Sony Xperia P

poruka: 900
|
čitano: 320.056
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Xperia P

bas sam mislio kupit tu xperiu ali sad..

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xperia P
mateo kaže...

E kakvu gresku sam ucinia kad sam minja cetvorku za ovo... a nista, najbolje mi opet kupit cetvorku, bez S :-/

Jel ti problem stavit screenshot kad ti baterija bude pri kraju na forum? Znači koliko dugo je trajala i šta je najviše potrošilo. 

Vjerujem ti i gsmarena je radila test pa je ispala loša, ali htio bih vidjet još jednom to stvarno stanje jer mi se mobitel po svemu sviđa osim tog -.-

11 godina
offline
Xperia P

Meni je baterija OK. Ne kazem da je super izdrzljiva, ali traje duze nego na xperia x8 koju sam imao prije ovog.
Punim ga jednom, a nekad i 2 put dnevno i s tim sam se pomirio.

Evo slika umjerenog koristenja(wifi gotovo stalno ON,surfanje internetom,2-3 poziva i 1 SMS,malo igranje HD igre,svjetlina ekrana postavljena na automatsko u nacinu za ustedu energije)

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.6.2012 13:31 (bed-boy11).
 
0 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Xperia P
Iggx kaže...
mateo kaže...

E kakvu gresku sam ucinia kad sam minja cetvorku za ovo... a nista, najbolje mi opet kupit cetvorku, bez S :-/

Jel ti problem stavit screenshot kad ti baterija bude pri kraju na forum? Znači koliko dugo je trajala i šta je najviše potrošilo. 

Vjerujem ti i gsmarena je radila test pa je ispala loša, ali htio bih vidjet još jednom to stvarno stanje jer mi se mobitel po svemu sviđa osim tog -.-

Mogu, ali sad nije realno stanje jer sam na brodu pa nema mreze, u avionskom je modu. Koristim ga samo za whatsapp preko WiFI i pokoju sliku napravim... Ako ga izvucem iz avionskog moda trazit ce mreze i potrosit bateriju i ranije nego sta bi je inace potrosia... evo bed-boy je posla screenshot pa vidi njegov.

Zanimljivo da ga on puni jednom ili dva puta dnevno, a kaze da napravi 2 poziva i posalje 1 poruku... zamisli kako je onda ako puno telefoniras?!

Meni isto pise da ekran puno potrosi, a smanjen je na 30ak%.

Ja sam upravo unlockao bootloader, sad cu instalirat neki ROM sta nadjem na XDA pa cemo vidit oce li to popravit situaciju sa baterijom (kazu tamo da oce)... problem je sta mi je trebalo 2-3 dana da skuzim ovi unlock, prvi put se bavim androidom pa sporo ide... ko zna koliko ce mi trebat za ovaj ROM :-/

 

bad-boy11 - kako napravis screenshot?

14 godina
offline
Re: Xperia P
mateo kaže...

bad-boy11 - kako napravis screenshot?

Probaj gumb za gašenje pa ako piše screenshot ili u isto vrijeme drži tipku za gašenje i tipku za smanjivanje zvuka (tako je na icsu)

11 godina
offline
Re: Xperia P
Dugo drzis tipku za gasenje i ides na snimi snimku zaslona.
15 godina
offline
Xperia P

Evo napunia se mob... znaci sad sluzi samo kao budilica... vidit cu koliko ce baterije potrosit do ujutro (ovde je noc sada) pa vam javim.

Evo screenshot di se vidi da je u avionskom modu, spojen na wireless, puna baterija...nista se ne radi sa njim, ugasen ekran...

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Xperia P

Evo screenshot - mob je radia navecer, ka sta sam napisa u prethodnom postu...

Cak se ni budilica nije oglasila (i zakasnia sam na posal) jer kad sam unlockao bootloader onda mi se resetira na hrvatsko vrime, a ja to nisam primjetia :-/

Znaci NIKAKVA AKTIVNOST, a potroseno je 22% baterije ?!

iPhone bi istu stvar radia, a ujutro bi pokaza 100% ili 99% baterije...

 

- zanemarite vrime na mobitelu, prominia sam ga ujutro kad sam svatia da sam se za*eba. gledajte vrime izmedju 2 posta - oko 10h je sve to trajalo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.6.2012 2:53 (mateo).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Xperia P

o zahebo bi se ti, iphone 4 mozda, no ip 4s ti preko noci dvadesetak posto potrosi.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xperia P
mar123 kaže...

o zahebo bi se ti, iphone 4 mozda, no ip 4s ti preko noci dvadesetak posto potrosi.

u avionskom modu???

15 godina
online
Xperia P

e to stvarno nebi znao, ali slusaj ovo, znaci punio sam ga svaku vecer, ujutro ga odspojim s punjaca i dođem u skolu(stajo samo u džepu, koristio ga nisam uopce, u skoli ga izvadim i on vec na 92-93 posto, odem na internet na 5-6 minuta, vec je na 85%, upalim igru neku bezveznu nezahtjevnu i igram oko 15 minuta, sad je baterija vec na 60%, i to sve za ukupno ni sat vremena. velim ti nije ti losa baterija samo na xperi-i, dns svi rade mobitele s losim baterijama.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xperia P

a nije ni cudo kad rade mobitele sa ekranima od 20" i CPUima sa 16 jezgri na 38GHz... nama kojima treba i funkcija mobitela ne preostaje nista nego kupit na eBayu one baterije sta se dodatno ustekaju pa tako malo produzis trajanje... moram veceras to potrazit na eBayu...

11 godina
offline
Re: Xperia P
Mateo, čini mi se da imaš neispravnu bateriju. Meni se nikada nije toliko potrošila u airplane modu.
Večeras ću ga napunit i napravit sve kako si ti napravio pa ću ujutro vidit kolko će baterije ostat.
15 godina
offline
Re: Xperia P
bed-boy11 kaže...
Mateo, čini mi se da imaš neispravnu bateriju. Meni se nikada nije toliko potrošila u airplane modu.
Večeras ću ga napunit i napravit sve kako si ti napravio pa ću ujutro vidit kolko će baterije ostat.

aj molim te, pa cemo usporedit... vec sam pita prijatelja da i on to napravi sa svojim pa da usporedimo, ali njemu je nezamislivo bit par sati bez mobitela pa me lagano od*eba za taj test...

14 godina
offline
Re: Xperia P
mateo kaže...
mar123 kaže...

o zahebo bi se ti, iphone 4 mozda, no ip 4s ti preko noci dvadesetak posto potrosi.

u avionskom modu???

Šta ti piše kad odeš pod bateriju koliko je posto na šta potrošeno? Ovo mi je nevjerojatno, da toliko potroši u airplain modu, pa ne bi trebao toliko potrošit ako išta valja ni kad imaš signala... 

15 godina
neaktivan
offline
Xperia P

I ja se slazem da imas neispravnu bateriju ili uređaj. Ja kada sam imao Motorolu Defy baterija bi isto u Airplane modu istrosio bateriju u roku od 8h, bez ikakvog koristenja. Dok moj prijatelj isto sa Defy bi izdurao i po 2 dana sa jednim punjenjem. Odnijeo sam mob u vip i za 2 tjedna mi je stigao novi mobitel s kojim vise nisam imao problema. :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Xperia P

Evo napravio sam test baterije i moji rezultati su puno bolji od mateovih.

Napravio sam sve isto kao i on.
Navinuo alarm, zrakoplovni mod, uključen wifi.
Na mobu nisam ništa radio, dakle bio je cjelo vrijeme ugašen ekran.
Za nešto više od 9 sati baterija je pala samo za 4 %.
Evo fotki.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.6.2012 11:33 (bed-boy11).
 
3 0 hvala 2
12 godina
offline
Xperia P
Gsmarena je dala rezlutate,bijedni su
Nemrem nac test sad ali eto dole su neki rezultati
Sjecam se da je u testu endurance rating bio 28h a po kategorihama je bila u zadnjih 5 uvijek...
http://m.gsmarena.com/sony_xperia_p-4436.php
sony xperia s POVOLJNO
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xperia P

Al mislim da je bio negdje tekst da su oni imali sjebanu bateriju il tak nesto. Drugi sajtovi su imali puno bolje rezultate.

12 godina
offline
Xperia P
Znaci mateo I gsmarena imaju sjebane baterije,ne vjerujenm,al vjerujen da je 1300 mah premalo za takqv ekran
Pa xperia u ima 1320...
sony xperia s POVOLJNO
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xperia P

Ma da, al navodno zbog brightwhitea trosi manje od konvencionalnih mobitela.

A Matea i njegov problem ne zelim komentirati, dovoljno se sam komentirao.

12 godina
offline
Xperia P
Ma dobro,al mislim da je gsmarena legit... Da je 1305 mah premalo za 4" qhd ekran tu su zeznuli sto se toga tice
sony xperia s POVOLJNO
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xperia P

Nemam nista protiv gsmarena. Dapace, oni su mi favourite site kaj se mobova tice.

Recenzije su im odlicne.

Nazalost(nasrecu?) nemam jos XP, pa ne mogu sam reci kakav je, ali vjerujem da postoji mogucnost da su dobili zeznuti model. Ko zna.

Iako i to govori lose o kontroli kvalitete u Sonyu kad smo kod toga. ;)

15 godina
offline
Xperia P

mislim da mozemo zakljucit ovu pricu - baterija premalo traje.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xperia P
Evo danas ili sutra ću ga napunit do kraja i onda sve spiskat na igrice,pa ću postat kolko je izdržo.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xperia P

Ja upravo radim neki update preko Sony PC companiona... mozda cemo preko updatea dobit jos 1000 mAh :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xperia P

Evo ja isto nadograđujem.

Čitam na xda postove i kažu da su primjetili razliku u kontrastu i bojama koje su sada navodno življe.

Za bateriju su samo rekli da još ne mogu sa sigurnošću reći traje li dulje ili ne.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xperia P
Zaboravio sam reć prije da Sony Mobile poklanja SVIM korisnicima Sony (Ericsson) smartphona free 16GB na box.
Sve što treba je downloadati aplikaciju box sa google play i prijaviti se ili napraviti novi račun.
 
0 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Xperia P

Danas na twitteru rekli da daju 50GB doživotno.

11 godina
offline
Xperia P
Imaš pravo.
Ipak je 50GB.
My bad.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice