekrana ulazi mi vlaga i prašina ispod stakla. Potvrdili su da će mi priznati kvar ukoliko uređaj nije fizički oštećen, što nije, nema jedne crtice na sebi..

 

Čisto me zanima dal su vam popravljali ili zamjenili uređaj i koliko je trajalo? (da znam zbog backupa i da li da brišem m-zabu i takve stvari ili ne..)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
5220 kaže...

Ja više stvarno ne znam do čega bi moglo biti, notifikacije, prvenstveno Whatsapp mi kasne i po pola sata kada mi je mobitel na mobilnim podatcima. Na Wifiju nema problema. Isključene sve moguće štednje baterije, podataka, dopušteno da aplikacija radi u pozadini...Napravio i hard reset jučer i opet isto. Vidim okolo da se još ljudi žali na isto.

Sad sam čak prebacio karticu u staru Lumiu da eliminiram to da problem nije zbog T-coma slučajno, ako je to uopće mogućue. Uglavnom tako mi je od kad sam nabavio mobitel, tamo od ožujka, jedino me prije nije toliko smetalo jer sam više vremena bio na wifi spojen nego sada.

 

Ima netko kakvu ideju koja bi pomogla?

 Kada telefon vratis na fabricke postavke pa prvo pokretanje i podesavanje ti ponudi neku kao ustedu energije da i aplikacije koje se ne koriste pola sata idu u sleep mode pa cak ni notifikacije ne salju dok ne otkljucas tel. Procackaj postavke mora biti negdje, ukoliko nema, vrati na tvornicke pa pazi sta sve palis.

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Kada prebacim na 3G normalno dolaze obavijesti, pokusajte i Vi, pa javite..
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

zdravo svima :)
posjedujem s7 edge,fantastican telefon i prezadovoljan sam s njim ,ali me brine par stvari:

 

 

1.vidio sam da mnogim ljudima se pojavi ljubicasta linija na ekranu,posle nekog vremena,jel se to svakom pojavi ili je cista lutrija

2.telefon mi se zagrijava, i to vise nego uobicajeno da li je to normalno?

3. da li bi bilo dobro na osnovu svih navedenih stvari (ukljucujuci i problem sa burn-in om koji je prisutan kod AMOLED ekrana) zamijeniti s7e za iphone 6 plus , tu su negde  u cijenovnom rangu.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Za 6s plus mozda, ali za 6 plus nikako, pa to je 3 godine staro vec..
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
1. Imam S7 godinu i pol i nemam problema s ekranom.
2. Uređaj mi se ne zagrijava u standardnom načinu rada, tek pri opterećenju. Dojam topline je malo subjektivan pa ako nije baš vruć pri opterećenju odnosno ne zagrijava se pri standardnom korištenju sve je ok.
3. Ako je uređaj ok uživaj u njemu. Ako ti nešto smeta onda ga zamijeni.
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Cipurkovic99 kaže...

zdravo svima :)
posjedujem s7 edge,fantastican telefon i prezadovoljan sam s njim ,ali me brine par stvari:

 

 

1.vidio sam da mnogim ljudima se pojavi ljubicasta linija na ekranu,posle nekog vremena,jel se to svakom pojavi ili je cista lutrija

2.telefon mi se zagrijava, i to vise nego uobicajeno da li je to normalno?

3. da li bi bilo dobro na osnovu svih navedenih stvari (ukljucujuci i problem sa burn-in om koji je prisutan kod AMOLED ekrana) zamijeniti s7e za iphone 6 plus , tu su negde  u cijenovnom rangu.

 

 1. Moze se sama pojaviti, ali je veca sansa da ce se pojaviti uslijed velikog pritiska na diplej.

 2. mozda ti je otisla, odnosno napuhala se baterija, meni se tel grijao dok mi je baterija bila losa

 3. koji problemi? Pa na svakom uredjaju postoje odredjeni problemi koji se desavaju ili se mogu desiti, ne znaci da ne valjaju uredjaji. 

11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
arnes_king kaže...
amelonix kaže...

Pozdrav za sve,dali postoji neki nacin da se s7 otkljucava otiskom prsta bez pritiskanja home tipke

 Ukoliko imas root ili na custom rom-u onda ima, ali i to samo radi dok tel ne ode u deep sleep. Ukoliko nemas root postoje neke aplikacije za to koje sam testirao ali nisam bio bas zadovoljan. Ne sjecam se vise ni kako se zovu ali sam ih na XDA nasao.

 

Postoji i druga mogucnost, a to je da upalis da se displej pali cim predjes rukom iznad tel (proximity senzor) te tad samo spustis prst na home tipku i otkljuca se.

 Zaboravio sam navesti jos jednu mogucnost. Ukoliko ti je edge verzija, onda samo na rubnom dijelu ekrana prodji prstom brzo gore dole gore ili kontra i onda stavi prst na citac i odmah ce ga otkljucati.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
arnes_king kaže...
Cipurkovic99 kaže...

zdravo svima :)
posjedujem s7 edge,fantastican telefon i prezadovoljan sam s njim ,ali me brine par stvari:

 

 

1.vidio sam da mnogim ljudima se pojavi ljubicasta linija na ekranu,posle nekog vremena,jel se to svakom pojavi ili je cista lutrija

2.telefon mi se zagrijava, i to vise nego uobicajeno da li je to normalno?

3. da li bi bilo dobro na osnovu svih navedenih stvari (ukljucujuci i problem sa burn-in om koji je prisutan kod AMOLED ekrana) zamijeniti s7e za iphone 6 plus , tu su negde  u cijenovnom rangu.

 

 1. Moze se sama pojaviti, ali je veca sansa da ce se pojaviti uslijed velikog pritiska na diplej.

 2. mozda ti je otisla, odnosno napuhala se baterija, meni se tel grijao dok mi je baterija bila losa

 3. koji problemi? Pa na svakom uredjaju postoje odredjeni problemi koji se desavaju ili se mogu desiti, ne znaci da ne valjaju uredjaji. 

 1. pa da ,ako se pojavi,zamjena displeja u bih je 200e

2.baterija nije napuhana jer sam nosiio  u servis da provjere bateriju

3 slazem se 

11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Ukoliko ti nije do baterije a telefon se pretjerano grije onda mu nesto crpi procesor znaci neka aplikacija. Idi u postavke pa u odrzavanje uredjaja vidi sta ce ti izbaciti i klikni da popravi sve sto nadje.

Ukoliko to ne pomogne a ne znas do koje je app onda fabricke postavke jer se meni ovaj tel nikad ne pregrijava.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Postovani,

 

Molim Vas pomoc!

Prije tj. Sam uzeo s7 edge i vodim tesku bitku sa wifi! 

Kada upalim wifi, steka mi net, npr. Youtube ili neki clanak jako sporo otvara...gusi se...

Radio sam razne testove i problem je u mobsu!  Cim iskljucim wifi normalno mogu na dr. Mobsu, kompu vrtiti net preko wifi, ali s7 edge ima problem sa wifi gusi se.. pretpoatavljam da je problem u androidu n. 7.0!

Jel ima tko za to rjesenje? 

Molim Vas

Lp.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Moraš podesiti router na Googleov DNS ili skini neki app na mob s kojim možeš to podesit, ne sjećam se više na pamet koje su adrese, proguglaj malo.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Molim te link za app za mob!

 

Hvala

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Ambush kaže...

Molim te link za app za mob!

 

Hvala

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dnset

 

Probaj s ovim.

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Puno ti hvala, kada dojdem doma vidjet cu....tnx

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Ipak ne pomaze.....

13 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Ukucao si Google-ove DNS-ove? 8.8.8.8 i 8.8.4.4

A za IPv6 ovo ovdje: https://developers.google.com/speed/public-dns/docs/using

 

Ako da, probaj drugi pod IPv6 ostaviti prazno, samo prvi ukucaj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice