Nexus 5

poruka: 2.783
|
čitano: 437.493
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Nexus 5
zvonac kaže...

Ne znam vise ni sam, al sve mi se cini da su sve manje i manje sanse za kupnju doticnog, citajuci rivjue..

Sve ono kaj fali na N5 to su dodali na LG G2, brutalna baterija, a za fotic i video da ne pricam..

A cijena ista (osim na play storeu)

15 godina
offline
Re: Nexus 5
lllnuclearlll kaže...
zvonac kaže...

Ne znam vise ni sam, al sve mi se cini da su sve manje i manje sanse za kupnju doticnog, citajuci rivjue..

Sve ono kaj fali na N5 to su dodali na LG G2, brutalna baterija, a za fotic i video da ne pricam..

A cijena ista (osim na play storeu)

Kako ista?

LG G2 32GB 499€ (3792 kn) (650$ u US), Nexus 5 32GB 399$ (2240 kn).

 

edit - aha, ovaj put smo sretnici što smo u europi (400€ i 499€)

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.11.2013 12:22 (Mitch).
11 godina
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...
lllnuclearlll kaže...
zvonac kaže...

Ne znam vise ni sam, al sve mi se cini da su sve manje i manje sanse za kupnju doticnog, citajuci rivjue..

Sve ono kaj fali na N5 to su dodali na LG G2, brutalna baterija, a za fotic i video da ne pricam..

A cijena ista (osim na play storeu)

Kako ista?

LG G2 32GB 499€ (3792 kn) (650$ u US), Nexus 5 32GB 399$ (2240 kn).

 

edit - aha, ovaj put smo sretnici što smo u europi (400€ i 499€)

 

Ne znam gdje ti gledaš ali po mobitel shopovima i oglasnicima je Nexus 5 čak i skuplji od G2 a i kod operatera neće biti neka veća razlika. Ja već 100ti puta kažem na ovoj temi, ovaj mobitel se isplati uzeti jedino preko play stora i to američkog, tu je povoljan. Ostalo i ne baš

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
15 godina
offline
Nexus 5

Ja sam bio u prilici uzeti LG G2 za 199$ u Verizona kao upgrade, ili ovo za 399$.

 

Uzeo sam ovo iz jedinstvenih razloga ne vezano za cijenu, zato što je ovo Nexus uređaj.

Po meni je to jedini Android kojeg treba kupiti. Znam to jer sam možda na forumu promijenio najviše Android uređaja.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
 
2 15 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...

Kako ista?

 

 

 

Meni je ista po najjeftinijim opcijama koje sam u mogućnosti realizirati.

 

Na njuškalu nađeš novi LG G2 na 3200, Nexus 5 za isto toliko, a nerijetko i više.

 

S play storea nemam mogućnosti uzeti, kako američkog, tako ni europskog.

 

LG G2 za 199$ ili Nexus 5 za 399$??? Pa mislim da bi 99.9% ljudi odabralo G2. Ne znam kako si izvukao da je Nexus bolja kupnja, a duplo skuplji i lošiji uređaj...

 

Pa kakve veze što je Nexus??? Android su i jedan i drugi. KitKat će na LG doć uskoro, a custom romova imaš toliko da ne znaš ni koji bi uzeo...

 

Na kraju sve se svodi na to što to po tvom mišljenju može Nexus, a ne može LG G2 da bi opravdalo duplo veći trošak za hardverski lošiji uređaj??? Ja mislim da odgovor na to pitanje nemaš (osim službene podrške od 18mj, koju će okvirno imati i G2, a pošto ima custom romova kao u priči kog više i briga za službeni update).

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.11.2013 14:33 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Nexus 5

Ma G2 ima preodlicnu bateriju, gledal sam i koje fotke radi a pogotovo video 60fps...

Nexus bas i nema neki fotic a i poznato je da baterija bas nije nekaj, i to me lagano bode u oci; mada fotic jos kak tak progutam, al ta mala baterija, hmm..

Da mu je cijena 2600-2700, onda ne (mozda bi i zaklopil oko na te nedostatke) bi bilo problema, al pored G2 s prakticki istom cijenom, mislim da tu onda nema dileme.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.11.2013 14:28 (zvonac).
Moj PC  
11 0 hvala 0
13 godina
offline
Nexus 5

Apropos dileme N5 ili G2, osobno sam neki dan imao crnog u rukama, makar osobno više preferiram bijeli model, govoreći o viđenom, blago sam ugodno konsterniran, ekran je nešto manji nego na SGN II, ali je značajno oštriji!!!! 

Nekako sam Debelo Uvjeren da onaj tko uzme G2, da će napraviti puuuuno bolji posao, dugoročno gledajući!!!! 

ATJ Lučko
Moj PC  
1 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Nexus 5
ATJLučko kaže...

Apropos dileme N5 ili G2, osobno sam neki dan imao crnog u rukama, makar osobno više preferiram bijeli model, govoreći o viđenom, blago sam ugodno konsterniran, ekran je nešto manji nego na SGN II, ali je značajno oštriji!!!! 

Nekako sam Debelo Uvjeren da onaj tko uzme G2, da će napraviti puuuuno bolji posao, dugoročno gledajući!!!! 

Dugoročno, G2 je nikako bolji.

 

Lošija kvaliteta izrade, a o softveru da ne pričamo.

 

LG G je već zakinut (ostao je na 4.1.2), a identičan je Nexusu 4.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
15 godina
offline
Re: Nexus 5
lllnuclearlll kaže...

Niste upuceni.

 

Ukoliko bih ga uzeo za 199$, placao bih pretplatu 50$ mjesecno jos 24mj. Pretplatio bih ga debelo.

 

Imao sam oba u ruci, N5 je osobno meni bolji uredaj i daleko isplativiji gdje god da ga kupujem.

 

A o tome da ce LG G2 imat podrsku, vidjet cemo.

Samo cu vam rec da LG Optimus G na kojem je baziran Nexus 4, nije dobio niti jedan update i ostat će na 4.1.2.

 

 

To je moje osobno misljenje, svidalo se vama ili ne, ne morate vi mene slusat, ali kad ja mijenjam uredaje, ne grijesim.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
16 godina
offline
Nexus 5

Ma serija Nexus me rasp.....a i njihovih 18 mj. podrške, nakon tog vremena, mob odlazi u povijest, a uskoro i N4 odlazi u "mirovinu", a tek je prošle godine izišel na scenu.....grrr..

Svaka čast nexusu i kaj prvi dobivaju soft, al tih 18mj. proleti dok si rekel keks..

 

Imam i9250 i po njihovom, mob je prošlost..

A vrtim na njemu 4.3 koji radi luđački brzo..

Pali su mi u očima nakon one izjave, da potonji nebu dobival nadogradnju na 4.4, naravno pod svojom izlikom, iz tog i tog razloga (ne navodim, jer to većina već zna)..

Podrška od 3 god bi bila solidna za N seriju..

 

Po pitanju bloatwera, LG stoji (X4HD, Optimus G, LG G2) odmah iza Nexusa, a svi ostali su ispod..

 

N5 mi je lijepši, i to je to.. Sve ostalo je na strani G2..

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.11.2013 18:06 (zvonac).
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

sad se neda naruciti preko google playa u njemackoj nego se mora cekati da dođe?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nexus 5
BKVSTAR kaže...

sad se neda naruciti preko google playa u njemackoj nego se mora cekati da dođe?

Kako?

Moze se naruciti, ali ti je shipping 2-3 weeks jer je outofstock

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5

ja sam probal naruciti prek proxya ali svaki put dok sam stisnul da narucim se nist nije desilo, tor browser-njemacki proxy i narucil bi na njemacku kompaniju koja bi mi to poslala u hrvatsku

12 godina
offline
Nexus 5

Koristi TunnelBear umjesto Tora.

Dobiš onaj krugić u bojama zar ne?

I ja sam imao taj problem, s TunnelBearom radi bez frke ;)

Eh šta volim ovaj režim... Sunce sija, a ja ležim...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nexus 5
BKVSTAR kaže...

ja sam probal naruciti prek proxya ali svaki put dok sam stisnul da narucim se nist nije desilo, tor browser-njemacki proxy i narucil bi na njemacku kompaniju koja bi mi to poslala u hrvatsku

I koliko te dođe sve skupa?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5

nemogu naručiti pa neznam tocno, trebalo bi biti cijena uređaja + dostava googla(~15 eura)+ naplata ovoj firmi(~20 eura, ovisi o metodi koju odaberem)

a i nisam dosao do najtezeg dijela, a to je kartica, treba sloziti virtualnu karticu njemacku itd.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2013 19:33 (BKVSTAR).
12 godina
offline
Re: Nexus 5
BKVSTAR kaže...

nemogu naručiti pa neznam tocno, trebalo bi biti cijena uređaja + dostava googla(~15 eura)+ naplata ovoj firmi(~20 eura, ovisi o metodi koju odaberem)

a i nisam dosao do najtezeg dijela, a to je kartica, treba sloziti virtualnu karticu njemacku itd.

Moj je kupljen koristeci HR devizni racun (na kartici je otisnuto visa electron) PBZ-a, samo je stavljeno da su adresa na koju je registrirana kartica i shiping adresa u njemackoj. Google nije provjeravao i sve je bez problema stiglo. =)

12 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

Da li je netko koristio N5 ili samo dijelimo mišljenja drugih, čitamo testove itd.. U čemu je razlika otići do Graza i kupiti ga tamo za cca 400EUR ili naručiti ga sa Google play? Ukoliko plačaš dostavu košta odprilike isto...

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nexus 5
A gorivo il karta do graza? To je jos jedno 100 eura.
iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z
12 godina
offline
Re: Nexus 5
gamer34 kaže...
A gorivo il karta do graza? To je jos jedno 100 eura.

ako si iz zg imas sada bus povratna karta 100kn

 

evo prva ponuda sa googla http://www.autoturist-park.hr/graz.html

Ukoliko zelite podici ratia/upload na trackerima, javite mi se na pp,VEOMA JEFTINO
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2013 21:30 (MSN).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5

Ha? Autobusna karta do Graza ti je 100 kn. 

 -- || \o/
13 godina
offline
Re: Nexus 5
Moje isprike nisam znap da su karte postale tak jeftine. Karta na more me je dosla vise od 100kn pa nisam znao da je ovo tak jeftino.
iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z
16 godina
offline
Nexus 5

Jeftino je jer se popuni cijeli bus... Postoje isti takvi aranžmani i na relaciji Zagreb-Crikvenica/Selce također za 100kn. Odeš ujuto, kupaš se cijeli dan i navečer se vratiš u ZG.

 

Inače su redovite autobusne karte puno skuplje {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2013 21:57 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

Izgleda da se zezancija sa Google playom baš i ne isplati, put do Graza 100kn, N5 400EUR i to je to... Ako ga kupiš u Grazu i nešto nije uredu vratiš ga sljedeći dan ( uz trošak od 100kn ) a ako ga kupiš na Google playu ideš na servis pa čekaš i čekaš i čekaš i...

Ukoliko sam dobro shvatio nitko na forumu ne koristi N5?

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Nexus 5

Nexus 5 narucen sa tal. play storea... 350e + 9e :) stize za 4 tjedana...

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5
kerum kaže...
Moj je kupljen koristeci HR devizni racun (na kartici je otisnuto visa electron) PBZ-a, samo je stavljeno da su adresa na koju je registrirana kartica i shiping adresa u njemackoj. Google nije provjeravao i sve je bez problema stiglo. =)

 

Meni je isto tak prošlo prvi puta, dobio sam telefon za 6 dana od narudžbe {#}

 

Drugi puta sam napravio sve potpuno isto, sve prošlo ok,

ali za 2 dana dobio e-mail da mi je narudžba poništena zbog provjere kartice "stvarna adresa kartice nije ista kao ona koju sam tam upisao"  {#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2013 7:52 (padobranac-zagi).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5

Naručeno sa HR karticom ili? I koja je adresa shippinga? Talijanska ili hrvatska?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5
jjghost kaže...

Naručeno sa HR karticom ili? I koja je adresa shippinga? Talijanska ili hrvatska?

 

HR kartica (devizni tekući u evrima)

Ja sam naručivao prek DE play-a pa je slano na DE adresu.

13 godina
offline
Re: Nexus 5
Zna li netko gdje se u Becu moze uzet nexus 5?
iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5

http://www.ditech.at/item.do?kurzbez=SMX0001

 

Pogledaj i MediaMarkt ili saturn... 

 -- || \o/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice