Xiaomi Redmi Note 4

poruka: 1.882
|
čitano: 455.712
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Meni ove dane stiže redmi note 4. Iz hr dućana. Nadam se da će baterija biti dosta bolja naspram meizu m2 note koji gotovo da mi se raspao jer sam ga nosio na posao i sto puta mi je pao. Surfanje, youtube i gledanje iptv. Drugo manje bitno. Kamera nebitna kao i igranje igri. To je ova verzija SD pa se nadam da dolazi bez hrpe tih kineskih app. Zanima me gdje da uzmem kaljdno staklo i neku dobru masku po mogučnosti što deblju i jaču:) Može i tu u Hr da mi brzo stigne. Lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Meni bas stigao jutro update, nisam stavio jer se spremao za posao..

Miui 9.0.3.0 NFCMIEI
9 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Da,stigao je.Instalirao sam ga,ali nisam previše prčkao po novostima.Jedino sam skužio malo drugačiju grafiku kod poruka i sl.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

malo isporbao na brzinu, generalno navigiranje po izbornicima, paljenje appova radi uglađenije (ne znam jesu animacije ili stvarno brže radi), dodali su borderless ikonice i favorites tray (bez bijelih okvira). 

ima malo više opcija za editiranje slika u galeriji (napokon se fotke mogu cropati...), splitscreen je tu, pali se preko taskbar tipke, gore lijevo u kutu je ikonica.

 

verzija androida i dalje 7.0,  security patch 1.10.2017.

 

What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

pozdrav,imam jedan problem,jucer navecer idem stavit svoj RN 4 na punjac I nista,ne puni se... ugasim mob spojim punjac,slika je kao da se puni a nista se nije napunio,jel to softwarski problem ili hardwer?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Stigao update


EDIT : vidim kasnim  :D i kako ste zadovoljni updateom ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.11.2017 21:08 (doky01akablava).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Kad bi trebo stić update za 4x? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Meni došao za 4X 3-32 GB,SD 625.
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

super zadovoljan, samo sto sam ocekivao da ce ispravit ovo sa earpiece zvucnikom ali nista. Sad mi Goldway kaze da skinem fastboot ROM i flasham ga i bit ce dobro. Problem je sto nema MIUI 9.0 jos za skinuti. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Zanima me dali svaki rn4 i rn4x sa global version firmwareom ima hrvatski jezik, jer koliko vidim po ovim web stranicama gdje se prodaje hrvatski nigdje nije naveden osim na honorbuy stranici gdje osim global version u nazivu stoji i international version i tu se u listi jezika nalazi i hrvatski. I drugo pitanje ... koliko je komplicirano dodati hrvatski jezik na RN4 ukoliko ga već nema ugrađenog ?

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2017 19:35 (zoranri).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Hrvatskog jezika nije bilo u starim ROM-ovima, u novijima ga ima (dodan je pred... ne sjećam se više... pola godine?).

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Znači li to da ako ga i kupim bez hrvatskog trebao bi dobit hrvatski preko updatea ?

16 godina
moderator
online
Re: Xiaomi Redmi Note 4
zoranri kaže...

Znači li to da ako ga i kupim bez hrvatskog trebao bi dobit hrvatski preko updatea ?

Da.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
goodie kaže...

A dali nadogradnje dolaze automatski za oba dvije verzije ili samo za globalnu. Naime tako je navedeno na stranici za prodaju (Neutrino dućan).

Što yapravo znači ovo na slici uokvireno u crveno.....pojasnite mi ako Vam se da.

Nebi htjeo da kupim mob pa da mi pola toga bude na kineskom.

 

Također gledam ovaj mobitel. Koja je uopće razlika između njega (NOTE 4 PRO) i NOTE 4X.

Nekako se dvoumim između njih, a cini mi se da je jedina razlika procesor. Treba mi mobitel za svakodnevno koristenje; wifi, 4G, pregledavanje .pdf, .doc datoteka, slikanje strojeva, uređaja s manje udaljenosti s cim boljom iskoristivoscu baterije. Koji je bolji od ova dva za tu namjenu?

Svaki sat ranjava, zadniji ubija!
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

note 4 pro podržava više frekvencijskih pojaseva, 4x neke ne podržava pa nećeš hvatati 4g signal izvan gradova (ne odnosi se ako si na tele2). 4x ima malo drugačiji raspored ir blastera i mrvicu izraženije rubove te na samom vrhu i dnu poleđine ima plastične djelove radi bolje recepcije signala (na pro modelu cijela poleđina je od metala).

soc, kamera, batka itd. - sve je isto. jedan i drugi imaju hrv meni.

 

uzmi pro verziju, čisto radi tih frekvencijskih pojaseva. i ako budeš kupovao masku pazi da nije za 4x jer će ti pokriti ir port. i to je to :)

 

 

edit: ako je fotkanje presudno, onda rađe uzmi neki drugi mob. kamera na oba modela u najbolju ruku daje prosječne fotke. ovisi koji senzor dobiješ (ima sony koji je najbolji, samsung i omnivision koji je nagori i koliko vidim najrasprostranjeniji). čim nestane dobro osvjetljenje fotke budu prepune šuma, meni su toliko loše da ih ne bi ni na fejs stavljao. p9 lite (model iz 2017) daje puno bolje fotke, a mislim da je skuplji par stotina kn.

What could possibly go wrong?
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2017 22:54 (Hornet_93).
 
3 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Bitna je kamera ali mi je ipak bitniji fluidan rad aplikacija i baterija. Nekoliko danas sam koristio Lenovo S1 Lite i kamera na njemu je zadovoljavala potrebe. Bi li se mogle kamere s Xiaomia usporediti s ovom na S1 Lite?

Svaki sat ranjava, zadniji ubija!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

nisam koristio taj mob pa ne mogu reći 100%, ali pošto su u sličnom cjenovnom razredu i kamere optrilike imaju slične specke - vjerojatno ni slike glavne kamere nisu drastično različite.

What could possibly go wrong?
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
MirkoRenato kaže...

super zadovoljan, samo sto sam ocekivao da ce ispravit ovo sa earpiece zvucnikom ali nista. Sad mi Goldway kaze da skinem fastboot ROM i flasham ga i bit ce dobro. Problem je sto nema MIUI 9.0 jos za skinuti. 

 Link za fastboot rom Redmi note 4x SD :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.11.2017 5:21 (Saky22).
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Pozdrav!

Citam ja sad sve ovo sto vi pisete, ali ne gubi li se garancija na uredjaj bilo kakvim mijenjanjem OS-a, rootanjem i sl.?

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

hvala! isprobam kasnije ako mi popravi ovaj bug s pozivima :/ 

12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Evo meni se popravio onaj bug sa GPSom na 4G sa novim updateom, sad sve radi savršeno.

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Ekipa, ponosan vlasnik novog redmi note-a 4x.. 

 

Jbg omnivision mi senzor a za lcd stoji otm1991 nemam pojma koji je panel u pitanju..

 

Updateova sam na miui 9 odmah, nemam sada nekakvih zamjerki, prvi put se susrecem sa miui..

 

Uocio sam medjutim da mi zna prekidat pozive na viberu ali nisam siguran jel do sustava, neta ili nesto trece..  

Na zakljucanom zaslonu postavke za automatsku promjenu pozadine ne funkcioniraju izgleda..

 

 

Nikako da nadjem kako da mi ne sinkronizira odmah fotografije na google disk vec kad je na punjac tj u nocnim satima tako nesto..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Kako dati prava file managerima da brisu sa microSD kartice ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Pitanje u vezi redmi note 4 sd 3/32 gb. Kako ste riješili problem sa reklamama koje iskaču dok surfate? Ja sam na meizu m2 note rootao mob(vrlo jednostavno) i instalirao AdAway. Koristim operu jer mi paše kad mi skrola teks i prilagodi za čitanje. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Xiaomi Redmi Note 4
mariclius kaže...

Pitanje u vezi redmi note 4 sd 3/32 gb. Kako ste riješili problem sa reklamama koje iskaču dok surfate? 

Ne mogu reći da znam o kojim reklamama pričaš. Na sajtovima koje posjećujem Chromeom ne iskaču mi nikakve reklame. Vrlo rijetko se dogodi da mi Chrome napiše da je blokirao neki pop-up.

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Što se tiće te aplikacije treba li biti rootan mob i gubi li se garancija ako je mob kupljen u HR?
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Ne treba root, ali se aplikacija plaća nakon triala.

Premda, vrijedi svake lipe.

Kruha i igala...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
mbaksa kaže...

Ne mogu reći da znam o kojim reklamama pričaš. Na sajtovima koje posjećujem Chromeom ne iskaču mi nikakve reklame. Vrlo rijetko se dogodi da mi Chrome napiše da je blokirao neki pop-up.

Vjerojatno covjek misli na reklame koje se pojavljuju tijekom surfanja i otvaranja Youtube videa.

 

Ja sam takoder jucer kupio remi 4 i vec sam se jako nazivcirao. Na racunalima koristim ublock origin i mogu reci da sam zadovoljan s tom ekstenzijom.  Ima li kakva alternativa za andorid? Jos jedna negativna stvar koju sam primjetio je brdo nepotrebnih aplikacija koje se ne mogu deinstalirati (hangouts, play music, duo, play movies, one Mi aplikacije od Xiaomija). Ne rezumijem cemu sve to i zasto se ne mogu izbrisati. Probao sam ih blokirati prema uputama s ove teme ali nije to baš korisno.

 

Dakle, zna li netko dobar i jednostavan nacin kako se rijesiti ovih beskorisnih programa i reklama na Yt i web stranicama?

 

@fer-de-lance Ova aplikacija sto si linkao ne blocka reklame na Youtubeu. Probao sam prije 1 min. Free adblocker browser koji se navodno temelji na Chromeu ih barem djelomicno blokira (javljaju se u desktop modu).

Svaki sat ranjava, zadniji ubija!
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2017 0:13 (Maxy).
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Ja gledam Youtube preko aplikacije NewPipe i na njoj ne prikazuje reklame.

A ako želiš baš Googleovu Youtube aplikaciju bez reklama ne znam jel to uopće moguće jer od toga žive.

Jedino ako ima neka modificirana "piratska" verzija.

Kruha i igala...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice