Photoshop CS4; crop; resize; resample?

poruka: 5
|
čitano: 4.085
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Photoshop CS4; crop; resize; resample?

Pozdrav,

 

isprika ako je ovo već negdje pojašnjeno, preletio sam dvije stranice tema i nisam našao baš ovo što me zanima.

Jednako tako gledao sam tutoriale po net-u ali nisam baš zadovoljan.

 

Dakle problem je sljedeći, imam slike u rezoluciji 4000x3000 piksela i na njima ljude.

Želim si napraviti thumbnailove njihovih faca, naravno da su na nekim slikama ljudi bliže, negdje dalje, negdje dakle veći, a negdje manji...negdje je njuška preko cijele fotke, a negdje na jednoj četvrtini...

 

Ja želim da mi thumbnailovi budu kvadrati, dakle sve stranice sukladne, recimo 5x5 cm veličine u slučaju da se radi ispis, i da budu najbolje kvalitete moguće.

Naravno da se ne smije dogoditi da se slika kad je postavimo u 5x5 cm izvitoperi, onako da raširi ljudima glave, ili da ih skupi.

 

E sad, obzirom da su ljudi na tim slikama kao što sam rekao negdje veliki, a negdje mali, i da je inicijalna rezolucija 4000x3000 piksela, dakle nije kvadrat nego pravokutnik sve je to za moje znanje pretvrd orah.

 

Još bih samo rekao da ne bih nikada povećavao malu sliku tako da bude 5x5 cm, eventualno smanjivao veliku tako da to bude onda 5x5 cm.

 

Imamo dakle problem kropanja, mijenjanja veličine slike naravno, i aspect ratio iz 4:3 u 1:1.

 

Jel'ima netko snage sve mi lijepo objasniti, korak po korak u PS CS4?

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Photoshop CS4; crop; resize; resample?

1.Odi Image>Canvas size i postavi u cm.Odredi željenu veličinu.

Image>Canvas size Image>Canvas size
 

2.Stisni CTRL+T,drži SHIFT i vuci kutove prema dolje-desno ili gore lijevo(kada držiš SHIFT,smanjivat/povećavat ćeš proporcionalno,tako da ne doiješ debele glave i sl.)

Drži SHIFT i vuci kutove Drži SHIFT i vuci kutove
 

3.Koristi move tool da pozicioniraš sliku.

alrighty then
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Photoshop CS4; crop; resize; resample?
8oy5cout kaže...

Imamo dakle problem kropanja, mijenjanja veličine slike naravno, i aspect ratio iz 4:3 u 1:1. Jel'ima netko snage sve mi lijepo objasniti, korak po korak u PS CS4?

Sve to riješiš jednim potezom crop tool-om. Izabereš crop alat, upišeš željeni width, height i rezoluciju ako želiš. Npr. 5 cm i svaki puta dobijaš upravo takvu sliku od onoga što si izabrao alatom s početne slike. I veličinu, omjer, ..

 

@dncrmt ??!?

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Photoshop CS4; crop; resize; resample?

1. Selektiraš područje koje ti treba

 

2.Edit>Cut

 

3.File>New>odabereš veličinu platna ( u tvom slučaju 5*5)

 

4.Paste

 

5.Edit>Free Transform>ako je slika mala povećaš je,ako je prevelika smanjiš je

 

6.File>Save As>Jpeg>kvaliteta na maximum(12)

 

I to je to!

Never argue with the idiot because he will drag you to his level and beat you with his own expirience.
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2010 19:18 (vexx5555).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Photoshop CS4; crop; resize; resample?

Pa nemoras to bas u photoshop-u da radis,,,,to moze i paint...mislim nema potrebe

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2010 22:19 (Sk8eR).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice