"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.319
|
čitano: 5.765.688
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Uzmi radije onda na to2c, to je OK stranica po iskustvima drugih iz EU i po ratingsima, a iz HR ne znam jel tko bas kupovao. Antelife mi je bio relativno OK, ali sam odlučio da neću više ništa od njih uzimati jer su poprilično neodgovorni oko rokova slanja, trackinga (pošalju krivi/lažni broj) i sl. Dođe ti uredno uređaj na kraju, ali nakon sto godina od plaćanja ili se pak moraš boriti s njima preko PP da ti daju pravi TN ili pak refund. Ne isplati se živaca i vremena zbog 5$ uštede.

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Na Banggoodu je trenutno najpovoljnije uzeti ZTE V967s, pojeftinio na 123.99$ što je super cijena. 

http://www.banggood.com/ZTE-V967S-5_0-Inch-4G-ROM-Android-4_2-MTK6589-Quad-Core-Smart-Phone-p-89220.html

Zanimljivo je kako isti mobitel, ali s drugim romom koji možemo sami mijenajti prodaju po znatno većoj cijeni.

Moja recenzija Cubota GT99 na anton008.com Ako tko želi 10$ ili 10% kupone za Banggood nek se javi na pp.
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ag008 kaže...

Na Banggoodu je trenutno najpovoljnije uzeti ZTE V967s, pojeftinio na 123.99$ što je super cijena.

http://www.banggood.com/ZTE-V967S-5_0-Inch-4G-ROM-Android-4_2-MTK6589-Quad-Core-Smart-Phone-p-89220.html

Zanimljivo je kako isti mobitel, ali s drugim romom koji možemo sami mijenajti prodaju po znatno većoj cijeni.

Ti si već u konačnu cijenu uračunao neki kupon ili? Jer ja za cijenu vidim $134. I da, sramotno je dizat cijenu mobitela za 10% zbog dodanih jezika. Drugi sajtovi rade kompliciranije "zahvate" za par dolara.

Slušaj mater!
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Cijena je s -10$ kuponom 124, on se šalje preko pp. Ali pametno je uzeti jeftiniji i staviti drugi rom na njega. Samo ipak se mora onda rootati, staviti cwm, ima nešto malo posla.

Ja oćekujem tog ZTE-a uskoro, danas mi ga poslali samo kada sam ga ja kupio bio je 143$ 

http://prntscr.com/1xrgvo

Moja recenzija Cubota GT99 na anton008.com Ako tko želi 10$ ili 10% kupone za Banggood nek se javi na pp.
10 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ljudi zna netko nešto o ovome mobitelu? Jel se ispali uzeti ili ne? Ima netko nešto za preporučit? Prvi put kupujem kineza...

http://dx.com/p/doogee-voyager-dg300-mtk6572-dual-core-android-4-2-2-wcdma-bar-phone-w-5-0-ips-fm-and-gps-white-247058

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Zapravo uopće ne izgleda loše za te pare - plus je baterija od 2500, minus samo 512MB RAMa i nešto lošiji ekran (216k). Ali ako tražiš 5" u tom rangu cijene, bit ćeš vjerojatno zadovoljan. Tu ga imaš (LINK) za 50 kn jeftinije u AUD.

15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Za one koji prvi put kupuju sa PandaWilla, evo dobrih jednokratnih popusta:

 

PANDAFORYOU55 -> 5% popusta
NEWBUYERCOUPON ->  $5 popusta

 

Za sve kupnje čiji iznos prelazi $219 (traje do 28.10):

 

B1G2REFUNDCP20 ->  $20 popusta

 

Naravno treba biti registrirani korisnik, a kodovi se upisuju na Shoping Cart stranici u polje Discount Codes.

 

Sretno sa kupnjom :)

 

Slušaj mater!
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.10.2013 1:55 (Burs).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Jel zna netko da li je bolje odabrati China, HongKong ili Singapore AirMail kad se šalje nama u HR?

Slušaj mater!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Singapure airmail je najbrži 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

koliko je rezolucija displaya bitna za mobitele? iphone 5 recimo nema 720 x 1280 rezoluciju nego 640 x 1136? Mislim primjeti li se razlika između kvalitetnog 400 x 800 ekrana i 720 x 1280 "kineza"?

taj zte mi pari zanimljiv samo ima 960 x 540 rezoluciju na mobitel od 5 incha...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

i daj recite mi neki quad core (može bit i dual core, ako ima jaču grafiku) do 200$, a da ima dobru antenu tj da mu radi GPS. gps mi je zapravo jako bitan

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
thaar kaže...

koliko je rezolucija displaya bitna za mobitele? iphone 5 recimo nema 720 x 1280 rezoluciju nego 640 x 1136? Mislim primjeti li se razlika između kvalitetnog 400 x 800 ekrana i 720 x 1280 "kineza"?

taj zte mi pari zanimljiv samo ima 960 x 540 rezoluciju na mobitel od 5 incha...

Rezolucija je dosta bitna stvar, barem meni. Ali radije gledaj PPI (pixels per inch) vrijednost koja će ti sve reći. Uglavnom ljudi kažu da ljudsko oko teško primijećuje sve iznad ~230ppi, a neki čak spominju i 300ppi. Ali ovih 440+ppi na 1080p ekranima je jednostavno overkill, i iako možda ima prednost pri čitanju e-knjiga i AutoCAD alata, prije će ispast da nećeš primijetiti razliku, osim ako nemaš perfektan vid i ne nakeljiš oko drito na ekran.

 

Ja sam isprve gledao mobitele isključivo sa 1080p ekranima, ali kad sam i  sam  vidio da nema velike (ili uopće) razlike u usporedbi za 720p-960p, onda sam odustao od takvih. Jako važna stvar je ako će ti mobitel služiti i za gejmanje. Sigurno će performanse biti bolje na 720p, nego na 2,5 puta većoj 1080p rezoluciji. Primjerice, na mojem trenutnom dual-coreu@1.0Ghz, NFS:MW ide bolje nego na quad-coreu na 1.5Ghz koji je uparen sa 1080p ekranom (moj je QHD) :) Last but not least, i baterija dosta više trpi (osim onih Sharpovih IGZO ekrana bez pozadinskog osvjetljenja). A baterija je uvijek najslabija karika svakog mobitela, tako da mu možeš produljiti autonomiju boljim balansom ekrana, procesora i ostalog.

 

Kad već spominjem procesor, slična stvar je i sa njima. I njih sam ispočetka gledao da budu isključivo quad-core, ali vidim po testovima da ih neki dual-coreovi šišaju za debelo (pogotovo ove MTK quad-corove). Onaj dual-core Atom Z2580, istina radi na visokih 2Ghz, ali prestiže dosta quad-corova koji su na dobrom glasu. A i ima i manju potršnju, tako da je baterija opet na dobitku.

 

Kad spominješ kvalitetu, to je već druga priča, jer nju većinom određuje tehnologija ekrana (TFT, IPS, AmoLED, ...). Sad dal je Kinez ili Korejac u pitanju, nema veze, IMHO. Osobno bih do 4,3"-4,5" išao sa 960x540 QHD rezolucijom, a sve iznad sa 720p rezolucijom. Razlika između rezolucija koje si naveo, po broju piksela je 2,5 puta! Nije malo. Sigurno ćeš primijetiti razliku. Pogotovo na ekranima od 5".

Slušaj mater!
14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

koja je razlika između 802.11b/g i 802.11b/g/n wifi-a?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kupio sam si Lenovo A850. Pa da napišem kratki osvrt ukoliko se netko odluči naručiti. Ovo je više vezano za iskustvo kupnje i dostave mobitela a ne za specifikacije. Mobitel je kupljen na stranici Antelife, sve skupa sa pdv-om me izašao 1300 kn, mobitel 1035kn te pdv i pošta ostalo. Vidim ovdje i na drugim forumima da Antelife neki preporučuju a neki ne, osobno neznam da li stranicu preporučiti pa vi prosudite prema ovome,mobitel je plaćen 12.09. a na donjoj slici možete vidjeti da je poslan 23.09. žalosno,naravno kontaktirao sam ih JEDVA i pošto su mi odmah dali tracking number nije bio viđen u sustavu a oni su prema svemu sudeći lagali da je poslan, te ga nisu imali na lageru prilikom uplate,tako da ih uvijek pitajte: is it in stock.No dobro pozitivne stvari su to što je ipak došao ito jako dobro zaštićen. No i načekao sam se najviše zbog tog zakašnjenja slanja i zbog naše carine! Preporučam ako vam je željeni mobitel dostupan na njihovu skladištu u Španjolskoj da ga tu naručite da izbjegnete carinu. Sa mobitelom sam prezadovoljan, za te novce kod nas to ne mogu kupiti, nekome se može posrećiti pa da prođe bez carine i eto za 1000 kn odličan mobitel.

TRACKING:
http://img201.imageshack.us/img201/3797/84g.png
SLIKE MOBITELA:
http://img89.imageshack.us/img89/4654/gryw.jpg
http://img94.imageshack.us/img94/7268/9ct4.jpg
http://img209.imageshack.us/img209/931/dm96.jpg

SPECIFIKACIJE.
www.gsmarena.com/lenovo_a850-5689.php

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.10.2013 16:30 (Meps).
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Meps kaže...

Kupio sam si Lenovo A850...

I još da svoje iskustvo upišeš  ovdje, bilo bi sve 5 :)

Treba tu anketu staviti pod sticky, ovak će se brzo zaboraviti...

 

Slušaj mater!
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.10.2013 17:09 (Burs).
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Anketa mora na prvu stranicu i mora postati obvezna za svakog kupca kinezskog mobitela. (pod prijetnjom prekršajne prijave :-D)

 

Ljudi što se danas može naći za cifru 150 dolara?

magistar prava
15 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Meps kaže...

Kupio sam si Lenovo A850. Pa da napišem kratki osvrt ukoliko se netko odluči naručiti. Ovo je više vezano za iskustvo kupnje i dostave mobitela a ne za specifikacije. Mobitel je kupljen na stranici Antelife, sve skupa sa pdv-om me izašao 1300 kn, mobitel 1035kn te pdv i pošta ostalo. Vidim ovdje i na drugim forumima da Antelife neki preporučuju a neki ne, osobno neznam da li stranicu preporučiti pa vi prosudite prema ovome,mobitel je plaćen 12.09. a na donjoj slici možete vidjeti da je poslan 23.09. žalosno,naravno kontaktirao sam ih JEDVA i pošto su mi odmah dali tracking number nije bio viđen u sustavu a oni su prema svemu sudeći lagali da je poslan, te ga nisu imali na lageru prilikom uplate,tako da ih uvijek pitajte: is it in stock.No dobro pozitivne stvari su to što je ipak došao ito jako dobro zaštićen. No i načekao sam se najviše zbog tog zakašnjenja slanja i zbog naše carine! Preporučam ako vam je željeni mobitel dostupan na njihovu skladištu u Španjolskoj da ga tu naručite da izbjegnete carinu. Sa mobitelom sam prezadovoljan, za te novce kod nas to ne mogu kupiti, nekome se može posrećiti pa da prođe bez carine i eto za 1000 kn odličan mobitel.

TRACKING:
http://img201.imageshack.us/img201/3797/84g.png
SLIKE MOBITELA:
http://img89.imageshack.us/img89/4654/gryw.jpg
http://img94.imageshack.us/img94/7268/9ct4.jpg
http://img209.imageshack.us/img209/931/dm96.jpg

SPECIFIKACIJE.
www.gsmarena.com/lenovo_a850-5689.php

 

Ajde kad ga malo isprobaš napiši kakav je mob, kamera, kako radi gps i sl.

15 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Korny1603987 kaže...
vlovrec kaže...

Evo, da olakšamo izbor i naručivanje mobitela, složio sam jednu anketu od par pitanja o iskustvima naručivanja i korištenja kineskih mobitela.

 

Pa molim da je popune ljudi koji su mobitele naručivali i koristili barem nekih mjesec dana, ne samo isprobali ili čitali o eventualnim nedostacima.

Anketa je anonimna, a rezultati su svima dostupni.

Bilo bi dobro da se proširi i na ostale forume...

 

 

ANKETA

 

REZULTATI

ovo zavređuje da bude u prvom postu ove teme. Nadam se d će se mnogi uključiti.

 

slažem se, bilo bi dobro da ovo imamo u prvom postu!

14 godina
moderator
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
vlovrec kaže...

Evo, da olakšamo izbor i naručivanje mobitela, složio sam jednu anketu od par pitanja o iskustvima naručivanja i korištenja kineskih mobitela.

 

Pa molim da je popune ljudi koji su mobitele naručivali i koristili barem nekih mjesec dana, ne samo isprobali ili čitali o eventualnim nedostacima.

Anketa je anonimna, a rezultati su svima dostupni.

Bilo bi dobro da se proširi i na ostale forume...

 

 

ANKETA

 

REZULTATI

Dodano u prvi post {#}

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica.
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

A baci pogled svakako na ovaj. Ja sam se dvoumio između Ioceana i njega te naručio Neo na kraju, ipak su prevagnuli baterija od 3000 i MHL, iako mi je Icoean dizajnerski malo ljepši. 

14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Evo naručen Lenovo a390 s Antelife, dobio sam TN za SingPost, sad me zanima nekoliko pojedinosti oko carine u BiH pa nek objasni netko tko je već naručivao a da pripada pod carinu HP Mostar.

 

Da li su vam za carinsku osnovicu uzimali 5% (toliko bi trebalo biti za mobitele jer sam našao tu tarifu u službenom dokumentu CTBiH) ili to oni udare proizvoljno od 10% ?

Koliki su vam bili dodatni troškovi carinjenja (manipulativni troškovi ) pored carine+pdv 10KM ili 15KM?

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Meni je nekak Xiaomi Mi3 zapeo za oko, sad samo pričekati dok mu malo cijena padne onda bi ga mogao upecat, samo neznam koja je točno razlika između Tegre i Snapdragona, mislim da bi bolji izbor bila Tegra 4... {#}

Maurer
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
stručnjak kaže...

Može li preporuka nekoga mobitela do 300$. Ja sam se mislio između ovih modela. Ima li koji bolji za ovu cijenu?

Evo ti   popis mojih kandidata do $300. Iako mi quad-core i 1080p višu nisu prioriteti...

Slušaj mater!
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
David87 kaže...

Meni je nekak Xiaomi Mi3 zapeo za oko, sad samo pričekati dok mu malo cijena padne onda bi ga mogao upecat, samo neznam koja je točno razlika između Tegre i Snapdragona, mislim da bi bolji izbor bila Tegra 4... {#}

mislim da je snapdragon namjenjen za eu tržište...na tegrinom modelu šteka 3g

15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
David87 kaže...

Meni je nekak Xiaomi Mi3 zapeo za oko...

A kome nije? :) To više nije Kinez u klasičnom smislu, nego high-end fakin konzola :) I mislim da je Snapdragon bolji i po performansama i po potrošnji...

Slušaj mater!
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Burs kaže...
stručnjak kaže...

Može li preporuka nekoga mobitela do 300$. Ja sam se mislio između ovih modela. Ima li koji bolji za ovu cijenu?

Evo ti  popis mojih kandidata do $300. Iako mi quad-core i 1080p višu nisu prioriteti...

Baš si mi suzio izbor{#}. Vidim da ima modela kojima 3g radi i na 900 MHz i na 2100MHz...jeli to stvarno funkcionira na 900MHz ili je samo marker TRIK?

Frka85
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
stručnjak kaže...
Burs kaže...
stručnjak kaže...

Može li preporuka nekoga mobitela do 300$. Ja sam se mislio između ovih modela. Ima li koji bolji za ovu cijenu?

Evo ti   popis mojih kandidata do $300. Iako mi quad-core i 1080p višu nisu prioriteti...

Baš si mi suzio izbor{#}. Vidim da ima modela kojima 3g radi i na 900 MHz i na 2100MHz...jeli to stvarno funkcionira na 900MHz ili je samo marker TRIK?

Nema na čemu :) Kolko Kineza tolko i modela... Treba tu još dosta guglati. Nije to lak posao.

Ako piše da podržava 900/2100, onda valjda i je tako. Ali na tvojem mjestu bih provjerio i na službenim stranicama (ako postoje), a ako ne, onda poslat mail na korisničku podršku.

Slušaj mater!
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Burs kaže...
stručnjak kaže...
Burs kaže...
stručnjak kaže...

Može li preporuka nekoga mobitela do 300$. Ja sam se mislio između ovih modela. Ima li koji bolji za ovu cijenu?

Evo ti  popis mojih kandidata do $300. Iako mi quad-core i 1080p višu nisu prioriteti...

Baš si mi suzio izbor{#}. Vidim da ima modela kojima 3g radi i na 900 MHz i na 2100MHz...jeli to stvarno funkcionira na 900MHz ili je samo marker TRIK?

Nema na čemu :) Kolko Kineza tolko i modela... Treba tu još dosta guglati. Nije to lak posao.

Ako piše da podržava 900/2100, onda valjda i je tako. Ali na tvojem mjestu bih provjerio i na službenim stranicama (ako postoje), a ako ne, onda poslat mail na korisničku podršku.

U jbt pa ima ih dosta istih na papiru i sličnih cijena...kopiraju kopiju...lol

Frka85
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Evo ja dobio danas Iocean x7 elite. 

Sutra napravim kratak review i dojmove

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
6 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice