Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.833
|
čitano: 4.462.528
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Vecini ljudi se ne svidja na monitorima vecim od 24".. To bi ti najbolje bilo otici negdje u trgovinu gdje su izlozeni takvi monitori/tv-i pa pogledat sam iz blizine

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.7.2017 14:28 (ibme74).
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Hahahhaah! NOVI MONITOR sam koristio sat vremena i vratio ga u poslovnicu u Rijeci, ljudi poslali u Zagreb da odobre, svi u poslovnici govore ma odobrit ce ti sigurno vidi se da je novo sve, znaci nije se koristio sat vremena. Nazovem sad u poslovnicu kaze mi decko da pise da ima ogrebotina koje se ne mogu vratit u prvobitn ostanje??? Cekaj tko je tu glup?? Ljudi slikali ispred mene nov monitor BEZ OGREBOTINE sad ih najednom ima?? Pa cekaj sta mogu bit takva govna da mi nedaju monitor za istu cijenu??

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Postoji novi model za 2020kn u Mall.hr...

 Hvala za info :)

11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
el.šef kaže...

Hahahhaah! NOVI MONITOR sam koristio sat vremena i vratio ga u poslovnicu u Rijeci, ljudi poslali u Zagreb da odobre, svi u poslovnici govore ma odobrit ce ti sigurno vidi se da je novo sve, znaci nije se koristio sat vremena. Nazovem sad u poslovnicu kaze mi decko da pise da ima ogrebotina koje se ne mogu vratit u prvobitn ostanje??? Cekaj tko je tu glup?? Ljudi slikali ispred mene nov monitor BEZ OGREBOTINE sad ih najednom ima?? Pa cekaj sta mogu bit takva govna da mi nedaju monitor za istu cijenu??

Pa i sam si kriv donekle, 2 godine si član foruma, ideš kupiti monitor (a očito se ne razumiješ najbolje), ne pitaš nikoga ništa, zaletiš se kupiš sam i onda kad vidiš da si kupio sranje dođeš ovdje pitati. Valjda se prvo traži savjet pa se onda donosi odluka. Ništa, sad ih ganjaj i vidi hoće popustit, ako ne - jbg, na greškama se uči.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.7.2017 17:19 (ibme74).
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
el.šef kaže...

Hahahhaah! NOVI MONITOR sam koristio sat vremena i vratio ga u poslovnicu u Rijeci, ljudi poslali u Zagreb da odobre, svi u poslovnici govore ma odobrit ce ti sigurno vidi se da je novo sve, znaci nije se koristio sat vremena. Nazovem sad u poslovnicu kaze mi decko da pise da ima ogrebotina koje se ne mogu vratit u prvobitn ostanje??? Cekaj tko je tu glup?? Ljudi slikali ispred mene nov monitor BEZ OGREBOTINE sad ih najednom ima?? Pa cekaj sta mogu bit takva govna da mi nedaju monitor za istu cijenu??

 Ja sam isto vratio LG 34UC79G jer mi je bio preveliki, ali ja sam kupio u futuru vrtio im monitor oni poslali u servis i nakon 3 dana vratili mi novac samo phvale za njih.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
el.šef kaže...

Hahahhaah! NOVI MONITOR sam koristio sat vremena i vratio ga u poslovnicu u Rijeci, ljudi poslali u Zagreb da odobre, svi u poslovnici govore ma odobrit ce ti sigurno vidi se da je novo sve, znaci nije se koristio sat vremena. Nazovem sad u poslovnicu kaze mi decko da pise da ima ogrebotina koje se ne mogu vratit u prvobitn ostanje??? Cekaj tko je tu glup?? Ljudi slikali ispred mene nov monitor BEZ OGREBOTINE sad ih najednom ima?? Pa cekaj sta mogu bit takva govna da mi nedaju monitor za istu cijenu??

 pa ako su slikali/vidjeli u jednoj poslovnici a ogrebotine su se odjednom stvorile u drugoj, ti si monitor predao "čist" dakle provjerili su ga i preuzeli kao valjan proizvod! za dalje te zaboli sta ce oni medusobno rijesavati!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
, ti si monitor predao "čist" dakle provjerili su ga i preuzeli kao valjan proizvod! za dalje te zaboli sta ce oni medusobno rijesavati!lp

Potpis. 

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
11 godina
suspendiran
offline
Koji monitor kupiti

A i uopće me nebi čudilo da su sami ogrebali monitor i da sada tebe krive za to jer ipak si kupio neki stari šljam od monitora koji niko ne kupuje i koji im stoji u trgovini tko zna koliko dugo (i koji se vjerojatno nikada nebi ni prodao), sada su vidjeli da si se opametio i da želiš uzeti nešto što se inače dobro prodaje pa pokušavaju na sve načine odbiti povrat monitora i uzimanje nečeg popularnijeg među kupcima. Trgovci su to, ništa me ne čudi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Testirao sam samo jednu igru, Dotu2, sa FreeSyncom, prije nego sam prodao Radeonku i mene nije impresionirao. Pretpostavljam da je super, ako ti je fps u nizem FS rangeu, ako imas fps blize gornjem rangeu ili preko njega onda VSync obavlja posao. Prije svega probaj stvoriti dojam 1080p reze na 27". Dobra stvar kod FS monitora je sto imao ti Nvidiju ili AMD imas 72Hz (Samsung) ili 75Hz (LG) refresh rate.

Na kraju je pala odluka na  24 incha i ponovno se vraćam na  Benq GW 2470HM, pa molim korisnike dotičnog informaciju o njemu i posebno kakav je za igranje.

I kako to da mu je garancija u npr. Linksu i  Protisu 24 mjeseca a u Instaru i M -Computers 36 mjeseci?

11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
mrgud1 kaže...
The_Fichek kaže...

Testirao sam samo jednu igru, Dotu2, sa FreeSyncom, prije nego sam prodao Radeonku i mene nije impresionirao. Pretpostavljam da je super, ako ti je fps u nizem FS rangeu, ako imas fps blize gornjem rangeu ili preko njega onda VSync obavlja posao. Prije svega probaj stvoriti dojam 1080p reze na 27". Dobra stvar kod FS monitora je sto imao ti Nvidiju ili AMD imas 72Hz (Samsung) ili 75Hz (LG) refresh rate.

Na kraju je pala odluka na  24 incha i ponovno se vraćam na  Benq GW 2470HM, pa molim korisnike dotičnog informaciju o njemu i posebno kakav je za igranje.

I kako to da mu je garancija u npr. Linksu i  Protisu 24 mjeseca a u Instaru i M -Computers 36 mjeseci?

Uzmi ovaj klik

9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ja se stvarno tamo nemam namjeru s nikim svadjat. U pravu ste, zaletio se i kupio, sta da radim sada..

Ono sto me najvise trenutno kopka jest da nema te sile da sam ja kupio izgreban monitor, nema sanse jednostavno cim sam ga izvadio doma pogledao sam sve i bilo je novo, vratio oprezno i sve bilo ok kada je zena slikala u poslovnici i opet izvadila prije slanja. Jos govore djelatnici taj dan, kako cu sto posto dobit novi jer se vidi da je sve novo. Kakvu pljusku sam dobio , slike dole.  

 

Najgore mi je sto ne mogu zamjenit monitor a dobit cu nesto u stanju u kakvom nisam kupio! Molim vas pogledajte kakvu mi je sliku poslala gospodja, pa neka mi objasni blo tko sta se treba da se ovako izgrebe monitor?? 

Sta da radim, pa bezobrazno je od njih da mi nedaju slike iz poslovnice a slike iz Zagreba mi salju i tu neke ogrebotine kojr nisam vidio u dva dana s monitorom... Bas bi screeno sta mi je napisala voditeljica ali ne znam da li bi onda to netko iz linksa vidio pa da ni onaj "izgrebani" nebi dobio nazad. Do sad su ostavili takav dojam. 

 

http://imgur.com/a/cOAgR nije bio ovakav da je bio ovakav, jednostavno znam sebe ,poludio bi cim bi vidio sta sam dobio! Pa ne znam sta me vise ljuti to sto mi nedaju zamjenu koja treba biti odobrena ili to sto mi zele uvalit nazad izgreban monitor. 

 

 

Pa daaaj, jesam se zaletio i kupio nesto sto mi se ne svidja ali imam pravo na zamjenu..di zivimo da me jedna firma ovako zeli izradit?? 

 

Sta da radim? Kaze mi da su izasli u susret iako monitori ne ulaze u zamjene i da im je zao ali ne mogu odobrit zamjenu, to mi je voditeljica napisala. Pa ajde ne bi bip toliko ljut da mi vracaju monitor kakav sam poslao ali kad sam vidio sliku!! Pa jadno! 

 

 

 

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Bas bi sad odgovorio na mail da se zelim zalit ili nesto.. Kako su jadni do sad ispali bojim se ista i napisat a mogao bi svasta reci.Ali necu da ne bi dobio odgovor da ne mogu pokupit ni ovaj koji sam platio jer eto prosuo sam im istinu u lice. Sorry ako je off topic samo se nadam da cete me savjetovar sta da radim

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pa jebote nisi na black marketu da nećeš dobiti svoj monitor nazad koji si platio ako se požališ. Stisni ih malo, ako treba i zaprijeti, probaj sve da dbiješ nazad lovu ili da biraš drugi monitor. 

9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

Pa jebote nisi na black marketu da nećeš dobiti svoj monitor nazad koji si platio ako se požališ. Stisni ih malo, ako treba i zaprijeti, probaj sve da dbiješ nazad lovu ili da biraš drugi monitor. 

 Pa sta da im kazem? Pa da trebao bi dobit ali kakav utisak su ostavili imam osjecaj da nebi dobio ni taj nazad da ih stisnem. Jadni su kuzis.

 

Sutra monitor dolazi u Rijeku, sta da radim, da pisem voditeljici na mail (odgovorim joj na poruku) ili da sutra se zalim u poslovnici, ne znam sta da radim uopce.. 

 

Jos jednom ako nije tema za ovo, da moderatori izadju u susret kasnije cu maknut ovr poruke nije problem. 

Barcelona - Mes que un club
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.7.2017 18:59 (el.šef).
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti

i na mail i u poslovnici se zali. Jesi ti slikao monitor kad si ga imao doma?

11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Želim kupiti monitor od 27'

Trenutno koristim navedeni monitor https://www.cnet.com/products/samsung-2232bw/specs/ i grafičku karticu AMD rx470.

Najveći problem kod tog monitora (22'') je u tome što pri nativnoj rezoluciji 1680 x 1050 windows 10 ima presitna slova. To sam rješavao tako da sam skalirao windows na 130%, što baš i nije neko bajno riješenje ili pak snizio rezoluciju na 1440x????. Dakle, volim malo veća slova i ikone u programima.

Na koju vrstu monitora da idem, a da se taj problem ne ponovi? Marketing barata izrazima, 2K, 4K, HD, Full HD, Ultra HD. Tu se stvarno teško može snaći netko tko kupuje monitor svakih 10 godina. Uz to, želio bih izbjeći probleme sa pixel density.

Znam samo da novi monitor mora biti min. 27'', 16:9, najvjerojatnije IPT panel, imati podršku za AMD FreeSync, te Display port (na koji će biti vjerojatno spojen) i HDMI.

Biti će korišten za opću upotrebu. Dakle, programiranje, igrice, obrada slike, multimedija itd…

Cijena baš i nije problem, smatram da je to hadver u koji treba uložiti, ali baš ne bih pretjerivao u basonovne svote, dakle, do 3-4000 kn, ali ako je baš nešto kvalitetno išao bih i do 5000 kn.

I to je to, molim preporuke u kojem smjeru da idem tražiti, ili neki model. Zahvaljujem na pomoći!!!!

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

i na mail i u poslovnici se zali. Jesi ti slikao monitor kad si ga imao doma?

 Pa imam bez ogrebotine je.

Barcelona - Mes que un club
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pa salji joj to na mail

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
el.šef kaže...

...bojim se ista i napisat a mogao bi svasta reci.Ali necu da ne bi dobio odgovor da ne mogu pokupit ni ovaj koji sam platio ...

 javi se pod hitno nekom društvu za zaštitu potrošača, pa neka te savjetuju i obavezno im reci kompletni postupak i ništa nemoj zatajiti

isto tako imaš ovdje neke upute oko zaštite potrošača - link

 

i nemoj se ništa bojati, najbolje da te prcaju pa da im se još bojiš išta reći

ako su ti poslali neke upute za žalbu, obavezno to napravi jer će ispasti da se nisi žalio

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
el.šef kaže...

Sorry ako je off topic samo se nadam da cete me savjetovar sta da radim

Jesu oni tebi poslali slike tih ogrebotina?

Čisto da usporediš s onim što kažeš da si sam slikao.

Nema tu druge, treba biti uporan i dosadan, inače budeš pop... i to jako.

Sada ovo neka ti bude škola za ubuduće, pitaj, provjeri i 100 puta ako treba prije nego kupiš nešto,

lako je meni sada biti pametan, znam da se i meni isto može dogoditi, isto tako znam da ću dati sve

od sebe da do toga nikada ne dođe.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.7.2017 19:57 (Valentin17).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Tino_TA kaže...

Želim kupiti monitor od 27'

Trenutno koristim navedeni monitor https://www.cnet.com/products/samsung-2232bw/specs/ i grafičku karticu AMD rx470.

Najveći problem kod tog monitora (22'') je u tome što pri nativnoj rezoluciji 1680 x 1050 windows 10 ima presitna slova. To sam rješavao tako da sam skalirao windows na 130%, što baš i nije neko bajno riješenje ili pak snizio rezoluciju na 1440x????. Dakle, volim malo veća slova i ikone u programima.

Na koju vrstu monitora da idem, a da se taj problem ne ponovi? Marketing barata izrazima, 2K, 4K, HD, Full HD, Ultra HD. Tu se stvarno teško može snaći netko tko kupuje monitor svakih 10 godina. Uz to, želio bih izbjeći probleme sa pixel density.

Znam samo da novi monitor mora biti min. 27'', 16:9, najvjerojatnije IPS panel, imati podršku za AMD FreeSync, te Display port (na koji će biti vjerojatno spojen) i HDMI.

Biti će korišten za opću upotrebu. Dakle, programiranje, igrice, obrada slike, multimedija itd…

Cijena baš i nije problem, smatram da je to hadver u koji treba uložiti, ali baš ne bih pretjerivao u basonovne svote, dakle, do 3-4000 kn, ali ako je baš nešto kvalitetno išao bih i do 5000 kn.

I to je to, molim preporuke u kojem smjeru da idem tražiti, ili neki model. Zahvaljujem na pomoći!!!!

Druze moj ovo je monitor za sljedecih 10g

ima sve sto si trazio

LG 27UD68-W

jako pozitivne recenzije, osobno ga koristio, same rijeci hvale!

nadam se samo da imas dovoljno jaku graficku za tih 10gLP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.7.2017 20:06 (Stjepanj).
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
picajzla0707 kaže...
el.šef kaže...

...bojim se ista i napisat a mogao bi svasta reci.Ali necu da ne bi dobio odgovor da ne mogu pokupit ni ovaj koji sam platio ...

 javi se pod hitno nekom društvu za zaštitu potrošača, pa neka te savjetuju i obavezno im reci kompletni postupak i ništa nemoj zatajiti

isto tako imaš ovdje neke upute oko zaštite potrošača - link

 

i nemoj se ništa bojati, najbolje da te prcaju pa da im se još bojiš išta reći

ako su ti poslali neke upute za žalbu, obavezno to napravi jer će ispasti da se nisi žalio

 Kažu sljedece :

Monitor ne ulazi u reklamacije niti ga je moguce zamjeniti zbog nekog glossy dizajna ili sta je vec ispricala. I kao da sam ja pri kupovini potpisao papir na kojem pise da nije moguce zamjeniti / reklamirati proizvod. Kaze voditeljica da su u poslovnici izasli u susret pa su zato poslali za Zagreb ali da nisu smjeli. Rekao sam da cemo se cut kad odlucim jer se mogu zalit ali vjerovatno ce bit odbijeno. Kaze da mi moze ponudit neke besplatne servise itd.. Ne kuzim nista, pa ok pisalo je ja potpisao. Sta su onda uopce uzeli i pritom ostetili novi monitor. Eto to je znaci sve. 

Barcelona - Mes que un club
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.7.2017 20:25 (el.šef).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
To je neka petljanija, napisi im sluzbenu zalbu i navedi s cim nisi bio upoznat, navedi da nisi ocekivao da to u uvjetima pise, posebno navedi da te s tim uvjetima nitko nije upoznao od strane prodavaca i da si znao da ne bi pristao. Dalje navedi da zelis vratiti proizvod natrag i hoces svoje novce, da nisi kriv za ostecenje i da su oni zaprimili reklamirani proizvod kao neostecen. Na kraju navedi da ces za svoja prava kao potrosaca traziti pomoc od nadleznih institucija, pa vidi - lako moguce da ce ih to prepasti i da ce ti vratiti lovu ili ponuditi zamjenu.
Ako ne uspije, odmah trazi savjet po onim uputama sto sam ti linkao
Moj PC  
3 0 hvala 2
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Javi se sluzbi za zastitu potrosaca, detaljno objasni i stavi slike pa ces znati an koje se sve tocke zakona mozes pozvati.

9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Poslao sam. U kojem roku inace odgovore? Inace nakon sto mi odgovore saljem zalbu ali nigjde ne mogu naci gdje podnesem zalbu, nema nikakvog maila.

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozz, trazim 34 inch 21/9 gsync monitor, to nepostoji , samo acer predator koji ne duplo skuplji od kolko mislim potrosit.

 

Ima kakve preporuke za slicno il da predjem u amd na freesync .

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Poz zanima me vi koji imate 4K monitore 27-28 inca kako izgleda igra kada je prebacite na 1440p?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
A ono, lose sto se tice igara(meni), desktop prakticki nema razlike! No uzmi u obzir da nekom to malo sto se kakti "zamuti" kad stavljas nizu rezu u igrama drugome mozda uopce nece smetati!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Djozaa kaže...

Pozz, trazim 34 inch 21/9 gsync monitor, to nepostoji , samo acer predator koji ne duplo skuplji od kolko mislim potrosit.

 

Ima kakve preporuke za slicno il da predjem u amd na freesync .

 Imam spremljen jedan popis:

LG 34UC89G-B, LG 34UM60-P, Asus ROG Swift PG35VQ, Asus PG348Q,  AOC AG352UCG,

 

Ne znam dal su 100% sa g-syncom, pa provjeri.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Iwan7SeVeN kaže...

Poz zanima me vi koji imate 4K monitore 27-28 inca kako izgleda igra kada je prebacite na 1440p?

 Ja ne vidim neku veliku razliku između 4k i 1440 kad igram. Pretpostavljam da se na većoj dijagonali više vidi razlika i da zavisi sa koje daljine se gleda.

Naočale na nosu su još jedan faktor koji treba uzeti u obzir.

I’m an alien clone from Hyperion origin..
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice