Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.825
|
čitano: 4.458.935
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
augi80 kaže...

 Jel se isplati minjat benq xl2730 1440p 144hz za asus rog pg248q 1080p 180hz gsync

 lol

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
augi80 kaže...

 Jel se isplati minjat benq xl2730 1440p 144hz za asus rog pg248q 1080p 180hz gsync

 Naravno da ne, ako te privuklo tih 180hz zaboravi na to...nakon 27" ovaj 24" ce ti zgledati kao da buljis kroz otvor u postanski sanducic.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Hvala, ostaje benq

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ljudovi, preporuka za 27'' monitor do 1800kn da je ok za gaming i sve ostalo???... Hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Koju grafu imas?

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4095MB 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2018 21:02 (eldiego).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
eldiego kaže...

NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4095MB 

 

Moja osobna preporuka za tu grafu je 22" 1680X1050 monitor

11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
eldiego kaže...

NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4095MB 

 

klik

 

Gorstak79 kaže...
eldiego kaže...

NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4095MB 

 

Moja osobna preporuka za tu grafu je 22" 1680X1050 monitor

 

Kupovina monitora rezolucije 1680x1050 u 2018. - savjet godine! 

6 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

eldiego, bez obzira sto ti pametnjakovici tipa ibme savjetovali, ja sam tu grafu imao do nedavno i ona ostvaruje 60 fps average u dx 11 naslovima na 1680X1050...ako budes isao na monitor sa vecom rezom, racunaj da ce ti fps pasti na oko 45 average na fullhd, tj. 1920X1080, te jos manje za jos vece reze...da, reklo bi se da je 22" i 1680X1050 stvar proslosti, i donekle bih se slozio, ali i dalje idealan monitor za tu grafu, na kojem trenutno i radim i nis mi ne fali...mozda bi bilo najbolje da kupis neki normalan monitor pa samo smanjis rezu u igri, ali onda ti to (npr na 24" ili jos gore, na 27) nije nativna reza i izgledat ce ti pixelasto...Druga prednost 22" je cijena, mozes nabavit neki rabljeni ispod 500kn, ili novi ispod keku....

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 9:35 (Gorstak79).
Moj PC  
0 6 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gorstak79 kaže...

eldiego, bez obzira sto ti pametnjakovici tipa ibme savjetovali, ja sam tu grafu imao do nedavno i ona ostvaruje 60 fps average u dx 11 naslovima na 1680X1050...ako budes isao na monitor sa vecom rezom, racunaj da ce ti fps pasti na oko 45 average na fullhd, tj. 1920X1080, te jos manje za jos vece reze...da, reklo bi se da je 22" i 1680X1050 stvar proslosti, i donekle bih se slozio, ali i dalje idealan monitor za tu grafu, na kojem trenutno i radim i nis mi ne fali...mozda bi bilo najbolje da kupis neki normalan monitor pa samo smanjis rezu u igri, ali onda ti to (npr na 24" ili jos gore, na 27) nije nativna reza i izgledat ce ti pixelasto...Druga prednost 22" je cijena, mozes nabavit neki rabljeni ispod 500kn, ili novi ispod keku....

 

Kakve ti nebuloze pišeš stvarno to nisu istine.

Kažeš da radiš na 22 incha rezolucije 1680x1050.

Šta točno radiš ? Možda na kasi izdaješ račune ? 

Čizsss 

6 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Koje sve baljezgarije cu procitat :facepalm:

 

ti mislis da je dva incha nebo i zemlja? Koristi misec dana 22" pa koristi 24" misec dana i onda cu te pitat u cemu je razlika, pa ces rec da je nema...imao sam i 25" monitor pa mi nis ne fali na 22"...sasvim pristojan monitor...

Moj PC  
0 5 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Koji monitor kupiti

Došao čovjek tražiti savjet koji auto da kupi za 5.000€ i dođe Gorštak pa mu kaže:
"bolje uzmi Golfa dvojku, on ti je taman idealan za usrano stanje u državi i cijene goriva, da ne pričamo da u njega možeš sipati i totmast i opet će voziti, znam šta pričam, ja ga i danas vozim i svašta u njega točim bez obzira što ti ovi pametnjakovići pričaju da kupiš neki noviji, bolji, sa klimom i ispravnim kočnicama"

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Ne kuzite vi gorstaka. Kvarite mu posao.

U biti je naveo svoj monitor, a usput i cijenu za koliko bi ga dao

 

 

 

 

Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
honor8 kaže...

 

Kakve ti nebuloze pišeš stvarno to nisu istine.

Kažeš da radiš na 22 incha rezolucije 1680x1050.

Šta točno radiš ? Možda na kasi izdaješ račune ? 

Čizsss 

Zašto je teško povjerovati da se to koristi za rad?  Evo ja sam isto na toj rezoluciji na Samsung 2233BW monitoru. Doduše imam još jedan 22" uz njega i gledam što skorije otići na neki drugi setup.

 

 

 

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gorstak79 kaže...

Koje sve baljezgarije cu procitat :facepalm:

 

ti mislis da je dva incha nebo i zemlja? Koristi misec dana 22" pa koristi 24" misec dana i onda cu te pitat u cemu je razlika, pa ces rec da je nema...imao sam i 25" monitor pa mi nis ne fali na 22"...sasvim pristojan monitor...

Ti ozbiljno u 2018. godini nekom preporučuješ monitor rezolucije 1680X1050? I još se pitaš što je tu čudno?

 

Kao što je već netko rekao... Jedino ako radiš na kasi. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
lllnuclearlll kaže...

Ti ozbiljno u 2018. godini nekom preporučuješ monitor rezolucije 1680X1050? I još se pitaš što je tu čudno?

 

Kao što je već netko rekao... Jedino ako radiš na kasi. 

 

Ako coek zeli 60 fps lock, onda mu je takav najbolji, da. A bila 2018 ili 20125, najbolji je za takvu grafu plus sto se ne radi o staroj tehnologiji, vec o samo fakin dva incha manjem monitoru...upravo tipkam na njemu, i da, volio bih imati veci, ali ne za igranje igara...da namjeravam igrati igre, opet iznova bih nabavio ovaj koji imam....imao sam tisucu kuna u rukama prije neki dan, i mogao sam nadozuntat jos parsto i nabavit neki 24" i reko ma koji ce mi to kurac? Kupit nesto sto vec imam i radi odlicno? Tako da sam nabavio disk i jos neke stvari, a ne monitor...i ne zalim zbog toga ni najmanje...

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 15:58 (Gorstak79).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Da, 27' je normala danas, evo ja neki dan kupio 24' i zajebo sam se što nisam uzeo 27' :(
Be Water My Friend
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gorstak79 kaže...

 

Ako coek zeli 60 fps lock, onda mu je takav najbolji, da. A bila 2018 ili 20125, najbolji je za takvu grafu plus sto se ne radi o staroj tehnologiji, vec o samo fakin dva incha manjem monitoru...upravo tipkam na njemu, i da, volio bih imati veci, ali ne za igranje igara...da namjeravam igrati igre, opet iznova bih nabavio ovaj koji imam....

Kakve veze ima veličina monitora s rezolucijom? Jel ti uopće znaš o čem pričaš? Daj mani se ćorava posla.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
lllnuclearlll kaže...

Kakve veze ima veličina monitora s rezolucijom? Jel ti uopće znaš o čem pričaš? Daj mani se ćorava posla.

 

de mi navedi taj model 24 ili 27 sa 1680x1050 rezolucijom? Ako ne razumijes napisano i sve na sto se odnosi i ne znas kakav hardver postoji, ne petljaj se...

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 16:03 (Gorstak79).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gorstak79 kaže...
lllnuclearlll kaže...

Kakve veze ima veličina monitora s rezolucijom? Jel ti uopće znaš o čem pričaš? Daj mani se ćorava posla.

 

de mi navedi taj model 24 ili 27 sa 1680x1050 rezolucijom?

Pa tko normalan danas koristi 1680x1050 rezoluciju na desktop monitoru? 

 

https://www.w3schools.com/browsers/browsers_display.asp

 

Trenutno nekakav minimalni standard je 1920x1080 i to već dobrih 7-8 godina je tako.

 

Trenutno je nekakav best buy 2560x1440p, a ide se već polako i na 4K, s tim da lagano stižu i 5K wide monitori, a ti tu preporučuješ nekakve prastare 1680x1050, pa jel to uopće više igdje ima za kupit??? Tko normalan bi to prodavao uopće?

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 16:20 (lllnuclearlll).
6 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

https://www.nabava.net/monitori__90?se=976071

 

samo 164 razlicita modela su na prodaju kod nas na nabavi, treci po kolicini raspolozivih modela...27" su najbrojniji, pa 24" pa 22"...

 

susjed mi narucio jednog iz future za 100 eur prije valjda misec dana...

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 16:35 (Gorstak79).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Spamate/offtopicarite bez veze. Neka kupi tko sto zeli, a ne tu sada vec i prozivati ljude da nisu normalni, ako koriste tamo neku rezoluciju. Koriste neki danas i 1280*1024, pa i nize...

Cemu nesto mijenjati, ako i staro zadovoljava potrebe ? Da bi bio 'normalan' ?!?!

Covjek je zatrazio savjet za 27' monitor i svo ovo 'pametovanje' je trebalo stati na tome.

Uostalom, ima 1050ti. Ako grafa od cca 1500 kuna ne moze terati vecu rezu od 1680*1050 onda bolje da je koristi kao drzac za stol da se ne klima

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mrgud Veliki kaže...

Spamate/offtopicarite bez veze. Neka kupi tko sto zeli, a ne tu sada vec i prozivati ljude da nisu normalni, ako koriste tamo neku rezoluciju. Koriste neki danas i 1280*1024, pa i nize...

Cemu nesto mijenjati, ako i staro zadovoljava potrebe ? Da bi bio 'normalan' ?!?!

Covjek je zatrazio savjet za 27' monitor i svo ovo 'pametovanje' je trebalo stati na tome.

Uostalom, ima 1050ti. Ako grafa od cca 1500 kuna ne moze terati vecu rezu od 1680*1050 onda bolje da je koristi kao drzac za stol da se ne klima

 

moze, ali ne na 60 fps u novim naslovima, to je i bila moja poanta...nek uzme on i 43" sto se mene tice ako ima para, ali nece se bas naigrat na njemu...jos ako misli streamat na twitch i slicno i to ce mu biti previse...za 24" i fullhd rezu se ne ide ispod gtx 1060 3gb

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 16:39 (Gorstak79).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gorstak79 kaže...

 

moze, ali ne na 60 fps u novim naslovima, to je i bila moja poanta...nek uzme on i 43" sto se mene tice ako ima para, ali nece se bas naigrat na njemu...jos ako misli streamat na twitch i slicno i to ce mu biti previse...za 24" i fullhd rezu se ne ide ispod gtx 1060 3gb

 

Svi oni monitori koje si linkao su mahom 1920x1080...

 

jel ti znaš da veličina monitora nema veze s njegovom rezolucijom i tim kako će 'tjerati' neku igru?

 

Monitor od 21" FHD rezolucije će imati jednako FPSa kao i monitor 27" FHD rezolucije. Veličina nema ama baš ništa s tim.

 

@mrgud... Ma naravno, stoji ovo sve što si rekao, ali kad netko priča gluposti ne znam kako da mu drugačije objasnim... U svakom slučaju dosta offtopičarenja. Gorštak, knjigu u ruke barem za neke osnovne stvari. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 16:52 (lllnuclearlll).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Osim spustanja rezolucije, fps mozes povecati i spustanjem postavki u igrama... to ti je obicno pod options, pa graphic setings i tu pomalo spustas najzahtjevnije stvari pomalo

Jasno da ne znaju svi za te mogucnosti, ali da se nauciti i puno je elegantnije rjesenje od kupovanja monitora s nizom rezom :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

o materet koji lik...ja imam neku svoju spiku, tipa umjesto svrbi znam napisat ili rec češe i ljudi to uberu u roku odma, ali tebi nuklearnom izgleda triba crtat, ko da imas nekih poteskoca...ili ti je ovo neki stos ne bi li me nanervirao? U svakom slucaju gej ponasanje, izbaci to iz navike...

Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
sosta kaže...

Zašto je teško povjerovati da se to koristi za rad?  Evo ja sam isto na toj rezoluciji na Samsung 2233BW monitoru. Doduše imam još jedan 22" uz njega i gledam što skorije otići na neki drugi setup.

 

Da da u pravu si.

On sa tim TN panelom te rezolucije i dijagonale obavlja posao grafičkog i web dizajnera.

12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Da li bi se ovakav monitor mogao nabaviti u EU ? I da li ima sto u rangu za te nvce ? hvala 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Gorstak79

pa jbga, od razine nebuloza koje pišeš ljudima više nije jasno jel uopće kužiš razliku u rezoluciji i fizičkoj veličini ekrana

tako sam i ja pomislio da možda ne znaš koristiti prednosti računala u gejmanju 

otkud znam, možda ga koristiš kao playstation - plug 'n' play, pa ni ne znaš da postoji namještanje grafičkih postavki

mislim, iz kojeg bi razloga netko savjetovao kupovanje novog monitora niže rezolucije da se digne fps, to stvarno ne bi očekivao niti od penny da bubne

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 19:49 (picajzla0707).
Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gamer21 kaže...

Da li bi se ovakav monitor mogao nabaviti u EU ? I da li ima sto u rangu za te nvce ? hvala 

to nije monitor vec smece! izbjegavati!

Imas tonu negativnih review-a na newegg-u, doslovno na njima nista ne valja!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 20:11 (Stjepanj).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice