Asus ZenFone 5

poruka: 728
|
čitano: 161.698
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Asus ZenFone 5

Ubi ovo čekanje :)  Ali i tako se čeka dodatna oprema sa ebaya, je li itko uzimao tempered glass?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Evo jedan mali easter egg, ako možda niste znali :)

Je li vam se ikada pokazalo ono "Touch to enable USB debugging"? I ako ste to otvorili, dobili ste poseban meni sa puno developer postavki.

Međutim, nije moguće do toga izbornika doći nikako direktno. Otključati ga se može na sljedeći način:

Settings>About>Software information i tamo pritisnuti Build number 7 puta za redom. Vratite se natrag i iznad About imat ćete i Developer options, gdje možete svemu pristupiti manualno. :)
Obično i napiše kada već stisnete 3 puta: "Press 4 more times to become a developer"

www.blockz.org - www.stanasoft.co.cc
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

I izgleda da je potvrđen Android L za Zenfone 5:
http://www.androidpure.com/asus-zenfone-5-kitkat-update-and-android-l-confirmed/#sthash.f2ki8toC.dpbs

 

Ne znam je li bilo govora o tome, ali ovo se čini prilično dobrim.

www.blockz.org - www.stanasoft.co.cc
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5

Ako bude dobio Android L onda ja sretan :D inače mislim da neče to biti velike nadogradnje. iz prethodnog iskustva znam da se vizualne stvari bas ne mjenjaju. Recimo ako dodje android za Nexus koji nadograduje google onda on dobi sve orginalne androidove dijelove sučelje itd.

 

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Baš zato mislim da je L bitan - sve one core promjene bi morale ostati. Micanje dalvika, stavljanje Volte i slične stvari...

www.blockz.org - www.stanasoft.co.cc
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
RoyalBlood kaže...

Baš zato mislim da je L bitan - sve one core promjene bi morale ostati. Micanje dalvika, stavljanje Volte i slične stvari...

Najbolji dio Androida L je Material Desing, hoće li to dobiti ??? 

 

 

 

14 godina
offline
Asus ZenFone 5

upravo dobio obavijest da je poslan DHL-om (bijela boja), tako da i ostali možete očekivati danas ;)

nemam za potpis
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5

Yep, poslan :DDD

11 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
RoyalBlood kaže...

I izgleda da je potvrđen Android L za Zenfone 5:
http://www.androidpure.com/asus-zenfone-5-kitkat-update-and-android-l-confirmed/#sthash.f2ki8toC.dpbs

 

Ne znam je li bilo govora o tome, ali ovo se čini prilično dobrim.

Asus je to, vrhunska kompanija, ako je iko odrzao svoja obecanja to je asus, tako da ja ne brigam. L stize! :D

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
9 godina
offline
Asus ZenFone 5

Pozdrav društvo, meni je moj danas došao DHL.om na adresu, stvarno brzo, 1-2 dana od kad su ga poslali iz UK.

mobitel je komplet zapakiran i neotvaran(nadam se). Odlično mi je sjeo i navikavam se na njega.

imam par pitanja pa molim vlasnike da mi pomogu:
1. uzasno me iritira tipkovnica, tj. predvidljivi unos teksta tzv T9, koju god tipkovnicu odaberem prilikom pisanja poruke predviđa mi riječi i podvlači teks crtom. Pokušao sam sa google tipkovnicu i asus tipkovnicom te mi je isto, uzasno iritantno. Iskljucio sam opcije : word reselection i Next word ali i dalje mi je ukljucen t9. Također sam pokušao i sa aplikacijom swiftkey ,sve je isto.

 

2.na početnom zaslonu je aplikacija za prikaz vremena i sama uvijek traži da bude ukljucen gps ili wifi da ocita podatke o vremenu. Da li postoji drugačije da se postavi, da ocitava podatke svakih 1h, putem mobilne mreže?

 

Android verzija je 4.3  - to je najnovija dostupna?

 

 

Antutu points - 23124

 

hvala unaprijed.

lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
Kruno03 kaže...

Pozdrav društvo, meni je moj danas došao DHL.om na adresu, stvarno brzo, 1-2 dana od kad su ga poslali iz UK.

mobitel je komplet zapakiran i neotvaran(nadam se). Odlično mi je sjeo i navikavam se na njega.

imam par pitanja pa molim vlasnike da mi pomogu:
1. uzasno me iritira tipkovnica, tj. predvidljivi unos teksta tzv T9, koju god tipkovnicu odaberem prilikom pisanja poruke predviđa mi riječi i podvlači teks crtom. Pokušao sam sa google tipkovnicu i asus tipkovnicom te mi je isto, uzasno iritantno. Iskljucio sam opcije : word reselection i Next word ali i dalje mi je ukljucen t9. Također sam pokušao i sa aplikacijom swiftkey ,sve je isto.

 

2.na početnom zaslonu je aplikacija za prikaz vremena i sama uvijek traži da bude ukljucen gps ili wifi da ocita podatke o vremenu. Da li postoji drugačije da se postavi, da ocitava podatke svakih 1h, putem mobilne mreže?

 

Android verzija je 4.3  - to je najnovija dostupna?

 

 

Antutu points - 23124

 

hvala unaprijed.

lp

Moj je jutros stigao u Zagreb, al još nije došao do mene. Valjda će sutra stići (zadnji status je Dogovorena dostava bez detalja).

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.9.2014 22:39 (tenac).
13 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
Kruno03 kaže...

2.na početnom zaslonu je aplikacija za prikaz vremena i sama uvijek traži da bude ukljucen gps ili wifi da ocita podatke o vremenu. Da li postoji drugačije da se postavi, da ocitava podatke svakih 1h, putem mobilne mreže?

Weather app se normalno updejta i preko "data" veze, ne treba ti niti wifi niti gps. Pod sync opcijama mozes namjestit koliko cesto da ti se prognoza updejta. T9 se lako ugasi u opcijama tipkovnice.

9 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5

Weather app sam uspio riješiti, te mi sada svaki 1h osvježava, ali tipkovnicu i dalje ne. Čitao sam i par stranica u ovj temi, te se ispo jedan član na to žalio te nije uspio riješiti. Također sam pokušao sve što su ljudi govorili ali izgleda ne ide.

12 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
Kruno03 kaže...

Weather app sam uspio riješiti, te mi sada svaki 1h osvježava, ali tipkovnicu i dalje ne. Čitao sam i par stranica u ovj temi, te se ispo jedan član na to žalio te nije uspio riješiti. Također sam pokušao sve što su ljudi govorili ali izgleda ne ide.

  Mora se moći isključiti ta opcija s tipkovnicom. Jesi li označio opciju da ti ne prikazuje nikakve prijedloge riječi?

9 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
Nažalost ne mogu otkriti u čemu je problem, stvarno sam sve pokušao, čak se i vratio na upute kolega iz prethodnih postova ali ne uspjevam ni sa jednom tipkovnicm.Sve opcije u podešenjima su isključene
9 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
assassin.st kaže...
Kruno03 kaže...

Weather app sam uspio riješiti, te mi sada svaki 1h osvježava, ali tipkovnicu i dalje ne. Čitao sam i par stranica u ovj temi, te se ispo jedan član na to žalio te nije uspio riješiti. Također sam pokušao sve što su ljudi govorili ali izgleda ne ide.

  Mora se moći isključiti ta opcija s tipkovnicom. Jesi li označio opciju da ti ne prikazuje nikakve prijedloge riječi?

Pokušao sam sve i uvije izbacuje, čak sam slijedio  i upute od kolege nekoliko stranica iza(strana 7) ove teme i dalje ne ide. VIdim da je i kolega Markić imao problema s time, pa sam se i njemu javio.

sve opcije su isključene, kod asus tipkovnice i google.

9 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5

Pozdrav pnovno svima, ako se netko još javi sa navedenim problemom uspio sam riješiti sa aplikacijom Kii keyboard, gdje sam opciju t9 isključio i sada sve radi kako sada.

15 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
Kruno03 kaže...
assassin.st kaže...
Kruno03 kaže...

Weather app sam uspio riješiti, te mi sada svaki 1h osvježava, ali tipkovnicu i dalje ne. Čitao sam i par stranica u ovj temi, te se ispo jedan član na to žalio te nije uspio riješiti. Također sam pokušao sve što su ljudi govorili ali izgleda ne ide.

  Mora se moći isključiti ta opcija s tipkovnicom. Jesi li označio opciju da ti ne prikazuje nikakve prijedloge riječi?

Pokušao sam sve i uvije izbacuje, čak sam slijedio  i upute od kolege nekoliko stranica iza(strana 7) ove teme i dalje ne ide. VIdim da je i kolega Markić imao problema s time, pa sam se i njemu javio.

sve opcije su isključene, kod asus tipkovnice i google.

Ma moze se iskljucit, jucer je bratu doso mobitel pa sam se zahebavo s time 10ak min dok nisam naso. Al meni se ta asus tipkovnica nista ne svida, moja preporuka je da skines go keyboard jel je bolji a i neces imat ovaj problem vise sigurno.

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ]
14 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
Kruno03 kaže...
Nažalost ne mogu otkriti u čemu je problem, stvarno sam sve pokušao, čak se i vratio na upute kolega iz prethodnih postova ali ne uspjevam ni sa jednom tipkovnicm.Sve opcije u podešenjima su isključene

evo stigao i moj i isključio sam to sranje u 5 sekundi

nemam za potpis
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
Kruno03 kaže...

Pokušao sam sve i uvije izbacuje, čak sam slijedio  i upute od kolege nekoliko stranica iza(strana 7) ove teme i dalje ne ide. VIdim da je i kolega Markić imao problema s time, pa sam se i njemu javio.

sve opcije su isključene, kod asus tipkovnice i google.

samo da se zna, problem nisam uspio riješiti. 

zanimlivo je to da to ne radi kada je engleska tipkovnica, a kada je hrvatska onda ispravlja, isto tako probao sam sa srpskom tipkovnicom ista stvar. 

 

No kada stavim na google tipkovnicu onda te probleme ne radi, radi ko bog. 

Sad ce netko reci da nisam pogasio, ali pogasio sam na dva mjesta di se moglo to uraditi i dalje ispravlja. I takoder ako stavim swift tipkovnicu ista stvar.

 

11 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

PC link interesantan program za instalaciju na računalo koji se spaja na ZenFon i dobije se

prozor na kojem se sa kursorom oponaša prst na screenu fona ili obrnuto.

Ovako to izgleda na mom PC, desno je screen ZenFona

 ako u kalkulator upišete  .12345+= dobiti će te mogućnost za testiranje senzora

 

 
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Pozdrav ljudi, zanima me samo da li vam radi gps zato što sam pročito da na ranim verzijama nije radio zbog softwarea...?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
don_carlos_007 kaže...

Pozdrav ljudi, zanima me samo da li vam radi gps zato što sam pročito da na ranim verzijama nije radio zbog softwarea...?

radi odlicno, to je na pocetku bio problem u prvih mjesec dana ili tako nesto....

 

kod mene radi savrseno {#}

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
don_carlos_007 kaže...

Pozdrav ljudi, zanima me samo da li vam radi gps zato što sam pročito da na ranim verzijama nije radio zbog softwarea...?

radi predobro, bez štekanja. Meni inače nije bio uklučen 3g, pa je prvu minutu nije odma nasao lokaciju ali nakon toga je radio savršeno kada sam putovao. Inače bolje je uklučiti 3g jer tako mobitelu skračujes vrijeme potrage za satelitima, tj prvo odredi po baznim stanicama di si, pa onda sam zna koje satelite treba tražiti i puno brže odredi  lokaciju. 

Zenfone ima predobar gps bez greške, osječam se kao da sam u raju jer inače sam imao na starom mobu stalno nekih problema sa gps-om, znalo je biti da10 min nemoze nači nista itd.

 

11 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Potvrđujem GPS mi radi dobro, istina ja ne koristim često ali upalim kad vozim pa malo

testiram. Koristim Sygic GPS 14.3.1 od walter66 koji sam „našao“ na googlu, ne zahtijeva spajanje na internet 

i meni djeluje sasvim ok.

Ako netko zna da ima što bolje za zenfon slobodno da prijedlog.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5

 Di je tipka reset ako netko zna, ja je ne vidim a kazu da treba biti ispod poklopca

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 9:59 (Markić7).
13 godina
offline
Asus ZenFone 5

Namjeravam naruciti mob, znaci crni zenfone 5.. Nije vazno koja verzija, samo da sveukupno dodje cim jeftinije.. Evo onda svih mogucih opcija, pa nadopunite ako koja fali, a vjerujem da ce i drugima ovo pomoci..

 

  1. ~1294knmobicity.co.uk - £135.99
  2. ~1258kn - geekbuying.com - $169.99
  3. ~1229kn - to2c.com - $165.99 + silikonska maskica, 2 screen protectora, i dodan play store a maknute nepotrebne kineske aplikacije
  4. ~1162kn - 1949deal.com - $156.99

 

Znaci ovo su trenutno sve opcije odkud se moze naruciti i priblizno cijene u kunama s tim da se kod mobicitya moze iskoristit neki popust za besplatnu dostavu koja je inace minimalno 2 funte, jel tak? I onda paket dolazi dosta brzo.. Također dobije se njihova garancija koja puno vise vrijedi i lakse je nes reklamirat nego kod kineza..

 

Kod ovih ostalih će najvjerojatnije carina trazit placanje PDV-a 25%

 

Samo me onda jos zanima jel postoje jos bilo kakvi dodatni popusti na kojoj od ovih stranica i da li je moguce proci jos kako stotinjak kuna jeftinije, pogotovo na mobicityu koji mi se cini ko najbolja opcija? I gdje dobit taj popust za besplatnu dostavu..

★★★★★☆
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
Kad počneš kupovinu upišeš UKFSHIP
11 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
nani_cropes kaže...

Namjeravam naruciti mob, znaci crni zenfone 5.. Nije vazno koja verzija, samo da sveukupno dodje cim jeftinije.. Evo onda svih mogucih opcija, pa nadopunite ako koja fali, a vjerujem da ce i drugima ovo pomoci..

 

  1. ~1294knmobicity.co.uk - £135.99
  2. ~1258kn - geekbuying.com - $169.99
  3. ~1229kn - to2c.com - $165.99 + silikonska maskica, 2 screen protectora, i dodan play store a maknute nepotrebne kineske aplikacije
  4. ~1162kn - 1949deal.com - $156.99

 

Znaci ovo su trenutno sve opcije odkud se moze naruciti i priblizno cijene u kunama s tim da se kod mobicitya moze iskoristit neki popust za besplatnu dostavu koja je inace minimalno 2 funte, jel tak? I onda paket dolazi dosta brzo.. Također dobije se njihova garancija koja puno vise vrijedi i lakse je nes reklamirat nego kod kineza..

 

Kod ovih ostalih će najvjerojatnije carina trazit placanje PDV-a 25%

 

Samo me onda jos zanima jel postoje jos bilo kakvi dodatni popusti na kojoj od ovih stranica i da li je moguce proci jos kako stotinjak kuna jeftinije, pogotovo na mobicityu koji mi se cini ko najbolja opcija? I gdje dobit taj popust za besplatnu dostavu..

Mobcity jedini daje verziju sa 2GB rama, ostale se ne isplate kupovati.

1gb ram-a nije dovoljno danas.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
chaselol kaže...

Mobcity jedini daje verziju sa 2GB rama, ostale se ne isplate kupovati.

1gb ram-a nije dovoljno danas.

ovo za mobicity si u pravu, al ovakvu glupost za gigu rama odavno nisam čuo

Safet je kao himna, ustaneš kad ga spomeneš...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice