Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.953
|
čitano: 4.580.493
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Da se odlučiš za matricu skratio bi pol muke sebi i onom tko ti misli preporučiti. Zguglaj, traži, vidi kaj ti je bolje jer je razlika između TN i IPS vidljiva. Nadalje, 32" je ogromno i osjetno veće od 27" kao i razlika između DPIa kada staviš istu rezu na te 2 dijagonale pa i tu odluči što ti je bolje. Nažalost AMVA paneli u 1440p rezi ne dolaze na 27", nego samo 32"+ i 24"-. S obzirom da bi volio i FS mislim da ti je najbolji odabir od tih Iiyama XB2788QS-B1 iz CU za 347 eura + ~30 eura dostava. Proizvođač je kvalitetan i mislim da može proći bez recenzije. Lutrija sa backlight bleedom te čeka kod svakog LCDa, primarno IPS i PLSa.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.4.2017 12:02 (The_Fichek).
14 godina
neaktivan
offline
LG 34 UC79G-B osvrt

S obzirom da sam kupio prije par dana Ultrawide monitor 21:9 LG 34UC79G-B curved  da podijelim par dojmova o njemu.Samo sastavljanje monitora ultra jednostavno i dobro riješeno. Monitor ima rezoluciju 2560 x 1080 s IPS panelom i iako sam se bojao da će mi biti slika previše ispikselizirana s obzirom da sjedim oko 60 i više cm od njega to nije slučaj. Ta rezolucija se najviše primijeti kod surfanja ali ni tu nije neka prevelika smetnja. Sam monitor u igrama je odličan. Isprobao sam ga u Battlefield 1 ,Battlefield 4 ,Tittanfall 2, Cod Infinite Warfare,Cod 4 Remastered i Diablu 3.Jedino Diablo 3 ne podržava 21:9 već 16:9 ultrawide jer kao donosi preveliku prednost igračima s Wide monitorima pa ne žele dodati taj format u igru? Nisam našao fix koji to može omogućiti izgleda da su ga uklonili ali ok je izgledalo i ovako.

U ostalim igrama igrati na 21:9 je stvarno odlično i bojim se kad se jednom na to navikneš teško bi se bilo vratiti ponovno na 16:9. Sam monitor uz svoje parametre za podešavanje slike ima  Black stabilizer gdje možete "osvijetliti prikaz (korisno u tamnim područjima za lakše uočavanje neprijatelja ),zatim game mode (Fps1 ,Fps 2 ,RTS), ima 1ms blur reduction. Zatim ima crosshair s 4 vrste ciljnika koji možete sami uključiti neovisno od igre( može biti korisno u mraku i kod shotguna i sl.) Postoji Amd free sync tehnologija i raspon free synca je od 48-144 Hz. Isprobao sam free sync i nisam primijetio nikakav tearing ili stutter . U Titanfallu 2 sam imao 144 FPS-a te sam uključio free sync i stavio na displaju 144 Hz i to stvarno fino  i glatko izgleda. U Bf1 sam imao između 70-80FPS-a i s fre sync on s 144Hz refreša na monitoru izgleda odlično. Pogotovo s sniperom je puno lakše pogođati headshotove. Probao sam isto i s 75 Hz ali nisam primijetio neku veliku razliku. Ako sam dobro shvatio taj free sync ako mi je free range 48-144 Hz bitno mi je da mi se FPS u u igri kreće u tom rangu jer ako mi padne ispod 48 mogao bi imati tearing slike.Valjda isto tako ako i pređe 144 FPS-a. Molim odmah forumaše koji to bolje kuže da mi objasne da li je bolje refresh rate na monitoru podesiti u skladu s FPS-om u igri ili iako imam npr. 80 FPS-a da li mogu podesiti na 144 Hz ili od toga nemam koristi? U svim igrama FPs mi nije pao ispod 48 Fps-a .

Što se tiče filmova oni na ultrawidu izgledaju prva liga bilo film s diska ili kodija.Nemaju crte gore i dolje na ekranu jer se filmovi i snimaju u 21:9 formatu. Gledam dosta Nba i tu imate crte s lijeve i desne strane ali s vremenom to više ne primjećujem. Jedine zamjerke su mi na LG softwer. Morao sam maknuti i Lg driver  i On screen program jer mi je stalno bio dpi zaključan na 175 te ga nisam mogao za stalno staviti na 100 već sam morao svaki put ići na restart . Nakon micanja  sve radi uredno  a s obzirom da je u međuvremenu bio Windows update možda bi sad i radilo sve s njima ali ne da mi se eksperimentirati. Uz monitor se inače dobi i kod za skidanje igre Ghost Recon Wildlands koji sam isto probao i tu sam imao od svih igra najmanji FPS ali to je mislim više zbog loše Ubisoft optimizacije igre ali i tu kada sam smanjio postavke kvalitete nisam prijetio nikakav tearing i zastajkivanje.

Stavljam linkove s recenzijama monitora pa koga zanima može si pogledati :

Tu sam stavio i link na  benchmarke Amd rx 480 na rezoluciji 2560x1080 i 3440x1440:

Uglavnom zadovoljan sam s monitorom ,nisam pogriješio što sam išao na UW monitor jedino mi je trebalo jedno 4-5 dana da se priviknem na tu veličinu monitora jer sam prije imao relativno mali Dell U2312HM.

sake08
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.4.2017 16:31 (maxis).
Moj PC  
12 0 hvala 7
10 godina
offline
Re: LG 34 UC79G-B osvrt

Što se Diabla tiče, samo uključi borderless windowed i imaš 21:9.

14 godina
neaktivan
offline
Re: LG 34 UC79G-B osvrt
Domdom32 kaže...

Što se Diabla tiče, samo uključi borderless windowed i imaš 21:9.

 Jesam ok je tako. Thanx

sake08
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ili sam najveći pehist, ili je kvaliteta proizvodnje u banani. Već drugi ASUS ne valja!

 

Sad već i ja razmišljam o onom LG od kolege.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

imam ovaj monitor trenutno, daje pre malo svijetla, a ako slazem kontrast, svjetlinu i gamu onda ili je pre svijetlo ili pre tamno..
ugl trebam neki jeftiniji, veci monitor za komp i xone.  

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Specificiraj malo kaj trazis?? Sto tebi znaci jeftino? Dijagonala, rezolucija?

10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

do 1500kn, FHD, 21" ili vise

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

BenQ BL2420Z, jedan je u sluzbi doma, vrlo dobre i kalibrirane boje cim se ukljuci sRGB mode, duboka crna, naspram jeftinijeg GW2270 nisam primjetio black crush. Nije najbrzi za igranje u tom rangu, ali je cist ok. Ima super ergonomiju, iako meni Auto Pivot funkcija ne reagira, sto jos nisam reklamirao..

 

LG 24MP68VQ-P , Dell P2417H - 2 solidna IPS monitora, prvi ima FreeSync, drugi Pivot, nisam istrazivao u detalje

 

24" je neki standard danas za FHD rezoluciju, ako zelis 22" javi, ako zelis 27" imas BenQ EW2775ZH ili EW2750ZL ili VZ2770H kao najprepručivanije, isto AMVA panel kao kod 24" BenQa s pocetka.

 

*razmisli si i o Dell P2416D sa 1440p rezom za 2K kn

*ako te zanima FreeSync mogu naci jos nesto, a 27" FreeSync najbolji odabir po najnizoj cijeni je u ExtremeDigital ducanu kojeg se ljudi boje i koji trenutno osvjezava ponudu.. Oni su imali i 29" ultrawide hvaljeni LG 29UM68 za nekih 1800kn, dok ga ostali ducani nude za oko 2300kn.

 

IPS vs AMVA ukratko: iako razlicitih tehnologija daju uglavnom jednako dobre boje (uglavnom oko 90% sRGB) i relativno su jednako brzi. Najvise se razlikuju u manama koje kako tko primjeti. AMVA ima black crush, sporu tranziciju pixela sive nijanse na crnoj podlozi, dok IPS ima tzv. "IPS glow" i (puno) cesce probijanje pozadinskog osvjetljenja. Te mane su karakteristika panela, a skuplji paneli ti daju malo vece jamstvo da neces imati problema, kao i ono jamstvo da vratis proizvod unutar 14 dana (samo treba paziti na ambalazu), ako ti se ne svidi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.4.2017 11:12 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

"IPS vs AMVA ukratko: iako razlicitih tehnologija daju uglavnom jednako dobre boje (uglavnom oko 90% sRGB) i relativno su jednako brzi. Najvise se razlikuju u manama koje kako tko primjeti. AMVA ima black crush, sporu tranziciju pixela sive nijanse na crnoj podlozi, dok IPS ima tzv. "IPS glow" i (puno) cesce probijanje pozadinskog osvjetljenja. Te mane su karakteristika panela, a skuplji paneli ti daju malo vece jamstvo da neces imati problema, kao i ono jamstvo da vratis proizvod unutar 14 dana (samo treba paziti na ambalazu), ako ti se ne svidi."

 

Nisam nikad imao IPS monitor i sad ga mislim kupiti. Jel se probijanje pozadinskog osvjetljenja lako prepozna? Mislim kad upalim monitor hoće li se to vidjeti bez problema? Pitam jer nemam s čime to usporediti iz iskustva.

I’m an alien clone from Hyperion origin..
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Evo jedan pravi monitor za HDR-ljupce.

 

EIZO CG3145

 

Vijest

 

Naravno, radi se o profesionalnom monitoru čija cijena bi mogla biti preko 5000€ s obzirom da njihov trenutni flagship CG318-4K vani ima cijenu od 4200€. Po displayspecifications.com CG318 ima Panasonic-ov panel što bi moglo značiti da i ovaj novi model ima njihov panel, a zanimljivo je što je u specifikacijama naveden kontrast od 1,000,000:1 i svjetlina od 1,000 cd/m2 što se slaže sa specifikacijama nedavno predstavljenog Panasonic panela s posebnim ćelijama za modulaciju svjetlosti koje mu omogućuju da ima 'OLED like' crnu pa pretp. da je upravo taj panel u tom EIZO-u. Krajem godine bi trebao izaći u prodaju, a moguće ga je vidjeti na sajmu NAB Show u Las Vegas-u koji se održava sljedeći tjedan od 24. - 27. travnja.

 

Bit će zanimljivo vidjeti koliko je stvarno dobra crna kod tog modela i postoji li mogućnost da tehnologija dođe i na televizore kao konkurencija OLED-u.

 

EDIT: Ipak je lako moguće da će cijena biti preko 10000€ jer bi to trebao biti rang Sony-evog Trimaster 4K, čija cijena je koliko vidim i preko 15k €.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.4.2017 12:23 (kiwi_91).
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

planety

Vidi se lako da. Nakon kupnje monitore izvadis sve pazljivo iz ambalaze, sastavis monitor, ugasis svijetla i povuces rolete, tj. napravis cim mracniju sobu. Upalis monitor, stavis crni background i to je to. Backlight bleed obicno bude u kutevima monitora. Realna situacija tog scenarija je zapravo vrlo ucestala, gledanje filmova/serija ili kojeg vec sadrzaja po noci ili zamracenoj prostoriji i zato je po meni AMVA bolja stvar, ako se radi o relativno provjerenom modelu. Problem je sto AMVA ne postoji na nekim rezolucijama pri nekim dijagonalama, nema tolko modela, u manje slucajeva ima FreeSync i veliko osvjezavanje i tako. Da se radi o dobroj tehnologiji ukazuje i mozda to sto Samsung izbacuje sve vise monitora sa svojom inacicom tog panela, tzv. Samsung VA paneli.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

planety

Vidi se lako da. Nakon kupnje monitore izvadis sve pazljivo iz ambalaze, sastavis monitor, ugasis svijetla i povuces rolete, tj. napravis cim mracniju sobu. Upalis monitor, stavis crni background i to je to. Backlight bleed obicno bude u kutevima monitora. Realna situacija tog scenarija je zapravo vrlo ucestala, gledanje filmova/serija ili kojeg vec sadrzaja po noci ili zamracenoj prostoriji i zato je po meni AMVA bolja stvar, ako se radi o relativno provjerenom modelu. Problem je sto AMVA ne postoji na nekim rezolucijama pri nekim dijagonalama, nema tolko modela, u manje slucajeva ima FreeSync i veliko osvjezavanje i tako. Da se radi o dobroj tehnologiji ukazuje i mozda to sto Samsung izbacuje sve vise monitora sa svojom inacicom tog panela, tzv. Samsung VA paneli.

 Je li backlight bleed opravdan razlog za reklamaciju monitora u dućanu?

I’m an alien clone from Hyperion origin..
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pitao sam to covjeka koji je radio 5g na reklamacijama i veli da da, ako je u odredjenoj kolicini. Eh sad.. Mislim da to realno ovisi o tome gdje kupujes, kakvog ce raspolozenja biti onaj kojem ces eventualno odnijeti monitor nazad (ne krajem radnog vremena), koliko ces biti ljubazan u toj situaciji i u kakvom ce stanju biti ambalaza. Politika branda mislim da tu nije bitna stvar.

 

Pricam o reklamaciji, a ti Zakonom o zaštiti potrošača imas pravo vratiti proizvod unutar 14 dana, ako si nezadovoljan, a neki to onda naplate ako je ambalaza malo ostecena, nitko ne naplati ako je neostecena, a neki imaju uvjet da ambalaza obavezno mora biti neostecena. Takve stvari pisu na web stranicama ducana, obicno pod uvjetima poslovanja. U tom slucaju su racun i jamstveni list naravno obavezni.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.4.2017 12:37 (The_Fichek).
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Preporuka 24/1080 do 1200kn, uglavnom surfam i igram igre al ne triba bit gaming. Moze i do 1500kn ako je bas neki bust buy. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
planety kaže...

"IPS vs AMVA ukratko: iako razlicitih tehnologija daju uglavnom jednako dobre boje (uglavnom oko 90% sRGB) i relativno su jednako brzi. Najvise se razlikuju u manama koje kako tko primjeti.

 Ne.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Da.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

IPS vs AMVA ukratko: iako razlicitih tehnologija daju uglavnom jednako dobre boje (uglavnom oko 90% sRGB) i relativno su jednako brzi.

 Ne, jednostavno nije istina. Nemoj širiti besmislene priče. Svi VA paneli su bitno sporiji od IPS-a koji ima i bolje pokrivanje bojama. Prestanite po forumu širiti neistine i besmislice koje nemaju veze s ničim. VA je dobar, ima svoje prednosti, ali i mane kao i IPS i TN i OLED. Sve ima svoje namjene. AMVA nije AHVA koji je tip IPS panela. AMVA je VA panel.

 

Lošim odgovorima ljudima sugerirate loše kupnje. To je neodgovorno i nije fer. 

 

 

IPS paneli imaju 100%+ sRGB pokrivanja spektra, + AdobeRGB (wide gamut), AHVA modeli su jako brzi pa nude 4ms odazive, 120, 144, 165 i odlična pokrivanja boja 99% kao minimum za sRGB kod novih monitora. Kutevi gledanja su superiorni ostalim panelima.

VA paneli imaju manje kuteve gledanja, bitno su sporiji i imaju presijavanje boja, banding, black crush, manji coverage, devijaciju game itd. Imaju apsolutno superioran kontrast ~2-3x veći od IPS-a, i kome je to najvažnije - svakako. Ali to ne čini druge gluposti koje si napisao točnima.

 

 

Jedan+od+najboljih+VA+panela Jedan+od+najboljih+VA+panela
Jedan+od+najboljih+gejmerskih+IPS+(AHVA)+panela Jedan+od+najboljih+gejmerskih+IPS+(AHVA)+panela
prodajem jednu od mašina (onu za veš)
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.4.2017 14:36 (Tonči).
14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Zna netko od toliko znalaca odgovor na moje pitanje? Free sync range 48-144 Hz. U igri pucačina imam 80 FPS-a  koji refresh je najbolje staviti 144 Hz ili 75Hz ?

sake08
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Sortirani i vrlo skupi IPS paneli imaju 100%+ sRGB. Ovi obicni IPSevi za narod uglavnom imaju oko 90% sRGB kao i VA kao i PLS kao i vecina prosjecno dobrih LCD monitora na trzistu. VA nisu bitno prosjecno sporiji, osim ako primjetis par milisekundi razlike. Blackcrush je izolirani slucaj i nemres po njemu suditi brzinu cijelog panela, isto kak nemres suditi kvalitetu IPS slike, ako gledas tocno onaj dio IPS ekrana gdje je npr. poveci backlight bleed. Manji kutevi gledanja se ne primjete u neprofesionalnom koristenju i distorzija slike nije strasna pod tim kutevima, ni blizu kao TN. Realno, color gammut jednog IPS i jednog VA monitora u istom cijenovnom rangu, pogotovo ovom jeftinijem do 2000kn je otprilike jednak, a razlika nastupa na prednost IPSa u vrlo skupom rangu. Slobodno dokazi suprotno npr. 2 recenzijama sa iste stranice IPS i VA monitora u istom cijenovnom rangu, po mogucnosti nesto ispod 3500kn.

 

Nadalje, ako se smatras puno pametnijim slobodno koji put preporuci monitor. Vidim da u tvojih zadnjih 30 postova imas mozda 2 konkretne preporuke monitora . Ili jos bolje i najbolje napravi posebnu sticky temu o vrstama panela i mozda jos nesto opcenito o monitorima sa tftcentral i sl. linkovima. U tom slucaju nebi bilo potrebe nikom nista objasnjavati, nego bih linkao taj link, par linkova na monitore i to je to.

 

Ok, dokazao si za 144Hz (o kojem se modelu uopce radi, zakrivljenom novom quantum dot Samsungu mozda?). Daj sad neki normalan 60Hz monitor, npr. nesto oko 1500kn sto je covjek pitao i o cemu sam ja ustvari pricao. Uvijek se lovis za extreme i najskuplje stvari koje ne interesira 95% foruma.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.4.2017 15:33 (The_Fichek).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti

The_Fichek ne znam jesam li pametniji, to je i nebitno, samo kažem da budeš "nježniji" s pisanjem o tim stvarima jer prema tvojim komentarima razlike nema, a gledamo li dva najbolja gejmerska monitora za IPS i VA, imamo znatnu razliku. Kod lošijih je stanje samo gore. Nažalost, ova dva su budžetom daleko iznad onoga što će većina kupiti.

 

Problem je što VA redovito jednostavno ima manje kuteve (nebitno za 16:9, bitno za 21:9), ima lošiji dinamični kontrast (jako bitno za igre) - pogledaj ovo, npr:

 

Boje su nešto lošije, a brzina je osjetno lošija. Kontrast (statični) je avion za VA. Može se dogoditi da za istu cijenu dobiješ bolji VA nego IPS, ali treba suditi tek po pojedinačnim modelima. Od 2014.-2017. sam koristio 16 monitora, ali većinu iznad 500€ cijenom, tako da nisam mjerodavan za konkretne ponude u rangu koji kolega traži pa se ne usudim sugerirati jer jednostavno ne znam. Ali tehnologija kao takva funkcionira kako sam opisao - najbolje od IPS-a je bolje od najboljeg od VA.

 

Možeš li kupiti višu klasu VA panela od IPS panela za isti novac? Ako je to istina, onda je to priča koja u danoj situaciji može imati drugačiji 'rezultat'.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Preporuka za neki monitor od nekih 2200 do 3000 kn, moze i malo vise ako se isplati

 

Velicina moze 24ili vise, namjena je gaming a graficka r9 290 (trenutno)

 

Zahvaljujem

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.4.2017 16:23 (LeskiRM).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Gle, ja sam prije u detalje pisao razlike i sto se dogodi, takvi postovi se zagube u roku dan-dva. Nemam volje ni zivaca kao Rambox linkati neke svoje stare postove i jedne te iste linkove svako malo. Vrlo lako se nadju usporedbe IPS vs Va itd. Podrazumijevam, tj. nadam se da osoba koja pita za savjet i malo progugla. Ovo sto si ti linkao sa crvenim poljima u tablici je samo radi black crusha, pojave koja se ne javlja svako malo dok igras, nego u iznimnim slucajevima. Ovo u videju nije black crush, nego samo ghosting, mana svakog 60Hz monitora u manjoj ili vecoj mjeri. Black crush je kad se bas izgube detalji, npr. da su mu nestale zvijezde s neba brzim pokretom.

 

Po meni u rangu oko 1500kn nema posebne razlike izmedju IPS i VA i kad nadjem vremena cu to dokazati. Dalje se AMVA kao nekakva eventualna preporuka javlja oko 3000-3500kn na par 32" monitora sa 2560x1440p rezom, tj. DPIem kao FHD na 27" ekranu pa ih bas niti ne spominjem, a kolko znam 144Hz VA panela postoji samo par: ACER Predator Z271, SAMSUNG C24FG70 i to je to? To je ustvari tehnologija u povojima po meni ili isforsirani VA paneli koji jos i dobro rade na 144Hz. Tu jos valja spomenuti 34" 3440x1440 100Hz Samsung C34F791, ali sumnjam da ce itko traziti preporuku monitora od 1000 eura na ovoj temi.

 

Mogu napraviti kontra slucaj, linkat Asusove gaming perjanice gdje ima tolko backlight bleeda da je to za plakat, dok je vrlo tesko naci VA panel sa nekim backlight bleedom pa cak i ove za oko 1000kn pa i 800kn :) Dinamicki kontrast (npr. 40 ili 80 milijuna : 1 kako znaju pisati) je po meni izmisljena specifikacija. Kontrast je kontrast i jednako se vidi bila slika u pokretu ili staticna. Realno, propisani staticki kontrast je specifikacija koja se odnosi i na dinamicki. 

 

Mozes kupiti bolji VA panel od IPSa za iste novce da. Imao sam kratko i Dell P2414H. BL2420Z ima bolje boje, daleko bolji premaz/coat, bolji OSD menu na touch, bolje kalibracijske postavke, eco sensor, jednake ergonomske mogucnosti.

 

Kutevi gledanja nisu uopce strasni. Ne vjerujem da to ikome smeta, ako je jedini korisnik, a moze zasmetati, ako 2+ ljudi gleda u taj monitor, ali tko gleda film s ekipom na monitoru, a ne TVu ili drugdje. Isto tako, moze zasmetati ako je puno god kao ti bio na IPSu ili ako se profesionalno bavi obradom fotografija.

 

Da svi preporucujemo prema tome sto smo imali ili imamo ovaj forum nebi nigdje dosao. Hebiga, treba se osloniti i na neke recenzije, htjeli mi to ili ne.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.4.2017 16:48 (The_Fichek).
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pozdrav, molim preporuku nekog solidnog monitora do nekih 1000 kn , što veći to bolje, da podržava freesync (ako takav ima).

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.4.2017 17:20 (mrgud1).
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
maxis kaže...

Zna netko od toliko znalaca odgovor na moje pitanje? Free sync range 48-144 Hz. U igri pucačina imam 80 FPS-a  koji refresh je najbolje staviti 144 Hz ili 75Hz ?

 stavi 144hz jer ce ti freesync "pokriti" oscilacije u fps-u

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
zzZZzz kaže...
maxis kaže...

Zna netko od toliko znalaca odgovor na moje pitanje? Free sync range 48-144 Hz. U igri pucačina imam 80 FPS-a  koji refresh je najbolje staviti 144 Hz ili 75Hz ?

 stavi 144hz jer ce ti freesync "pokriti" oscilacije u fps-u

 E to se traži hvala stari.Izgledalo mi je ok i 144 i 75 ali možda subjektivno vuklo me da stavim na 144 Hz.Thanx što si spomenuo taj model LG34UC79G-B na forumu jer mi je onda zapeo za oko i na kraju sam ga kupio .

sake08
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.4.2017 18:26 (maxis).
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Dalje se AMVA kao nekakva eventualna preporuka javlja oko 3000-3500kn na par 32" monitora sa 2560x1440p rezom, tj. DPIem kao FHD na 27" ekranu pa ih bas niti ne spominjem

Losa ti matematika, to je DPI ko 1080p na 24" a ne na 27". Jos kad uzmes u obzir da ga gledas iz vece udaljenosti...

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Sorry da. Pisao sam nabrzinu i pomjesao taj DPI sa DPIem 2560x1080 na 34" LGu koji se nedavno spomenuo. Taj ima DPI kao 27" FHD, a ovaj 32" 2540x1440p ima kao 24" FHD da. (nisam 100% ziher ima li LG taj DPI jer DPI calculator racuna za 16:9 ratio, ali tu je negdje..)

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2017 0:27 (The_Fichek).
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Sto je to backlight bleed i kako izgleda?

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
mariolla79 kaže...

Sto je to backlight bleed i kako izgleda?

 Vrati se stranicu nazad i imaš objašnjenje.

I’m an alien clone from Hyperion origin..
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice