"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.319
|
čitano: 5.748.347
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Evo opet mene s novom molbom. Kolega me pitao da li je bolje uzeti ovdje neki mob do 300$ ili sa neta, pa treba vas savijet koji da uzme jer mu je dosta bitno. Njegovi zahtjevi su:

 

4,3 - 5" gorilla

Barem 8GB ROM (poželjno što više)

2 GB RAM, min 1GB ako baš mora biti, tj. ako je toliko velika razlika u cijeni

Što kvalitetnije kućište, poželjno metalno (nije uvjet) Što veći kapacitet baterije (nije uvjet)

4,7 -5" poželjno
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
stručnjak kaže...

U jbt pa ima ih dosta istih na papiru i sličnih cijena...kopiraju kopiju...lol

Upravo to. I takvih se Kineza posebno treba paziti, a ne ovih "običnih" Kineza za koje ljudi ovdje potvrđuju da uredno pristižu :) Ako vidiš da na službenom sajtu nema mobitela kojeg oni nude, to znači da je to njihov "custom" model ili da nude preorder za tek najavljeni model (iako je već unaprijed istaknuta cijena). Ima tu dosta zamki za kupce, pa se najbolje držati dućana koji se spominju u ovoj temi.

Slušaj mater!
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Patrick_cro kaže...

Evo ja dobio danas Iocean x7 elite. 

Sutra napravim kratak review i dojmove

Aj baš me zanima jer i ja se mislim bi li njega ili noo3...s kojeg shoopa si uzeo?

Frka85
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Evo napokon krenuo sa carine..

Trebao bi sutra...najdalje u ponedjeljak biti kod meme.. Jedva čekam...ZTE V 967s sa Geekbuyinga...

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dak0001 kaže...
bodija kaže...

Molio bih pomoć ljudi što su kupovali na Antelife. Uzeo bih ZTE V967S i sad me interesira kako dalje. Registrirao sam se i dobio 50$ kupon koji mogu koristiti 10x5$. Međutim, neznam kako ubaciti taj kupon-kod u košaricu.(Ne vidim nigdje kod.)

Auuuuu, koliko je taj mob koštao,

ja sam ga uplatio ovdje

http://www.hotinbuy.com/zte-v967s-smartphone-android-42-mtk6589-quad-core-5-inch-ips-screen-1gb-4gb-p-1746.html

  Jesi li ga na kraju dobio??????????

10 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.10.2013 23:47 (tehnika? :O).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
tehnika? :O kaže...

 

Pa obzirom na specifikacije i cijenu, mislim da je jako prihvatljiv. Nisam još čuo za taj marku/model.

 

Mene zanima što kolege misle o navedenim mobitelima, koji bi se više isplatio uzeti? Čitao sam da Vas je par uzelo ove modele, Banggood šalje u SWE pa iz SWE u HR, jel to točno?

 

http://www.ibuygou.com/p-neo_n003_ultimate_quad_core_android_4_2_5_0_inch_smartphone_mtk6589t_ips_screen_1080p_3g_gps_2gb_32gb_black-5121-eur.html

 

http://www.banggood.com/Cubot-One-4_7-Inch-8G-ROM-Android-4_2-MTK6589-Quad-Core-Smart-Phone-p-78584.html?currency=EUR

15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Superstar kaže...

 

Čitao sam da Vas je par uzelo ove modele, Banggood šalje u SWE pa iz SWE u HR, jel to točno?

Točno. Ali carina ipak pregledava i te pošiljke, jer je prokužila stvar, tj. sad već znaju da je Švedska samo posrednik.

Ja ću probat fejkat račun, ili tražit da mi slože račun kao da se mob vratio sa popravka :) Pa nek onda dalje smišljaju kako da me zaje..

Ja mislim kupit mobitel za cca. $300, pa se ovih 25% nameta dosta osjeti. Da je 100-200kn, nema veze, ali ovako... jok.

Slušaj mater!
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Superstar kaže...
tehnika? :O kaže...

 

Pa obzirom na specifikacije i cijenu, mislim da je jako prihvatljiv. Nisam još čuo za taj marku/model.

 

Mene zanima što kolege misle o navedenim mobitelima, koji bi se više isplatio uzeti? Čitao sam da Vas je par uzelo ove modele, Banggood šalje u SWE pa iz SWE u HR, jel to točno?

 

http://www.ibuygou.com/p-neo_n003_ultimate_quad_core_android_4_2_5_0_inch_smartphone_mtk6589t_ips_screen_1080p_3g_gps_2gb_32gb_black-5121-eur.html

 

http://www.banggood.com/Cubot-One-4_7-Inch-8G-ROM-Android-4_2-MTK6589-Quad-Core-Smart-Phone-p-78584.html?currency=EUR

Taj Timmy se čini OK, naručio sam rozog za nećakinju prije 3-4 dana, budemo vidjeli kad stigne.

Po najnovijim informacijama Banggod šalje preko Njemačke, ali i ne znam zašto se zamarati s tim, apsolutno je svejedno preko kuda mobitel dolazi, PDV ćeš vjerojatno platiti.

 

A što se tiče ova dva modela, ne znam kako si ih našao za usporedbu - pa razlika u cijeni je skoro dupla, specifikacije različite itd., uglavnom nisu ista kategorija za uspoređivati. Neo inače košta oko 260$, na ovom tvom linku je cijena 310$, ne znam zašto su tako skupo stavili. Pogledaj ga na Minideal, TTmalls, Yoymartu, to2c... A taj Cubot je OK valjda za tu kategoriju od 180$, zavisi kakav ti je budžet - ako imaš +300$ pogledaj i Xiaomi, imaš i Lenovo K900 za 400$, za svakog ponešto...

 

 

12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Moze preporuka nekog smartphonea do 200 eura. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

iocean x7 turbo?

You got to lose to know how to win
12 godina
protjeran
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

iOcean x7 elite {#}

 

Za te novce boljeg mobitela nisam vidio. Barem Androida. U par dana igranja sa istim nemam apsolutno nikakve zamjerke. Jedina stvar koja me smeta je velicina ekrana, no to je cisto subjektivno. Dosao pogreskom, vjerojatno ce ici na prodaju. No sad mi ga zao i prodavati. 2gb rama, 32gb storagea, itd. Ovaj mob je zvijer za te novce i napisat cu ono sto sam napisao i na drugim mjestima - iskrena preporuka svima koji su razmisljali o nabavci istoga!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
ZTE Nubia Z5 Mini vs ZTE Geek V975

Mislim da sam gotovo odabrao svojeg Kineza, ali ipak se dvojim između ZTE Nubia Z5 Mini i ZTE Geek V975. Ima i ponešto manje ozbiljnijeg sa strane, ali mislim da ću ubost jedan od ta dva ZTE-a. Hardverske prednosti i nedostaci su mi svi jasni (najviše me kopka što Nubia nema 3G na 900Mhz, a Geek ne podržava neke nativne ARM aplikacije), ali ako netko zna, više me zanima mišljenje na softverskoj strani istih. Znači "de-kineziranje" androida (iako oba imaju engleski jezik u sebi, ali opet ostaju neke kineske aplikacije), root, google appsi, drugi romovi, itd. Nešto od toga sam našao na netu, ali nema baš previše informacija. Link, komentar, whatever, cijenim sve. Možda mi neka informacija postane pravi deal-breaker, pa lakše bez grižnje savjesti ubodem onaj drugi.

Slušaj mater!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

evo moram da pohvalim malo hrvatsku poštu

AL ZBILJA

Znači mobitel je curi jučer krenio iz zagreba sa carine,jutros stigao do osijeka.

NAravno,petak je,,a konačno odredište je selo 70  km od osijeka otprilike.

Nakon Što sam vidio na trackingu da je u osijeku i nakon par poziva u glavnu poštu u osijek

Odjel kartiranja,je odvojio paket,i dao ga na izdavanje na moje ime.

Iako paket glasi na curino ime.I Evo mob je kod mene.

TRONSMART TS7  GLACIER.

 

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Sa HP-om nikad nisam imao problema. Brzi i ucinkoviti. Barem kod mene takav slucaj.

DHL recimo nikako ne mogu pohvaliti. Barem ne ovaj hrvatski ogranak istoga.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

MENI JE SAMO ČUDNO 

isti dan na carinu su stigli moj i curin mob

isti dan sam poslao račune mailom,za pdv da lupe

i njen je evo već kod mene,a moj je još uvijek na carini

ako se do ponedjeljka ništa ne promjeni,,neko će da strada :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
bodija kaže...
dak0001 kaže...
bodija kaže...

Molio bih pomoć ljudi što su kupovali na Antelife. Uzeo bih ZTE V967S i sad me interesira kako dalje. Registrirao sam se i dobio 50$ kupon koji mogu koristiti 10x5$. Međutim, neznam kako ubaciti taj kupon-kod u košaricu.(Ne vidim nigdje kod.)

Auuuuu, koliko je taj mob koštao,

ja sam ga uplatio ovdje

http://www.hotinbuy.com/zte-v967s-smartphone-android-42-mtk6589-quad-core-5-inch-ips-screen-1gb-4gb-p-1746.html

  Jesi li ga na kraju dobio??????????

 

 

još je na carini (ak je to uopće mobitel) i ak nije na ime Jack Martin - onda bu otišel nazaj 

 

4.10.2013. 15:51:00SINGAPORESINGAPORE SO5Insert item into bag10.10.2013. 8:55:00CROATIAZAGREB 10003Receive item at office of exchange (Inb)10.10.2013. 12:14:00CROATIAZAGREB 10003Send items to customs110.10.2013. 14:29:00CROATIA10805 Zagreb CUVSend item to customs (Inb)10.10.2013. 14:29:00CROATIA10805 Zagreb CUVReceive item at location

 

dak
14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozz

koja je razlika (ima li je) između

 

UMTS: 900/2100MHz i WCDMA 900/2100MHz

 

radi se o mobitelima 

ZTE V967S i Lenovo A820

 

pitam zbog podrške za 3G na Tele2

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
kinkola kaže...

Pozz

koja je razlika (ima li je) između

 

UMTS: 900/2100MHz i  WCDMA 900/2100MHz

 

radi se o mobitelima

ZTE V967S  i  Lenovo A820

 

pitam zbog podrške za 3G na Tele2

Tehnički je ista stvar, iako se terminologija razlikuje.

Nemaš brige, 3G će ti raditi na svim mrežama s oba mobitela.

Slušaj mater!
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
frulex kaže...
Superstar kaže...
tehnika? :O kaže...

 

Pa obzirom na specifikacije i cijenu, mislim da je jako prihvatljiv. Nisam još čuo za taj marku/model.

 

Mene zanima što kolege misle o navedenim mobitelima, koji bi se više isplatio uzeti? Čitao sam da Vas je par uzelo ove modele, Banggood šalje u SWE pa iz SWE u HR, jel to točno?

 

http://www.ibuygou.com/p-neo_n003_ultimate_quad_core_android_4_2_5_0_inch_smartphone_mtk6589t_ips_screen_1080p_3g_gps_2gb_32gb_black-5121-eur.html

 

http://www.banggood.com/Cubot-One-4_7-Inch-8G-ROM-Android-4_2-MTK6589-Quad-Core-Smart-Phone-p-78584.html?currency=EUR

Taj Timmy se čini OK, naručio sam rozog za nećakinju prije 3-4 dana, budemo vidjeli kad stigne.

Po najnovijim informacijama Banggod šalje preko Njemačke, ali i ne znam zašto se zamarati s tim, apsolutno je svejedno preko kuda mobitel dolazi, PDV ćeš vjerojatno platiti.

 

A što se tiče ova dva modela, ne znam kako si ih našao za usporedbu - pa razlika u cijeni je skoro dupla, specifikacije različite itd., uglavnom nisu ista kategorija za uspoređivati. Neo inače košta oko 260$, na ovom tvom linku je cijena 310$, ne znam zašto su tako skupo stavili. Pogledaj ga na Minideal, TTmalls, Yoymartu, to2c... A taj Cubot je OK valjda za tu kategoriju od 180$, zavisi kakav ti je budžet - ako imaš +300$ pogledaj i Xiaomi, imaš i Lenovo K900 za 400$, za svakog ponešto...

 

 

ja se stvarno loše kužim u tehniku, prijatelj kaže da je ok mob pa me zanima ima li netko ovu marku da znam na čemu sam... trenutno imam huawei, kineski mobiteli su mi ok ali za ovaj gotovo nitko nije čuo. isto sam skeptična prema online kupovini (cigle, kamenja i tako to umjesto mobitela), a ipak ova stranica ima samo pozitivne komentare... i samo me zanima koliko te izašao na kraju, pa kad dođe javi :) i ako ga ona neće, ima tko hoće :D

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Tehnika, za mrvicu više novaca dobiješ puno bolji mobitel od Timmija, kao što je recimo ZTE v967s (131$ s kuponom), Cubot One gore....

Banggood sigurno ne šalje cigle, stvar je potpuno provjerena i u redu su. Šalju baš tako iz Kine u Švedsku, pa iz Švedske u Hrvatsku.

Jedino se problem pojavi kada netko nađe stranicu koja je sumnjivo jeftina (nedavno hotinbuy) i na kraju se okrtije da su slali male blokiće umjesto mobitela i ti imaš onda problem jer moraš preko paypala tražiti novac natrag i onda se to oduži.

U svakom slučaju, ako kupiš s neke provjerene stranice, dobro si prošao jer isti taj mobitel ovdje bi koštao 2x više da si ga kupio od operatera.

 

Moja recenzija Cubota GT99 na anton008.com Ako tko želi 10$ ili 10% kupone za Banggood nek se javi na pp.
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Patrick_cro kaže...

Evo ja dobio danas Iocean x7 elite. 

Sutra napravim kratak review i dojmove

 

Ajde i probaj vidjeti koliko ces imati upaljen ekran i koliko si ga tocno platio s pdv ako si platio.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2013 19:22 (Marko5552).
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

EVO 

došao TRONSMART TS7 GLACIER

 

cura si naručila sa geekbuyinga,,naručen i plaćen 28-og,,došao danas,bilo bi tek u ponedjeljak da ga nisam danas presreo.

 

Ja sam zasada oduševljen,a za nju i da ne govorim,ekran odličan,,2 baterije,sluške,2 folije,koju su jednu oni stavili

jedna rezerve,i hard case bijeli,ide uz mobitel.

ukupno je koštao 840 kn  + 267 kuna pdva.

Carina je više izašla,jer sam paltio 170 australskih dolara,a na carini bili ćoravi pa računali da sam kupio američkim,ergo veći 

tečaj,veća cijena moba,veća carina...

Zaista mob vrijedi te pare,,sada svi moramo držati fige da se ne pokvari za koji mjesec.

 

Meni dolazi ZTE V967s u ponedjeljak vjerovatno ,,danas je krenio iz zagreba sa carine.

Naručio sam sa stranice merimobiles.com- rade i custom rom odmah ,,platiš malo više ali bar dođe sređen mob.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

EVO da se pohvalim ,došo danas mob ZTE V967s .Prvi dojmovi .....PREZADOVOLJAN nakon Huaweia y200.

Mob je došo rootan sa supruser apk. i Multilanguage ,među kojima je i Hrvatski. Znači netreba gubiti vrijeme na te stvari. Ubacio sam odmah Nova launcher i tridesetak aplikacija i   to je ono što sam tražio. Trenutno je na punjaču jer sam se ispuco na brzinu.... A sad malo o cijeni (točno kolko me je došao).

  Znači mob je naručen preko Geekbuyinga i Cijena je bila 133,78 AUD - kupon od 3 AUD = 130,78 AUD što je tada 19.09 po tečaju bila cijena od 709.58kn. Linić me zakačio pa sam platio danas poštaru 173.94kn PDV-a plus nekih 23kn troška poštarine što me u konačnici došlo nekih 907,00kn (par vlipa manje).

  Sve u svemu ,glavno da mob radi kako treba, a po toj cijeni tu kod nas maximum je Huawei Y300, što se nikako nemože mjeriti sa ZTE-om. A da ne govorim za neki Samsung, Sony, Lg ili sl. ono što ti proizvođači nude po toj cijeni je smiješno...

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Evo jedan dobar mob, več sam uzimao jedan drugi od njega. Računao sam preko erste banke i ispadne 640kn što nije puno s obzirom na ono što nudi

LoL: CRORenato NFSW: Remzi1996
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Remzi kaže...

Evo jedan dobar mob, več sam uzimao jedan drugi od njega. Računao sam preko erste banke i ispadne 640kn što nije puno s obzirom na ono što nudi

  Što da ti kažem, slaba reza za 5" i malo rama, ne izgleda loše ali te dvije stvari su prevelika mana za taj mob.. Još nekako bi i pregrmio 512 rama ali rezoluciju nikako..

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2013 0:13 (bodija).
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Remzi kaže...

Evo jedan dobar mob, več sam uzimao jedan drugi od njega. Računao sam preko erste banke i ispadne 640kn što nije puno s obzirom na ono što nudi

Mobitel je odličan za te pare. I još putuje iz UK, pa se ne plaća PDV. Skoro da bih ga uzeo samo da zeznem Linića :)

Slušaj mater!
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Burs kaže...
Remzi kaže...

Evo jedan dobar mob, več sam uzimao jedan drugi od njega. Računao sam preko erste banke i ispadne 640kn što nije puno s obzirom na ono što nudi

Mobitel je odličan za te pare. I još putuje iz UK, pa se ne plaća PDV. Skoro da bih ga uzeo samo da zeznem Linića :)

I još piše da je garancija Lifetime

LoL: CRORenato NFSW: Remzi1996
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Remzi kaže...
Burs kaže...
Remzi kaže...

Evo jedan dobar mob, več sam uzimao jedan drugi od njega. Računao sam preko erste banke i ispadne 640kn što nije puno s obzirom na ono što nudi

Mobitel je odličan za te pare. I još putuje iz UK, pa se ne plaća PDV. Skoro da bih ga uzeo samo da zeznem Linića :)

I još piše da je garancija Lifetime

Gle, zbilja! Možda su uračunali količinu radijacije kojom zrači :)

 

EDIT: na vrhu oglasa ima opcija "SquareTrade 2 yr warranty £22.99" :)

Znači tip se kao preprodavač ne želi zezat sa reklamacijama i vraćat to nazad proizvođaču (koji možda i ima lifetime garu), nego je napravio deal sa SquareTrade-om koji i nije tako jeftin s obzirom na cijenu mobitela.

Slušaj mater!
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2013 10:18 (Burs).
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Burs kaže...
Remzi kaže...

Evo jedan dobar mob, več sam uzimao jedan drugi od njega. Računao sam preko erste banke i ispadne 640kn što nije puno s obzirom na ono što nudi

Mobitel je odličan za te pare. I još putuje iz UK, pa se ne plaća PDV. Skoro da bih ga uzeo samo da zeznem Linića :)

Najveća mu je mana što nema 3G, zato i košta toliko. To ne da je dealbreaker za bilo koji smartfon danas nego ne kužim za koju se to kategoriju kupaca radi uopće...

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice