AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync zaključana tema

poruka: 445
|
čitano: 97.744
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
lav1000 kaže...
Gravityri kaže...
Po meni je ovaj monitor odlican ako uzmemo cijenovni rang i kraj price, ima mana i vrlina i to je to, treba bit realan, koliko para toliko i muzike :)

skoro svaka recenzija koju sam pročitao za taj monitor ga upravo izdvaja zbog cijene, i kako si rekao kraj priče, za te pare monitor pruža puno, ali svrstavati ga rang vrhunskih gaming monitora mogu samo forumske dvorske lude 

 nitko ne svrstava ovaj aoc medu vrhunske gaming monitore neznam od kud si to uopce izvukao, vec ispada da se na ovome prakticki nemoguce igrati evo citiram  "ali preporuciti ga nekome koga zanimaju iskljucivo online shooteri bilo bi krajnje neinformirano i u jednu ruku bezobrazno" wtf?ja igram online shootere 20g i reci da ovaj monitor ili bilo koji drugi bio on i 5x losiji nije za to je glupo covjece, gdje vi zivite na marsu?lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
Stjepanj kaže...

Rekao sam ti svi koji traze monitor za nekakvo kompetetivno forumsko izdrkavanje neka produze dalje u ovu temu, koji dio nisi razumio? 

 

razumio sam ja jako dobro da se ti unatoc mom nastojanju da raspravu pretvorimo u konstruktivnu ponasas kao balavac od 12 godina kojemu je netko uvrijedio igracku ( da ne spominjem da sam u svrhu toga izignorirao tvoje prethodno bahacenje i vrijedanje u 2 - 3 posta gdje me indirektno nazivas glupim i neukim ). ovakav stav mozes odma objesit macku o rep i razgulit dalje u skokovima, tko ili sto si ti da ces  meni ili ikome govorit gdje da idu i sta da rade na forumu.. ajde se malo zbroji u glavi. 

 

sad kad smo razjasnili tvoj problem socijalne interakcije s kolegama na forumu ajmo se vratit na temu, a to je monitor. ti ocito imas velikih problema s razumijevanjem stvari. ili si skolski primjer izreke "ne ulazi u raspravu s budalom, spustit ce te na svoj nivo i pobijediti iskustvom" ili imas neki oblik disleksije i stvarno imas problem s citanjem i razumijevanjem.. u tom slucaju ti se ispricavam.

 

pa da razjasnimo:

 

- u nijednom momentu nitko nije osporio odnos ulozeno dobiveno doticnog monitora, a pogotovo ga usporedivao s gaming perjanicama od 5 - 6 - 7 tisuca kuna. moja napomena je bila iskljucivo za ips verziju istog monitora.. znaci rekao sam da se za pisljivih sto kuna vise moze dobit jos bolji monitor koji je cak i povoljniji za shootere jer ima ips umjesto va matrice. va matrica ima veci ghosting od ips matrice i to je cinjenica koja je neosporiva bio to va panel od 1000 ili 10000 kuna

 

- iz kojeg razloga ti je hobi kompetitivnog igranja igara izdrkavanje i kenjanje? zasto vrijedas tu populaciju racunalne zajednice.. moze se igrati competitive i bez zaradivanja.. cisto iz gusta, prestiza, natjecateljskog duha. ti npr volis overclockati komponente gdje se u nemalom broju slucajeva upravo radi o cistom izdrkavanju i kenjaju po hardveru iz gusta, ocemo onda i tebe omalovazavat i vrijedat kad je vec usput!?

 

- jos jednom napominjem da ova rasprava nije isla u smjeru aoc protiv monitora od 1000 eura, toliko si skrenuo s puta u raspravi da bi ti mogao napisat barem jos dvije stranice o tome koliko si u krivu i koliko se zapravo dalo iscitati da pojma nemas o bilo kakvom igranju na visem nivou i da si zapravo samo tipicni "bitno je sudjelovati igrac", sto nije uopce lose niti omalovazavajuce, ali onda nemas pravo glasa o natjecateljskom igranju.

 

- to sto ti ne primjecujes ghosting na monitoru je stvar tromosti tvog oka.. ghosting i black crush je prisutan na svim VA panelima bez obzira na postavke.. samo u nekima manje, a u nekima vise. sad mi reci zasto netko nebi za sto kuna vise uzeo isti taj sasvim odlican monitor sa jos boljom matricom? ovo je retoricko pitanje jer kuzim koji problem imas u glavi.

ima ljudi koji pokusavaju dobit najbolje za svoj ograniceni budget.. ja sam im samo skrenuo paznju da je dosao monitor koji je jos i bolji za neznatnu razliku u cijeni ( nije tu samo ghosting.. da ne zaboravimo i prikaz boja u odnosu ips vs va itd. )

 

- konstantno izvrces moje rijeci te se raspravljas samnom o stvarima koje uopce nisam rekao ( kakvi bozji predator monitori, prica je bila o ovom identicnom monitoru samo u razlici ips vs va matrica, ti si to pretvorio u raspravu gdje ja optuzujem ovaj monitor da nije dostojan natjecanja s monitorima od tisucu eura, znaci izmisljas i vadis iz konteksta kako ti pase )

 

 

Dakle da se jos jednom ponovim ( uf sad mi je pala na pamet ona izreka "lakse volu utjerat metar u guzicu nego centimetar u glavu ) nisam pljuvao ovaj monitor, dapace mislim da je odlicna budget kupnja, vec sam skrenuo pozornost tko zeli da postoji vec i ips verzija koja je ujedno pogodnija za online shootere. ovime zakljucujem raspravu i ignoriram bilo kakvo tvoje daljnje odgovaranje da ne spamamo vise temu. skuzio sam ja otprije da se s tobom neda nista raspravit na normalan nacin, ali sam s vremenom ipak par puta pokusao.. no ocito bezuspjesno pa te pozdravljam. 

 

 

p.s. sad mi je palo na pamet kako si slicne recenzije napravio i za jedan model graficke kartice koju je kolega forumas boxer kupio na tvoju preporuku pa je onda par mjeseci kasnije nakon sto se ispostavilo da je kartica glasna i vruca dosao na forum i napisao post u stilu da ne zivi u susjednoj drzavi da bi ti dosao na vrata i nabio graficku u glavu. mene si navukao s recenzijom o coolermasater seidonu 120 gdje si mu napisao hvalospjeve dok si ga imao, a na kraju kad sam ga uzeo ispalo pištavo i glasno govno od nekvalitetne plastike.. bacenih skoro 400kn.. i na koju foru bi ti trebao onda imat ikakav kredibilitet na forumu, a kamoli bit moderator kao sto vidim da se pokusavas indirektno progurat u par postova. covjece koliko si zeljan paznje..

 

sto se tice ekipe koja pise da je zadovoljna s monitorom ja to zaista ne osporavam i ne sumnjam da je monitor odlican za te novce, drago mi je da gustate i u nijednom momentu nisam usporedivao monitor s modelima koji kostaju par tisuca kuna vise iako znam ( iz iskustva ) da je ovaj aoc cak i bolji od nekih predator verzija koje kostaju 3 - 4 puta vise. nadam se da ce netko ubost i ips verziju da cujemo dojmove. odjavljujem se iz teme. pozdrav

 

EDIT: vidim taman si postao dok sam pisao odgovor pa da se dotaknemo i mog citata  "ali preporuciti ga nekome koga zanimaju iskljucivo online shooteri bilo bi krajnje neinformirano i u jednu ruku bezobrazno" .. da i ja igram igre vec 20 godina i nismo vise u dobu kad se pokretao wolfenstein iz dosa na disketi. cek ti stvarno mislis da se shooteri na nekom efektivnom nivou mogu igrat na monitoru od 32 incha? sta mislis zasto su u esportsu najzastupljeniji 24 incni monitori.. upravo iz razloga sto se njima postize tunnel vision gdje imas potpuni pregled terena bez lamatanja glavom i ocima od kuta do kuta monitora. evo moj osobni primjer trenutno aktualne igre pubg, u jednom od meceva ulazim u zadnji krug duo partije frend mrtav spectatea ja vadim kalaš i izvlacim clutch ubijam 9 ljudi u manje od minute i osvajamo chicken.. drugi primjer squad partija ostajem jedini ziv, spectatea me kolega forumas ovdje necu ga imenovat da ga ne uvlacim u raspravu.. ulijecem u zadnji krug i pometem solo 3 squada i osvajamo chicken, treci primjer svi smo mrtvi frend ( isto jedan kolega forumas ovdje ) ulijece u zadnju zonu i ko ludak unistava solo osam ljudi i donosi nam chicken.. jesi li ti stjepko moj svjestan koliko je radnji i kojom brzinom u tom momentu u korelaciji ruka mis oko monitor tipkovnica. a sad zamisli da se sve to odvijalo dok blejim u monitor od 32 incha sa VA matricom. mislim da bi se izrigo od naprezanja ociju u roku 10 sekundi. ako netko zeli igrat shooter na ovom nivou ne treba mu monitor od 1000 eura, ali mu samo budala ili netko neuk moze preporucit monitor sa VA matricom od 32 inca. i sam se mucim i osjetim pad ucinkovitosti otkad sam presao s obicnog formata monitora na ultrawide gdje mi u shooterima dodatna sirina smanjuje koncentraciju i fokus na spotanje protivnika.. ali zato gustam u singleplayer i coop igrama. o boze zbog cega sam ja ispisao kobasicu teksta na forumu.. pa vidi se da ti pojma nemas. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.8.2018 4:15 (neznalica90).
11 godina
online
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
neznalica90 kaže... 

 znaci rekao sam da se za pisljivih sto kuna vise moze dobit jos bolji monitor koji je cak i povoljniji za shootere jer ima ips umjesto va matrice. va matrica ima veci ghosting od ips matrice i to je cinjenica koja je neosporiva bio to va panel od 1000 ili 10000 kuna

to sto ti ne primjecujes ghosting na monitoru je stvar tromosti tvog oka.. ghosting i black crush je prisutan na svim VA panelima bez obzira na postavke.. samo u nekima manje, a u nekima vise. sad mi reci zasto netko nebi za sto kuna vise uzeo isti taj sasvim odlican monitor sa jos boljom matricom? ovo je retoricko pitanje jer kuzim koji problem imas u glavi.

ima ljudi koji pokusavaju dobit najbolje za svoj ograniceni budget.. ja sam im samo skrenuo paznju da je dosao monitor koji je jos i bolji za neznatnu razliku u cijeni ( nije tu samo ghosting.. da ne zaboravimo i prikaz boja u odnosu ips vs va itd. )

 možda je tebi ips bolji od va panela, ali ima nas kojima je bolji va

 

daleko bolji kontrast i crna je crna, a ne siva, nema izbijanja svjetla po rubovima, a ghosting ima na svakom monitoru, isto kao i black crush - imam faking tn panel u firmi kod kojeg je black crush puno izraženiji nego na va panelu koji imam doma

a što se tiče boja, imao sam vrhunski avma+ panel u iiyami koju sam isprobavao par dana (poslije ga gledao i divio mu se svaki put kod prijatelja i boje su bolje nego na mojem benq), to je stvarno vrlo blizu dobrih ips monitora i razlika je minimalna, dok je razlika u kontrastu i dubini crne nekoliko puta veća

dakle, ne 20-30% koliko je možda bolja boja na ips-u, nego 300-400% je bolji kontrast

 

tako da nekom ips sigurno nije bolji monitor, jer tamo gdje amva zaostaje su razlike minimalne, a tamo gdje je amva bolja su razlike drastične

7 godina
protjeran
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
Stjepanj kaže...

znaci ti bi dvoboj u battlefieldu da dokazes sta tocno? 

Za odigrati bf 1 vs 1 imas dolje u potpisu moj nick samo me dodaj jer nakon dvoboja ces vjerojatno ici prodavati taj Predator ili kod doktora na pregledalp

 Stjepane koji ti je bf1 nick?

 

da nije SoldierSLIJEPpy 

 

nema stippya na battlefieldtrackeru za bf1 

13 godina
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Samo da se nadovezem jos na svoj osvrt. Nakon citanja recenzija (nije za gamin, neko plavo svijetlo itd.) nisam ga mislio kupit. Nije mi odgovarala ni velicina jer sam mislio da je prevelik i trazio sam 27'' sa 2k rezolucijom. No onda mi je riknio monitor i nisam vise ni razmisljao, otisao sam kupit ovaj i stvarno sam zadovoljan. Jebiga, mana mu je sto ga ne mogu ni po visini a to mi je bilo vazno, stavio sam jednu kutiju ispod kao podlogu i to je to, da ima pivot vjerojatno bi bio 500 kn minimalno skuplji.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
Stryder kaže...

Samo da se nadovezem jos na svoj osvrt. Nakon citanja recenzija (nije za gaming, neko plavo svijetlo itd.) nisam ga mislio kupit. Nije mi odgovarala ni velicina jer sam mislio da je prevelik i trazio sam 27'' sa 2k rezolucijom. No onda mi je riknio monitor i nisam vise ni razmisljao, otisao sam kupit ovaj i stvarno sam zadovoljan. Jebiga, mana mu je sto ga ne mogu ni po visini a to mi je bilo vazno, stavio sam jednu kutiju ispod kao podlogu i to je to, da ima pivot vjerojatno bi bio 500 kn minimalno skuplji.

 ja sam uspio naci jednu jedinu u kojoj pise ta glupost, tj pisalo je da nije za "profiče" koji se time bave no kako jos uvjek nema pro gaming monitor s ovakvim gabaritima glupo je uopce ga s icim usporedivati no budu dosli uskoro, monitor kao i svaki drugi s malim prednostima i manama vs svi ostali, samo sto neki pokusavaju ovdje svoj skupocijeni hw prodati pod nesto bogovsko i neusporedivo s icim drugim pa pokusavaju ovaj takozvani "jeftini" komad plastike ocrniti na sve moguce izmisljene nacine, na svu srecu monitori su postali jeftiniji/dostupniji nego ikad tko ne gleda sta kupuje ili pokusava glumit mangu s 5x skupljim a zanemarivo boljim njegova stvar, ja sam takoder probao od najgorih do najboljih monitora pa mogu s punim pravom reci da je doticni bomba za igranje!

@neznalica90 tvoje drobljenje i lazi cu zanemariti ovaj put... .lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
picajzla0707 kaže...
neznalica90 kaže... 

 možda je tebi ips bolji od va panela, ali ima nas kojima je bolji va

 

daleko bolji kontrast i crna je crna, a ne siva, nema izbijanja svjetla po rubovima, a ghosting ima na svakom monitoru, isto kao i black crush - imam faking tn panel u firmi kod kojeg je black crush puno izraženiji nego na va panelu koji imam doma

a što se tiče boja, imao sam vrhunski avma+ panel u iiyami koju sam isprobavao par dana (poslije ga gledao i divio mu se svaki put kod prijatelja i boje su bolje nego na mojem benq), to je stvarno vrlo blizu dobrih ips monitora i razlika je minimalna, dok je razlika u kontrastu i dubini crne nekoliko puta veća

dakle, ne 20-30% koliko je možda bolja boja na ips-u, nego 300-400% je bolji kontrast

 

tako da nekom ips sigurno nije bolji monitor, jer tamo gdje amva zaostaje su razlike minimalne, a tamo gdje je amva bolja su razlike drastične

 

post ti je na mjestu i slazem se s vecinom recenoga.. ono sto nikako nije shvaceno je da sam preporucio ips naspram va iskljucivo za samo jednu usku granu gaminga koja vjerujem zanima jako mali dio populacije aktivnih clanova na ovom forumu.

 

sto se tice opcenito VA naspram IPS matrice imao sam nedavno 27 inchni benq VA onako monitor vulgaris multipraktik od 60hz te nakon njega jedan lg ips ultrawide od 75hz pa zatim acer predator 32 incha VA zakrivljeni panel od 144hz pa onda lg ultrawide 144hz i tako da sad ne nabrajam dalje..

 

moje osobno iskustvo je da VA matrica u odnosu na IPS nudi barem duplo bolji kontrast i mracne scene na njoj izgledaju nemjerljivo bolje. sto se tice minimalne razlike u prikazu boja tu se nebi slozio.. VA paneli su mi imali vidljivo hladniju boju od IPS panela i uvijek je prevladavala nekakva plavicasta boja. recimo frend mi je graficar koji radi i ureduje par novina i portala i njemu va ne dolazi u obzir sto se ozbiljnog posla tice, ips mu je sveti gral dok oled ili microled ne postane standard.. covjek time zaraduje za kruh vec 15 godina pa mi ne pada na pamet pravit se pametan na tom polju.

 

mene se recimo izuzetno dojmio prikaz kontrasta na VA panelu kad sam igrao rpg naslove tipa Risen 1 i slicno gdje bi po mraku u igri kontrast i crna bili toliko dojmljivi da si stvarno bio prisiljen koristit baklju ili light spell da bi ista vidio po mraku u igri.. no iskreno nakon nekog vremena mi je to malo i dopizdilo ( dobro ovaj sad dio je stvar preferenci i vrlo je subjektivan )

 

e sad dolazimo do onog dijela o kojem cijelo vrijeme tupim sto se tice VA panela i competitive gaminga. u danasnje vrijeme kad sve igre koriste neku vrstu sjena i post processinga cak i kad ih podesis na off taj kontrast koji VA panel cini posebnim u ovom slucaju ti uvelike odmaze u vremenu reakcije i spotanju protivnika. zamisli sad scenariji u pubgu ili jos gore bf1.. vojnik u sivoj uniformi sa tamnosivom pozadinom rusevina iza sebe i plus to na cijelu scenu pada sjena nekog zida ili gradevine.. u onoj brzini kad flickshootas i trazis protivnika crosshairom on je prakticki nevidljiv pod tim kontrastom i black crushom koji se desava na takvoj sceni i naprezes se pun qrac i osamsto da bi ga vidio.. a sad na to jos dodaj i monitorčinu od 32 incha koju fizicki ne mozes pohvatat ocima u istoj brzini kao neki monitor od 24 - 27 inca.

 

ali opet tu pricamo o veoma specificnoj vrsti gamera.. netko ko igra competitive mobe ili wow nema nikakvih problema.. a ljudi koje zanimaju iskljucivo mmo i singleplayeri dapace vjerujem da im je kontrast mozda i bitniji. i sam razmisljam izmedu novog aoc agona 35 inca va panel 120hz gsync i cekam da lg jos predstavi svoju novu ips perjanicu da se odlucim jer kao sto rekoh nemam vise ni vremena ni volje natjecati se.. refleksi i godine prolaze pa tako je i kompletna ekipa presla vise na casual mmoe i druzenje nego sta se vise fajtamo u clan warovima i slicno. pa ako uzmes u obzir da mi je u planu potencijalno potrosit 7 tisuca kuna na VA monitor valjda shvacas da ih ne pljujem nego govorim da nisu prigodni za odredenu vrstu igranja. normalno da ti neces imat takvih problema kad upalis neki SP ili partiju bf-a uz kavu ili zena ti dok igra neki MMO.. ali decko koji ima budzet od 2000kn i zeli u isto vrijeme imat monitor na kojemu witcher 3 izgleda dobro no zeli i zeli iscijedit svaku prednost koju moze da bi dosao do global elite u counteru onda mu je bolje da se drzi IPS matrice u konkretnom slucaju izmedu ova dva monitora.

 

i sami proizvodaci su se izjasnili zasto su izbacili IPS verziju https://www.provideocoalition.com/aoc-q3279vwfd8-new-31-5-monitor-uses-ips-panel-for-better-colour/

 

"the Q3279VWFD8 seems to be AOC’s answer to the criticisms made to the previous model, as the company states that the new monitor, “uses a different panel type – IPS – rather than the VA panel used in its older brother and boasts a wider colour gamut for increased colour accuracy and therefore more vivid, natural and eye-catching imagery.”

 

uvijek sam za konstruktivnu raspravu i razmjenu misljenja.. naravno da svakome ne pase isti monitor niti ima ili ocekuje iste zelje.. zato i jesmo tu da razmjenimo misljenja.. stovise ne moramo se niti sloziti ali rasprava uvijek moze ostat na civiliziranom nivou i u prijateljskom tonu.

12 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
Stjepanj kaže...
Stryder kaže...

Samo da se nadovezem jos na svoj osvrt. Nakon citanja recenzija (nije za gaming, neko plavo svijetlo itd.) nisam ga mislio kupit. Nije mi odgovarala ni velicina jer sam mislio da je prevelik i trazio sam 27'' sa 2k rezolucijom. No onda mi je riknio monitor i nisam vise ni razmisljao, otisao sam kupit ovaj i stvarno sam zadovoljan. Jebiga, mana mu je sto ga ne mogu ni po visini a to mi je bilo vazno, stavio sam jednu kutiju ispod kao podlogu i to je to, da ima pivot vjerojatno bi bio 500 kn minimalno skuplji.

 ja sam uspio naci jednu jedinu u kojoj pise ta glupost, tj pisalo je da nije za "profiče" koji se time bave no kako jos uvjek nema pro gaming monitor s ovakvim gabaritima glupo je uopce ga s icim usporedivati no budu dosli uskoro, monitor kao i svaki drugi s malim prednostima i manama vs svi ostali, samo sto neki pokusavaju ovdje svoj skupocijeni hw prodati pod nesto bogovsko i neusporedivo s icim drugim pa pokusavaju ovaj takozvani "jeftini" komad plastike ocrniti na sve moguce izmisljene nacine, na svu srecu monitori su postali jeftiniji/dostupniji nego ikad tko ne gleda sta kupuje ili pokusava glumit mangu s 5x skupljim a zanemarivo boljim njegova stvar, ja sam takoder probao od najgorih do najboljih monitora pa mogu s punim pravom reci da je doticni bomba za igranje!

@neznalica90 tvoje drobljenje i lazi cu zanemariti ovaj put... .lp

 

eto pogledam sad ovo tvoje boldano i onda ja drobim i lazem ,a trebalo je tocno 10 sekundi da ti izguglam listu dostupnih modela tih gabarita za kako ti kazes "profice" . i to svih mogucih matrica, rezolucija, herca, freesynca i gsynca u velicanstvenih 32 incha koji su dostupni vec barem 2 godine na trzistu, a jos nisam vidio ni jednog gamera da ih koristi za natjecanje, stovise ne znam kad sam vidio uopce 27 incha za tu namjenu. bezveze se samo dublje zakopavas i otkrivas koliko si zapravo neupucen u temu o kojoj pricas.

 

EDIT: polomio se link na listu pa cu samo rucno izdvojit par komada

 

https://www.computeruniverse.net/de/acer-predator-z321qubmiphzx-144hz-curved-gaming-monitior

 

https://www.computeruniverse.net/de/lg-32gk850g-b-g-sync-gaming-monitor

 

https://www.computeruniverse.net/de/aoc-agon-ag322qcx-curved

 

https://www.computeruniverse.net/de/samsung-curved-monitor-c32hg70-schwarz

 

https://www.computeruniverse.net/de/asus-rog-strix-xg32vq-curved-gaming-monitor

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.8.2018 13:13 (neznalica90).
11 godina
online
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
neznalica90 kaže...

sto se tice opcenito VA naspram IPS matrice imao sam nedavno 27 inchni benq VA onako monitor vulgaris multipraktik od 60hz te nakon njega jedan lg ips ultrawide od 75hz pa zatim acer predator 32 incha VA zakrivljeni panel od 144hz pa onda lg ultrawide 144hz i tako da sad ne nabrajam dalje..

 

moje osobno iskustvo je da VA matrica u odnosu na IPS nudi barem duplo bolji kontrast i mracne scene na njoj izgledaju nemjerljivo bolje. sto se tice minimalne razlike u prikazu boja tu se nebi slozio.. VA paneli su mi imali vidljivo hladniju boju od IPS panela i uvijek je prevladavala nekakva plavicasta boja. recimo frend mi je graficar koji radi i ureduje par novina i portala i njemu va ne dolazi u obzir sto se ozbiljnog posla tice, ips mu je sveti gral dok oled ili microled ne postane standard.. covjek time zaraduje za kruh vec 15 godina pa mi ne pada na pamet pravit se pametan na tom polju.

 

e sad dolazimo do onog dijela o kojem cijelo vrijeme tupim sto se tice VA panela i competitive gaminga. u danasnje vrijeme kad sve igre koriste neku vrstu sjena i post processinga cak i kad ih podesis na off taj kontrast koji VA panel cini posebnim u ovom slucaju ti uvelike odmaze u vremenu reakcije i spotanju protivnika. zamisli sad scenariji u pubgu ili jos gore bf1.. vojnik u sivoj uniformi sa tamnosivom pozadinom rusevina iza sebe i plus to na cijelu scenu pada sjena nekog zida ili gradevine.. u onoj brzini kad flickshootas i trazis protivnika crosshairom on je prakticki nevidljiv pod tim kontrastom i black crushom koji se desava na takvoj sceni i naprezes se pun qrac i osamsto da bi ga vidio.. a sad na to jos dodaj i monitorčinu od 32 incha koju fizicki ne mozes pohvatat ocima u istoj brzini kao neki monitor od 24 - 27 inca.

 doma imam benq 27'' va, imam i 22'' va panel, imao sam kratko na korištenju i tu iiyamu

također, radim već 15 godina kao novinar i sa grafičarima sam svakodnevno u kontaktu, neki su mi i jako dobri prijatelji i često trkeljamo o gejmanju, monitorima i slično

 

slažem se da va paneli mogu biti bojama značajno lošiji, no zadnjih godina te su razlike doista minimalne i ponekad monitor treba kalibrirati da bi dobio sliku kako treba

ali da se vratim toj famoznoj iiyami - to treba vidjeti da bi skužio koliko je kvalitetan i koliko je bojama vrlo blizu najboljim ips-ovima (kakvih u firmi ima preko nekoliko)

vidjela su ga i dva grafičara, jedan od njih ga je kupio za doma i lik je oduševljen isto kao i ja

evo ti link na rezenciju, gdje u naslovu navode "Iiyama ProLite XB2483HSU review: true colours", a iz teksta kažu ovo:

The colour fidelity is outstanding, especially considering we did not calibrate the monitor. It's therefore very suitable for photo and video editing. The response times are good enough for gaming, as long as you keep overdrive enabled.

 

dakle, sami ga preporučuju za foto i video uređivanje

monitor doista pokazuje amva panel u najboljem svjetlu i da si ga vidio, vjerujem da bi promijenio mišljenje

 

a što se tiče ghostinga i black crush problema - da, taj problem postoji i vidljiv je - no kod dobrih amva monitora taj problem nije puno zamjetniji nego na nekom tn ili prosječnom ips panelu (kakvih je 90% na monitorima do 2-3 soma kuna, a tek na skupljim dobivaš vrhunski ips koji nešto značajnije odudara)

bio je jedan lik na forumu sa 22'' benq monitorom, poput mojeg ali generaciju iza, s ogromnim problemom black crush, čak je i video stavio da pokaže i to je stvarno bilo užas, čak i kad bi odradio podešavanja

poslije toga sam ja stavio video i od tog fenomena niti traga - da, u slučajevima bijelih slova na tamnoj pozadini i to samo kad je pozadina prošarana, vidi se to donekle, ali u 99,9% situacija na mojem monitoru (a bogme i na onoj iiyami) to nećeš skužiti

 

isto tako imaš ips ekrana koje ne bi uzeo niti da mi džabe daju, s vidljivim ghostingom i probijanjem, prosječnim bojama i užasnim kontrastom, tako da s napretkom koji su amva paneli postigli zadnjih godina, totalno je bezveze uopćavati stvari na taj način, a onaj koji je picajzla veća od mene, pa tog niti prosječni ips nemere zadovoljiti za kompetetivni gejming, taj uzima monitor od soma eura i za njega niti nije ova tema

 

 

13 godina
neaktivan
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Ghosting se jedino primjeti nekad u iznimno tamnim scenama, tako da ako igrate fifu necete ga nikad u zivotu vidit ni da ga trazite. Ako igrate neku atmosfericnu crnu igru onda ce se primjetit i na vama je da odlucite koliko vam smeta. S druge strane monitor kosta 1700kn za 32 incha i prekrasan je u svakom pogledu sta debelo debelo izvlaci ghosting u tamnijim scenama. Monitor nije za kompetitivno igranje nekih igara, ali tipa PUBG isti je kurac kad je igra dovoljno svijetla da ghostinga gotovo i nema. Samih 32 incha nije za kompetitivno igranje jer profici preferiraju manje monitore iz niza razloga. Za pare boljeg monitora nema, a sad ako se netko zeli igrati na ultra brzim monitorima i misliti da ce zbog toga biti bolji, nek kupi neki drugi monitor jer na koncu konca sve je subjektivno.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
picajzla0707 kaže...
neznalica90 kaže...

...

 

sazeo si dosta dobro situaciju s VA panelom i odlicno se nadovezao na moj post.. problem je samo sta su odredeni ljudi shvatili moju preporuku kao pljuvanje njihovog monitora pa su se odma digli na zadnje noge potpuno bespotrebno, jer da je svaki moj post procitan s razumijevanjem ( a stvarno sam se potrudio i smogao snage pisat kobasice da zaista docaram situaciju i da mi argument nebude kao nekima : " ja sam u pravu ti si u krivu , glup si. Lp" ) vidjeli bi da to stvarno nije tako vec da pokusavam ljudima pomoc u odabiru kroz filtriranje nekih sitnica, bez obzira sta je to budget monitor.

 

odoh sad malo na hlađenje.. puno je ovo postova u 24 sata, pozdrav   

 

12 godina
protjeran
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
neznalica90 kaže...

 

eto pogledam sad ovo tvoje boldano i onda ja drobim i lazem ,a trebalo je tocno 10 sekundi da ti izguglam listu dostupnih modela tih gabarita za kako ti kazes "profice" . i to svih mogucih matrica, rezolucija, herca, freesynca i gsynca u velicanstvenih 32 incha koji su dostupni vec barem 2 godine na trzistu, a jos nisam vidio ni jednog gamera da ih koristi za natjecanje, stovise ne znam kad sam vidio uopce 27 incha za tu namjenu. bezveze se samo dublje zakopavas i otkrivas koliko si zapravo neupucen u temu o kojoj pricas.

 

EDIT: polomio se link na listu pa cu samo rucno izdvojit par komada

 

https://www.computeruniverse.net/de/acer-predator-z321qubmiphzx-144hz-curved-gaming-monitior

 

https://www.computeruniverse.net/de/lg-32gk850g-b-g-sync-gaming-monitor

 

https://www.computeruniverse.net/de/aoc-agon-ag322qcx-curved

 

https://www.computeruniverse.net/de/samsung-curved-monitor-c32hg70-schwarz

 

https://www.computeruniverse.net/de/asus-rog-strix-xg32vq-curved-gaming-monitor

 

 Aj da ti odgovorim i na ovo

Znaci sve sto si linkao nema veze s onim sto sam ja napisao.

Doticni pro gameri ih ne koriste jer niti jedan nema ono sto pravi pro gaming monitor/igrac mora imati a to je hebeni ULMB, dakle ako to zelis smanjuje ti se izbor na gore navedenu listu svih "pravih" gaming monitora, a oni se nazalos jos uvjek krecu u 24-27" dijagonale, postoji jedan JEDINI koji to ima a da je veci/ili isti a to je Predator Z35 no on je "uw"/ curved i s manjom rezolucijom,

dakle druze ako zelis biti pravi gamer i kompetetivan onda se uzima sto veci s podrskom za ulmb(ak imas para naravno), jer to je druze moj razlika nebo i zemlja.

Evo i slika(nije da se moze to ikako pokazati slikom a niti videom) za one koji to nikad u zivo nisu vidjeli no shvatit ce o cemu je rijec, naravno da bi ovo radilo  minimalan broj fps-a mora biti kao i refresh rate monitora, ili jos veci, nikako manji:

lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
Stjepanj kaže...
neznalica90 kaže...

 

eto pogledam sad ovo tvoje boldano i onda ja drobim i lazem ,a trebalo je tocno 10 sekundi da ti izguglam listu dostupnih modela tih gabarita za kako ti kazes "profice" . i to svih mogucih matrica, rezolucija, herca, freesynca i gsynca u velicanstvenih 32 incha koji su dostupni vec barem 2 godine na trzistu, a jos nisam vidio ni jednog gamera da ih koristi za natjecanje, stovise ne znam kad sam vidio uopce 27 incha za tu namjenu. bezveze se samo dublje zakopavas i otkrivas koliko si zapravo neupucen u temu o kojoj pricas.

 

EDIT: polomio se link na listu pa cu samo rucno izdvojit par komada

 

https://www.computeruniverse.net/de/acer-predator-z321qubmiphzx-144hz-curved-gaming-monitior

 

https://www.computeruniverse.net/de/lg-32gk850g-b-g-sync-gaming-monitor

 

https://www.computeruniverse.net/de/aoc-agon-ag322qcx-curved

 

https://www.computeruniverse.net/de/samsung-curved-monitor-c32hg70-schwarz

 

https://www.computeruniverse.net/de/asus-rog-strix-xg32vq-curved-gaming-monitor

 

 Aj da ti odgovorim i na ovo

Znaci sve sto si linkao nema veze s onim sto sam ja napisao.

Doticni pro gameri ih ne koriste jer niti jedan nema ono sto pravi pro gaming monitor/igrac mora imati a to je hebeni ULMB, dakle ako to zelis smanjuje ti se izbor na gore navedenu listu svih "pravih" gaming monitora, a oni se nazalos jos uvjek krecu u 24-27" dijagonale, postoji jedan JEDINI koji to ima a da je veci/ili isti a to je Predator Z35 no on je "uw"/ curved i s manjom rezolucijom,

dakle druze ako zelis biti pravi gamer i kompetetivan onda se uzima sto veci s podrskom za ulmb(ak imas para naravno), jer to je druze moj razlika nebo i zemlja.

Evo i slika(nije da se moze to ikako pokazati slikom a niti videom) za one koji to nikad u zivo nisu vidjeli no shvatit ce o cemu je rijec, naravno da bi ovo radilo  minimalan broj fps-a mora biti kao i refresh rate monitora, ili jos veci, nikako manji:

lp

 

imas negdje na netu test gdje je jedan decko koji aktivno igra r6 siege i csgo kupio dva identicna monitora s ulmb i gsyncom i vrtio test jedan kraj drugoga. od ulmb nije dobio gotovo nikakav benefit ali je zato screen tearing postao nepodnosljiv. imam ulmb na monitoru i isprobao sam ga svega dvadeset minuta.. brzo kretanje po ekranu u tom modu mi stvori glavobolju.. a mozes pronaci i masu izjava gamera poput shrouda i slicnih da ne koriste ulmb jer tehnologija jos nije sazrijela i ne radi sto bi trebala. gsync i freesync su super ali ako bas hoces bit hardcore onda se i oni iskljucuju da se maksimalno smanji input lag.

 

neda mi se sad vise guglat ali par od tih velikih monitora ima motion blur reduction sto posto sam siguran.. gledaj mozemo se slozit da se ne slazemo u nekim stvarima sto je skroz ljudski i to je to. ajmo se onda prestat bespotrebno raspravljat da ne trujemo temu vise bzvze, mucimo druge sudionike i to nije kolegijalno od nas.  svako dobro ti zelim. pozdrav

7 godina
protjeran
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Kako sam uzeo od dede XXX vulgaris AOC 24" TN 75hz freesync bas sam 5-6 dana igrao bez zajebancije da vidim ima li na mene utjecaj tj. na gaming performans nabavka gaming monitora i pracenjem statistike sam jasno vidio nekih 10-15% bolji performans.... isti trend sam dobio kad sam uzeo predatora u odnosu na vulgaris AOC...

Meni gaming ne predstavlja uzivanje u bojama i krajoliku nego zelim rokati sto bolje i sto vise... dali je opravdano ulupati cca 2000kn vise za 5-6 vise killova po gameu....naravno da nije, ali gušti su gušti, i bilokakav gušt rijetko ima povoljnu ekonomsku racunicu... eto AOC iz ove teme nudi malo gusta, ekonomski je isplativ i ima puno incha...po nicem ultimativan osim po cijeni. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Samo da se nadovezem za ULMB 

malo sam probao tako igrat par FPS-a  SP da vidim koja je razlika u odnosu na G-sync(iako je i to meni novina)

i pokrtetni su fludniji + ostrina osjecam se ko neki PRO igrac 

bdw dimma monitor ali ja sam ga uspio posvjetili sa adaptive contras na off

i dark boost na low u OSD-u monitora

 

neznam za mene ovo preporod uz G-snyc ofcourse

0 blura(OLED like) 1ms input lag + vrtilo mi oko 120-140fps-a LOL 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.8.2018 16:51 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Heba mater.ja mislim da sam jedan put upalio menu od monitora i isao nesto podesit.Imam Dell U2312HM i bas sad planiram kupit novi 27" monitora za sebe, ovaj ide dijeci,ali brate sad ste me satrali do krvi sa VA vs IPS kojeg godinama koristim!

Onako odoka i laicki najveca mana za mene je prevelika dijagonala monitora,32" mi je bio prvi LCD TV,a sad stavit na pola metra daljine 32" mi ne izgleda kao dobar potez,cak je i 27" nategnuto!

Sviđa mi se WQHD rezolucija tog AOCA ali ne i fiksno postolje,Dellov IPS monitor koji bih me zadovoljio kosta oko 2800 kn,ali sad nakon ove teme nisam ni sam pametan!I da odmah u startu cijena od 1600 kn mi govori samo jedno "to good to be truth"

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
volegradele kaže...

Heba mater.ja mislim da sam jedan put upalio menu od monitora i isao nesto podesit.Imam Dell U2312HM i bas sad planiram kupit novi 27" monitora za sebe, ovaj ide dijeci,ali brate sad ste me satrali do krvi sa VA vs IPS kojeg godinama koristim!

Onako odoka i laicki najveca mana za mene je prevelika dijagonala monitora,32" mi je bio prvi LCD TV,a sad stavit na pola metra daljine 32" mi ne izgleda kao dobar potez,cak je i 27" nategnuto!

Sviđa mi se WQHD rezolucija tog AOCA ali ne i fiksno postolje,Dellov IPS monitor koji bih me zadovoljio kosta oko 2800 kn,ali sad nakon ove teme nisam ni sam pametan!I da odmah u startu cijena od 1600 kn mi govori samo jedno "to good to be truth"

Nedostatak podesavanja po visini je definitivno veliko sranje kod tolkog monitora, al to nije ni realno ocekivat za tu cijenu.

Imam bolji model AOC-ovog 32" qhd VA monitora koji ima podesavanje po visini i to je nesto sta koristim skoro svakodnevno zavisno o polozaju za kompom.

Sta se IPS-a tice, meni ovih par ips monitora sta imam izgledaju isprano i jadno u odnosu na VA, losije u svim pogledima osim input lag-u ql to kod ovog modela o kojem se prica nije problem..

15 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
ansha kaže...
Mandor kaže...

Ja sam imao otprije Q3277PQU koji je duplo skuplji i mogu reći prilično bolji. 

Nedavno sam kupio još dva ova Q3279VWF. Ovi jeftiniji imaju slabiji kontrast, znatno veći odsjaj, ai boje mi nisu super. Imaju i freesync.

Meni je onaj PQU puno bolji, ali za cijenu VWF, neću se buniti.

Ja imam 3277PQU, mislio sam da je ovaj vrlo slican po pitanju kvalitete prikaza, sta je stvarno drasticna razlika?

Meni je PQU vrhunski sta se vjernosti boja tice, glavna mana mu je input lag zbog cega ipak nije za multiplayer shootere, tu bi ovaj jeftini trebqo biti dosta bolji...

Kontrast je dosta velika razlika. ugodniji je PQU

Odsjaj, (taj završni premaz?) je dosta velika razlika. Ugodniji je PQU puno. Ali ja sam dosta osjetljiv na to. Ono kad po danu pomičeš glavu jer ti smeta neki daleki prozor, a nije direktno svjetlo, a po noći izbjegavaš stolnu lampu koja je isto sa strane koliko može biti. Dok kod PQU nije toliko jer je nekako difuzno. VWF više djeluje kao ogledalo, a PQU ima osjetno više mat premaz. Meni jako velika razlika.

To je ono što ja mogu reći. PQU imam skoro dvije godine, a VWF sam nabavio prije tri tjedna. Ipak za tu cijenu sam drugi dan otišao po još jedan VWF jer mi za tu cijenu ne smeta toliko  - jer mi je glavni monitor ok.

Sad, da nemam PQU, nego samo ove, to bi me živciralo.

 

12 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
4mal kaže...

Samo da se nadovezem za ULMB 

malo sam probao tako igrat par FPS-a  SP da vidim koja je razlika u odnosu na G-sync(iako je i to meni novina)

i pokrtetni su fludniji + ostrina osjecam se ko neki PRO igrac 

bdw dimma monitor ali ja sam ga uspio posvjetili sa adaptive contras na off

i dark boost na low u OSD-u monitora

 

neznam za mene ovo preporod uz G-snyc ofcourse

0 blura(OLED like) 1ms input lag + vrtilo mi oko 120-140fps-a LOL 

 

 

 

da i mene malo iziritira taj dimming al nije nesto strasno.. iskreno mene kod ulmb-a satare sami nacin izvodenja kojim se dobiva ulmb.. to pulsiranje. nakon nekog vremena brzih pokreta misem stvori mi glavobolju. bit ce super kad ispeglaju tehnologiju pa da mozes imat ulmb upaljen zajedno s gsyncom. jesi probao malo multiplayer da vidis kako ti oci reagiraju na ulmb kad je stvarno puno akcije i kad se frenetično okreces lijevo desno oko svoje osi itd.

 

ali polako tebi je sad jako puno novosti odjednom.. sa della od 60hz na hp omen sa 144hz, pa gsync pa ulmb.. asti miša koliko radosti  

10 godina
neaktivan
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Alzashop 1575kn, mislim da je to najeftinije što se može naći, zar ne?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
ivan72478 kaže...

Alzashop 1575kn, mislim da je to najeftinije što se može naći, zar ne?

 Pa kod nas je valjda 50-100kn skuplji...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
neaktivan
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
Stjepanj kaže...

 Pa kod nas je valjda 50-100kn skuplji...lp

 Da, ovisi koji shop. Ali sigurnija mi je alzashop sto se tice kupovine i garancije od vecine nasih trgovina izuzev par provjerenih tipa futurait itd

13 godina
online
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Tko prvi naleti na recenziju IPS modela, neka posta ovdje da vidimo što kažu.

12 godina
protjeran
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
Ico007 kaže...

Pozdrav, nakon što sam sa kolegom Stjepanj-om testirao dotični monitor da i ja napišem svoj osvrt na AOC Q3279VWF.

 

Razlika između 27'' i 32'' u površini samoga display-a je osjetna te ako imate dovoljno mjesta na stolu svakako preporuka.

 

Što se tiče 27'' 1080p (81 ppi) i 32'' 1440p (91 ppi) razlika je vidljiva, slika je čišća i oštrija.

 

Panel radi na 75hz, što je naspram 60hz definitivno neprimjetno ali bolje da je 75 nego 60 :)

 

Odsjaj monitora pri jakom osvjetljenju je izražen i treba voditi računa o ovome pri pozicioniranju stola/monitora. Po noći ili u zatamnjenoj prostoriji ovaj problem je (logično) sveden na minimum.

 

Ukoliko overdrive stavite na low, ghosting nije problem iako se nazire (većina ga neće primjetiti), stavite li overdrive na strong ghosting je neprihvatljiv i monitor je doslovno neupotrebljiv. 

 

Vizualno monitor lijepo izgleda, izrađen je od jeftine plastike (što se osjeti) i nema nikakvih mogućnosti regulacije visine ili okretanja (moguće jedino podešavanje nagiba). Također monitor nema vesa mount pa nema mogućnost postavljanja na zidni nosače i sl.

 

Nisam imao dosta vremena testirati input lag na njemu pa ne mogu dati mišljenje o tome.

 

Ukoliko imate dovoljno jak stroj za gurati 1440p i planirate igrati SP igre na njemu i ne smetaju vam neke od gore navedenih stvari za ove novce vrlo dobar monitor pogotovo ako imate AMD grafu zbog freesync-a.

 

Ukoliko planirate igrati MP i pri tome želite biti što bolji :) ovo nije monitor za vas, za to ćete morati dodati jok pokoju tisuću kunića.

 

Za sve one koji tvrde da je monitor "smeće", uzmemo li u računicu cijenu od cca 1700 kn monitor je daleko od smeća i u toj cijenovnoj kategoriji vrlo konkurentan i za preporuku ukoliko ga mislite koristiti za "casual" gaming i gledanje videa.

 

Uspoređivati ovaj monitor i Asus pg278q je u najmanju ruku neozbiljno kako po performansama tako i po cijeni :)

 

Ukoliko nekome mogu pomoći u izboru (ili neizboru:) ovog monitora i zanima ga još pokoja informacija stojim vam na raspolaganju.

 

I što bi Stjepanj rekao LP :)

 

 Neki ovdje me popljuvali jer nisam vidio monitor, a na kraju ovaj covjek koji ga je isprobao napisao isto sto i ja, izgleda da ipak recenzije imaju nekakvog smisla. 

 

Citam kroz komentare korisnika i na kraju daleko je to sve skupa od ove "recenzije", ali na kraju svi oproste sve mane i nedostatke zbog cijene koja je zapravo najveci plus ovog monitora, sve ostalo je u rangu sa cijenom.

 

Kao sto se vec u nekoliko navrata ovdje napisalo ovo je tipican primjer "kolko para tolko i muzike", to naravno nije lose jer ima proizvoda koji ne vrijede svojih novaca, ono sto je lose u cijeloj prici je pretjerivanje i pricanje nebuloza. 

 

P.S. Vidim da je alfa dezinformator opsjednut samnom pa me u vise navrata spominje cak i kad me nema, zivi dokaz koliko bolna istina reze tamo gdje treba. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2018 13:28 (war3_tft).
15 godina
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Jedino pitanje je može li za te pare bolje? Ukratko jako teško ili nikako, možda ima neki 27" koji mu može konkurirat?

I tu prici treba stati na kraj.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
itomic009 kaže...

Tko prvi naleti na recenziju IPS modela, neka posta ovdje da vidimo što kažu.

 malo je cudno da se jos nije pojavio na netu 

11 godina
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Ako netko iz HR ima PC-shop(a čita temu), dajte ga na probu Stjepanj-u, tako ćemo ekspresno riješiti manjak dojmova.

 

edit: usput ćemo saznati koliko dobro se panel da OC-ati. hehe

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2018 13:44 (metallic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync
C3c1l kaže...
itomic009 kaže...

Tko prvi naleti na recenziju IPS modela, neka posta ovdje da vidimo što kažu.

 malo je cudno da se jos nije pojavio na netu 

  A dobro, službeno se prodaje tek par dana pa valjda malo treba pričekati. Pojaviti će se valjda nekakve informacije, što kakav review, što od kupaca. Jer taj IPS bi onda mogao biti stvarno Jack pot, ako bude skuplji do 200kn od ovoga. 

12 godina
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Evo pojavio se prvi video

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
AOC Q3279VWF 32" 1440p, 75hz, VA, Freesync

Stigla je IPS verzija u Linksa. Upravo narucio. Drzim fige, nadam se da ce biti bolji za gaming od VA.

Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice