Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena... izdvojena tema

poruka: 4.140
|
čitano: 1.283.793
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

To se odnosi na specifičan proizvod koji vrijedi 2000 kn a ne izdaje se garancija za njega.

10 godina
neaktivan
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Hvala svima na pomoći, imao sam ispite na faksu pa sam i zaboravio da sam objavio na forumu problem. Znaci laptop sam odnio na servis, decko na pultu me pitao par pitanja u vezi problema s laptopom, preuzeo laptop.
Zove mene sljedeci dan 'serviser' i kaže da mu opet kažem u čemu je problem. Kažem ja njemu (kako sam naveo u prošlom postu). Na to on odgovara kako mu dosad nikad nitko nije imao takav problem na laptopu, vidim da je on loše volje pa kažem 'za sve postoji prvi put', i svi se grohoto nasmijaše. Šalu na stranu, on meni tvrdi kako je laptop ispravan te ja u 'njihovom sistemu' stoji da je normalno za taj laptop da ima ~18fpsa u Unigine Haven. Kažem ja njemu da nisam uvjeren zato što u svim igrama pokazuje dostupno 1GB grafičke kartice dok u specifikacijama tvrdi da je 2GB grafička što upućuje na neispravnost rada. On mene uvjerava (vrlo glasno je pričao, praktički se derao) da je normalno da se u igrama prikazuje 1GB jer se igre pokreču na R5 grafičkoj pa se tek onda prebacuju na R7 grafu.
Komentar: Bavim se računalima od 5-og osnovne i nikad nisam čuo veću glupost, i to još od ovlaštenog servisa.
I tako je on mene uvjeravao 5 minuta, nakon što je vidio da to neće proći magično je popustio i rekao da će zamijeniti cijelu matičnu ploču (na kojoj se nalazi i CPU i GPU), te da će mi se javit za 7-10 dana. (Sumnjivo kako može naći za tako nepopularan laptop matičnu ploču tako brzo jer i servis Samsung Galaxy S6 mobitela traje barem 2-3 tjedna i to ako imate sreće). Prođe punih 5 radnih dana, kaže meni lik da je laptop popravljen i spreman za povrat. Pregledam ja tamo laptop, vidim da je otvaran jer je poderana naljepnica i nema nikakvih oštećenja. Dođem doma i nebiste vjerovali, sve i dalje isto, samo je sada pri boot-u uključen i neki developers mode ili štogod.
Znači da nebi bilo zabune, laptop radi, ali ne kako bi trebao radit jer underperforma naspram tisuće benchmarka na internetu koji govore drugaćije.
Želim se što prije riješiti ovog laptopa, nikad više ne kupit HP i pogotovo ne neki tamo sa AMD komponentama.
Što se tiće produljene garancije. Na dnu papira se spominje 'platinum projekt d.o.o prikuplja i dalje obrađuje iste podatke u svrhu izvršavanja obaveza preuzetih ovim jamstvom kao i u marketinške svrhe...itd.' i na samom dnu piše 'platinum projekt - davatelj jamstva' ispod toga pečat i neki nečitljivi potpis. Ime jamstva je tehnomarket super jamstvo pod šifrom 'platinum jamstvo 22', ako to ikome išta znaći.
Ja nikada nisam cuo zataj platinum projekt i neznam uopce gdje se oni nalaze.
Hvala na pomoci !

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

 Sto tu pise sto ne pise vec na prvoj stranici?

lovacmaki kaže...
To se odnosi na specifičan proizvod koji vrijedi 2000 kn a ne izdaje se garancija za njega.

 Sta ti pricas? Kakav specifican proizvod od 2000kn na koji se ne izdaje garancija? Opet neko selektivno biranje zakona na sta vrijede a na sta ne vrijede.

crolux kaže...

Što se tiće produljene garancije. Na dnu papira se spominje 'platinum projekt d.o.o prikuplja i dalje obrađuje iste podatke u svrhu izvršavanja obaveza preuzetih ovim jamstvom kao i u marketinške svrhe...itd.' i na samom dnu piše 'platinum projekt - davatelj jamstva' ispod toga pečat i neki nečitljivi potpis. Ime jamstva je tehnomarket super jamstvo pod šifrom 'platinum jamstvo 22', ako to ikome išta znaći.
Ja nikada nisam cuo zataj platinum projekt i neznam uopce gdje se oni nalaze.

 Znaci ipak nije ni protecto ni corrigo. Neznam za te platinum, al kako ti je ostalo jos jamsta originalnog za sad ga salji non stop dok to ne isprave mr-u.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
sandokan111 kaže...

 Sta ti pricas? Kakav specifican proizvod od 2000kn na koji se ne izdaje garancija? Opet neko selektivno biranje zakona na sta vrijede a na sta ne vrijede.

 To ti piše u tekstu.

9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
lovacmaki kaže...

To ti piše u tekstu.

Znaci osim sto ne poznajes zakone jos i izvrces napisano pa pricas gluposti?

Gdje to tocno u tekstu pise "vrijedi samo za specifican proizvod bez garancije od 2000kn"? Nigdje tako nesto nije napisano, vec si iz nekog, samo tebi poznatog razloga, a vjerojatno jer si trgovac pa volis pricat svasta samo da te ljudi ne prijave, odlucio ovo

rekao da je i sâm kriv jer nije tražio jamstvo. Riječ je, inače, o proizvodu vrijednome dvije tisuće kuna,

gdje je ovaj samo napisao o kojem se slucaju radi, cisto informativno, ti odlucio preformulirat u

 

To se odnosi na specifičan proizvod koji vrijedi 2000 kn a ne izdaje se garancija za njega.

Stvarno ne razumijem kako u najboljoj namjeri ovo ne mogu shvatit kao namjerno izvrtanje procitanog.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

Nema izvrtanja: ''..rekli da za takve proizvode ne daju jamstvo.''

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2017 9:56 (lovacmaki).
9 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Izvrces procitano ili ti je hrvatski 5ti jezik pa ga ne razumijes i umoris se nakon 2 recenice. Uz to ni zakone ne razumijes stoga se ostavi trabunjanja gluposti o selektivnoj primjeni zakona i drz se muljanja kupaca.

 

Ne, napisano u tekstu ne vrijedi "Samo za" sto god ti izmislio vec vrijedi za SVE proizvode, apsolutno sve, imali garanciju ili nemali, vrijedili 1 ili 10000kn. Cak imas i mali zakljucak na kraju koji demantira tvoju glupost ali pretpostavljam da ti je bilo tesko citat dalje od prvog pasusa kad ti hrvatski ne ide. Bilo je samo pitanje vremena kad ce se pokazat da tvoje, kao i bilokoje prije sudjelovanje trgovaca u ovoj temi, sluzi samo da se ubacuju krive i lazne informacije u nadi da ce APP metode selektivnog primjenjivanja zakona i dalje prolazit kod kupaca. Pokazano vec na slucajevima korisnika Mortix, tebe, ukay1000 s raznoraznim pokusajima "dobronamjernih" savjeta koji idu vama na ruku a zaobilaze zakone.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Sandokan, koliko traje garancija na čavao?
9 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Lovacmaki, moze neki isjecak iz zakona koji potvrdjuje glupost koju si gore napisao, a i dalje je branis?

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Pusti ga, viš da trola ili nije baš upoznat s hrvatskim​ jezikom.
7 godina
neaktivan
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Kada napokon uspije definirati što je "skriveni nedostatak" ( i na koju foru se netko može pozivati na to 6 mjeseci nakon kupnje,ili još bolje nakon 2 godine...) i koji je "razuman rok" za riješavanje reklamacija,onda možemo pričati.

Nitko normalan uopće više nema volju tu išta pisati od njegovog pozivanja na zakon (koji ni približno nije jasno definiran kako on želi prikazati). Mi koji smo u tome godinama smo budale koji kupce "navlačimo" i radimo za tuđi interes,jedino je on Don Quijote,borac za prava potrošača u pravu.

Volio bi da se javi barem jedan koji je poslušao njegov savjet da nam napiše iskustva sa inspekcijama.

Ovaj put sam se javio jerbo sam prozvan,drugi put neću jer za razliku od Don-a,meni se ne bori sa vjetrenjačama.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Kao sto sam rekao u ovom postu , ono sto sam pretpostavio se i dogodilo. Postavio sam ti jednostavna pitanja, na koja nikad odgovor nisam dobio iako si bio zustar prije toga, jer se nisi vise mogao izmotavat. Sto se tice teme, i bolje je da takvi kao vas troje navedenih ne sudjelujete u navedenoj ako cete sudjelovat na dosad vidjen nacin, a to je pokusavanje prodavanja APP metoda selektivnog primjenjivanja zakona da vama ide u korist.

Ja sam konkretne savjete stavio i iza svih stoje clanci zakona i vise od 1000 prijava, posredno/neposredno koje sam vidio/vodio tako da me najmanje zanima sto voditelji kojekakvih servisica i trgovina misle o tome. Zakoni su jasni meni i inspekciji i mnogima drugima. Onima kojima nisu jasni postanu jasni nakon par prijava i kazni od inspekcije. Stoga, lijepi pozdrav.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
sandokan111 kaže...

Kao sto sam rekao u ovom postu , ono sto sam pretpostavio se i dogodilo. Postavio sam ti jednostavna pitanja, na koja nikad odgovor nisam dobio iako si bio zustar prije toga, jer se nisi vise mogao izmotavat. Sto se tice teme, i bolje je da takvi kao vas troje navedenih ne sudjelujete u navedenoj ako cete sudjelovat na dosad vidjen nacin, a to je pokusavanje prodavanja APP metoda selektivnog primjenjivanja zakona da vama ide u korist.

Ja sam konkretne savjete stavio i iza svih stoje clanci zakona i vise od 1000 prijava, posredno/neposredno koje sam vidio/vodio tako da me najmanje zanima sto voditelji kojekakvih servisica i trgovina misle o tome. Zakoni su jasni meni i inspekciji i mnogima drugima. Onima kojima nisu jasni postanu jasni nakon par prijava i kazni od inspekcije. Stoga, lijepi pozdrav.

čekaj,na koje pitanje nisam odgovorio? ti mene pitaš da li je 10 ili 45 dana razuman rok? pa odgovori ti na to pitanje kada si tisuće slučajeva vidio da su riješeni,što inspekcije kažu???

zašto ne napišeš koliko traje svaka inspekcijska intervencija i da li je jebeno normalno čekati mjesecima da oni neki kurac naprave?? pored nesposobne državne uprave ti si našao druge prozivati zbog 10-20 dana čekanja...

ja nisam nikakav voditelj,radim u servisu i nemam baš nikakve koristi od toga da li će netko zvati inspekciju ili neće,ona će se ionako natovariti trgovcu na vrat tako da te molim da mene NE prozivaš za pisanje u nečiju korist.

ja sam samo dao svoje mišljenje koje temeljim na stotinama stvarnih slučajeva riješenih na zadovoljstvo naših korisnika.

9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Mortix kaže...

čekaj,na koje pitanje nisam odgovorio? ti mene pitaš da li je 10 ili 45 dana razuman rok?

 Ja sam odgovorio sto je razumni rok. Pitao sam tebe jer si ti zagovarao 45 kad trgovina s rokom od 45 je u redu. Dakle, trgovina kaze 45, proizvodjac kaze 10, tko je u pravu? Da li je trgovina postupila ispravno kad je bubnula 45, ili mozda ipak nije te su reklamaciju mogli rijesit prije/jednostavnije? Vrlo jednostavna pitanja. Ja sam svoj odgovor dao na tu temu u linkanom postu i u par postova prije, ne moram se ponavljat.

Ovo ostalo o drzavnoj upravi nema nikakve veze s temom pa nema potrebe komentirat.

13 godina
neaktivan
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...
Razuman rok je 45 radnih dana. Nekada je pisalo 45 radnih dana, sada piše razumni rok.
 
0 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
sandokan111 kaže...
Mortix kaže...

čekaj,na koje pitanje nisam odgovorio? ti mene pitaš da li je 10 ili 45 dana razuman rok?

 Ja sam odgovorio sto je razumni rok. Pitao sam tebe jer si ti zagovarao 45 kad trgovina s rokom od 45 je u redu. Dakle, trgovina kaze 45, proizvodjac kaze 10, tko je u pravu? Da li je trgovina postupila ispravno kad je bubnula 45, ili mozda ipak nije te su reklamaciju mogli rijesit prije/jednostavnije? Vrlo jednostavna pitanja. Ja sam svoj odgovor dao na tu temu u linkanom postu i u par postova prije, ne moram se ponavljat.

Ovo ostalo o drzavnoj upravi nema nikakve veze s temom pa nema potrebe komentirat.

ja u niti jednom svom postu nisam niti spomenuo rok od 45 dana a kamoli ga "zagovarao". dapače,rekao sam da je i 3 tjedna previše. to što trgovina govori nekome uopće nije bitno,na kraju je proizvođač taj koji će odobrit novi uređaj ili povrat novca. naravno,trgovina može izaći u susret i to napraviti na svoju ruku ali što kada to računalo dođe do servisa i servis utvrdi da su zbog nečega prekršeni jamstveni uvjeti? isti taj trgovac neće dobiti novce za njega a ako je to napravio neki obični zaposlenik,platiti će ga iz svog džepa.

ovo o efikasnosti državnog aparata naravno da ima veze sa temom. ako inspekciji treba duže da napravi svoje nego što bi stvar bila riješena po inerciji,onda je ne treba ni zagovarati...

i za kraj te molim da odgovoriš,što inspekcije kažu o tom razumnom roku?

9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
lovacmaki kaže...
Razuman rok je 45 radnih dana.

 I dalje gluposti pricas. Jadni tvoji kupci rofl. Ne 45 dana, nego 45 RADNIH dana, sto dodje na ~60ak dana :))))) Sva sreca pa bolje da se nezna gdje radis jer imam osjecaj da bi si finu reklamu firmi s ovim postovima u temi napravio.

Mortix kaže...

ja u niti jednom svom postu nisam niti spomenuo rok od 45 dana a kamoli ga "zagovarao".

Kako ga nisi zagovarao. Pocni odavde pa kreni dalje. Ovlasteni servis kaze 45 dana popravak. Trgovina na to slegne ramenima i kaze kupcu => cekaj 45 dana. Proizvodjac kaze 10 dana. Ja kazem nevalja, ti kazes nije da nevalja ok je? Jasno si napisao

i opet bez kompletne slike ni ti ni ja ne znamo da li je trgovina postupila kako treba

Imamu svu kompletnu sliku. Onog trena kad je trgovina dobila odgovor od servisa "45 dana" je trebala intervenirat na isti nacin na koji je korisnik intervenirao jer je ocito da 45 dana nije razumni rok kad je proizvodjac to rjesio u 10 dana (isto tako, trgovina prilicno jasno zna koliko neke intervencije traju jer iste rjesava na dnevnoj bazi, tako da je s odgovorom "45 dana" i njima jasno da je to glupost al ih nije briga). Opet znaci isto pitanje, VRLO JEDNOSTAVNO BEZ ZAVLACENJA. Da li je trgovina u tom slucaju postupila ispravno ili nije? Ja izricito vec 10ti put tvrdim da nije. Da su trebali prodati nesto, i da im je receno "rok je 45 dana" sve se bojim kako ne bi pokusali skratiti rok.

Mortix kaže...

 to što trgovina govori nekome uopće nije bitno

Itekako je bitno, jer je POSAO trgovine da tu reklamaciju rjesava za tebe u RAZUMNOM ROKU. Razumni rok je rok potreban da se nesto rijesi. Ako se nesto moze rijesit za 10 dana, razumni rok NIJE 45 dana.

Mortix kaže...

naravno,trgovina može izaći u susret i to napraviti na svoju ruku ali što kada to računalo dođe do servisa i servis utvrdi da su zbog nečega prekršeni jamstveni uvjeti? isti taj trgovac neće dobiti novce za njega a ako je to napravio neki obični zaposlenik,platiti će ga iz svog džepa.

Ovdje opce ne pricamo o tome. Toliko si izbivao da si i zaboravio o kojem se slucaju radi i sto si sve pisao.

Mortix kaže...

ovo o efikasnosti državnog aparata naravno da ima veze sa temom. ako inspekciji treba duže da napravi svoje nego što bi stvar bila riješena po inerciji,onda je ne treba ni zagovarati...

i za kraj te molim da odgovoriš,što inspekcije kažu o tom razumnom roku?

Nema nikakve veze, jer nema inspekciji nista duze trebat. I inspekcija ima rokove. Sto ti to opce znaci "treba duze da napravi svoje". Jel ti znas opce sto inspekcija radi? Ja usput zagovaram inspekciju samo kad je potrebno, a cesto se iz usmenog kontakta s voditeljem moze vidjet nacin na koji ce reklamacija ic. Ako voditelj poznaje zakone i ponasa se u skladu to je odmah jasno. Ako pocne pricat nebuloze kao ovaj gore "znate nije odredjeno rok vec pise razumni rok koji je prakticki 45 radnih dana" onda nema smisla dalje s tom osobom razgovarat vec se odmah istog trena salje na inspekciju da se rok skrati maksimalno jer ces u tom roku dobit odgovor i od jednih i drugih, a trgovina ce, kad ih posjeti inspekcija odjednom spoznat koliki je razumni rok i rijesit reklamaciju u razumnom roku, ne u 45 radnih dana. Itd itd itd.

Inspekcija o razumnom roku kaze istu stvar koju sam ja napisao na prvoj stranici.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.4.2017 21:59 (sandokan111).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Bok, imam konkretan problem i neke nedoumice oko reklamacije. Mobitel star 8 mjeseci mi je bio u bootloopu. Otisao sam u ducan, mobitel je poslan na servis gdje je prema opisu napravljen "software update". 2 dana nakon sto se mobitel vratio sa servisa - opet bootloop. Ne zelim opet slati mobitel na servis koji je i prvi put trajao po meni nerazumno dugo za updejt softwarea (preko mjesec dana), a pogotovo jer kvar nisu otklonili.

Ono sto bi za mene bilo idealno je da mi trgovina vrati novce. Na internetu (pa i u ovoj temi) se pojavljuje dosta proturjecnih informacija, ali ono sto se meni cini je da se mogu pozvati na materijalne nedostatke uredjaja i traziti povrat novca, pogotovo jer je uredjaj vec bio na (neuspjesnom) popravku i jer se radi o poznatoj i (relativno) cestoj greski na tom mobitelu. Jesam li u pravu ili bi mi bilo pametnije traziti ostvarivanje prava iz jamstva (gdje se isto spominje povrat novca, ali nakon razumnog roka nakon sto uredjaj nije popravljen, sto bi znacilo da bi ga opet trebao dati u servis na popravak)?
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
wickerman999 kaže...
Ono sto bi za mene bilo idealno je da mi trgovina vrati novce. Na internetu (pa i u ovoj temi) se pojavljuje dosta proturjecnih informacija, ali ono sto se meni cini je da se mogu pozvati na materijalne nedostatke uredjaja i traziti povrat novca, pogotovo jer je uredjaj vec bio na (neuspjesnom) popravku i jer se radi o poznatoj i (relativno) cestoj greski na tom mobitelu. Jesam li u pravu ili bi mi bilo pametnije traziti ostvarivanje prava iz jamstva (gdje se isto spominje povrat novca, ali nakon razumnog roka nakon sto uredjaj nije popravljen, sto bi znacilo da bi ga opet trebao dati u servis na popravak)?

 Prvo, to sto si cekao mjesec dana na to je nevezano za slucaj vec aljkavost trgovine koju si "dopustio" (nisi ih gnjavio, prijavio itd).

 

Ovo drugo, koliko je nesto poznato i relativno cesta greska ti nitko tu ne moze reci, vec ovisi o servisu, proizvodjacu i eventualno vjestaku.

Ako se direktno pozoves na materijalni nedostatak postoji sansa, posto je proslo 6 mjeseci, da te inspektor salje na vjestacenje uredjaja. Vjestacenje placa onaj tko izgubi spor, al do 6mj starosti svakako placa prodavatelj. Tako da postoji sansa da ti jave da ce morat na vjestacenje koje prvotno ti placas (neznam za mobitele, neke druge stvari sam vjestacio po 1600kn) i onda ovisno o tome sto vjestak odluci ce ti ili te troskove refundirati, ili ces izgubit spor. U ovo nemoze nitko uci jer se ni nezna koji je uredjaju u pitanju.

 

Moj savjet, da ne ulazis u ove lutrije jer ima jednostavniji nacin, salji ponovno na jamstvo za popravak i navedi da se nije prvi put nista napravilo. Ako si vec iznerviran, odmah posalji i inspektoratu koji ce "pratit" tvoj slucaj pa ces ga brze rijesit. Ako nisi, posalji i nakon 10ak dana zovi ponovo trgovinu da vide sto je s tim i tako ih gnjavi. Ako opet bude samo update softvarea cekas taj 3ci kvar i ako je opet ista stvar odmah salji njima i inspektoratu da se ne moze popravit jer je bio 2 puta na servisu. Moje osobno nahodjenje bi bilo da bih ako je stvarno popravak trajao tako dugo a nije popravljeno odmah sad poslao njima na jamstvo i na inspektorat cisto stoga da se opet ne produzi to sve.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.7.2017 13:54 (sandokan111).
8 godina
neaktivan
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Pozdrav,

 

Nisam pravnik i neznam pravne osnove ali vidim da dosta Vas ima nekakvog iskustva. Odnio sam mobitel u garanciji na servis jer se baterija istrošila nakon pola sata,mobitel se nije htio puniti i slične gluposti vezane za to. Dobijem fino radni nalog na kojem je naveden problem da sam predao uz mobitel kabel,kutiju i slično i da sam dobio zamjenski mobitel s punjačem.

Nakon mjesec dana (i mog upornog zvanja trgovine,servisa i prepiranja oko toga šta je s mobitelom i zašto zamjena baterije traje toliko dugo) dobijem poziv da je mobitel došao sa servisa i da ga mogu doći pokupit u trgovinu gdje sam ga ostavio. Dođem tamo,a tamo šok. Mobitel izudaran po rubovima (iako je od prvog dana stajao u silikonskoj maski),izgrebana naljepnica na ekranu kao da je netko šarafcigerom potegnuo po njoj. Kažem prodavaču da mobitel nije bio takav kada sam ga ostavio i on mi na to izvadi servisni nalog na kojem piše da je mobitel izgreban po rubovima i da ima oštećenja. Ja vadim svoj nalog na kojem to ne piše i govorim da toga nije bilo i da je takve stvari trebalo napisati na nalog prilikom primitka mobitela. Dobijem ignore i kaže mi da će mi na svoju ruku zamijeniti naljepnicu na ekranu. Dok je on otišao po to bez da je saslušao šta imam za reći dalje nastavio sam vrtiti mobitel po rukama i primjetim da je utor usb-a na mobitelu potrgan odnosno da je netko sileđijski otvarao mobitel i da je plastika unutra potrgana.


Dolazi prodavač i ja mu ukazujem na problem,a on uzima servisni nalog i govori dobro to ne piše tu dajte da ga pošaljemo ponovno na servis. Ja reko dobro ali ja računam da servis nije završio već da traje 30 dana od kada sam ga ostavio kod njih u trgovini na što on govori da to nije tako nego da on sad mora otvoriti novi nalog i da se vrijeme servisa računa od današnjeg dana.

 

Moje pitanje je šta sad? Na taj način mogu i za mjesec dana doći primjetiti nekakvu grešku i oni će opet otvarat novi nalog? Ja novi nalog nisam potpisao i rekao sam da imaju još 15 dana da mi servisiraju mobitel i da nakon toga očekujem ili svoj servisirani mobitel koji će mi vratiti onako kako sam im ga i ostavio ili želim isti takav odnosno bolji u zamjenu s obzirom da je razumni rok 45 dana servisa. Ima li netko iskustva oko ovoga?

 

Hvala unaprijed

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.7.2017 16:19 (rebmun187).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
rebmun187 kaže...
Nakon mjesec dana (i mog upornog zvanja trgovine,servisa i prepiranja oko toga šta je s mobitelom i zašto zamjena baterije traje toliko dugo) dobijem poziv da je mobitel došao sa servisa i da ga mogu doći pokupit u trgovinu gdje sam ga ostavio. Dođem tamo,a tamo šok. Mobitel izudaran po rubovima (iako je od prvog dana stajao u silikonskoj maski),izgrebana naljepnica na ekranu kao da je netko šarafcigerom potegnuo po njoj. Kažem prodavaču da mobitel nije bio takav kada sam ga ostavio i on mi na to izvadi servisni nalog na kojem piše da je mobitel izgreban po rubovima i da ima oštećenja. Ja vadim svoj nalog na kojem to ne piše i govorim da toga nije bilo i da je takve stvari trebalo napisati na nalog prilikom primitka mobitela. Dobijem ignore i kaže mi da će mi na svoju ruku zamijeniti naljepnicu na ekranu. Dok je on otišao po to bez da je saslušao šta imam za reći dalje nastavio sam vrtiti mobitel po rukama i primjetim da je utor usb-a na mobitelu potrgan odnosno da je netko sileđijski otvarao mobitel i da je plastika unutra potrgana.N

Salji trznoj to.

rebmun187 kaže...
Dolazi prodavač i ja mu ukazujem na problem,a on uzima servisni nalog i govori dobro to ne piše tu dajte da ga pošaljemo ponovno na servis. Ja reko dobro ali ja računam da servis nije završio već da traje 30 dana od kada sam ga ostavio kod njih u trgovini na što on govori da to nije tako nego da on sad mora otvoriti novi nalog i da se vrijeme servisa računa od današnjeg dana.

 

Moje pitanje je šta sad? Na taj način mogu i za mjesec dana doći primjetiti nekakvu grešku i oni će opet otvarat novi nalog? Ja novi nalog nisam potpisao i rekao sam da imaju još 15 dana da mi servisiraju mobitel i da nakon toga očekujem ili svoj servisirani mobitel koji će mi vratiti onako kako sam im ga i ostavio ili želim isti takav odnosno bolji u zamjenu s obzirom da je razumni rok 45 dana servisa. Ima li netko iskustva oko ovoga?

Isto inspektoratu.

Ti si odredio 45 dana, al to nigdje ne postoji. I da, on ce ponovno raditi novi nalog pa vrijeme ide "ponovno" ali ionako vrijeme nije odredjeno pa se sva popravljanja uzimaju u obzir. Salji slucaj trznoj inspekciji i vidi s njima, tesko je ovako online reci pogotovo ove stvari kad servis vrati unisten mob nekad kupac slaze da nije bio ostecen, a nekad servis stvarno osteti uredjaj pa osobno u odluku o tome ne bi ulazio.

Stoga, pravac trzna inspekcija. Bez njih ako su ti unistili mob nista dobit neces. Iz ovog razloga se i stvari slikaju prije nego se salju na servis.

12 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
rebmun187 kaže...

Pozdrav,

 

Nisam pravnik i neznam pravne osnove ali vidim da dosta Vas ima nekakvog iskustva. Odnio sam mobitel u garanciji na servis jer se baterija istrošila nakon pola sata,mobitel se nije htio puniti i slične gluposti vezane za to. Dobijem fino radni nalog na kojem je naveden problem da sam predao uz mobitel kabel,kutiju i slično i da sam dobio zamjenski mobitel s punjačem.

Nakon mjesec dana (i mog upornog zvanja trgovine,servisa i prepiranja oko toga šta je s mobitelom i zašto zamjena baterije traje toliko dugo) dobijem poziv da je mobitel došao sa servisa i da ga mogu doći pokupit u trgovinu gdje sam ga ostavio. Dođem tamo,a tamo šok. Mobitel izudaran po rubovima (iako je od prvog dana stajao u silikonskoj maski),izgrebana naljepnica na ekranu kao da je netko šarafcigerom potegnuo po njoj. Kažem prodavaču da mobitel nije bio takav kada sam ga ostavio i on mi na to izvadi servisni nalog na kojem piše da je mobitel izgreban po rubovima i da ima oštećenja. Ja vadim svoj nalog na kojem to ne piše i govorim da toga nije bilo i da je takve stvari trebalo napisati na nalog prilikom primitka mobitela. Dobijem ignore i kaže mi da će mi na svoju ruku zamijeniti naljepnicu na ekranu. Dok je on otišao po to bez da je saslušao šta imam za reći dalje nastavio sam vrtiti mobitel po rukama i primjetim da je utor usb-a na mobitelu potrgan odnosno da je netko sileđijski otvarao mobitel i da je plastika unutra potrgana.


Dolazi prodavač i ja mu ukazujem na problem,a on uzima servisni nalog i govori dobro to ne piše tu dajte da ga pošaljemo ponovno na servis. Ja reko dobro ali ja računam da servis nije završio već da traje 30 dana od kada sam ga ostavio kod njih u trgovini na što on govori da to nije tako nego da on sad mora otvoriti novi nalog i da se vrijeme servisa računa od današnjeg dana.

 

Moje pitanje je šta sad? Na taj način mogu i za mjesec dana doći primjetiti nekakvu grešku i oni će opet otvarat novi nalog? Ja novi nalog nisam potpisao i rekao sam da imaju još 15 dana da mi servisiraju mobitel i da nakon toga očekujem ili svoj servisirani mobitel koji će mi vratiti onako kako sam im ga i ostavio ili želim isti takav odnosno bolji u zamjenu s obzirom da je razumni rok 45 dana servisa. Ima li netko iskustva oko ovoga?

 

Hvala unaprijed

 
Ništa čudno, mama mi je ostavila mob ima više od mjesec dana, pozive koje prima uvijek je "nedostupna" bila, godinu dana već nisu htjeli ga uopće primiti na servis već  mijenjali Sim kartice jedno 4 puta minimum.
Kad je napokon otišao na servis i stigao dopis došao je sa objašnjenjem da je promjenjen "integrirani krug" i reinstaliran software.... (integriran krug ako znaš što je... može biti bilo koja komponenta u mobu. ništa specifično nisu rekli).
Preuzela ga, provjerila jeli radi, upalio se, došla doma nakon 2 sata opet osoba koju ste nazvali je nedostupna, a mob se uopće nekoristi i još su tvorničke postavke/reinstall software-a napravili... tako da mob potpuno prazan. Ništa uključeno.
Isti tren smo ga vratili i evo već kojih 2 tjedna opet sigurno, nismo dobili obavijest. A zamjenski mobitel koji su dali funkcionira kako treba...

Radi se o Samsung Galaxy Grand Prime... i naravno lulavi TELE 2.

Meni je najsmiješnije kad sam pročitao promijenjen integrirani krug

everyday i'm shuffling...
11 godina
neaktivan
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Pozdrav ljudi, imam pitanje. 

Prije mjesec dana kupio sam u Linksu Logitech g633 headset,provukao na rate na Amex.. Evo neki dan se onaj dio koji ide na glavu odlijepio i vidim sada tek na internetu da svi imaju problema sa tim modelom slusalica i da imaju identican problem. 

Jucer sam ga odnio na reklamaciju, sve sam ranije poslikao, i radnik u poslovnici je isto, momcima svaka cast. Moje pitanje je, ako se ustanovi da to podlijeze garanciji, mogu li ja traziti povrat novca s obzirom da sve te slusalice imaju isti problem? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Kalmageddon kaže...

Moje pitanje je, ako se ustanovi da to podlijeze garanciji, mogu li ja traziti povrat novca s obzirom da sve te slusalice imaju isti problem? Hvala

 Ako podlijeze garanciji ce ti to popravit ili isporucit novi. Posto si poslao na garanciju vjerojatno ce se tako i dogodit. Za povrat novca je potreban materijalni nedostatak, ili da se nemoze obavit jedno od prve dvije stvari.

Ako je to "standardna" boljka tih slusalica kako kazes, a one se i dalje prodaju, vjerojatno je proizvodjac napravio nekakvu "nadogradnju" tako da sve proizvode kojima se to potrga zamjene/poprave kvalitetnijim dijelom.

11 godina
neaktivan
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Poštovanje...

 

Imam slijedeći problem...naručio sam 16.6 iz CU mount za TV,košta 84 eura ui 23 eura poštarine,pisalo in stock,i isporuka 2 do 4 dana...naručim i platim,skinu lovu odmah s računa s banke(platio paypalom),i negdje sam pročitao da je valjda maximum isporuke do desetak dana,bio datum,ali nisam siguran sad...prođe tih desetak dana,ništa ne dolazi,nakon 2 dana,odem na stranicu njihovu i pogledam i nešto sam čačka,odjednom mi na mail stiže poruka da je proizvod spreman za slanje??

ja pokušavam ih kontaktirat,ali bezuspješno,gubim živce i šaljem ih u PM...ništa od odgovora,prođe joše nekih 5,6 dana i dođe pošiljka...ja ništa nisam sumnja,triba mi je prijatelj doć i to montirat,i tek nakon par dana se otvori i vidim da su mi poslali najobičniji model za 21 euro??opet pišem mejlove,ništa i opet ih šaljem u PM...da su se odmah javili,ja bi lijepo stornirao,ili prije slanja možda??

ali kako su poslali,mislio sam im odbit pošiljku i vratit,jer sam bio ljut ka pas,ali nisam...

negdje nakon tko zna koliko vremena,minimum je 15 dana ako ne i više,odgovore oni meni...uglavnom lik meni da trebam sad sve to slikat i poslat njima ka dokaz,da je greška??ja ispaljujem i lipo ga opet pošaljem u PM...

lipo mu kažem da me njihov proizvod više ne zanima i da želim novac nazad,kraj priče...on meni da triba prvo slikat,poslat dokaze,svašta nešto,i ja lipo njemu kažem da me boli K**** i da prvo želim lovu nazad,a posli da ću im ja lipo to vratit u istom roku u kojem su oni meni poslali...

uglavnom to je bilo u petak,oni se još ne javljaju...otišao sam na sve moguće stranice i postao negativne komentare jednostavno ispričajući svoj slučaj...

dakle,rezime,na dan današnji nisu mi isporučili,čak nit ne odgovaraju??kod mene je njihovo s*anje od proizvoda i samo su mi stvorili problem??

a situacija je slijedeća,naručio sam novi TV,TV box s pretplatom,za koju sam već platio mjesec dana da nisam nit upalio??tko će meni nadoknadit moje živce i propušteno vrijeme???

isto tako sam jučer podnio preko njihove stranice i linka na EU stranicu neku za rješavanje sporova...nisam siguran dal to išta pomaže??

ako ima netko da me uputi točno gdje u EU mogu podnijeti pritužbu na njih za prevaru,obmanu,varanje,drskost,neljubaznost i slično,tako da ih se drakonski kazni???

ja sam lipo zatražio na EU sporovima stranici da želim da se moja pritužba vrti na njihovoj stranici pored onih njihovih reklama,kad pregledavaš SUPER ponude,da isto tako prikazuje moj slučaj i njihovo ponašanje...

smatram da je to pošteno,naravno u vremenskom trajanju koliko su oni meni drkali,a to još traje...

 

samo bi istaknuo da sam kupio GOMILU stvari preko neta,sve doma mi je sa neta,NIKA,AMA BAŠ NIKAD nisam sreo ovakvo ponašanje..-

isto tako je vidljivo na netu da CU muku muči od uskrsa sa isporukama i da ima gomila ljudi s mojim ili sličnim problemom...dakle,ONI SU ZNALI da imaju poteškoće i da se ovo može dogoditi,ali svejedno su nastavili...

također nisu mjesec dana odgovarali na poruke,a i kad jesu,njih zanima šta njih zanima,mene iskreno zaboli K*** za njihovu stvar,mene zanima GDJE JE MOJ PROIZVOD KOJI SAM PLATIO ODMAH??

štaviše,kad smo već došli u komunikaciju.zamisli,njih nije zanimalo da ISPRAVE SVOJU GREŠKU I MENE ZADOVOLJE,nego njih to uopće ne zanima,sad ja trebam glumit fotografa i dokazivat njima da su oni napravili grešku??

pa jesam li ja plaćen za to?to da je došlo za tjedan dana i greška,nema problema,OVAKO NEMA ŠANSE...

 

sad su mi se javili da oni neće meni odgovarat jer sam ih izvrijeđao do bola??sad oni meni ODBIJAJU vratit novac??ŠTA JA JOŠ MOGU NAPRAVITI DA IM NAŠKODIM??KOME IH MOGU PRIJAVIT JER SU MI UZELI NOVAC I NE ŽELE GA VRATIT?

 

čisto me zaboli šta neki švapski debil želi,i ako bude stvarno tako da mi neće vratit novac,iza lita sam u švabiji...nisam ima namjeru ići do tamo,ali izgleda da će bit potrebe da se neke stvari razjasne kako trebaju...

 

neću ja propast za 100 eura,ali želim da plate,jer apsolutno nisu u pravu,a sad su se uhvatili mojih psovki??žalim samo šta sad nisam u švabiji ili da su oni u hrvatskoj negdi blizu...da su u zagrebu,sad bi bio na putu tamo...

 

 

Moj PC  
0 2 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Lipo si to reka, odi fino izmolit tri ocenasa za oprost, jer kao prava rvatna, imas kulture manje od mlijecnog jogurta.
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Jel tak bio problem to slikat? Ja kad sam imao neki problem uvijek sam unaprojed slikao jer znam da će me seller ili trgovina većinom zatražit da im pošaljem slike pa da vide u čemu je stvar...tak je bilo sa aliex, ebay, amazon, sportsdirect, gearbest itd...i uvijek sve riješeno bez beda.

Nebi se miješao u vrijeme isporuke i brzinu odgovaranja, al da si im slikao sve bi bilo oke, a po ovom vidim da si jedino ti ne ljubazan i bahat
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
johnyaces777 kaže...
i negdje sam pročitao da je valjda maximum isporuke do desetak dana,

Vjerojatno si procitao maksimum isporuke kad ce to oni poslat, ne kad ce stic do tebe. Tesko da ce ti netko garantirat kad to stize do tebe jer to ovisi o dostavljacu.

johnyaces777 kaže...
uglavnom lik meni da trebam sad sve to slikat i poslat njima ka dokaz,da je greška?

Dobro ti je rekao. U cemu je tocno problem? Sto da ti on vjeruje na lijepe oci da su poslali krivi proizvod? Jos nakon sto su oni tamo u evidenciji zaprimili da si ga dobio ima 10 dana, i tek sad se javljas? Mda. Volio bi vidjet tko tako posluje. Ako ti je problem slikat, onda nista, ti pisi po netu, salji negativne komentare ali pare dobit natrag neces i ostat ce ti to sto imas.

Mislim zamisli situaciju, narucim rolex, platim 20k eura. Nakon 10 dana im javljam da su mi poslali krivotvorinu i ne zelim nikakve dokaze pokazat nego hocu novce natrag :) Yea rite.

johnyaces777 kaže...
i ja lipo njemu kažem da me boli K**** i da prvo želim lovu nazad,a posli da ću im ja lipo to vratit u istom roku u kojem su oni meni poslali..

Pravo je na njegovoj strani, tako da, gl s tim zahtjevima.

johnyaces777 kaže...
tko će meni nadoknadit moje živce i propušteno vrijeme???

Nitko. Neznam koliko godina imas, al trebao bi se naviknut da ti to nece bit placeno, ne sad, nego u milion drugih slucajeva.

johnyaces777 kaže...
ako ima netko da me uputi točno gdje u EU mogu podnijeti pritužbu na njih za prevaru,obmanu,varanje,drskost,neljubaznost i slično,tako da ih se drakonski kazni???

Prevarili te nisu. Obmanili te nisu. Varali te nisu. Drski sumnjam da su bili jer si im samo broj. Neljubazni mozda, ako si ovako pricao kao sto tu pises. Uglavnom, nikakvu drakonsku kaznu dobit nece, nece je uopce dobit. Ako su ti poslali krivi proizvod, to se ispravi, jebiga, dogodi se. Sigurno nisu namjerno poslali jedno a naplatili drugo.

johnyaces777 kaže...
ja sam lipo zatražio na EU sporovima stranici da želim da se moja pritužba vrti na njihovoj stranici pored onih njihovih reklama,kad pregledavaš SUPER ponude,da isto tako prikazuje moj slučaj i njihovo ponašanje...

smatram da je to pošteno,naravno u vremenskom trajanju koliko su oni meni drkali,a to još traje...

LOL. Jesi isto malo humoristican :) Nek si ti to zatrazio. Mogao si poslat i mail ministarstvu vanjskih poslova RH da posalju prosvjednu notu u europski parlament zbog varanja CU trgovine. Mozda cak da cijeli parlament EU napravi jednu veliku raspravu oko tvog slucaja. Mislim da bi to bilo prirodno i posteno.

zamisli,njih nije zanimalo da ISPRAVE SVOJU GREŠKU I MENE ZADOVOLJE,nego njih to uopće ne zanima,sad ja trebam glumit fotografa i dokazivat njima da su oni napravili grešku?

Pa koliko sam shvatio, oni bi ispravili gresku i zadovoljili te samo moras prvo dokazat da se dogodilo to sto se dogodilo? Nisam skuzio da su rekli "tough luck, you got what you got, no soup for you". Trazio te da poslikas, da si poslikao vidio bi kako dalje ide slucaj. Al eto, ti ocito svoje vrijeme cijenis vise pa ti je ispod casti slikat nesto (jos mi uvijek nije jasno zasto), ali eto, imas vremena kontaktirat parlament EU radi svog slucaja. Zanimljivo gledanje na vrijeme ali ok, svak ima svoje neko poimanje.

pa jesam li ja plaćen za to?

Nisi. Prilicno sam siguran da obavljas jos 300 stvari u zivotu za koje nisi placen, niti ces ikad bit placen, a nisu izricito plod tvoje volje. Al hej, sad sam se sjetio, mozes uvijek tuzit CU. Fino pripremi slucaj i opali. Cak fino mozes i procjenit svoje vrijeme sukladno strucnoj spremi, napisi koliko si sati na sve potrosio i jos ubaci dusevne boli i slicno i kad dobijes finu svoticu ces izvuc. Samo, jeli, moras dobit na sudu. Al to je sitnica za ovakav clear cut case.

sad su mi se javili da oni neće meni odgovarat jer sam ih izvrijeđao do bola??sad oni meni ODBIJAJU vratit novac??ŠTA JA JOŠ MOGU NAPRAVITI DA IM NAŠKODIM??KOME IH MOGU PRIJAVIT JER SU MI UZELI NOVAC I NE ŽELE GA VRATIT?

Vjerojatno ne zele vise s tobom komunciirat jer ne zelis glumit fotografa. Novce mozes jos dobit tuzbom kao sto sam gore napisao. Mozes ih i policiji prijavit naravno. Pogledaj gdje im je sjediste i tamo posalji prijavu.

 

Svakako, javi kako si prosao s slucajem.

16 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Computeruniverse na e-mailove odgovara izuzetno sporo. Nedavno sam ih kontaktirao u vezi reklamacije i trebalo im je kakvih 10 - 15 dana kako bi odgovorili. U međuvremenu sam reklamaciju riješio s proizvođačem, brzo i bezbolno. Nisam siguran hoću li ubuduće kupovati kod njih.

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

dakle,ja sam bio bahat??

 

vrlo smiješno...ne radi se uopće o slikanju,nit o bilo kakvom s*anju...radi se šta je kolega gore spomenuo,da im treba minimum 15 dana da odgovore??to je prvo...

 

drugo,kad sam kupovao,za one koji ne znaju čitat hrvatski,proizvod je bio IN STOCK i DELIVERY 2 do 4 dana...dakle NIŠTA da kad "#stigne" oni će ga poslat...

 

treće,da su se javili,ja bi odmah stornirao narudžbu,a pošto nisu,samo je pogoršalo stvar...nastavili su radit sve ka da se njih ne tiče...

 

kad su se javili,nakon mjesec dana,PRVO je da isprave SVOJU GREŠKU,na meni zadovoljavajući način,dakle da mi vrate novac(šta su mogli instant,ali nisu),a ne da mi opet pošalju nešto,pa da ja čekam...

 

nadalje,ako ja kažem da je kriv proizvod,onda je kriv,naravno da ga trebam vratit i tad se lako vidi da ne lažem,ionako je nemoguće ga vratit isti momenat,treba vremena,a ne toliko koliko triba njima da meni novac vrate..

 

ako šaljem proizvod nazad,apsolutno je irelevantno da ja slikam,ja sam im poslao sve opise i sve brojeve i sve oznake modela,dakle ja sam svoje odradio,oni NISU NIŠTA...

 

također,JA SAM SVOJ PROIZVOD PLATIO OČEKUJUĆI BRZU I TOČNU ISPORUKU(šta košta 23c eura),a dobio sam nakon dugog mučnog vremena KRIVI PROIZVOD...

 

dakle,ja sam svoje obavio,APSOLUTNO SVE,a oni nisu napravili apsolutno NIŠTA(ako ne brojimo slanje krivog proizvoda kao plus)...

 

dakle,nakon misec dana KAD SU SE JAVILI,smatram da sam apsolutno u pravu kad tražim momentalno novac nazad,jer NIŠTA od plaćenog ja nisam dobio...SAMO PROBLEM...

 

A problem je nastao,kad sam ja nakon mjesec dana čekanja,u kontaktu s njima ispalio,jer su se ljutili šta sam ja ljut i bezobrazan,kao eto,nije to njihov posal,oni samo rade tu...

 

on je zadužen da meni isporuči proizvod,ako ne uspije,greške se dešavaju,ali u tom slučaju ja smatram da se MENE PITA,šta i kako dalje,to bi bio najminimalniji izraz učtivosti i poslovne uljudnosti...

 

dakle,ako tamo nekakav idiot koji radi u supportu ne može podnijeti ljute i bezobrazne kupce,rodjak je u krivom poslu...

 

šta bi ja triba bit nakom misec dana čekanja,koje još traje,jer zamisli,ja sam bezobrazan,jer sam ljut,a ljut sam jer me nisu j**ali 2 posto dosad,a i kad jesu,oni bi meni trebali postavit zahtjeve???

 

ja ne radim za njih,ONI SU TU DA BUDU NA MOJOJ J***OJ USLUZI I KRAJ PRIČE...ja sam bio pristojan ispočetka,ali kad im treba 15 dana?? da odgovore,ja mislim da je razumno reći da sam izgubio živce..

 

a tek kad mi je reka da mi neće ODMAH vratiti novac(nego će oni mene DRŽATI KAO TAOCA?),nego šta,valjda kad se njima ćefne??

 

MOJ PROBLEM je šta sam uzeo NOVI TV,TV BOX S TV PRETPLATOM(za šta sam uredno podmirio račun za skoro prošli mjesec),a da ga još nisam nit upalio??

 

dakle,šta,ja bi treba njih JOŠ SAČEKAT,DOK ODRADE KAKO TREBA??NE PADA MI NA PAMET...možda pogode iz ovog puta,samo sačekam koji tjedan da se uvjerim??

 

Trenutno oni mene drže za taoca,jer imaju moj novac(za nešto šta sam uredno platio,a oni nisu isporučili),aa ne žele ga vratit,valjda žele još okušati sreću koji put...

 

jesam,ja sam im postavio ultimatum i reka da nema šanse da išta drugo se dogodi osim onako kako ja kažem...ja isto imam neka svoja j**ena prava??

 

ne želim ništa drugo,osim svoj novac nazad instant,da mogu uzeti isto,ali od nekoga drugoga...a proizvod ću im naravno vratit...malo sam bio ljut i reka da će trajhati isto koliko i kod njih,jesam šta ja tu falio??

 

njima triba 3 tjedna,ja sam reka da ću im isto tako u istom roku sve vratit nazad,ali želim svoj novac odmah nazad...oni su se sad uhvatili mojih psovki...

 

neću ja propast za 100 eura...ali svatko bi trebao znati da CU ima ovakvu politiku,rade šta hoće,šaljku kad hoće i rješavaju kako im se prdne...Sretno svima s kupovinom tamo,naravno :)

 

ali da smatram da ima da mi se DUBOKO ISPRIČAJU,smatram,i naravno sad još usput sve dok im se bude s*ao po glavi...jer su tako zaslužili...

 

a ovaj gore šta priča o bahatosti i bezobrazluku,nek ode na inspekciju glave...

 

ako je itko bio bezobrazan i bahat,CU je bio...ja sam kriv jer sam na njihovo tako ponašanje reagirao balkanski...ali ne nastupam ja igdi kad dođen kupovat,pa serem svima po glavi...

 

ja sam pristojan i ljubazan,.ali sve ima svoje granice...ako prijeđeš granicu,šta,ja sam triba radit sve šta mi oni kažću i mučat??NEMA TEORIJE...

 

ja sam svoje ispoštovao,a nakon gomile njihovih s>*anja,naravno da sam izgubio kontrolu...ako se javiš nakon 15??dana,ima da me samo pitaš šta i kako ja želim da se problem riješi,a ne meni postavljat zahtjeve??

 

pa tko tu za koga radi i tko kome plaća??ja njemu ili on meni??on je usrani obični radnik koji je tamo da ispravlja greške,ako mu se posal ne sviđa,nek dade otkaz...ja znam da ću tražit da se baš taj dotićni potare iz firme...

 

jer isto tako,odmah sam na početku tražio general mnenagera ili nekog već kompetentnog,kad on već nije sposoban riješit.ali nit to se nije dogodilo...

 

ja sam njima platio i želim šta sam platio,ne želim da mi netko drži lekcije iz pristojnosti i morala,pogotovo kad nije prilika ili kad nije u pravu...

 

dakle,za kraj,sad je pošteno da oni meni UZMU novac jer sam ja bio bezobrazan?jer su oni nesposobni,prevaranti koji obmanjuju ljude,jer jedno kažu i pričaju,a drugo rade??

 

lipo ispod proizvoda piše kad kupuješ...u SLUČAJU BILO KAKVOG PROBLEMA,ONI ĆE SE MOMENTALNO JAVITI...I RIJEŠITI PROBLEM,JEL...

 

ne da se nitko nije javio,nego bi se još igra sa mnom igre pristojnosti...NISAM JA UPLATIO NIKAKAV J***NI TEČAJ FINOG HRVATSKOG ILI EGLESKOG JEZIKA,NEGO KUPIO PROIZVOD...

 

ON je zadužen da ispravi grešku,šta je tribalo da sad ja njima šaljem i čekam šta i kako,jel će možda slati opet(šta sam izričito odbio),ili slati dokaze neke??posla sam ja i više nego dovoljno...

 

a također.budi siguran da ću potražiti i pronaći gdje se točno prijavljuje ovakvi slučajevi u EU,pa ćemo još vidjeti...

 

obamana,prevara,svašta nešto,siguran sam da to ne ulazi u ISO9001 certifikat za europsku kvalitetu...dapače,siguran sam da ovakva praksa gdje ti napišeš na netu svašta i ne odradiš ništa,nije prihvatljiva...

 

još ćemo vidjeti koliko će njih koštati MOJIH 100 eura...buedi siguran da će im kad se sve završi,ostat kisel osmijeh na licu...jer ja nemam šta izgubiti,a oni imaju...

 

već sam napisa negativne komentara(istinu) na sto stranica,negativni publicitet će biti na njihovu štetu,a siguran sam da ćđe biti više od 100 eura štete...

 

a podnio sam pritužbu internet suduz EU,ali neću stati...sad me više ne zanima nit proivod nit novac,sad me zanima zadovoljština...

 

nemam ja 12 godina,a to kako nekom odgovara kako ja postupam,živo me zaboli...kad san ja upravu,ne zanima ne ništa...

 

situacija je takva da ako sam ja odlučio srati po njemu dok on ispravlja grešku,tako triba bit,i kad završim s osijehom na licu reći:ispričavam se...

 

nitko ih nije tjerao da naprave grešku,a kamoli kad jesu,da se oni bahate i odlučuju šta i kako??ja to nisam platio i s tim ne želim imati veze,bio sam razuman,ali to je gotovo...

 

i kad se budu ispričali,naravno da ću ih još jednom poslati u PM...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice