Case modding (Savjeti bilo kakvi)

poruka: 157
|
čitano: 37.700
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Case modding (Savjeti bilo kakvi)

Pitanje jedno pošto mi se ovo sad čini kao općenita tema za savjete, šta mislite o carbon fiber foliji na kućištu?

Stiže mi u ponedjeljak ili utorak jedna rola toga za tipkovnicu i miš, a pošto sam uzeo 127cmx50cm bit će viška pa sam mislio isprobati na nekim detaljima u kućištu.

Ima toga i u drugim bojama, ja bi naravno plavi uzeo, pa umjesto farbanja neki detalja (bracketi za HDD i 5.25" clipovi), stavim to, a možda i za neke  stvari koje bi inače ostale crne.

Toni
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Case modding (Savjeti bilo kakvi)
rapture686 kaže...

Pitanje jedno pošto mi se ovo sad čini kao općenita tema za savjete, šta mislite o carbon fiber foliji na kućištu?

Stiže mi u ponedjeljak ili utorak jedna rola toga za tipkovnicu i miš, a pošto sam uzeo 127cmx50cm bit će viška pa sam mislio isprobati na nekim detaljima u kućištu.

Ima toga i u drugim bojama, ja bi naravno plavi uzeo, pa umjesto farbanja neki detalja (bracketi za HDD i 5.25" clipovi), stavim to, a možda i za neke  stvari koje bi inače ostale crne.

 Karbon folja na kejsu je sasvim ok,ali ako misliš prekrivati pola ili cijelo kučište, probaj nabaviti baš onu koja se koristi za automobile jer će ti se ova naljepnica sa ebaya nakon nekog vremena početi odljepljivati i frkati. Ova folija za aute se postavlja sa fenom i mora se zagrijati da ljepilo uhvati.

 

Ako češ ostati na par detalja,tada je i ova sa ebaya ok.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS
11 godina
neaktivan
offline
Case modding (Savjeti bilo kakvi)

Naručio sam sa njuškala http://www.njuskalo.hr/vanjski-tuning/karbon-folija-3d-127cmx100cm-119-kn-saljem-najeftinije-njuskalu-oglas-7133201

Valjda nije ta sa eBay-a pa preprodaje, kaže da nije kineska, a sad šta znaš{#}

Hoću li ostati na detaljima ili ću još neke veće dijelove kućišta još ne znam, kad stigne vidit ću kako izgleda pa ću onda odlučit.

Toni
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2013 21:38 (rapture686).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Case modding (Savjeti bilo kakvi)
rapture686 kaže...

Naručio sam sa njuškala http://www.njuskalo.hr/vanjski-tuning/karbon-folija-3d-127cmx100cm-119-kn-saljem-najeftinije-njuskalu-oglas-7133201

Valjda nije ta sa eBay-a pa preprodaje, kaže da nije kineska, a sad šta znaš{#}

Hoću li ostati na detaljima ili ću još neke veće dijelove kućišta još ne znam, kad stigne vidit ću kako izgleda pa ću onda odlučit.

 Hmm, ne mora biti da je kinez jer inače folija za aute nije preskupa. Ali pitanje je da li je baš ova za aute ili ona kakva se koristi za reklamne panoe.

 

Moj frend će na ljeto presvlačiti Lamborghinia koji je prekriven šrot folijom za panoe,naravno sa karbon uzorkom. To sada sve treba skidati i stavljati novu za aute.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS
11 godina
neaktivan
offline
Re: Case modding (Savjeti bilo kakvi)
Pranja kaže...
Praedator kaže...

{#}{#} gdje mogu nabaviti ove limove bijele da ih posebno stavljam?

Ostala mi rupa od proslih komponenti :(

 Blo je u Linksu kromiranih Silverstonovih 25 kn 4 komada.

Trazim i u linksu i u chipoteci i nema, ili ja nemogu naci, neznam.

Što hladnije to bolje :)
12 godina
odjavljen
offline
Re: Case modding (Savjeti bilo kakvi)
Praedator kaže...

Trazim i u linksu i u chipoteci i nema, ili ja nemogu naci, neznam.

 Da,baš gledam nabavu,izgleda da su prestali sa uvozom. Preostaje ti onda jedino da pogledaš da li u nekom PC servisu imaju 7 istih pa da ih preinačiš kako ti paše.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS
11 godina
neaktivan
offline
Re: Case modding (Savjeti bilo kakvi)
Pranja kaže...
rapture686 kaže...

Naručio sam sa njuškala http://www.njuskalo.hr/vanjski-tuning/karbon-folija-3d-127cmx100cm-119-kn-saljem-najeftinije-njuskalu-oglas-7133201

Valjda nije ta sa eBay-a pa preprodaje, kaže da nije kineska, a sad šta znaš{#}

Hoću li ostati na detaljima ili ću još neke veće dijelove kućišta još ne znam, kad stigne vidit ću kako izgleda pa ću onda odlučit.

 Hmm, ne mora biti da je kinez jer inače folija za aute nije preskupa. Ali pitanje je da li je baš ova za aute ili ona kakva se koristi za reklamne panoe.

 

Moj frend će na ljeto presvlačiti Lamborghinia koji je prekriven šrot folijom za panoe,naravno sa karbon uzorkom. To sada sve treba skidati i stavljati novu za aute.

Ej taj Lambo me zanima, ako se sjetiš ili se sjetim da te podsjetim poslat ćeš mi slike ako nije problem {#}

Ja ću stavljati na svog Hyundai-a isto na ljeto, ali na haubu, krov, gepek/spojler i retrovizore.

 

Nazad na case, vidit ćemo, ovdje on očito oglašava da je za aute, a jel dobra vrijeme će pokazati.

Toni
12 godina
odjavljen
offline
Re: Case modding (Savjeti bilo kakvi)
rapture686 kaže...

Ej taj Lambo me zanima, ako se sjetiš ili se sjetim da te podsjetim poslat ćeš mi slike ako nije problem {#}

Ja ću stavljati na svog Hyundai-a isto na ljeto, ali na haubu, krov, gepek/spojler i retrovizore.

 

Nazad na case, vidit ćemo, ovdje on očito oglašava da je za aute, a jel dobra vrijeme će pokazati.

 Može,nema problema. Budem zamolio renda da ako ima slike kako sada izgleda da mi pošalje pa ti ih dam da pogledaš. Inače je taj frend najjeftiniji u HR što se tiče kvalitetnih folija. A dao mi je i komad ove prave folije za aute pa ću ti poslikati kako ona izgleda.

 

AH,možeš očekivati u slučaju da je loša folija 2 mj. do max. godinu dana držanja.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS
11 godina
neaktivan
offline
Case modding (Savjeti bilo kakvi)

Ok, hvala, a nadam se da će bit dobra.

Toni
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Case modding (Savjeti bilo kakvi)

dali ima mozda folija ali recimo da su komplet crne  na ebayu ili negdje kod nas da se da rezat?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Case modding (Savjeti bilo kakvi)
marxone kaže...

dali ima mozda folija ali recimo da su komplet crne  na ebayu ili negdje kod nas da se da rezat?

 Naravno. Možeš i otići nekome da ti presvuče kučište-ista je metoda kao i da se radi na autu.

 

 

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS
11 godina
neaktivan
offline
Re: Case modding (Savjeti bilo kakvi)
Pranja kaže...
marxone kaže...

dali ima mozda folija ali recimo da su komplet crne  na ebayu ili negdje kod nas da se da rezat?

 Naravno. Možeš i otići nekome da ti presvuče kučište-ista je metoda kao i da se radi na autu.

 

 

Skupi su ko vrag, mene je tip trazio 300kn za poklopac od 15.6 laptopa.

Bjezi od toga.

 

Kupi na ebayu kvalitetniju foliju u malim komadima ili potrazi na njuskalu,

ima ih par koji prodaju kvalitetnu foliju i sam to napravi sa fenom, jednostavno je.

Što hladnije to bolje :)
11 godina
neaktivan
offline
Case modding (Savjeti bilo kakvi)

Sa njuškala sam i naručio, pisao sam već gore, stiže u ponedjeljak-utorak, nadam se da ni šrot od folije...barem nije preskupo, pa ako i je sranje barem nisam previše izgubio.

Toni
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Case modding (Savjeti bilo kakvi)
Praedator kaže...
Pranja kaže...
marxone kaže...

dali ima mozda folija ali recimo da su komplet crne  na ebayu ili negdje kod nas da se da rezat?

 Naravno. Možeš i otići nekome da ti presvuče kučište-ista je metoda kao i da se radi na autu.

 

 

Skupi su ko vrag, mene je tip trazio 300kn za poklopac od 15.6 laptopa.

Bjezi od toga.

 

Kupi na ebayu kvalitetniju foliju u malim komadima ili potrazi na njuskalu,

ima ih par koji prodaju kvalitetnu foliju i sam to napravi sa fenom, jednostavno je.

nasao sam na ebayu za poklopac ali trebalo bi mi za prostor oko tipkovnice pa da sam rezem jer sam kupio lap od konja koji je skido naljepnice acetonom i aceton je naravno izgrizao plastiku.

11 godina
neaktivan
offline
Case modding (Savjeti bilo kakvi)

Ja mislim da jednim komadom folije prekriješ površinu koju želiš staviti u to, onda fino nalijepiš da nema balončića zraka ni ikakvih bora, neravnina, i onda izrežeš dijelove koji ne trebaju, znači uz rub tipkovnice, touchpad itd., i onda još malo središ rubove na foliji. Tako ja barem mislim da treba.

 

 

Toni
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Case modding (Savjeti bilo kakvi)
rapture686 kaže...

Ja mislim da jednim komadom folije prekriješ površinu koju želiš staviti u to, onda fino nalijepiš da nema balončića zraka ni ikakvih bora, neravnina, i onda izrežeš dijelove koji ne trebaju, znači uz rub tipkovnice, touchpad itd., i onda još malo središ rubove na foliji. Tako ja barem mislim da treba.

 

 

Tako otprilike, samo jos prije rezanja zagrijati fenom da se folija uhvati kako treba jer ako se odreze i kasnije zagrije onda se folija malo skupi.

 

Što hladnije to bolje :)
12 godina
odjavljen
offline
Case modding (Savjeti bilo kakvi)

rupture,evo one karbon folije za auto o kojoj sma govorio-danas sam ju stavljao na HDD. Tebala bi se vidjeti njega struktura na slici.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Case modding (Savjeti bilo kakvi)
Pranja kaže...

rupture,evo one karbon folije za auto o kojoj sma govorio-danas sam ju stavljao na HDD. Tebala bi se vidjeti njega struktura na slici.

Izgleda predobro..

16 godina
neaktivan
offline
Re: Case modding (Savjeti bilo kakvi)
Pranja kaže...

rupture,evo one karbon folije za auto o kojoj sma govorio-danas sam ju stavljao na HDD. Tebala bi se vidjeti njega struktura na slici.

Zašto si negdje lijepo oblo izrezao rubove a negdje pravokutno?

12 godina
odjavljen
offline
Re: Case modding (Savjeti bilo kakvi)
Penryn kaže...

Zašto si negdje lijepo oblo izrezao rubove a negdje pravokutno?

 Tako je bila originalna naljepnica.  To radim tako da skinem originlanu neljpnicu i zaljepim je na foliju i samo obrežem oko neljepnice i to je to.

 

Možeš vidjeti da je i original takvog oblika.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS
11 godina
neaktivan
offline
Re: Case modding (Savjeti bilo kakvi)
Pranja kaže...

rupture,evo one karbon folije za auto o kojoj sma govorio-danas sam ju stavljao na HDD. Tebala bi se vidjeti njega struktura na slici.

Kako si pogodio, baš evo otvaram temu da pitam jel ima opasnosti stavljati foliju na HDD jer znam da su jako osjetljivi. Izgleda dobro ali ja sam mislio skroz do rubova nalijepiti, ima nekakav poseban razlog zašto nisi do kraja ili?

Toni
12 godina
odjavljen
offline
Re: Case modding (Savjeti bilo kakvi)
rapture686 kaže...

Kako si pogodio, baš evo otvaram temu da pitam jel ima opasnosti stavljati foliju na HDD jer znam da su jako osjetljivi. Izgleda dobro ali ja sam mislio skroz do rubova nalijepiti, ima nekakav poseban razlog zašto nisi do kraja ili?

 Nema nikakve opasnosti za HDD-samo ne smiješ stiskati dok lijepiš. Pa kao što sam napisao,pratio sam original naljepnicu-zato nije skroz do kraja. {#}

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS
11 godina
neaktivan
offline
Case modding (Savjeti bilo kakvi)

Odlično, onda HDD ide u karbon, i napravit ću se lud i stavit i na grafičku, u crno glavni oklop a crvenu pločicu u plavo (XFX model).

Toni
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Case modding (Savjeti bilo kakvi)

Hmm, savjet?

Nemoj odustati.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Case modding (Savjeti bilo kakvi)

Imam problem neznam kako da odmjerim gdje da izbusim rupu za cpu hladnjak..?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Case modding (Savjeti bilo kakvi)
HE JUMP kaže...

Imam problem neznam kako da odmjerim gdje da izbusim rupu za cpu hladnjak..?

Izmjeri po matičnoj

12 godina
odjavljen
offline
Re: Case modding (Savjeti bilo kakvi)
HE JUMP kaže...

Imam problem neznam kako da odmjerim gdje da izbusim rupu za cpu hladnjak..?

 Izreži ovo što ti je perforirano tj. udubljenu od vrha do 2 cm iznad drugog reda odstojnika.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS
13 godina
neaktivan
offline
Re: Case modding (Savjeti bilo kakvi)
Volume kaže...
HE JUMP kaže...

Imam problem neznam kako da odmjerim gdje da izbusim rupu za cpu hladnjak..?

Izmjeri po matičnoj

to sam i napravio ;)

13 godina
neaktivan
offline
Case modding (Savjeti bilo kakvi)

Ostaje mi poblem scime da to izrezem ;S

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Case modding (Savjeti bilo kakvi)
HE JUMP kaže...

Ostaje mi poblem scime da to izrezem ;S

 Probušiš prvu rupu sa bušilicom i onda izrežeš sa ubodnom pilom.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice