AIR GRID HP " pomoc

poruka: 33
|
čitano: 15.716
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: AIR GRID HP " pomoc

Postoje 2 razloga zašto je to tako:

1) "Rekao" si AirGridu (Network -> Management IP Address -> DHCP) da uskladi ip adresu koju je do sada imao (192.168.1.20) sa subnetom od susjedovog rutera. Znači, sada je susjedov ruter putem dhcp-a dao AirGridu novu ip adresu. Spoji se u web sučelje susjedovog rutera i provjeri koju mu je ip adresu dao. Ili skini ovo.

2) Ako si management adresu ostavio po defaultu, a airgrid je u station bridge modu,  tada nećeš moći pristupiti AirOS-u sve dok si spojen na susjedovu wi-fi mrežu. Ovo vrijedi kada susjedov ruter koristi drugi subnet. Znači, ako si ti na 192.168.1.x, a on na 192.168.2.x, tada pristup tvojem ruteru nije moguć, jer se radi u kruškama i jabukama. Čak i da je susjedov subnet isti ko tvoj, i dalje moraš uskladiti ona druga polja (Gateway IP, Primary DNS,...) u AirOS-u da bi sve besprijekorno radilo.

Provjeri detektira li gore navedeni program tvoj airgrid, pa se preko njega pokušaj spojiti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2015 20:50 (D1001).
11 godina
neaktivan
offline
AIR GRID HP " pomoc

Pozz svima ispricavam se sto pisem ovdje ali vidim da je ovo jedina aktivna tema slicna. Ovako moj problem je: Kupio sam jucer laptop HP pavilion 15-p150nm na kojem nije bilo windowsa. Instalirao win 7 ultimate i krenem drivere i naidjem na problem na hp-ovoj stranici driveri imaju samo za win 8.1, ajde ja ih skinem i sve to rijesim i radi sve, ali problem je kod wirelessa, znaci wireless radi, ali mu na 2 metra od routera ima samo jedna crtica signala znaci izadjem iz sobe ne moze se spojit vise. dali netko zna u cemu je problem, imam stari laptop acer doma koji stoji pored ovog s punim signalom, znaci s routerom bi trebalo bit sve ok. evo ja vas molim da mi pomognete. hvala unaprijed svima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AIR GRID HP " pomoc
josip0605 kaže...

Pozz svima ispricavam se sto pisem ovdje ali vidim da je ovo jedina aktivna tema slicna. Ovako moj problem je: Kupio sam jucer laptop HP pavilion 15-p150nm na kojem nije bilo windowsa. Instalirao win 7 ultimate i krenem drivere i naidjem na problem na hp-ovoj stranici driveri imaju samo za win 8.1, ajde ja ih skinem i sve to rijesim i radi sve, ali problem je kod wirelessa, znaci wireless radi, ali mu na 2 metra od routera ima samo jedna crtica signala znaci izadjem iz sobe ne moze se spojit vise. dali netko zna u cemu je problem, imam stari laptop acer doma koji stoji pored ovog s punim signalom, znaci s routerom bi trebalo bit sve ok. evo ja vas molim da mi pomognete. hvala unaprijed svima.

 Mogao si probat s windows updateom nac drivere za wlan.

Preporucam da skines mint linux, zaprzis na dvd i pokrenes s njega pa vidi jel dobar signal na linuxu. Cist da iskljucis hardwerski problem.

 

Inace, fulao si temu totalno.

https://www.google.hr/search?q=airgrid+hp&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=8U4YVYPSF4vzUr2pgpAL&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1600&bih=816

vs

https://www.google.hr/search?q=airgrid+hp&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=8U4YVYPSF4vzUr2pgpAL&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1600&bih=816#tbm=isch&q=laptop+hp

 

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice