Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena... izdvojena tema

poruka: 4.140
|
čitano: 1.284.756
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

nisam shvatio, dijagnosticirali su mehanicko ostecenje bez da su uopce vidjeli tv uzivo?

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Damir22 kaže...

nisam shvatio, dijagnosticirali su mehanicko ostecenje bez da su uopce vidjeli tv uzivo?

 Baš tako, TV je kod mene u stanu, apsurd...

8 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

svasta......

 

meni se cini da se tu malo desio gluhi telefon, ili nesto slicno, samsung misli da je mr servis odradio svoje, mr servis misli da su ovi....bezveze, ali nije nezamislivo.....

 

skreni im paznju da tv nitko fizicki nije zaprimio, pregledao, niti bilo sto..... mozda netko shvati da pricaju napamet.

 

pitaj ih kome da saljes tv na reklamaciju, pa ces vidjeti sto kazu......

 

 

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Slavonac-DJ kaže...

Osnovna nelogičnost i, po meni, neprofesionalnost je u tome što su zaključili da je kvar panela uzrokovan mehanički oštećenjem a na slikama koje sam im poslao nema tragova nikakvog oštećenja a, najgore od svega, nisu niti htjeli da se otvori servisni nalog i da TV pokupi i pregleda u servisu od strane stručnih osoba. TV je i dalje kod mene, 250 km daleko od servisa :( 

Probam se sutra posavjetovati i s društvom za zaštitu potrošača...

Cek, tv nije bio u servisu? Ili je bio u mr servisu ali ti si zvao pa su ti rekli da nema "servisnog naloga" pa si po tome zakljucio da ga nitko nije pregledao? Jer ako nije posjetio servis, onda mi uopce nije jasno kako servis moze poslat rjesenje da je fizicko ostecenje?  LOL. Svakako se zali na ovo ako je to slucaj rofl.

 

Ja sam bio uvjerenja da je on otisao u servis i vratio se tebi s opisom "fizicko ostecenje".

13 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

Da, TV uopće nije bio u servisu niti je pregledan od strane stručnih osoba. Da je kvar panela uzrokovan mehaničkim oštećenjem dijagnosticirao je Samsungov odjel za reklamacije temeljem fotodokumentacije koju sam im poslao prilikom prijave kvara i zbog toga nisu dali servisu da otvore radni nalog za dijagnosticiranje.  Ludilo...

Dana nastavljam borbu pa javim ishod. 

12 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Kontaktiraj https://www.smartservis.hr/ jer mrservis nije jedino ovlašteni servis a dečki iz smartservisa su bolji i nisam nikada imao problema s njima 

 

A pogledaj da li ima i servis i blizini tebe da ne moraš slati u zg

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2024 7:49 (FakeDeath).
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Dakle ista priča kao i kod mene (slučaj tipkovnica). Izgleda da je "fizičko oštećenje" postala nova fora na koju pokušavaju igrati da ne ispoštuju garanciju.
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Stavi sliku da vidimo kako izgleda ekran. Kod bilo kakvog fizičkog oštećenja se panel "rascvjeta" u različitim bojama. U servisu vjerojatno i sami znaju kako izgleda oštećeni panel, pa su ti zato preko slika napravili dijagnostiku

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

Evo slika...

Jutros sam kontaktirao jednog poznanika koji je serviser i on mi je rekao da je 100% siguran da je pukao ekran :(

Iako na vanjskom staklu nema niti jedne točkice ili bilo kakvog znaka napuknuća, rekao mi je da su novi ekrani katastrofa, da je vanjsko staklo toliko tanko da mogu puknuti i uslijed brisanja prašine tako da vjerojatno moram prihvatiti tu činjenicu...

10 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Slavonac-DJ kaže...

Evo slika...

Jutros sam kontaktirao jednog poznanika koji je serviser i on mi je rekao da je 100% siguran da je pukao ekran :(

Iako na vanjskom staklu nema niti jedne točkice ili bilo kakvog znaka napuknuća, rekao mi je da su novi ekrani katastrofa, da je vanjsko staklo toliko tanko da mogu puknuti i uslijed brisanja prašine tako da vjerojatno moram prihvatiti tu činjenicu...

 

kvrcnuo ti je panel na desnoj strani, pitaj boga od čega - đubrad je osjetljiva, meni nedavno pukao na sličnu foru kad sam mijenjao led lampe u starom LG-u (isti artefakti kao i tebi, crna fleka+crte u bojama) s tim da se kod mene od "udarca" vidi mala crtica u ćošku panela (jbg. nisam pazio pa mi je malo skliznuo i lagano drapio u ćošak stola kod sastavljanja i to je bilo dovoljno da ode kvragu)

 

treba jako paziti i kod čišćenja ekrana da se slučajno ne stisne malo jače (u biti pri tome ne bi trebalo raditi ama baš nikakav pritisak na panel, već onako - "iz zraka" proći krpom, a i to ne bilo kakvom jer ove obične mogu ostaviti mikro ogrebotine po panelu)

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2024 14:41 (60nine).
6 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

E sad da vidimo sve forumaše koji se čude kako je proglašeno oštećenje samo po slikama..

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

onaj tko se čudi, nikad (na njegovu sreću), nije imao kvrcnut ekran ni na mobitelu :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2024 20:05 (60nine).
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
love2ml86 kaže...

E sad da vidimo sve forumaše koji se čude kako je proglašeno oštećenje samo po slikama..

Evo ja se i dalje cudim.

Valjda se fizicko ostecenje vidi. Znaci na desnoj strani nesto ne stima i ova slika jedino se moze dogodit ako je neko lupio ekran? Eto, nisam znao da su svi tu led strucnjaci za ekrane pa dijagnosticirate pogledom. Ja sam svaki tv mjenjao kad se pokvario, bilo je toga dosta, vecinom su odlazila pozadinska osvjetljenja, jednom je problem se ledicama dijagnosticiran kao "pokvaren panel" jer im se valjda ne da to popravljat pa sam za ledice dobio pare natrag za cijeli tv umjesto da su to popravili jer nisu mislili da mi je istekla garancija. Najslicnije sto sam imao ovoj slici je da sam po sredini ekrana imao te ravne crte kako su kod njega u L formatu. Ispostavilo se da je bila maticna ne ekran. Promjenjena maticna i tv je nakon radio. Jel postoji negdje kod vas takvih koji dijagnosticirate pogledom nekakav vodic "TV serviser za laike" pa da odmah znate u cemu je problem?

 

edit:

Uglavnom, sto hocu reci. Imao sam dosta kvarova, nijednom nisam imao kvar kao njegov i ne vidim na osnovu cega je ocito da je "fizicko ostecenje". Isto tako sam imao sigurno problem s ledicama, a servis je napisao "pokvaren panel", a 100% znam da nije panel. Takodjer sam imao crte preko ekrana kao i on, samo su bile po sredini i nije bilo u L formatu nego od vrha do dna ravne, i bila je maticna. Sumanjam da je vecina forumasa tu promjenila tvova kao ja i eto, opet se ne bih usudio tako kategoricki tvrditi da je eto, i tebi i svima koji vide ovakve slike "odmah jasno" u cemu je problem.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2024 3:04 (sandokan111).
12 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Slavonac-DJ kaže...

Evo slika...

Jutros sam kontaktirao jednog poznanika koji je serviser i on mi je rekao da je 100% siguran da je pukao ekran :(

Iako na vanjskom staklu nema niti jedne točkice ili bilo kakvog znaka napuknuća, rekao mi je da su novi ekrani katastrofa, da je vanjsko staklo toliko tanko da mogu puknuti i uslijed brisanja prašine tako da vjerojatno moram prihvatiti tu činjenicu...

 Poznanik je serviser čega? Klima, auta, motokultivatora? TV-a nije sigurno.

Ne znam kako on, ali ja u životu nisam vidio da TV može biti udaren,stisnut ili kvrcnut i da puca u ravnim crtama. Ne samo TV, već i mobitel, tablet, laptop... nikada vidio takvo kao što je tvoje. A dao sam si malo i truda, googlao svašta, da vidim da li ima nešto slično toj slici a da je uzrok udarac i gle čuda, nema, svi pucaju tako da se vidi gdje je krenulo i ide onda o par strana a ne samo ravna crte gore/dolje.

 

Pogotovo kada vidiš da je internet pun sa sličnim problemima, i još baš Samsung u pitanju i svima su iz Samsunga rekli da je fizičko oštećenje i baš preko slike....čudna malo situacija u kojoj očito Samsung zna da nešto nije problem sa ekranima pa odbijaju garanciju preko slike i kao da je kupac kriv....

 

Upali TV, i probaj malo s prstom ići oko tih crta, onako lagano pritisni...pa ako nije problem snimi neki kratki video, tu di sam obilježio. Jer ako je pukao, tu je onda lupito i tu se mora viditi crte u više strana ili mala pukotina a preko ovih slika to ne vidim

 

60nine kaže...
s tim da se kod mene od "udarca" vidi mala crtica u ćošku panela

 To je jako bitna stavka, ja to kod njega ne vidim po ovim slikama...

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2024 8:03 (FakeDeath).
8 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
love2ml86 kaže...

E sad da vidimo sve forumaše koji se čude kako je proglašeno oštećenje samo po slikama..

 evo, ja se i dalje cudim... :)

 

ne zato sto je apsolutno nemoguce utvrditi ostecenje na osnovu slike, vec zato sto iedan proces reklamacije proizvoda nebi trebao biti odradjen na taj nacin..... :)

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
13 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
FakeDeath kaže... Poznanik je serviser čega? Klima, auta, motokultivatora? TV-a nije sigurno.


Ne znam kako on, ali ja u životu nisam vidio da TV može biti udaren,stisnut ili kvrcnut i da puca u ravnim crtama. Ne samo TV, već i mobitel, tablet, laptop... nikada vidio takvo kao što je tvoje. A dao sam si malo i truda, googlao svašta, da vidim da li ima nešto slično toj slici a da je uzrok udarac i gle čuda, nema, svi pucaju tako da se vidi gdje je krenulo i ide onda o par strana a ne samo ravna crte gore/dolje.

 

Pogotovo kada vidiš da je internet pun sa sličnim problemima, i još baš Samsung u pitanju i svima su iz Samsunga rekli da je fizičko oštećenje i baš preko slike....čudna malo situacija u kojoj očito Samsung zna da nešto nije problem sa ekranima pa odbijaju garanciju preko slike i kao da je kupac kriv....

 

Upali TV, i probaj malo s prstom ići oko tih crta, onako lagano pritisni...pa ako nije problem snimi neki kratki video, tu di sam obilježio. Jer ako je pukao, tu je onda lupito i tu se mora viditi crte u više strana ili mala pukotina a preko ovih slika to ne vidim

 

 Poznanik je serviser audio/video tehnike,mobitela i znam da godinama radi taj posao tako da ....

 

 

Jučer sam probao još jednom upaliti TV i više nema slike uopće, samo se povremeno crte pojavljuju i pri dnu razlomljena linija kao da je stvarno pukao panel (slike u prilogu). Slijedećih par dana nisa u prilici snimiti video...

Izvana na staklu panela doslovno nema nikakve pukotine niti točkice.

Ako je puknut panel onda ne želim trošiti vrijeme, živce i novac na spor sa Samsungom i na kraju ništa ne postići.

Najviše me muči pitanje da li se može temeljem slike, bez detaljnog pregleda u servisu, zaključiti da je panel 100% puknut.

Iako sam prekjučer zvao korisničku podršku i tražio da mi se pismeno očituje odjel za reklamacije o njihovom zaključivanju temeljem foto dokumentacije, ništa još nisam dobio.

Ako je stvarno puknut panel, pitanje: da li se isplati uložiti u zamijenu panela (imam 2 ponude od Samsung servisa, 600 i 400 EUR) ili ipak kupiti novi QLED55Q80C za cca 710 EUR...

Zahvaljujem se svima koji mi pokušavaju pomoći i iznose svoja iskustva...

 

10 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

"Najviše me muči pitanje da li se može temeljem slike, bez detaljnog pregleda u servisu, zaključiti da je panel 100% puknut."

 

svaka nepravilna linija upućuje na puknuće ekrana, da su samo npr. okomite (crne) crte tada bi vjerojatno bila greška u panelu

 

 

"imam 2 ponude od Samsung servisa, 600 i 400 EUR"

 

koliko daju jamstvo na novi panel?

13 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

Rečeno mi je da, u slučaju zamijene panela originalnim u Samsung servisu,  i dalje vrijedi Samsung jamstvo 2+3 koje imam do 12/2025.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2024 9:50 (Slavonac-DJ).
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Slavonac-DJ kaže...

Rečeno mi je da, u slučaju zamijene panela originalnim u Samsung servisu,  i dalje vrijedi Samsung jamstvo 2+3 koje imam do 12/2025.

 + na sam ekran mora biti njegovo neovisno jamstvo +2god.. jer ga ne popravljaš po osnovi jamstva nego kupuješ (kao i novi tv..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Slavonac-DJ kaže...

 Poznanik je serviser audio/video tehnike,mobitela i znam da godinama radi taj posao tako da ....

 

 

Jučer sam probao još jednom upaliti TV i više nema slike uopće, samo se povremeno crte pojavljuju i pri dnu razlomljena linija kao da je stvarno pukao panel (slike u prilogu). Slijedećih par dana nisa u prilici snimiti video...

Izvana na staklu panela doslovno nema nikakve pukotine niti točkice.

Ako je puknut panel onda ne želim trošiti vrijeme, živce i novac na spor sa Samsungom i na kraju ništa ne postići.

Najviše me muči pitanje da li se može temeljem slike, bez detaljnog pregleda u servisu, zaključiti da je panel 100% puknut.

Iako sam prekjučer zvao korisničku podršku i tražio da mi se pismeno očituje odjel za reklamacije o njihovom zaključivanju temeljem foto dokumentacije, ništa još nisam dobio.

Ako je stvarno puknut panel, pitanje: da li se isplati uložiti u zamijenu panela (imam 2 ponude od Samsung servisa, 600 i 400 EUR) ili ipak kupiti novi QLED55Q80C za cca 710 EUR...

Zahvaljujem se svima koji mi pokušavaju pomoći i iznose svoja iskustva...

 

 ovo je sada već totalno drugačija slika i tu se vidi da je dobio udarac i puknut je, nije mi jasno kako sada totalno drugačija slika...

Al sve u svemu po ovoj slici nemaš šta dalje, jer se vidi da je fizičko oštećenje sada.

Popravljat TV jedino ako je puno skuplji od novoga, ovako nikako, kupiš novi i gotovo

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2024 11:37 (FakeDeath).
10 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
FakeDeath kaže...

 To je jako bitna stavka, ja to kod njega ne vidim po ovim slikama...

 

ne mora biti, nekad je dovoljan i malo jači pritisak na panel da isti kvrcne ispod stakla bez vidljive crte...

 

ne tvrdim da je kod njega fizičko oštećenje glavni uzrok, ali u većini slučajeva kad imaš ovakve artifakte - je...

9 mjeseci
online
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Slavonac-DJ kaže...
FakeDeath kaže... Poznanik je serviser čega? Klima, auta, motokultivatora? TV-a nije sigurno.


Ne znam kako on, ali ja u životu nisam vidio da TV može biti udaren,stisnut ili kvrcnut i da puca u ravnim crtama. Ne samo TV, već i mobitel, tablet, laptop... nikada vidio takvo kao što je tvoje. A dao sam si malo i truda, googlao svašta, da vidim da li ima nešto slično toj slici a da je uzrok udarac i gle čuda, nema, svi pucaju tako da se vidi gdje je krenulo i ide onda o par strana a ne samo ravna crte gore/dolje.

 

Pogotovo kada vidiš da je internet pun sa sličnim problemima, i još baš Samsung u pitanju i svima su iz Samsunga rekli da je fizičko oštećenje i baš preko slike....čudna malo situacija u kojoj očito Samsung zna da nešto nije problem sa ekranima pa odbijaju garanciju preko slike i kao da je kupac kriv....

 

Upali TV, i probaj malo s prstom ići oko tih crta, onako lagano pritisni...pa ako nije problem snimi neki kratki video, tu di sam obilježio. Jer ako je pukao, tu je onda lupito i tu se mora viditi crte u više strana ili mala pukotina a preko ovih slika to ne vidim

 

 Poznanik je serviser audio/video tehnike,mobitela i znam da godinama radi taj posao tako da ....

 

 

Jučer sam probao još jednom upaliti TV i više nema slike uopće, samo se povremeno crte pojavljuju i pri dnu razlomljena linija kao da je stvarno pukao panel (slike u prilogu). Slijedećih par dana nisa u prilici snimiti video...

Izvana na staklu panela doslovno nema nikakve pukotine niti točkice.

Ako je puknut panel onda ne želim trošiti vrijeme, živce i novac na spor sa Samsungom i na kraju ništa ne postići.

Najviše me muči pitanje da li se može temeljem slike, bez detaljnog pregleda u servisu, zaključiti da je panel 100% puknut.

Iako sam prekjučer zvao korisničku podršku i tražio da mi se pismeno očituje odjel za reklamacije o njihovom zaključivanju temeljem foto dokumentacije, ništa još nisam dobio.

Ako je stvarno puknut panel, pitanje: da li se isplati uložiti u zamijenu panela (imam 2 ponude od Samsung servisa, 600 i 400 EUR) ili ipak kupiti novi QLED55Q80C za cca 710 EUR...

Zahvaljujem se svima koji mi pokušavaju pomoći i iznose svoja iskustva...

 

 ovo ti je klasična posljedica mehaničkog oštećenja (pritiska), nagledao sam se istih slika prvenstveno kod laptopa. Lik sjedne na laptop ili ga pritisne nekakvim teretom i ode panel. Kod većine se ne vidi apsolutno nikakvo fizičko oštećenje.

13 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Da li išta vrijedi i koliko ostatak TV-a ako bude zainteresiranih?

Ako slučajno ima ili znate nekoga da treba matičnu i ostalo iskoristivo, može me direktno kontaktirati porukom.

Hvala!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Slavonac-DJ kaže...

Da li išta vrijedi i koliko ostatak TV-a ako bude zainteresiranih?

Ako slučajno ima ili znate nekoga da treba matičnu i ostalo iskoristivo, može me direktno kontaktirati porukom.

Hvala!

 

ovo isto i mene zanima jer mi stoji taj LG (model 43LH590V-ZD) u podrumu, a sve ostalo radi na njemu - uz to kaj ima skroz nove led-ice unutra...

11 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Pozdrav,

 

kupio sam mobitel preko interneta iz hrvatske trgovine koji mi je došao u četvrtak. U četvrtak navečer sam ga instalirao i prebacivao podatke i u petak ujutro sam skužio dok sam se krenuo napokon igrati s njim da zadnja kamera neradi, jednostavno se camera app smrzava i a s app stora drugi camera appovi izbacuju greške kad se pokrenu ili stoji samo crni ekran. Uglavnom bilo koja aplikacija koja koristi kameru se freeza ili crash i to cak zna napraviti reset mobitela. Probao sam brisanje cahcea, nove updatove i factory reset ali ništa nije pomoglo tako da smatram da je to tvornička hardware greška. 

 

E sada ja sam se njima javio i oni su rekli da treba ici reklamacija pa servis pa da servis vidi i onda ću tek dobiti novi mobitel. Iskreno meni se to ne čeka toliko dugo za nešto što mi treba a i ako servis popravi mobitel ili zamjeni kameru imati ću "novi" mobitel koji je već otvaran onda sam mogao i polovni uzetiu . Tako da mi najbolja opcija izgleda da vratim taj mobitel unutar 14 dana na koje imam pravo i tražim povrat sredstava i jednostavno naručim isti takav već danas. Mobitel je u mint stanju i kutija je isto u mint stanju osim onih stinih naljepnica koje sam morao odljepiti da otvorim kutiju. 

 

Zanima me bi li to bilo ok i da li bi imao kakvih problema te koji mi je najbolji postupak?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

rok za povrat od 14 dana te ne obavezuje da navodis razlog zasto nesto vracas, dovoljno je reci da zelis vratiti.

 

naravno, posteno bi bilo da trgovina zna da se radi o nekom nedostatku, da isti ne posalje odmah nekom drugom, ali kako rekoh, stvarno te zakonski nista ne obavezuje na to.

 

osobno a vjerovatno i licno bi im slozio mail da se radi o uredjaju koji se nije pokvario unutar garancije, vev uredjaju koji je doa, iz kutije ne radi kako bi trebao, te da se nadas nogucnosti dogovora, da ti ga odmah zamjene novim, bez cekanja na neke servise, vijecanja, popravke, preglede, u suprotnom da ces se pozvati na pravo povrata i jednostavno im vratiti taj uredjaj nazad.

 

imas dokaz da si im odmah javio za nedostatak, imas sve, tako da mislim da ti ne mogu osporiti pravo na povrat, sve ako se i radi o neispravom uredjaju

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Damir22 kaže...

naravno, posteno bi bilo da trgovina zna da se radi o nekom nedostatku, da isti ne posalje odmah nekom drugom, ali kako rekoh, stvarno te zakonski nista ne obavezuje na to.

 Mislis da nece poslat dalje? :P Nemam tako dobre vjere u hrvatske trgovce :)

 

Za savjet, ne bih ih ni zvao vec samo vratio. Ovako sad znaju zasto vracas i mozda budu radili probleme.

10 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

05.03. sam ostavio Xperiu 1 pod garancijom u ovlaštenom servisu, rekli su da šalju u Mađarsku. Status je još uvijek "čeka na servis'. 

 

Koji je rok za popravak i šta nakon toga? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Čekajte koliko mislite da je ok i nakon toga šaljite upit o statusu. Ako dobijete odgovor koji smatrate negativnim pošaljite obavijest o tome da ćete prijaviti nadležnoj inspekciji i naravno prijavite njima. Razumni rok je termin koji se koristi i po meni ne može biti dulji od 3 tjedna za mobitele. Vas se ne tiče gdje ga šalju.
5 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
gocc01 kaže...

05.03. sam ostavio Xperiu 1 pod garancijom u ovlaštenom servisu, rekli su da šalju u Mađarsku. Status je još uvijek "čeka na servis'. 

 

Koji je rok za popravak i šta nakon toga? 

 šalji upite, dosađuj, provjeravaj status barem jednom tjedno

ne postoji zakonski definiran rok, vjerovao ili ne, i na to se trgovci vade

neki od njih govore 45 dana što je suludo, ali opet im ne možeš ništa jer nije definiran rok u zakonu, samo apstraktni pojam "razumnog roka"

zato provjeravaj redovito i požuruj, ne želiš da ti mobitelsjedi negdje na polici popravljen jer je netko zaboravio na tvoj slučaj

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice