Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

poruka: 714
|
čitano: 141.858
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
Nocio kaže...

@dadn ništa od pomoći ha?

Pošto si me tako izignorirao sumnjam da onda naštimavaš drugima njihove W10M uređaje da rade bez greške i da ti se ljudi ne žale.

 

ajd ne kenjaj... nije to do softwera da bi se magično moglo riješiti. to je do Nokia škart proizvodnje u njihovim tvornicama (da su bili tako odlični kako ih ljudi hvale ne bi propali.. miscrosoft ih je prije trebao sve najuriti), jedna serija odlična, druga loša. ako ti video nije bio dosta da vidiš da moja radi odlično, i dalje stoji ponuda da uživo pokažem tko god želi vidjeti kako radi moja... a svi kojima sam ja složio i podesio uređaje nikad mi se nisu žalili da ne rade kako treba i još uvijek ih koriste. jedino jedna 640DS je imala problema i to je riješeno sa servisom jer je bupravo bila loša matična ploča, tj spoj na gornjem desnom dijelu i to je popravljeno i sad radi super.. a vi kenjatori kenjajte koliko hoćete... rasprava sa vama je uzaludna jer vam lakše ulazi straga nego u glavu

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2016 10:54 (dadn).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Da li je moguće da mi je baterija oslabila i da nakon što padne ispod 65% počne sam da se gasi? Danas sam ga testirao i kad je baterija u rasponu od 70-95% radi perfektno. Gdje se može kupiti nova orginalna baterija? Hvala

9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
Dino1973 kaže...

Da li je moguće da mi je baterija oslabila i da nakon što padne ispod 65% počne sam da se gasi? Danas sam ga testirao i kad je baterija u rasponu od 70-95% radi perfektno. Gdje se može kupiti nova orginalna baterija? Hvala

 

moja je stara 11 mjeseci i (da kucnem u drvo) još uvijek dobro drži i radi

 

jesi možda probao napraviti hard reset pa vidjeti kako onda radi? kad sam bio na insideru znalo mi se ponekad dogoditi da abnormalno troši bateriju ali otkad sam prefleširao sa WDRT i koristim službeni software, nema više problema sa trošenjem, čak baterija traje 1,5-2 dana

 

imaš baterije na amazonu

https://www.amazon.co.uk/Genuine-Microsoft-BV-T4D-3340mAH-Battery/dp/B01APYYXXK

 

https://www.amazon.de/Microsoft-Original-BV-T4D-Li-ion-3340mAh/dp/B01BX29CYS

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2016 10:33 (dadn).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Bio maloprije u servisu. Rekoše mi da će provjeriti bateriju pa ako je do baterije da će mi je bez naknade zamjeniti, jer je mob u garanciji. ;)

13 godina
neaktivan
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Evo mojeg problema: dosta često koristim bluetooth slušalicu (Plantronics), ne samo u autu, nego i u kancelariji na poslu. Mob je na W10: 14393.448. Kada je slušalica upaljena i spojena, sve je u redu. Kada ugasim i odspojim slušalicu, dobivam poziv, ali je ekran mobitela crn, a on normalno zvoni. Mogu se javiti, pritisnem otprilike gdje treba i mogu razgovarati normalno. Nakon nekog vremena, par sekundi, pojavi se i slika. To je kod pozivanja.Zatim, mob zvoni na slušalicu, a kada se javim isključuje vezu sa slušalicom, trebam je ponovo upaliti na ekranu od poziva.

Ukoliko "budim" telefon, ekran ostaje crn, a kad povučem ekran prema gore čuje se zvuk otključavanja, i ekran normalno radi iako je crn. Opet, nakon par sekundi, dođe slika, često puta sa pola jakosti.

Gašenjem i paljenjem ekrana , svjetlina je normalna. Nemam nikakvu screen zaštitu, koja bi mogla smetati senzoru.

Restartanjem mobitela sve radi normalno.

Ima li itko sličnih problema, odnosno nekakav savjet...

Mob je naravno još uvijek pod garancijom, pa mislim da će biti najbolje odnijeti ga u servis...

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.11.2016 12:50 (darko964).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
darko964 kaže...

Evo mojeg problema: dosta često koristim bluetooth slušalicu (Plantronics), ne samo u autu, nego i u kancelariji na poslu. Mob je na W10: 14393.448. Kada je slušalica upaljena i spojena, sve je u redu. Kada ugasim i odspojim slušalicu, dobivam poziv, ali je ekran mobitela crn, a on normalno zvoni. Mogu se javiti, pritisnem otprilike gdje treba i mogu razgovarati normalno. Nakon nekog vremena, par sekundi, pojavi se i slika. To je kod pozivanja.Zatim, mob zvoni na slušalicu, a kada se javim isključuje vezu sa slušalicom, trebam je ponovo upaliti na ekranu od poziva.

Ukoliko "budim" telefon, ekran ostaje crn, a kad povučem ekran prema gore čuje se zvuk otključavanja, i ekran normalno radi iako je crn. Opet, nakon par sekundi, dođe slika, često puta sa pola jakosti.

Gašenjem i paljenjem ekrana , svjetlina je normalna. Nemam nikakvu screen zaštitu, koja bi mogla smetati senzoru.

Restartanjem mobitela sve radi normalno.

Ima li itko sličnih problema, odnosno nekakav savjet...

Mob je naravno još uvijek pod garancijom, pa mislim da će biti najbolje odnijeti ga u servis...

 

probaj na servis pa da vide. ja koristim 950XL sa BT vezom u autu (tvornički ugrađenim handsfree), i nemam nikakvih problema, automatski se uključi način za vožnju, automatski se i isključi. radi bez problema i u BT da koristi drugu audio vezu

prošli tjedan sam isprobao 950XL sa Wytek navigacijom koja ima BT, isto sve radi bez problema... 

16 godina
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Gledam cijene na njuškalu, 950tka se nađe nova za 1500kn.. Ovo je već odlična kupnja..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Lagani osvrt na lumiu 950..

Nabavio ju po fakat povoljnoj cijeni, nova zapakirana, mislim da tu nije bilo nikakve dvojbe..

Ionak čekam sljedeću godinu dok se izredaju flagšipi pa u šoping A do tad bum se zabavljal s omraženim winsima među forumskim pučanstvom

 

Prvo kaj mi je zapelo za oko a to je, ima lošu kameru neg Nexus 6p, nije drastično, mada se vidi razlika, al dobro lumia ima odlične algoritme za obradu fotke, pa se to lakše proguta, s obzirom da je pixel size čini mi se 1.12, dok nexus ima velikih 1.55, low light fotke su najbolji primjeri di veliki pixeli dolaze do izražaja a di lumia kaska za 6p..

 

Imao dotičnu prije kojih više od godinu dana, kolko me sjećanje služi, znam da je onda došla sa DP a OS je još bio ajmo reć u nekoj beta fazi, sad je to druga priča, mada ima još nekih stvari za riješit, al puno bolje neg dok sam ju prvi put imao, zapravo napravljen je veliki odmak na bolje..

 

Ponuda aplikacija je takva kakva je, zasad se ne žalim, imam sve kaj mi treba, a i kolko vidim, redovito se ažuriraju..

 

Naručio Mozo masku, pa čekam da dojde, inače moja je došla sa bijelim pokolopcem..

 

Dal je mob brz? Nije, mislio sam reć nije ko G5, OP3, S7 i vrh ponude u android svijetu..

Al zato sve lijepo i fluidno radi, da nema ovih animacija, vjerovatno bi se dobilo na brzini, al očito MSu nije cilj brzina...

Tu i tam se osjeti štekanje, mada mislim da je više do aplikacija koje nisu od strane MSa, recimo Proshot, treba bu malo da okine, pospremi, pa uđe u album..

Mislim da je pitanje vremena kad će doć da radi to besprijekorno, slow i fast ringove ne koristim, ne da mi se zafrkavat s time, mi koji dobivamo službenim kanalima update smo zadnji

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
Od kad su algoritmi za obradu fotke koji nadoknadjuju losiju kameru dobra stvar?
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
Koristim Proshot, radi bolje fotke neg default app od winsa.. A kakve lumia radi fotke, pa to lako pogledas, imas diljem neta, pa prosudi sam..

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
Ne moze app raditi bolje ili losije fotke. Senzor je bitan i optika. App samo odradi obradu a to ne zavisi od moba jer mozes napraviti to i na drugom mobu ili kompu.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
Ma pusti ga, baja platio 1500 kn za mob star 2 godine, koji ponekad šteka, radi loše fotke, nema podrške, a nekog sretnika spasio mučenja.
 
1 1 hvala 1
13 godina
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Jedino sto mi je na lumia 950xl bilo dobro je ekran i kamera drugo....boze sacuvaj novaca...s7edge ga jedeeeee

8 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
Samo pričekajte da dođu ova 2 wp fana pa da počne kanonada.
 
0 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
Sad cemo se rasplakati jer vi navijate za android
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Kanonada od uragana, može li jače?

 
0 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
Ha ha,dovoljna mi je satisfakcija sto hejter wp komentira u temi o wp,znaci ima i potencijalnih novih fanova wp
 
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Budala je i ko voli i ko mrzi komad plastike....

7 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
To se podrazumijeva,da raspravljamo o autima od 100k eura,ok ali o komadu plastike koji za 6 mj. zastarijeva,smijesno,bas zato mi je zabavna rasprava onih koji to ne koriste
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
Torent kaže...

Budala je i ko voli i ko mrzi komad plastike....

 dobro da uviđaš istinu.

10 godina
online
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
Momci koliko da dam za 950xl, tip top, sa jamstvom, stara 3 mjeseca?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
thebatman kaže...
Momci koliko da dam za 950xl, tip top, sa jamstvom, stara 3 mjeseca?

 1400kn max....

15 godina
neaktivan
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

vlasnik windows phonea se veseli dvaput, kad ga kupi i kad ga proda, mada  taj drugi put sve rijeđe jer ga većina ne uspije prodat 

 
0 4 hvala 0
10 godina
online
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
Nisam izdržao da ga ne kupim. Dat cu mu tjedan dana šansu.

Iziskuje os par dana prilagodbe, postavke su nekako s brda s dola nabacane.
Skener oka je mnogo sporije i manje praktični rješenje od otiska prsta.
Ovih par aplikacija tips fb, inst ili whatsapp imaju gotovo istu funkcionslnost kao na androidu. Nadan se da je i endomondo dobar.
Kamera je odlična, ali mobu treba previse da odradi jer ili paboramu.



Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
thebatman kaže...
Nisam izdržao da ga ne kupim. Dat cu mu tjedan dana šansu.



 Zakaj si ga kupovao onda ak znaš kakva je situacija? Ak si imal visoka očekivanja onda ćeš se vjerojatno razočarat..

 

Mada sam pikirao xl, al na kraju odustao i uzeo smanjenu verziju, već mi je dost glomaznih mobitela

8 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
Fino ćeš izgubiti 200, 300 kn pri prodaji jer tako to ide kad nema kupaca, ja sam recimo prodao iPhone 5, mobitel star 4 godine, prije kakvih mjesec dana, za 1100 kn, to sve govori o novčanoj vrijednosti određenih proizvoda.
 
0 1 hvala 0
10 godina
online
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
A kad dopizdi ide na njusku.
Za sad me nervira tromost. Npr iz edgea u whatsapp kad prelazim pa onaj famozni loading screen od par sec. Al ajd, ništa strasno. Danas sam odlučio ostavit android doma i probst na ovom isključivo, pa cu vidit jel izvedivo. A na njuskici idu od 2000kn pa nek ka i dam za 1500 kad se izivim nije me briga.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
thebatman kaže...
A kad dopizdi ide na njusku.
Za sad me nervira tromost. Npr iz edgea u whatsapp kad prelazim pa onaj famozni loading screen od par sec. Al ajd, ništa strasno. Danas sam odlučio ostavit android doma i probst na ovom isključivo, pa cu vidit jel izvedivo. A na njuskici idu od 2000kn pa nek ka i dam za 1500 kad se izivim nije me briga.

 vidiš meni radi odlično i brzo. nikad nisam imao loading screenova... naročito iz Edge u WhatsApp što kažeš. to mi prebaci u dijeliću sekunde 

 

jesi li sa WDRT flešnuo uređaj pa onda nadogradio na zadnji službeni bez HR?

10 godina
online
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
S ovim softom sam ga dobio nisam ništa updetao
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

NMB u naslovu piše rasprava. Netko još raspravlja o WIN telefonima? Nevjerovatno.

A tek ona nasušna potreba da se ta nesvakidašnja glupost nekom nametne kao istina i pravi put. 

vatrom
 
0 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice