"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.319
|
čitano: 5.744.259
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Naručila s Goldwaya IPAK, valjda neće udarit carinu, odabrala sam DHL. Najprije sam mislila preko MiGlobal, ali oni šalju očito original kineske verzije, a ovdje sam pročitala da ovi ubace global rom pa mi to više odgovara nego da se sama s tim zafrkajem. Valjda će uredno doći za koji dan, pa javim dojmove. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2019 22:11 (jayella).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
jayella kaže...

Naručila s Goldwaya IPAK, valjda neće udarit carinu, odabrala sam DHL. Najprije sam mislila preko MiGlobal, ali oni šalju očito original kineske verzije, a ovdje sam pročitala da ovi ubace global rom pa mi to više odgovara nego da se sama s tim zafrkajem. Valjda će uredno doći za koji dan, pa javim dojmove. 

 Ma nece bit pdv-a... No sikiriki...

 Doci ce do utorka...

Xiaomi fan... Od MI3 nadalje...
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Wh1T3L10n kaže...

 Htio sam reci da sam uzeo kinesku verziju, pricekao da mi se odobri unlock bl-a i za 5min rjesio xiaomi.eu rom... i odlicno sljaka sve...

 Prezadovoljan...

 

Izgleda da ću i ja to ipak sama morat napravit. Sad me pitali da jesam li sigurna da želim kinesku verziju 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
jayella kaže...
Wh1T3L10n kaže...

 Htio sam reci da sam uzeo kinesku verziju, pricekao da mi se odobri unlock bl-a i za 5min rjesio xiaomi.eu rom... i odlicno sljaka sve...

 Prezadovoljan...

 

Izgleda da ću i ja to ipak sama morat napravit. Sad me pitali da jesam li sigurna da želim kinesku verziju 

 

 Ma sama to rjesis... Vrlo jednostavno... Ako zapnes, pisi...

Xiaomi fan... Od MI3 nadalje...
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Wh1T3L10n kaže...
jayella kaže...
Wh1T3L10n kaže...

 Htio sam reci da sam uzeo kinesku verziju, pricekao da mi se odobri unlock bl-a i za 5min rjesio xiaomi.eu rom... i odlicno sljaka sve...

 Prezadovoljan...

 

Izgleda da ću i ja to ipak sama morat napravit. Sad me pitali da jesam li sigurna da želim kinesku verziju 

 

 Ma sama to rjesis... Vrlo jednostavno... Ako zapnes, pisi...

 Može, ne čini se pre komplicirano za sada :D

13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

ima li tko problema s update-om na Mi A2 Lite? March 2019 security update, nakon sto krene s instalacijom izbaci "couldn't update - installation problem"
isti problem sam imao i s February 2019 securiy update-om

Anything that can be connected, will be connected.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav

 

imate kakvu preporuku za xiaomia do nekih 1650kn, moze i sa ostalih sajtova (tipa honorbuy, ili ak ima slicna sa dostavom do tjedan dana). Jel pametan izbor redmi note 7 4/64 ? Ispadne 1650kn sa dostavom na adresu (stavio sam i kupon od 5% popusta, ima mozda neki "veci" kupon?). I volio bi da je sto veci i da ima sto bolju kameru (a ovaj redmi note 7 ima sve od navedenog), naravno mozete preporucit i ostale "slabije" do 1650kn. 

 

Zaboravio sam pitat jednu stvar, dole pise da se preorderanjem dobiva kao poklon slusalice i zastita za staklo, jel to vrijedi za sve buduce narudzbe ili je to vrijedilo dok je preorder bio aktivan ?

https://www.honorbuy.com/1628-redmi-note-7-4gb-64gb-official-global-version-smartphone-blue.html#/option-global_version_464gb_blue

 

Ustvari nista od aliexpressa, vidim da je dostava po mjesec dana sto mi ne pase posto je mobitel za poklon...

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2019 17:29 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pitanje! Brexit

 

Da li ste primjetili da na stranicama Goldway-a više nema one famozne animacije aviona od Kine - UK --DHL- EU!? i da se više ne spominje DHL kao VAT free for EU

Mi Global Store još uvijek ima tu obavijest, ali kako dugo!?

 

Da li ima netko kakva saznanja o tome jer činjenica je da će Brexitom UK izaći iz EU i tada se i to smatra uvozom u EU(ako se nešto ne dogovore).

Imam jedan mobitel u dolasku s Goldway-a, za sada je sve isto, ali....

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Molim da mi pomognete riješiti dvojbu koji od ova dva Xiaomia kupiti klincu od 15 godina:

Redmi Note 5

Mi A2 Lite

Gdje su trenutno u EU najjaeftiniji?

Geekmaxi ih nema.

4 Redmi Note 5
13 MI A2 Lite
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.3.2019 10:36 (tintin).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dz_cak kaže...

Pitanje! Brexit

 

Da li ima netko kakva saznanja o tome jer činjenica je da će Brexitom UK izaći iz EU i tada se i to smatra uvozom u EU(ako se nešto ne dogovore).

Imam jedan mobitel u dolasku s Goldway-a, za sada je sve isto, ali.... 

Pa neće se to preko noći dogoditi niti se još dogovdilo - prvo se moraju dogovoriti, pa izaći službeno, a vjerojatno će biti i prijelazni period neko vrijeme, znat ćemo na vrijeme...

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Rekli su mi iz Golwdaya da se ne brinem, da je sve "tax free" još uvijek, ali do kada, tko zna?! Iako ne vjerujem da neće naći neke druge solucije mimo UK-a...

 

Ja još nisam dobila obavijest da su mi poslali mob, naručila preko njih ima par dana. :/

8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Oni ti šalju prvo krupni paket u veliku britaniju od 10kila i onda zasebno saDHL poštom tj pojedinačno. Ti ne mozes osjetit pdv jer se tebi šalje iz EU.
7 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pomozite u nedoumici. Trebam kupiti neki mobitel za poklon, a vidim da su svi navedeni skroz ublizu sa cijenama, pa neznam šta je najbolje uzeti. Svi imaju i neke prednosti i mane. Valjalo bi da je dobra baterija i kamera. Evo kandidata:


Vidio sam koji imaju najveće kapacitete baterije, ali neznam koji su u globalu bolji i koji ima najbolju kameru od navedenih

2 Redmi Note 7 (3/32)
1 Redmi Note 5 pro (4/64)
6 Mi 8 Lite (4/64)
0 Mi A2 (4/64
6 Mi A2 Lite (4/64)
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2019 13:02 (Neuk).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Moje iskustvo sa MIUI-jem na 3GB je da im je memory management preagresivan i da multitasking uopšte nije sjajan, tako da bih isključio varijante sa 3GB.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ivan(4) kaže...

Moje iskustvo sa MIUI-jem na 3GB je da im je memory management preagresivan i da multitasking uopšte nije sjajan, tako da bih isključio varijante sa 3GB.

 
Hvala, ja nisam imao iskustvo sa 3 gb ram. Mislio sam da je to previše slično i da se ne osjeti razlika.

Moji su favoriti prva dva modela Redmi Note 5 i Redmi Note 7, a vidim da nitko ne glasa za njih pa me zanima u čemu je bolji npr Mi 8 Lite ?

13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Nije bolji, ali je bolja 4/64 kombinacija nego 3/32GB.
Svakako pokušaj uzeti 4/64GB Redmi Note 7. Skuplji je koliko, možda 200kn, ali dugoročno bolja investicija
Moj PC  
5 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ne znam kako je na 4GB, ali glavno (i možda jedino pravo) razočaranje na Mi 5s (3GB) mi je to što nisam video poboljšanje vezano za agresivno gašenje pozadinskih aplikacija u odnosu na Redmi Note 2 (2GB).

Zapravo, imam utisak da se Mi 5s po tom pitanju ponaša gore nego Lenovo tablet sa 2GB koji takođe imam. Na primer, kada sam igrao AC Rebellion, 5s bi gotovo uvek zatvorio igru onog momenta kada bih se prebacio iz nje ("zaključavanje" je pomagalo vrlo malo), dok bi je tablet sa manje RAM-a držao u pozadini znatno duže.
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zuper kaže...
Nije bolji, ali je bolja 4/64 kombinacija nego 3/32GB.
Svakako pokušaj uzeti 4/64GB Redmi Note 7. Skuplji je koliko, možda 200kn, ali dugoročno bolja investicija

 

Znam da je bolje, ali sam si zadao neku granicu koliko cu potrositi i ove opcije su mi u budžetu. Najviše se dvoumim između Redmi Note 5 AI (4/64) ili Redmi Note 7 (3/32).

Baš mi nepoznanica zašto je ovoliko glasova za Mi A2 Lite (4/64) 
Znam da je dobar mobitel, ali sam mislio da je on najslabiji od svih navedenih. Pogotovo što se tiče kamere 

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Neuk kaže...


Baš mi nepoznanica zašto je ovoliko glasova za Mi A2 Lite (4/64) 
Znam da je dobar mobitel, ali sam mislio da je on najslabiji od svih navedenih. Pogotovo što se tiče kamere 

 Ljudi imaju probleme.

 

Potraži na youtube recenzije, ima i na balkanskim jezicima ako ne razumiješ engleski. Imaš i pisane recenzije pa uz google translate.

Mi A2 Lite ima vjerovatno najbolju bateriju od nabrojanih (kamera mu vjerovatno najslabija), a za Mi 8 Lite valjda smatraju da ima najbolju kameru (baterija slaba). Tako da su glasali gledajući samo po jednu stavku, a drugi uvjet kao da ne postoji.

 

Pošto su, normalno, bitna oba uvjeta, jasno je da je Redmi Note 7 prva opcija

7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ALVIN kaže...
Neuk kaže...


Baš mi nepoznanica zašto je ovoliko glasova za Mi A2 Lite (4/64) 
Znam da je dobar mobitel, ali sam mislio da je on najslabiji od svih navedenih. Pogotovo što se tiče kamere 

 Ljudi imaju probleme.

 

Potraži na youtube recenzije, ima i na balkanskim jezicima ako ne razumiješ engleski. Imaš i pisane recenzije pa uz google translate.

Mi A2 Lite ima vjerovatno najbolju bateriju od nabrojanih (kamera mu vjerovatno najslabija), a za Mi 8 Lite valjda smatraju da ima najbolju kameru (baterija slaba). Tako da su glasali gledajući samo po jednu stavku, a drugi uvjet kao da ne postoji.

 

Pošto su, normalno, bitna oba uvjeta, jasno je da je Redmi Note 7 prva opcija

 
Ma gledao sam dosta recenzija i stvarno za skoro svaki Xiaomijev mobitel ima hrpa pohvala s obzirom kolika im je cijena. E , sad, s obzirom da su svi ovi modeli stvarno došli vrlo ublizu što se tiče novaca, gledam koji je najbolji model sveukupno. Znao bih nabrojati i mane i prednosti svakog pojedinačno sudeći po recenzijama. Ali neznam točno kakva su čija iskustva sa ti mobitelima.

Ja bih se složio sa tobom. Samo se mislim je li bolje RN7 sa 3 gige, ili je bolji RN5 sa 4 gige. Mislim da su ta dva mobitela možda najzaokruženija.

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Neuk kaže...

 
Ma gledao sam dosta recenzija i stvarno za skoro svaki Xiaomijev mobitel ima hrpa pohvala s obzirom kolika im je cijena. E , sad, s obzirom da su svi ovi modeli stvarno došli vrlo ublizu što se tiče novaca, gledam koji je najbolji model sveukupno. Znao bih nabrojati i mane i prednosti svakog pojedinačno sudeći po recenzijama. Ali neznam točno kakva su čija iskustva sa ti mobitelima.

Ja bih se složio sa tobom. Samo se mislim je li bolje RN7 sa 3 gige, ili je bolji RN5 sa 4 gige. Mislim da su ta dva mobitela možda najzaokruženija.

 Meni ram ne igra bitnu ulogu jer koristim malo aplikacija koje mi trebaju biti stalno aktivne, a ne koristim ni klasičnu facebook app koja je poznati žderač rama, nego facebook lite.

Između 3 i 4 GB ne bi trebala biti neka razlika, ako ti šteka na 3 moglo bi i na 4, čuo sam jedino da općenito hvale 6 GB rama jer tu se kao osjeti neka razlika. Osim toga ovisi i o postavkama mobitela kako brzo će ti gasiti apps iz pozadine. Znam da se na prijašnjim verzijama MIUI operativnog sustava trebalo podesiti zaključavanje željenih aplikacija u ram i još nešto, ne znam da li je to na novim miui u startu već riješeno ili se treba malo pozabaviti time

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ja bih na tvojem mjestu birao izmedju Redmi Note 7 i Xiaomi Mi A2. Oba mobitela imaju slicno cijenu, isti procesor, dosta slicne kamere, isti RAM, jedina je razlika u Android skinu. Dok Redmi im MIUI, Mi A2 ima stock Android.
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
jurica_m kaže...
Ja bih na tvojem mjestu birao izmedju Redmi Note 7 i Xiaomi Mi A2. Oba mobitela imaju slicno cijenu, isti procesor, dosta slicne kamere, isti RAM, jedina je razlika u Android skinu. Dok Redmi im MIUI, Mi A2 ima stock Android.

 Kako svi zaborave na bateriju, nevjerovatno, a bitna je kao svemir otprilike

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pa onda nek uzme Redmi Note 7, al moj mu je savjet da uzme verziju s 4GB RAMa jer ako bira dugorocno mobitel, nek nalozi jos kojih 200 kn jer se svakako isplati. Android voli sto vise RAMa. Vec je u danasnje vrijeme pozeljno bar 4GB za nesmetan rad, al mozemo mu mi savjetovati puno toga, a na kraju je njegov odabir. A2 lite mi se jedino ne dopada radi onog notcha.
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
jurica_m kaže...
Pa onda nek uzme Redmi Note 7, al moj mu je savjet da uzme verziju s 4GB RAMa jer ako bira dugorocno mobitel, nek nalozi jos kojih 200 kn jer se svakako isplati. Android voli sto vise RAMa. Vec je u danasnje vrijeme pozeljno bar 4GB za nesmetan rad, al mozemo mu mi savjetovati puno toga, a na kraju je njegov odabir. A2 lite mi se jedino ne dopada radi onog notcha.

 preporuka za Redmi note 7 , imam ga mjesec i pol dana. Prezadovoljan u svim segmentima, jedino ne znam kakv jeu igricama jer na mobu ne igram ništa

Who bolan cares
5 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Da li postoje hardverske razlike izmedju kineske i global verzije?
Stariji xiaomi su imali razlike u 3g frekvencijama pa nisi mogao hvatat 3g izvan grada.

Sa pojavom 4g i novih modela nisam vise pratio pa me zanima da li je sada sve kompatibilno?
Ako je samo razlika u softveru onda se isplati proci jeftinije.

konkretno gledam ovaj novi note 7.
da li se zna kada ce pro verzija u prodaju?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Junior335 kaže...

Da li postoje hardverske razlike izmedju kineske i global verzije?
Stariji xiaomi su imali razlike u 3g frekvencijama pa nisi mogao hvatat 3g izvan grada.

Sa pojavom 4g i novih modela nisam vise pratio pa me zanima da li je sada sve kompatibilno?
Ako je samo razlika u softveru onda se isplati proci jeftinije.

konkretno gledam ovaj novi note 7.
da li se zna kada ce pro verzija u prodaju?

 
Ne znam postoji li razlika u frekvencijama, ali koliko sam vidio Xiaomi je odlučio Redmi Note 7 PRO plasirati isključivo samo na Kinesko i Indijsko tržište, tako da neće biti globalne verzije, a samim time ni globalnog ROM-a. Čudan potez ali eto.. 

15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Koji bi mob bio trenutno best buy do 200€ sa svim davanjima i dostavom iz EU?
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ja isto tražim nešto do 300 eura. Trenutno koristim Redmi Note 4 i išao bi na nešto bolje .U kombinaciji mi je bio Redni Note 7 pro ali vidim da neće bit za naše tržište.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
DubravkoB. kaže...

Ja isto tražim nešto do 300 eura. Trenutno koristim Redmi Note 4 i išao bi na nešto bolje .U kombinaciji mi je bio Redni Note 7 pro ali vidim da neće bit za naše tržište.

 

Isto imam Note 4, tj 4X i mislim se još malo rastegnuti i uzeti Mi 9SE sa aliexpres goldway dućana

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice