Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.833
|
čitano: 4.461.048
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Znači fullHD reza 24in do 2200kn, za gaming(značio ak je moguče nešto više od 60 Hz refresh rate) i ajde filmove.  Valja ovaj(AOC G2460PF) ili nešto drugo za te novce? Poželjan Freesnyc.

StariGad_HR @battlefield StariGAD#2592 @ Diablo 3 uplay: StariGAD_HR
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

To ti je TN panel, ne znam želiš li žrtvovati sliku i kutove gledanja za 144 hz.

Ako ne želiš, možeš recimo otići na LG 24MP68VQ (75 hz) koji ti je IPS matrica i košta nekih 700 kn manje i isto ima Freesync.

Također, imaš 27'' verziju istog tog monitora ako te to zanima.

Osim njih, s Freesyncom imaš i one Samsungove monitore koji se spominju na zadnjih nekoliko stranica, ne znam sad točno koja ima je oznaka.

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Domdom32 kaže...

To ti je TN panel, ne znam želiš li žrtvovati sliku i kutove gledanja za 144 hz.

Ako ne želiš, možeš recimo otići na LG 24MP68VQ (75 hz) koji ti je IPS matrica i košta nekih 700 kn manje i isto ima Freesync.

Također, imaš 27'' verziju istog tog monitora ako te to zanima.

Osim njih, s Freesyncom imaš i one Samsungove monitore koji se spominju na zadnjih nekoliko stranica, ne znam sad točno koja ima je oznaka.

 Ne izgleda loše, ali ne mogu nači nikakav review. A koliko vidim ni dosta ljudi na netu. Moram zamijeniti ovaj svoj acer jer kontrast me ubija. Nemožeš vidjeti protivnika u mraku na igrama da ga hebeš.

StariGad_HR @battlefield StariGAD#2592 @ Diablo 3 uplay: StariGAD_HR
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Kutovi gledanja mi nisu bitni jer sam ionako točno ispred monitora, koliko sam vidio slika nije tolko puno lošija na TN panelu (ispravite me ak griješim). Sad baš bih htio 144Hz ili tu negdje, jer se osjeti velika razlika u odnosu na 60 ili 85 Hz kolko sada korisitim...

Evo ovako će bit najlakše, može preporuka monitora od 24'' do 27'' do 3000 kn, bitno da je 144Hz, poželjan Freesync...

Engage...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Jean-Luc Picard kaže...

Kutovi gledanja mi nisu bitni jer sam ionako točno ispred monitora, koliko sam vidio slika nije tolko puno lošija na TN panelu (ispravite me ak griješim). Sad baš bih htio 144Hz ili tu negdje, jer se osjeti velika razlika u odnosu na 60 ili 85 Hz kolko sada korisitim...

Evo ovako će bit najlakše, može preporuka monitora od 24'' do 27'' do 3000 kn, bitno da je 144Hz, poželjan Freesync...

 
https://www.nabava.net/search.php?q=XZ271

Pogledaj si za ovaj zakrivljeni Acer na netu malo recenzije. Inace 27" FHD rezolucija, 144hz i freesync.
Inace monitor ima VA panel, pa si vidi da li ti taj panel odgovara. 

9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pošto mjenjaš monitore svakih 15 god. i traziš 1440p@144hz tn panel/kutevi gledanja ti nisu bitni i malo lošija kvaliteta boja probaj malo raširit budget cca.1000 kuna,dobiješ na poklon 2 gifta u vrijednosti od 48€ uz besplatnu dostavu iz ALZA shopa....27" Acer XG270HUomidpx Predator...ako budget nije flexibilan zanemari ovu poruku 

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Za tog Acera kao da su raspisali natječaj tko će složit gadniji monitor...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Sad kad bolje razmislim, mislim da je onda najbolje da pričekam dok ću nadograđivat komp, pa ću vidjet kolko će love ostat za monitor pa ću se onda javiti. Hvala svima za sad...

Engage...
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, 

Dovoljna je Sapphire HD6950 1Gb verzija za monitor rezolucije 1440P?

komp ne služi za igranje

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Filip77 kaže...

Pozdrav, 

Dovoljna je Sapphire HD6950 1Gb verzija za monitor rezolucije 1440P?

komp ne služi za igranje

 naravno!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Koji monitor kupiti
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
RuskeGTT kaže...

 obican Va panel, spigan, 23.5", to po meni ne vrijedi 800kn...LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ako moze neka preporuka za monitor do cca nekih 1200-1300, max 1400kn.

Razmisljao sam izmedu ovih > https://www.uzishop.hr/monitori/4744-aoc-led23-i2369vm-vga-2xhdmi-dp-fhd-ips-zvu.html

https://www.uzishop.hr/monitori/9049-aoc-led23-i2381fh-vga-hdmi-4ms.html

https://www.uzishop.hr/monitori/6670-asus-vc239h-23-black-full-hd-matt.html

Monitor bi bio koristen za neko blaze modeliranje (solidworks), gledanje filmova , ucenje za fax i neki laksi gaming starijih igara. Nisam previse pratio "mode" i panele tih novijih monitora pa eto ako ni jedan od ovih ne valja da me uputite na neki drugi, iako bih vise preferirao ove "bezel-free" tip monitora.

Hvala puno

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Može preporuka monitora do 23-27" (koliko se već za max. 2.000kn može uzeti)

i 32" TV-a koji će služiti kao monitor, pa da na kraju trebam izabrati između ta dva BestBuy uređaja?

Izgled postolja mi nije bitan jer će ići na zidni nosač.

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Evo odlucio sam uzeti neki monitor ponajvise za gaming ali i ostale stvari, razmisljam da uzmem viewsonic vx2263smhl kupio bih ga na amazonu, ima ips panel, 24inca, 2ms response ili dali da za skoro istu cijenu uzmem jos jedan viewsonic koji nema ips panel ali ima amd freesync umjesto
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima. Planiram kupiti monitor za 1000kn max pa mi treba preporuka. Treba mi najviše da spojim ps4 i eventualno da spojim s laptopom za neke posliće, filmove itd. Hvala!

 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
twipz143 kaže...

Pozdrav svima. Planiram kupiti monitor za 1000kn max pa mi treba preporuka. Treba mi najviše da spojim ps4 i eventualno da spojim s laptopom za neke posliće, filmove itd. Hvala!

Klik

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

koji monitor za gejming do 2000kn a da je freesync i IPS/VA? 

 

bi li ovaj bio ok?

 

http://www.adm.hr/product.asp?product=monitor-dell-se2717h-27-1920x1080-fhd-ips-adaptive-sync%E2%80%8Bamd-freesync&code=89010ADM

 

monitor nije 60Hz kao sto pise vec 75 sa freesync rangeom 48-75Hz 

 

http://www.dell.com/en-us/shop/dell-27-monitor-se2717h/apd/210-aizr/monitors-monitor-accessories

 

konfa u pitanju je i5 6400, 8gb i R9 380X

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2017 14:39 (Fanu).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Mislim da ti je to najbolja cijena, jedino kaj nisam baš vidio podataka o njemu. Još kao opciju imaš LG 27MP68VQ, ali on je oko 2000 kn bio zadnji put kad sam gledao, ionog Samsunga zakrivljenog.

8 godina
offline
Koji monitor kupiti

Koji monitor za gaming dal da uzmem na amazonu za kojih 1200-1300kn, dosta mi je bitno da ima freesync.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ovaj ti ima freeysnc klik

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Odma sam ga zvao i kaže da je kod njega radio normalno na vga.
E sada, ja nemam vga kablo,a i koje sam sreće, niko od komšija nema. Mene zanima, dok ne nađem vga kablo,da li je moguće da zbog kabla ili dvi izlaza ne radi kako treba ili me ovaj zavlači ?
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Kupio sam danas monitori polovan i imam problem.
Kada ga uključim radi 2 sec i onda nestane slika i opet ga isključim pa uključim i radi 2 sec i nestane slika ponovo.

Odma sam ga zvao i kaže da je kod njega radio normalno na vga.
E sada, ja nemam vga kablo,a i koje sam sreće, niko od komšija nema. Mene zanima, dok ne nađem vga kablo,da li je moguće da zbog kabla ili dvi izlaza ne radi kako treba ili me ovaj zavlači ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2017 17:47 (Jimmy Lenard).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Jimmy Lenard kaže...

Zavlači te sigurno jer monitor mora raditi s kakvim god ga kablom spojiš.

A za početak treba probati s drugim kabelom i svakako pripaziti da je kabel ispravno i do kraja uštekan u utor i na monitoru

i na grafičkoj kartici.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Neznam dali ste vidjeli no 4k je postao nikad jeftiniji, preskupi 1440p monitori su jednostavno mrtvi!

https://www.protis.hr/products/details/lg-27-led-ips-27ud58-4k-hdmi-dp/116079

2900k za odlican ips 4k!

 

2600kn u ED tko ose usudilp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2017 19:45 (Stjepanj).
Moj PC  
4 0 hvala 2
16 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Strašna cijena, 4K postaje mainsteram. Tak sam si i mislo...išlo bu to sad ubrzano.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

Neznam dali ste vidjeli no 4k je postao nikad jeftiniji, preskupi 1440p monitori su jednostavno mrtvi!

https://www.protis.hr/products/details/lg-27-led-ips-27ud58-4k-hdmi-dp/116079

2900k za odlican ips 4k!

 

2600kn u ED tko ose usudilp

Prozivljavati agonije svaki puta kada se ekran zacrni na par trenutaka dok instaliras drivere zbog 300kn razlike? I don't think so 

 

8 godina
offline
Koji monitor kupiti

koji bi me monitor najvise zadovoljio a da nije 9 iljada kuna , nekako bi mooozda htio nesto vece..znaci trenutno imam vako ...23"  LED Syncmaster BX2350 sa 2ms  full hd....jel se uopce vise isplati kupovat full hd il ic na 1440p...igram igre svakojake ( battlefield 1 ,SW Battlefront itd. ) spec pod moj komp....sto se tice 60fpsa na 4k to mogu zaboravit osim ako ne kupim grafu kaj kosta ko veci dio mog kompa pa eto da malo porazglabamo ciji su paneli u monitor svijetu najbolji etc 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

ja neznam, ali da li samo ja ovdje sam zadovoljan trenutno sa 1440x900 i prelazim na drugi monitor, samo zato jer ovog vec imam 8g i dosadio mi...fhd je max maxeva sta zelim...a vi tu brijete o 4k i to :D kakav komp treba za to bokte :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice