Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.276
|
čitano: 1.451.287
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

u našem slučaju...Samsung je najzastupljeniji...pa samim time ako i nije najbolji od svih s cijenom može biti prilično pristupačan...evo njuška s24 ultra vakuum ide već za 950E...xiaomi 14 ultra je 1299E...350E razlike nije malo...s 23 ultra ide za 850E vakuum...antirefleksivni sloj...samsung dex...ravni ekran...7 godina software update

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
@zvonac
Ne znam za ostale ali meni Pixel radi perfektno. Prvo 6 a sad i 7a, mozda i najbolji androidi koje sam do sad koristio.
Kamera je brutalno dobra.
Mobitel od 350€ okida bolje fotke od mobitela preko 1k.
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2024 13:27 (Chico12).
14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Pixel krpa bugove novim bugovima od izlaska plus trećerazredni procesor. Jedina jaka strana su kamere.
S23 sam imao nekoliko dana, riješio ga se. Odličan, kompaktan, ali kamere su prosječne.
Imam Magic 5 Pro skoro 7 mjeseci. Vrhunski telefon, prezadovoljan sam performansama, baterijom, ekranom, ali i kamerama posebno kad slikam pse na dvorištu u pokretu. Kod S23 uglavnom mutno ispadne....
Imam i Huawei P50 Pro trenutno. Još uvijek najbolje noćne slike, onako laički rečeno....
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2024 16:19 (vepar).
Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

 

Mislio sam se s24ultra mozda al zoom kameru vidim kaoo downgrade, ostalo je lila. 

 tako i ja vidim, i nadam se da će se sljedeće godine vratiti 10x optički

s putovanja imam najviše fotki između 10x i 50x

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Meni draze imati pravi 5X i gotovo jednak 5 odnosno 10X hibridni zoom nego imati 3X i ogromnu rupu od 3X do 10X.

Fotkam nekada sa 5X pa digitalno 10 i to izgleda odlicno pa ne vidim to kao dealbreaker bilo kome tko gleda S24U...ja bi ju samo zbog ravnog ekrana, meni vec to dovoljan razlog.

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Meni draze imati pravi 5X i gotovo jednak 5 odnosno 10X hibridni zoom nego imati 3X i ogromnu rupu od 3X do 10X.

Fotkam nekada sa 5X pa digitalno 10 i to izgleda odlicno pa ne vidim to kao dealbreaker bilo kome tko gleda S24U...ja bi ju samo zbog ravnog ekrana, meni vec to dovoljan razlog.

 nije gotovo jednak, lošiji je. točka. da ne govorimo preko 10x, neusporedivo. optika je optika bez obzira i da je 80x bolji senzor.

trebali su ostaviti 10x i ubaciti još 5x, jer zašto ne? kad se več kurče nek ubace 10 leća, može i jedna na 20x, to bi bilo top

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...
ocean77 kaže...

Meni draze imati pravi 5X i gotovo jednak 5 odnosno 10X hibridni zoom nego imati 3X i ogromnu rupu od 3X do 10X.

Fotkam nekada sa 5X pa digitalno 10 i to izgleda odlicno pa ne vidim to kao dealbreaker bilo kome tko gleda S24U...ja bi ju samo zbog ravnog ekrana, meni vec to dovoljan razlog.

 nije gotovo jednak, lošiji je. točka. da ne govorimo preko 10x, neusporedivo. optika je optika bez obzira i da je 80x bolji senzor.

trebali su ostaviti 10x i ubaciti još 5x, jer zašto ne? kad se več kurče nek ubace 10 leća, može i jedna na 20x, to bi bilo top

 

 

Razlika je marginalna a opet vise mi znaci imati pravih 5X koji ce bolje odraditi 6, 7, 8X nego sto ce to isto odraditi 3X na S23U.

Rijetko imam potrebu za 10 i vise...to mi je ono, scumbag zoom kako kaze Flossy. 😄

 

Ispod je jedna scumbag 15X sa S24U...odradi bez problema a pogotovo 10 i manje.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2024 18:14 (ocean77).
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
vepar kaže...
Pixel krpa bugove novim bugovima od izlaska plus trećerazredni procesor. Jedina jaka strana su kamere.
S23 sam imao nekoliko dana, riješio ga se. Odličan, kompaktan, ali kamere su prosječne.
Imam Magic 5 Pro skoro 7 mjeseci. Vrhunski telefon, prezadovoljan sam performansama, baterijom, ekranom, ali i kamerama posebno kad slikam pse na dvorištu u pokretu. Kod S23 uglavnom mutno ispadne....
Imam i Huawei P50 Pro trenutno. Još uvijek najbolje noćne slike, onako laički rečeno....

 Za boldano ima dost prigovora. Najgore u svemu tome je da gugl koji bi trebao bit sinonim za brzinu i stabilnost, a dosta njih koji ga imaju nalaze puno prigovora na račun softvera. Jedan samsung koji je ne tako davno imao odron od UIa a gle gdje se sad nalazi, da stvar bude bolja, unatoč ne tako vrhunskim kamerama, samsung zato nudi iskustvo korištenja koje je na visokoj razini, pa to je ajfon među androidom.

S23 sam prije manje od godinu dana gledao kao potencijalnu kupnju, al čitajući, gledajući, kamera je čisti prosjek, jedino je Ultra serija ta koja odskače od S serije smartfona.

 

Ovaj M5P kolko sam vidio, fotke ljudi u pokretu su odlične, a opet, zanimljivo kako čovjek naleti na šarolika mišljenja u vezi potonjeg, Honoru su dost zamjera rijetki updejtovi tj upitna ažuriranja softvera.

Ma Huawei je bomba, od P30 serije smartfona pa do noviijih modela P serije, fotke su out of box vrhunske, to je mob s kojim čovjek jednostavno nemre fulat Za one strpljivije, da se i gugl složit da to radi kak treba.

 

 

@ocean77, pretpostavljam da je i dalje xiaomi 13U bolji od S24U, govorim isključivo o kameri.

Al moram priznat da mi se sviđa u kojem smjeru to sve ide ak pričamo o tele kamerama, čak bih više dao prednost tele kameri nego uw kameri.

Dal si probao makro fotke sa S24U?

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2024 18:21 (zvonac).
14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
vepar kaže...
Pixel krpa bugove novim bugovima od izlaska plus trećerazredni procesor. Jedina jaka strana su kamere.
S23 sam imao nekoliko dana, riješio ga se. Odličan, kompaktan, ali kamere su prosječne.
Imam Magic 5 Pro skoro 7 mjeseci. Vrhunski telefon, prezadovoljan sam performansama, baterijom, ekranom, ali i kamerama posebno kad slikam pse na dvorištu u pokretu. Kod S23 uglavnom mutno ispadne....
Imam i Huawei P50 Pro trenutno. Još uvijek najbolje noćne slike, onako laički rečeno....

 Za boldano ima dost prigovora. Najgore u svemu tome je da gugl koji bi trebao bit sinonim za brzinu i stabilnost, a dosta njih koji ga imaju nalaze puno prigovora na račun softvera. Jedan samsung koji je ne tako davno imao odron od UIa a gle gdje se sad nalazi, da stvar bude bolja, unatoč ne tako vrhunskim kamerama, samsung zato nudi iskustvo korištenja koje je na visokoj razini, pa to je ajfon među androidom.

S23 sam prije manje od godinu dana gledao kao potencijalnu kupnju, al čitajući, gledajući, kamera je čisti prosjek, jedino je Ultra serija ta koja odskače od S serije smartfona.

 

Ovaj M5P kolko sam vidio, fotke ljudi u pokretu su odlične, a opet, zanimljivo kako čovjek naleti na šarolika mišljenja u vezi potonjeg, Honoru su dost zamjera rijetki updejtovi tj upitna ažuriranja softvera.

Ma Huawei je bomba, od P30 serije smartfona pa do noviijih modela P serije, fotke su out of box vrhunske, to je mob s kojim čovjek jednostavno nemre fulat Za one strpljivije, da se i gugl složit da to radi kak treba.

 

 

@ocean77, pretpostavljam da je i dalje xiaomi 13U bolji od S24U, govorim isključivo o kameri.

Al moram priznat da mi se sviđa u kojem smjeru to sve ide ak pričamo o tele kamerama, čak bih više dao prednost tele kameri nego uw kameri.

Dal si probao makro fotke sa S24U?

Slažem se da je Samsungov softver trenutno nešto najbliže Appleu kad je u pitanju pouzdanost i podrška. Pixel mi otpada iz svih kombinacija. Ne volim taj sfušani softver i robovanje lošem mobitelu samo zbog kamera. S23 je stvarno super, ali meni je to premali ekran i prosječne kamere.

I za Magic 5 Pro mogu biti kritičan. Još nije izašao MagisOS 8.0, sramota. Ako popizdim uzet ću P60 Pro, složit će mi onaj malezijac full Goolge i uživam u top mobitelu po mom guštu...

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2024 22:30 (vepar).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

 

 

@ocean77, pretpostavljam da je i dalje xiaomi 13U bolji od S24U, govorim isključivo o kameri.

Al moram priznat da mi se sviđa u kojem smjeru to sve ide ak pričamo o tele kamerama, čak bih više dao prednost tele kameri nego uw kameri.

Dal si probao makro fotke sa S24U?

 

Xiaomi 13 Ultra mi je out of the box bolji camera mobitel od Galaxy S24 Ultra.

Kod njega nema uopce toliko opcija podesavanja u smislu da imas mijenjati opcije koji se ticu samog IQ.

Samsung je tu zaista pretjerao, trebalo mi je doslovno 4 dana pomalo isprobavanja dok nisam slozio IQ kakav meni odgovara i zato kazem, Xiaomi je kada izvadis iz kutije za moj ukus bolji camera mobitel.

Sada kada sam slozio sve na U24 sada je to otprilike na slicnom nivou.

I dalje overall mislim da je U13 bolji jer ima zaista fenomenalnu glavnu kameru, taj 1 inch senzor bas radi razliku a i tele kamere su bolje u optickom smislu...recimo ova Xiaomijeva 3X ima blendu f/1.8!

IQ sada kada sam sve namjestio na Samsungu nije toliko losiji da ga nebi uzeo dok SW odnosno One UI je nekoliko klasa ispred svih u Android svijetu i kada podvucem crtu U24 mi u ovom momentu vise odgovara.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2024 23:36 (ocean77).
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Evo i nesto slika sto sam skupio zadnjih tjedan dana sa Galaxy S24 Ultra. 

Stavio sam dosta slika sa 5, 10 pa i 30X uvecanjem posto je bilo o tome rijeci u zadnjim postovima.

U opisu tih slika pise koliki je "zoom".

 

https://www.flickr.com/gp/62335771@N03/f5z5o1968f

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.4.2024 0:04 (ocean77).
 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Evo i nesto slika sto sam skupio zadnjih tjedan dana sa Galaxy S24 Ultra. 

Stavio sam dosta slika sa 5, 10 pa i 30X uvecanjem posto je bilo o tome rijeci u zadnjim postovima.

U opisu tih slika pise koliki je "zoom".

 

https://www.flickr.com/gp/62335771@N03/f5z5o1968f

 bas odlicne, pogotovo zadnja - gdje li se roda krije

6 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

jučer bio u telemach i napokon vidio čudo od honor maagic 6 pro...i uzmem ga u ruke i ono...ajme...šmrc...ja odlučio uzeti s24 ultru...stvarno je dizajn i osječaj u ruci vrhunski...čak i ta zakrivljenost ne dolazi toliko do izražaja...skoro manje nego na s23 ultra...ekran na sebi ima tvornički stavljenu foliju...ali kad sam krenu da ga isprobam...back to reality

 

meni jednostavno ne odgovare ništa što nije samsung android...moj prvi android iz 2012 je bio galaxy note(prvi) i sve nakon toga samo samsung...osječam se mentalno uskraćeno...jednostavno na samsungu je to poput pišanja...izvadiš stvar i pišaša:)...prirodno...ono izludi me kad okineš foto i onda kod samsunga palcem povućem prema gori po slici i ispod mi piše info...kod honora toga nema nego moram ići na info...početni zasloni

 

ali ono imaju 1" senzor ali raw je moguć samo kod glavnog senzora...ali ni to nije sve...svih 50mpx u raw kod glavnog senzora nije moguće nego samo 12mpx...ono pixeli od tih 50mpx/1" taman su dovoljno veliki za vrhunsku stvar i oni ne dopuštaju full rezu u raw-u...telefoto u auto modu...izabere ISO 320...SS 1/100...kad zumiram takav foto vidi se raspadanje pixela...isti svjetlosni uvjeti i uzmen s24 ultru koja je pokraj i toga nema...znači telefoto x5 izabere za istu količinu fotona...ISO 32...SS 1/50

 

tako da...kinezi moraju još riže jesti...ovim putem s ispričavam s24 ultri što sam na trenutak pomislio na blasfemiju...ali kinezi su me brzo spustili na zemlju

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Tip recenzira smartfone a primarno kamere u smartfonima, što se tiče S24U nije baš dobro prošao kod njega na testu..
Flat fotke koje nemaju dubinu između ostaloga, a i S24U pati od oversharpeninga. Naravno, hajp je na najjače zato jer se radi o samsungu, al ipak, postoje i bolji od S24U po pitanju kamera a nisu tolko razvikani, pa nit tolko se ne piše o njima.

Fotić na samsungu nije jača strana i tu šteka, dok je video jako dobar, pa čak i odličan..

Zanima me kolko bi gcam tu došao do izražaja i popravio ono što samsung ne zna ili whatever.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2024 21:26 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Tip recenzira smartfone a primarno kamere u smartfonima, što se tiče S24U nije baš dobro prošao kod njega na testu..
Flat fotke koje nemaju dubinu između ostaloga, a i S24U pati od oversharpeninga. Naravno, hajp je na najjače zato jer se radi o samsungu, al ipak, postoje i bolji od S24U po pitanju kamera a nisu tolko razvikani, pa nit tolko se ne piše o njima.

Fotić na samsungu nije jača strana i tu šteka, dok je video jako dobar, pa čak i odličan..

Zanima me kolko bi gcam tu došao do izražaja i popravio ono što samsung ne zna ili whatever.

 

 

Slike definitivno nisu flat, to su prestale biti sa vecim senzorima.

Moze mu se prigovoriti nekih drugih stvari ali bas da su flat to nisu, to cak i ja koji nisam previse sklon Samsung kamerama necu reci.

Nema 1 inch senzor ali ima dovoljno velik da radi DOF.

 

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
zvonac kaže...

Tip recenzira smartfone a primarno kamere u smartfonima, što se tiče S24U nije baš dobro prošao kod njega na testu..
Flat fotke koje nemaju dubinu između ostaloga, a i S24U pati od oversharpeninga. Naravno, hajp je na najjače zato jer se radi o samsungu, al ipak, postoje i bolji od S24U po pitanju kamera a nisu tolko razvikani, pa nit tolko se ne piše o njima.

Fotić na samsungu nije jača strana i tu šteka, dok je video jako dobar, pa čak i odličan..

Zanima me kolko bi gcam tu došao do izražaja i popravio ono što samsung ne zna ili whatever.

 

 

Slike definitivno nisu flat, to su prestale biti sa vecim senzorima.

Moze mu se prigovoriti nekih drugih stvari ali bas da su flat to nisu, to cak i ja koji nisam previse sklon Samsung kamerama necu reci.

Nema 1 inch senzor ali ima dovoljno velik da radi DOF.

 

 Ne bih bas dao ruku u vatru za samsung. Ruku na srce, al softver za kameru nije na razini, jednostavno tu ima jos mjesta za poboljsanja, hardver kamere ima potencijala, al ocito stoji neiskoristen, rezultate toga se vide, nazalost. Samsungu bi hilo bolje da prepusti softver nekom drugom, u suradnji sa npr.canonom i sl, bilo bi sve daleko bolje. Pa pogle recimo sto huawei radi sa manjim senzorima, hint P30/P, P40 itd. 

 

Problem kod samsunga je sto ne rade upgrade kamera, nego jedan te isti senzor razvlace kroz par generacija, te softverski samo dotjeruju, kod njih se ne vidi neki napredak na polju kamera.

 

Taj njihov isocell nije bas bogzna kaj ili oni ne znaju slozit softver za kameru, uglavnom, govori se da bi sljedece godine isli na sonyev imx senzor, kak ce to sve ispasti, vidit cemo. 

4 godine
online
Kamere u smartfonima- Rasprava

"Lack of contrast and shadows" - ima malo istine, a to je zato što samsung iz nekog razloga diže exposure u slikama, S24U manje nego S23U ali je i dalje tamo. Sve što treba malo povući slider u lijevo na svjetlini kad se fokusira i rezultati su doista drugačiji. Evo brzi primjer gdje se vidi razlika samo kad se malo smanji svjetlina prilikom slikanja - slika1 vs slika2 - jednostavno dobije dubine, boje i života.

 

A za izoštravanje, evo kod malo težih uvjeta slika usporedbe gcam i stock, pogledajte što je softver na stock kameri napravio sa zidom kuće.

 

Ovo nešto malo slika što sam uspio uhvatiti sa kamerama S23U, prilično sam zadovoljan. Nadam se da ovaj vikend posluži vrijeme napokon pa iskoristim za fotkanje i imam neke konkretnije rezultate.

 

gcam+stock gcam+stock
slika1 slika1
slika2 slika2
 
1 0 hvala 0
9 mjeseci
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
zvonac kaže...

Tip recenzira smartfone a primarno kamere u smartfonima, što se tiče S24U nije baš dobro prošao kod njega na testu..
Flat fotke koje nemaju dubinu između ostaloga, a i S24U pati od oversharpeninga. Naravno, hajp je na najjače zato jer se radi o samsungu, al ipak, postoje i bolji od S24U po pitanju kamera a nisu tolko razvikani, pa nit tolko se ne piše o njima.

Fotić na samsungu nije jača strana i tu šteka, dok je video jako dobar, pa čak i odličan..

Zanima me kolko bi gcam tu došao do izražaja i popravio ono što samsung ne zna ili whatever.

 

 

Slike definitivno nisu flat, to su prestale biti sa vecim senzorima.

Moze mu se prigovoriti nekih drugih stvari ali bas da su flat to nisu, to cak i ja koji nisam previse sklon Samsung kamerama necu reci.

Nema 1 inch senzor ali ima dovoljno velik da radi DOF.

 

 nisam pogledao recenziju, ali pretpostavljam da pod "flat" ne misli na DoF već na "sjene" i kontrast koje dodaju dodatnu "dimenziju" fotografiji.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
millennial kaže...
ocean77 kaže...
zvonac kaže...

Tip recenzira smartfone a primarno kamere u smartfonima, što se tiče S24U nije baš dobro prošao kod njega na testu..
Flat fotke koje nemaju dubinu između ostaloga, a i S24U pati od oversharpeninga. Naravno, hajp je na najjače zato jer se radi o samsungu, al ipak, postoje i bolji od S24U po pitanju kamera a nisu tolko razvikani, pa nit tolko se ne piše o njima.

Fotić na samsungu nije jača strana i tu šteka, dok je video jako dobar, pa čak i odličan..

Zanima me kolko bi gcam tu došao do izražaja i popravio ono što samsung ne zna ili whatever.

 

 

Slike definitivno nisu flat, to su prestale biti sa vecim senzorima.

Moze mu se prigovoriti nekih drugih stvari ali bas da su flat to nisu, to cak i ja koji nisam previse sklon Samsung kamerama necu reci.

Nema 1 inch senzor ali ima dovoljno velik da radi DOF.

 

 nisam pogledao recenziju, ali pretpostavljam da pod "flat" ne misli na DoF već na "sjene" i kontrast koje dodaju dodatnu "dimenziju" fotografiji.

 

 

Bit ce da je na to mislio.

S24U nije los kamera mobitel za veliku vecinu ali nije ono sto ja preferiram.

Slike su cesto wow ali cesto i meh.

Portrait mode je nekad odlican a nekad uzasan, nije konzistentan kao na iPhoneu.

Na Xiaomi 13U uopce i ne treba portrait mode.To mi je definitivno najbolji camera mobitel koji sam do sada imao.

S24U mi se svida kao mobitel a One UI mi je omiljeni Android skin i bas mi je zao da im kamera nije ocito toliko bitna.

Kao sto rekoh, dobra je ali trazim nesto malo vise.

 

 

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

 

Bit ce da je na to mislio.

S24U nije los kamera mobitel za veliku vecinu ali nije ono sto ja preferiram.

Slike su cesto wow ali cesto i meh.

Portrait mode je nekad odlican a nekad uzasan, nije konzistentan kao na iPhoneu.

Na Xiaomi 13U uopce i ne treba portrait mode.To mi je definitivno najbolji camera mobitel koji sam do sada imao.

S24U mi se svida kao mobitel a One UI mi je omiljeni Android skin i bas mi je zao da im kamera nije ocito toliko bitna.

Kao sto rekoh, dobra je ali trazim nesto malo vise.

 

 

 Boldano, točno.

Drugi dio bolda, točno, o tome govorim, nema konzistencije kod fotkanja, drugim riječima, ne znaš što te bude dočekalo dok okineš fotku. Ameri bi rekli fotke su hit and miss. 

 

Treći dio bolda, to je uravnotežen smartfon, ima dobro sve pomalo, naglasak je stavljen na sve, dok kamera ne iskače u prvi plan, što i nije najbolji izbor ukoliko je isključivo tj primarna namjena fotkanje, samsung nikad nije bio jak na tom polju i uvijek mu je softver bio rak rana za fotić. kod videa je druga priča i tu su stvarno odlični, praktički stoji uz bok ajfonu

 

Mada mi nije jasno zakaj se uzdiže ta kamera u nebesa na S24U kad to jednostavno nema veze s ničim, fotić nije loš, da se razumijemo, al nije ni odličan.

 

Fali kritički osvrt na fotomogućnosti same kamere, što očito dost njih zatvara oči te ne žele vidit stvarno stanje, ako ćemo nešto kritizirati na S24U to je bome fotić i tu ima dost mjesta za poboljšanja.. Ne nalazim puno informacija za gcam, jel tak slaba podrška ili kaj, ne znam, uz gcam bi se vidjelo kolko je stock app loša.

Što je reputacija jedne firma veća, to je sve lošiji softver za određeni dio smartfona, nažalost, al to je tak..

 

Postoji malo proizvođača koji su posvećeni aplikacijama za kameru tj softveru za kameru, a da to radi kak treba.

 

Evo jedan primjer, Sony Xperia 1 V

https://www.flickr.com/groups/14828900@N23/pool/

Šum je prisutan a nisam primjetio da je naglašen oversharpening koji upropaštava sliku.

Složili se vi ili ne, al Sloni zna posao napravit.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2024 9:49 (zvonac).
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
ocean77 kaže...

 

 

Bit ce da je na to mislio.

S24U nije los kamera mobitel za veliku vecinu ali nije ono sto ja preferiram.

Slike su cesto wow ali cesto i meh.

Portrait mode je nekad odlican a nekad uzasan, nije konzistentan kao na iPhoneu.

Na Xiaomi 13U uopce i ne treba portrait mode.To mi je definitivno najbolji camera mobitel koji sam do sada imao.

S24U mi se svida kao mobitel a One UI mi je omiljeni Android skin i bas mi je zao da im kamera nije ocito toliko bitna.

Kao sto rekoh, dobra je ali trazim nesto malo vise.

 

 

 Boldano, točno.

Drugi dio bolda, točno, o tome govorim, nema konzistencije kod fotkanja, drugim riječima, ne znaš što te bude dočekalo dok okineš fotku. Ameri bi rekli fotke su hit and miss. 

 

Treći dio bolda, to je uravnotežen smartfon, ima dobro sve pomalo, naglasak je stavljen na sve, dok kamera ne iskače u prvi plan, što i nije najbolji izbor ukoliko je isključivo tj primarna namjena fotkanje, samsung nikad nije bio jak na tom polju i uvijek mu je softver bio rak rana za fotić. kod videa je druga priča i tu su stvarno odlični, praktički stoji uz bok ajfonu

 

Mada mi nije jasno zakaj se uzdiže ta kamera u nebesa na S24U kad to jednostavno nema veze s ničim, fotić nije loš, da se razumijemo, al nije ni odličan.

 

Fali kritički osvrt na fotomogućnosti same kamere, što očito dost njih zatvara oči te ne žele vidit stvarno stanje, ako ćemo nešto kritizirati na S24U to je bome fotić i tu ima dost mjesta za poboljšanja.. Ne nalazim puno informacija za gcam, jel tak slaba podrška ili kaj, ne znam, uz gcam bi se vidjelo kolko je stock app loša.

Što je reputacija jedne firma veća, to je sve lošiji softver za određeni dio smartfona, nažalost, al to je tak..

 

Postoji malo proizvođača koji su posvećeni aplikacijama za kameru tj softveru za kameru, a da to radi kak treba.

 

Evo jedan primjer, Sony Xperia 1 V

https://www.flickr.com/groups/14828900@N23/pool/

Šum je prisutan a nisam primjetio da je naglašen oversharpening koji upropaštava sliku.

Složili se vi ili ne, al Sloni zna posao napravit.

 ima dobro sve pomalo? hehe

da te ispravim, ima najbolje sve pomalo :)

ekran, brzina, sofver, mogućnosti, baterija, spen, gorilla glass, zvuk, podrška... konkurencija praktički ne postoji ako ćemo biti realni

 

a za hit & miss nisam siguran, nikad nisam dobio 2 različita rezultata u istim uvjetima, uvijek sam znao što ću dobit u kojim uvjetima i to nikad nije bilo loše. ne kažem da je najbolji što se tiče kamere općenito, ali je uvijek u vrhu, zasluženo.

 

https://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-s24-ultra-gorilla-armor-3431784/

 

još da imaju nekog u marketingu tko zna zbrojiti 2+2 gdje bi im bio kraj... samo gluposti reklamiraju

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2024 11:16 (digitall).
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...

 ima dobro sve pomalo? hehe

da te ispravim, ima najbolje sve pomalo :)

ekran, brzina, sofver, mogućnosti, baterija, spen, gorilla glass, zvuk, podrška... konkurencija praktički ne postoji ako ćemo biti realni

 

a za hit & miss nisam siguran, nikad nisam dobio 2 različita rezultata u istim uvjetima, uvijek sam znao što ću dobit u kojim uvjetima i to nikad nije bilo loše. ne kažem da je najbolji što se tiče kamere općenito, ali je uvijek u vrhu, zasluženo.

 

https://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-s24-ultra-gorilla-armor-3431784/

 

još da imaju nekog u marketingu tko zna zbrojiti 2+2 gdje bi im bio kraj... samo gluposti reklamiraju

 Nerado to govorim, al dopada mi se S24U, iz nekog nepoznatog razloga

Al kamera nije na razini jednog flagšipa, hoću reć da u tom cjenovom rangu postoje bolji, e sad, onaj koji je zagrizao za S24U on će vidit ono što želi vidit, bez uvrede ikome, al velim, više mi odgovara realan i kritički pristup prema kamerama na smartfonima, nego hvalisanje bez pokrića, a tome su recenzenti skloni, gore sam okačio link, čoek objašnjava tj analizira fotiće u smartfonima, mada više volim nepristrano mišljenje, a teško je dok pojedinci naginju na jednu ili drugu stranu, a ak najginju samsungu, onda normalno da će S24U bit najbolji a kamera neupitna.

 

Držim i dalje da sony ima realnije i prirodnije fotke, a u manual modu tek pokazuje svoju čar, naravno, ekipa nije sklona prirodnim fotkama nego izoštrenim, kontrastnim itd. pojedinci, jel. A sony očito prepoznaju advanced useri, pošto su na ti sa m43 i dslr sistemima te im smartfon služi kao pomoćni aparat radi njegovog manual moda koji je opširan.

 

Za point and shoot je vjerojatno pixel na tronu uz ajfon, svi ostali su ispod i zanimljivo da je većini rak rana softver za kameru, al to je poznati problem na androidu unazad kolko ono godina, od vremena LG 5, pa na ovamo, sve je to rađeno na brzinu.  Izdvojio bih OP12 radi hasselblad, fotke mi se čine u redu, naginju natural look uz ujednačene boje bez napadnosti istih, xiaomi isto sa leica radi lijepe fotke, šteta što i ostali ne slijede taj trend, vjerujem da bi to bilo daleko bolje, samsungu bi to bio pun pogodak.

 

Slažem se, nek marketing srede, a i ove AI fore, kolko čovjek to koristi zapravo, jel to stalno, povremeno ili rijetko, u početku je woow a poslije, meh.

 

Neki čak daju prednost S23U spram S24U.

 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
ocean77 kaže...

 

 

Bit ce da je na to mislio.

S24U nije los kamera mobitel za veliku vecinu ali nije ono sto ja preferiram.

Slike su cesto wow ali cesto i meh.

Portrait mode je nekad odlican a nekad uzasan, nije konzistentan kao na iPhoneu.

Na Xiaomi 13U uopce i ne treba portrait mode.To mi je definitivno najbolji camera mobitel koji sam do sada imao.

S24U mi se svida kao mobitel a One UI mi je omiljeni Android skin i bas mi je zao da im kamera nije ocito toliko bitna.

Kao sto rekoh, dobra je ali trazim nesto malo vise.

 

 

 Boldano, točno.

Drugi dio bolda, točno, o tome govorim, nema konzistencije kod fotkanja, drugim riječima, ne znaš što te bude dočekalo dok okineš fotku. Ameri bi rekli fotke su hit and miss. 

 

Treći dio bolda, to je uravnotežen smartfon, ima dobro sve pomalo, naglasak je stavljen na sve, dok kamera ne iskače u prvi plan, što i nije najbolji izbor ukoliko je isključivo tj primarna namjena fotkanje, samsung nikad nije bio jak na tom polju i uvijek mu je softver bio rak rana za fotić. kod videa je druga priča i tu su stvarno odlični, praktički stoji uz bok ajfonu

 

Mada mi nije jasno zakaj se uzdiže ta kamera u nebesa na S24U kad to jednostavno nema veze s ničim, fotić nije loš, da se razumijemo, al nije ni odličan.

 

Fali kritički osvrt na fotomogućnosti same kamere, što očito dost njih zatvara oči te ne žele vidit stvarno stanje, ako ćemo nešto kritizirati na S24U to je bome fotić i tu ima dost mjesta za poboljšanja.. Ne nalazim puno informacija za gcam, jel tak slaba podrška ili kaj, ne znam, uz gcam bi se vidjelo kolko je stock app loša.

Što je reputacija jedne firma veća, to je sve lošiji softver za određeni dio smartfona, nažalost, al to je tak..

 

Postoji malo proizvođača koji su posvećeni aplikacijama za kameru tj softveru za kameru, a da to radi kak treba.

 

Evo jedan primjer, Sony Xperia 1 V

https://www.flickr.com/groups/14828900@N23/pool/

Šum je prisutan a nisam primjetio da je naglašen oversharpening koji upropaštava sliku.

Složili se vi ili ne, al Sloni zna posao napravit.

 

 

Ti zvonac jedini vidis nesto u tom Sonyu, meni su oni bas bezveze u svakom mogucem smislu pa tako i kameri.

Da Sony nije tako dobro stojeca kompanija u drugim sektorima davno bi vec ugasili sektor mobitela koji im je gubitas.

Ovo je neokrunjeni kralj mobilne fotografije.

 

https://www.cnet.com/tech/mobile/xiaomi-14-ultra-review-the-best-camera-phone-ive-ever-used/

 

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ja zivim za dan kad zvonac napokon uzme neki camera mob :)

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

ocean77 , Ne znam dal si vidio Xperiu 1 V koje slike radi, više naginju na neutral, sa što manje oversharpeninga i i obrade, prirodni šum je na slikama vidljiv kod cropanja, a i nisam baš primjetio efekt "oil painting" bar ne u mjeri da bode u oko. Počele su curit informacije o nadolazećem flagšipu Xperiji 1 VI, al sa omjerom ekrana 19.5x9, s poboljšanom tele kamerom.

Ak će bit cijenom u rangu današnjih flagšipa, pitanje je, kolko će to imat smisla. 

 

Evo još malo 14U vs S24U

Da samsung nema problema sa softverom kamera, vjerujem da bi stajao praktički uz bok Xiaomiju, Huaweiu i sl.

 

Prema onome što sam vidio, 14U je odličan smartfon, što se tiče slikanja i snimanja videa 

 

 

thebatman 

Bit će nešto, konkurencija je velika, a i vrijeme je već

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2024 12:10 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
online
Kamere u smartfonima- Rasprava

Nego, gledam uzeti Oneplus 12 ali naručiti sa Tradingshenzhen.

Nema nikakav lock regionalno.

Po svemu što kamere nude, za taj iznos mislim da je dobar pogodak. Malo fali jači tele ali i ova optika uz malo digitalnog je sasvim pristojna. Već se dosta pisalo o njemu u ovoj temi pa je to sve tu prilično jasno sa kamerama. Kakva su iskustva s naručivanja od gore stranice? Ovo bi bilo iz Kine jer nema na EU skladištu.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

S24U možda nije najbolji sa foto mogućnostima ali trebamo gledati recimo kod nas mogućnost kupnje...pa na njušci još malo smo na 900E...a recimo Xiaomi 14U...koja je eventualno bolja...ali nje nema ispod 1500E...a tih 600E ne opravdava razliku

 

Xiaomi 14 Ultra vs. Samsung Galaxy S24 Ultra

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

@HCMMA

Usporedi cijene u ducanima, kolko kosta S24U 512gb, s tim da se uz 14U se dobije tablet.

A i dok dojde 14U na njuskalo, past ce mu cijena.

 

Khmm, ni ajfon 15 PM ne vrijedi 1500€, ne vidim da se neko zali na to, a prodaju se ko ludi.

 

Btw, ak bi smartfon sluzio kao foto-video, onda tu S24U nema kaj trazit, dajem prednost 14U iskljucivo radi foto mogucnosti.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 mjeseci
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Xiaomi 14 Ultra Review: The Best Camera Phone I've Ever Used

I'm a professional photographer and this phone has blown me away

https://www.cnet.com/tech/mobile/xiaomi-14-ultra-review-the-best-camera-phone-ive-ever-used/

 

But if photography is your thing, then the 14 Ultra is the Android phone to buy. Its images are exceptional, giving huge creative scope for photographers of all kinds to get the shots they want. It's finally a phone where I don't need to consider taking a proper camera with me on day trips or photo walks, I can just take the phone, knowing I'm still going to be able to capture beautiful images. 

 

 

I'm Blown Away by These Photos I Took on the Xiaomi 14 Ultra

https://www.cnet.com/pictures/im-blown-away-by-these-photos-i-took-on-the-xiaomi-14-ultra/

 

Xiaomi Brings My Phone Dreams to Life, a Decade After the Panasonic CM1

I've just called the Xiaomi 14 Ultra "the best camera phone I've ever used,"

https://www.cnet.com/tech/mobile/xiaomi-brings-my-phone-dreams-to-life-a-decade-after-the-panasonic-cm1/

 

Andrew Lanxon

Lead Photographer, Europe za CNet

 

Obratite pažnju na RAW fotke prije i poslije obrade i količinu detalja koja je tu samo se zbog ponekad lošije automatske obrade izgubi, ali tko zna što radi taj će uživati s ovim mobom, a vjerojatno će se i automatska obrada vremenom kroz nadogradnje podići na još viši nivo.

 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
HCMAA kaže...

S24U možda nije najbolji sa foto mogućnostima ali trebamo gledati recimo kod nas mogućnost kupnje...pa na njušci još malo smo na 900E...a recimo Xiaomi 14U...koja je eventualno bolja...ali nje nema ispod 1500E...a tih 600E ne opravdava razliku

 

Xiaomi 14 Ultra vs. Samsung Galaxy S24 Ultra

 

 

Ovo je tako bazicna usporedba kamera koja ne pokazuje nista jer kod ovakvih fotki prosjecan korisnik nebi vidio razliku ni da mu usporede mob od 300E sa onim od 1000E.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice