Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.015
|
čitano: 10.944.255
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
nix0 kaže...
Dark Neno kaže...

Hvala svima. Prvo moram prodati svoj iPhone (imam već ponuda), pa onda ću si kupovati. Pošto nisam u HR, imam na raspolaganju 350KM (kad prodam iPhone). Tel kupujem polovan. Imam sad ponudu da se mijenjam za Xperiu Play, šta mislite?  Šta mislite o ovom na eBay-u?

Tu Motorolu Atrix 4G nemoj uzimati jer vjerovatno nece biti kompatibilna sa nasim mrezama jer koristi 4G mrezu koja kod nas jos uvijek za mobilne uređaje nije podrzana pa ti savjetujem da ne riskiras jer mozes dobiti neupotrebljiv mobitel tj. neces moci na internet , primati pozive , poruke itd. , a usto je na starijoj verziji Androida i nece vise dobivati nadogradnje...Ako vec kupujes preko interneta moras paziti da mobitel nije 4G ili da nije od Verizon Wireless-a jer ti uređaji ne rade kod nas..Ako je Play u dobrom stanju , nista joj ne fali i sve na njoj radi idi na nju jer ce ti pruziti sve sto si naveo : brz internet , veliki ekran i igrice koje na njoj rade odlicno ( nema tipki na ekranu koje ti smetaju tokom igranja zbog analognog kontrolera ) , a neke igre su cak i ekskluzivne samo za nju + Sony za Play izdaje igrice koje su se igrale na Playstation-u 1 kao sto je Crash Bandicoot i sl. koje se vrte preko posebnog Playstation emulatora koji je također ekskluziva za Play..Sad vidi sta ti vise odgovara i odluci se..

Da, znam za LTE mreže nisu dostupne kod nas, ali kod ovog Atrixa piše da radi na našim mrežama (GSM 850/900/1800/1900), ali neznam da baš naručujem sa eBaya, ne vidim tel, a i neznam za koliko će stići. Znam za PS1 emulator za Play, ali svaka igra se mora platiti. Galaxy S mi se sviđa zbog AMOLED ekrana.

http://www.speedtest.net/result/942389936.png http://www.pingtest.net/result/23557505.png
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Dark Neno kaže...
nix0 kaže...
Dark Neno kaže...

Hvala svima. Prvo moram prodati svoj iPhone (imam već ponuda), pa onda ću si kupovati. Pošto nisam u HR, imam na raspolaganju 350KM (kad prodam iPhone). Tel kupujem polovan. Imam sad ponudu da se mijenjam za Xperiu Play, šta mislite?  Šta mislite o ovom na eBay-u?

Tu Motorolu Atrix 4G nemoj uzimati jer vjerovatno nece biti kompatibilna sa nasim mrezama jer koristi 4G mrezu koja kod nas jos uvijek za mobilne uređaje nije podrzana pa ti savjetujem da ne riskiras jer mozes dobiti neupotrebljiv mobitel tj. neces moci na internet , primati pozive , poruke itd. , a usto je na starijoj verziji Androida i nece vise dobivati nadogradnje...Ako vec kupujes preko interneta moras paziti da mobitel nije 4G ili da nije od Verizon Wireless-a jer ti uređaji ne rade kod nas..Ako je Play u dobrom stanju , nista joj ne fali i sve na njoj radi idi na nju jer ce ti pruziti sve sto si naveo : brz internet , veliki ekran i igrice koje na njoj rade odlicno ( nema tipki na ekranu koje ti smetaju tokom igranja zbog analognog kontrolera ) , a neke igre su cak i ekskluzivne samo za nju + Sony za Play izdaje igrice koje su se igrale na Playstation-u 1 kao sto je Crash Bandicoot i sl. koje se vrte preko posebnog Playstation emulatora koji je također ekskluziva za Play..Sad vidi sta ti vise odgovara i odluci se..

Da, znam za LTE mreže nisu dostupne kod nas, ali kod ovog Atrixa piše da radi na našim mrežama (GSM 850/900/1800/1900), ali neznam da baš naručujem sa eBaya, ne vidim tel, a i neznam za koliko će stići. Znam za PS1 emulator za Play, ali svaka igra se mora platiti. Galaxy S mi se sviđa zbog AMOLED ekrana.

Vjerovatno bi onda radio ako pise tako al ja osobno se ne bi upustao u to jer nikad nisi siguran da li ce raditi ili ne , a mobitel je jos uvjek na starijoj verziji Androida i nece vise dobivati nadogradnje + za njega nema puno custom ROM-ova..U vezi igrica - normalno je da ih moras placati ali uvjek imas alternativu tj. blackmarket i sl. preko kojeg skidas sve besplatno..Ako volis igrice Play je odlican mobitel jer je bolji od bilo kojeg drugog u tom segmentu..AMOLED zaslon je lijep i vjernije prikazuje boje ali i on ima svojih velikih mana ( npr. burn-in efekt )..

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Dark Neno kaže...

Pošto nisam u HR, imam na raspolaganju 350KM (kad prodam iPhone). Tel kupujem polovan.

Ako si iz bosne, pogledaj ovdje mobitele, imaju dobre cijene.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mario1990 kaže...
Dark Neno kaže...

Pošto nisam u HR, imam na raspolaganju 350KM (kad prodam iPhone). Tel kupujem polovan.

Ako si iz bosne, pogledaj ovdje mobitele, imaju dobre cijene.

Znam za njih, ali imaju bolje cjene na pik.ba, a i možeš se cijekat.

http://www.speedtest.net/result/942389936.png http://www.pingtest.net/result/23557505.png
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Dark Neno kaže...
mario1990 kaže...
Dark Neno kaže...

Pošto nisam u HR, imam na raspolaganju 350KM (kad prodam iPhone). Tel kupujem polovan.

Ako si iz bosne, pogledaj ovdje mobitele, imaju dobre cijene.

Znam za njih, ali imaju bolje cjene na pik.ba, a i možeš se cijekat.

Al univerzalno ti je radnja,a pik je pik...

Kako ces biti siguran da te neko nece zajebat,ima takvih na puno njih sam naletio na piku.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/softver-literatura-usluge/prodaja-knjige-hardware/103166.aspx
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Bolje od Xperie P , na njusci, za 2200kn nema? :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Isplati li se mjenjati XPeriu X8 za Huawei U8650?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
donator_bubrega kaže...

Isplati li se mjenjati XPeriu X8 za Huawei U8650?

 

 

Isplati..

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
fakEEE kaže...

Bolje od Xperie P , na njusci, za 2200kn nema? :)

ima,galaxy s2,sensation,evo 3d 

prodajem/mjenjam galaxy note vrlo povoljno!!!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
fakEEE kaže...

Bolje od Xperie P , na njusci, za 2200kn nema? :)

Ja bi uzeo S2

donator_bubrega kaže...

Isplati li se mjenjati XPeriu X8 za Huawei U8650?

Mijenjaj, imaš i ovdje na forumu dobru podršku (softversku za huawei) i bolji je od xperie.. ;)

11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Evo samo da javim da sam kupio Arc S ipak i zasad sam prezadovoljan, a mobitel je jednostavno prelijep. Pozdrav

11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav,

evo i ja zapeo u odabiru mobitela ... puno modela, a malo ja to pratim ... što mi treba?

Treba mi mobitel na kojemu bi mogo igrati online poker na nekim sitovima ( Unibet ),a za to bi taj mobitel trebao moći vrtiti Flash player version 10.1 ili više

( sve tu piše http://www.unibet.com/poker/mobile ). Na toj stranici postoji popis mobitela koji podržavaju taj flash player( http://www.adobe.com/devnet-apps/flashruntimes/certified-devices.html ).

Ostalo što bi trebao imati mob je GPS, ako može malo bolju kameru ( nije uvjet ), touch screen ( veći je bolji ) i što manju cijenu. Može i polovan ... cijena ... do 1500 kuna mada sam i to rastegnuo do bola :)

Puno hvala za prijedloge

 

P.S. Evo gledam malo i došao do zaključka da u tu skupinu spada Samsung Galaxy Ace i Xperia U ili Neo ( ima li još nešto ? )

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.8.2012 3:04 (pprrppaa).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
pprrppaa kaže...

 

P.S. Evo gledam malo i došao do zaključka da u tu skupinu spada Samsung Galaxy Ace i Xperia U ili Neo ( ima li još nešto ? )

Samsung Galaxy Ace nema flash, Samsung Galaxy Ace Plus ima, Xperia U je dobra, jedini je problem što nema utor za memorijsku karticu.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Balvan8 kaže...
pprrppaa kaže...

 

P.S. Evo gledam malo i došao do zaključka da u tu skupinu spada Samsung Galaxy Ace i Xperia U ili Neo ( ima li još nešto ? )

Samsung Galaxy Ace nema flash, Samsung Galaxy Ace Plus ima, Xperia U je dobra, jedini je problem što nema utor za memorijsku karticu.

 

 

Ma vidiš da nemam pojma o mobitelima, zapravo sam i gledao Samsung Galaxy Ace Plus, al sam mislio da je to sve jedan mobitel pa sam izostavio plus ....

 

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Ma kakvi... nista od tih ne valja... ace ima armv6 procesor koji ne podrzava flash ostali su ili prespori ili premalog ekrana za taj poker. Moja apsolutna reporuka je htc desire hd. 8mpix kamera 4.3 inca ekran 760mb rama te 1 ghz procesora koji sam bio oc-ao na 1.6 i radio je savrseno sa ics romom
Jos imas lg optimus 2x koji je dualcore sa 4inca 512mb rama 8mpix i mozda bolji izbor od dhd u snazi. Za flash treba jaci cpu i gpu kako bi sto bolje pokretao sadrzaj pa eto, ta dva su po meni najbolja
prodajem/mjenjam galaxy note vrlo povoljno!!!
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
pprrppaa kaže...

Pozdrav,

evo i ja zapeo u odabiru mobitela ... puno modela, a malo ja to pratim ... što mi treba?

Treba mi mobitel na kojemu bi mogo igrati online poker na nekim sitovima ( Unibet ),a za to bi taj mobitel trebao moći vrtiti Flash player version 10.1 ili više

( sve tu piše http://www.unibet.com/poker/mobile ). Na toj stranici postoji popis mobitela koji podržavaju taj flash player( http://www.adobe.com/devnet-apps/flashruntimes/certified-devices.html ).

Ostalo što bi trebao imati mob je GPS, ako može malo bolju kameru ( nije uvjet ), touch screen ( veći je bolji ) i što manju cijenu. Može i polovan ... cijena ... do 1500 kuna mada sam i to rastegnuo do bola :)

Puno hvala za prijedloge

 

P.S. Evo gledam malo i došao do zaključka da u tu skupinu spada Samsung Galaxy Ace i Xperia U ili Neo ( ima li još nešto ? )

Od mobitela koje si naveo jedino bi ti na Xperia U taj poker radio kako treba ali ekran je malo premalen i preuzak i neces imati lijepo iskustvo igranja..Od ovih mobitela sa liste najbolje ti je kupiti jedan od ovih : HTC Desire S , Desire HD , Desire Z , LG Optimus 2X , Samsung Galaxy S..

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.8.2012 17:27 (nix0).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
pprrppaa kaže...

 Može i polovan ... cijena ... do 1500 kuna mada sam i to rastegnuo do bola :)

Potraži desire HD.

11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Puno fala na preporukama

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Bok ljudi,

tražim Android 4 (jelly bean ili ics) mobitel sa punom qwerty tipkovnicom. Naišao sam na Motorola droid 3 i droid 4 - droid 3 nema ICS, a droid 4 još nije u Hrvatskoj. Ima li još tko nekakvu preporuku? Cijena nije bitna.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Malygos kaže...

 Ima li još tko nekakvu preporuku? Cijena nije bitna.

Možda xperia pro?

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_xperia_pro-3779.php

 

 nema još ICS, ali se očekuje nadogradnja.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Malygos kaže...

Bok ljudi,

tražim Android 4 (jelly bean ili ics) mobitel sa punom qwerty tipkovnicom. Naišao sam na Motorola droid 3 i droid 4 - droid 3 nema ICS, a droid 4 još nije u Hrvatskoj. Ima li još tko nekakvu preporuku? Cijena nije bitna.

 

Kod nas za sada imas samo Sony Xperia PRO ili preko oglasnika Desire Z..Desire Z nece dobiti ICS ali ima puno custom ROM-ova za ICS dok ce Xperia PRO dobiti ICS ali ti nikako ne mogu savjetovati nju jer Xperie iz 2011 u koju spada i PRO rade katastrofalno sa ICS-om tj. smrzavaju se , ekran ne reagira na dodir , Wi-Fi signal je slab , moras ga gasiti 2-3 puta dnevno kako bi uopce radio , igrice i aplikacije se konstantno ruse i uređaji su dovedeni do granice neuporabljivosti..Ako vec uzimas PRO nemoj ga nadograđivati na ICS sluzbeno vec radije stavi neki custom ROM sa ICS-om..Za Droid 4 ne znam da li ce uopce doci u Hrvatsku ali ako dođe idi na njega..

12 godina
odjavljen
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Imam pitanje. Mobitel koristim večinom za fotografiranje / snimanje videa, tu i tamo koji MP3 ako mi je baš dosadno, FB, Gmail i navigacija u autu. 
Trebao bi mi mobitel sa minimalno 3.5 inčnim ekranom, i jednom čisto dobrom kamerom sa HD videom . Memorija, hmm,  nije da imam 1000 slika nepotrebnih, najčešće prebacujem sve slike sa mobitela / digitalca na laptop tako da... MP3 nemam puno, samo najbitnije, max 2-3 GB, navigacija neznam ni sam koliko mi zauzima... Koji mobitel  bi bio ekvivalentan mojim potrebama ? Imajte u obziru to da igrice apsolutno ne igram, bitno mi je da je mobitel donekle fluidan u radu !


Rabljen, s njuškala. Garancija poželjna. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Sony xperia u je najbolji odnos ulozeno/dobiveno a ima sve kaj si naveo
prodajem/mjenjam galaxy note vrlo povoljno!!!
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Phantom_RI kaže...

Imam pitanje. Mobitel koristim večinom za fotografiranje / snimanje videa, tu i tamo koji MP3 ako mi je baš dosadno, FB, Gmail i navigacija u autu. 
Trebao bi mi mobitel sa minimalno 3.5 inčnim ekranom, i jednom čisto dobrom kamerom sa HD videom . Memorija, hmm,  nije da imam 1000 slika nepotrebnih, najčešće prebacujem sve slike sa mobitela / digitalca na laptop tako da... MP3 nemam puno, samo najbitnije, max 2-3 GB, navigacija neznam ni sam koliko mi zauzima... Koji mobitel  bi bio ekvivalentan mojim potrebama ? Imajte u obziru to da igrice apsolutno ne igram, bitno mi je da je mobitel donekle fluidan u radu !


Rabljen, s njuškala. Garancija poželjna. 

Koliko novca mozes potrositi na kupnju??..

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Da, xperia u bi bila dobar izbor, jedino kod nje ti može biti problem uzak ekran, inače nađe se za cca 1400 kn.

 ako si spreman više platiti tražit ćemo nešto drugo.

12 godina
odjavljen
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pa htio bi biti na miru neko vrijeme.... Ne kupujem mobitele svaki dan.... Slobodno dajte primjere pa ču vidjet, jer nisam siguran skroz koliko bi mogo izdvojiti tocno

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mario1990 kaže...

Možda xperia pro?

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_xperia_pro-3779.php

 

 nema još ICS, ali se očekuje nadogradnja.

nix0 kaže...

Kod nas za sada imas samo Sony Xperia PRO ili preko oglasnika Desire Z..Desire Z nece dobiti ICS ali ima puno custom ROM-ova za ICS dok ce Xperia PRO dobiti ICS ali ti nikako ne mogu savjetovati nju jer Xperie iz 2011 u koju spada i PRO rade katastrofalno sa ICS-om tj. smrzavaju se , ekran ne reagira na dodir , Wi-Fi signal je slab , moras ga gasiti 2-3 puta dnevno kako bi uopce radio , igrice i aplikacije se konstantno ruse i uređaji su dovedeni do granice neuporabljivosti..Ako vec uzimas PRO nemoj ga nadograđivati na ICS sluzbeno vec radije stavi neki custom ROM sa ICS-om..Za Droid 4 ne znam da li ce uopce doci u Hrvatsku ali ako dođe idi na njega..

Hvala na odgovorima,

zaboravio sam napomenuti da bi mi puna tipkovnica zapravo koristila za igranje PSX (play station 1) igara preko emulatora.Važno je da se te igre glatko vrte.

 

Na kraju mogu uzeti Droid 4 sa Ebaya (ima li tko kakva iskustva?), Xperiu Play ili Xperiu Pro. Da Play ima ICS onda bih ga sigurno uzeo, inače ne znam isplatili se.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Phantom_RI kaže...

Pa htio bi biti na miru neko vrijeme.... Ne kupujem mobitele svaki dan.... Slobodno dajte primjere pa ču vidjet, jer nisam siguran skroz koliko bi mogo izdvojiti tocno

Po meni za potrebe koje si naveo Xperia U bi ti bila najbolji izbor..Ima 3.5 incni ekran , 4 gigabajta memorije , dual-core procesor i dobru grafiku tako da radi fluidno bez , zastajkivanja i nema bugg-ova te ima 5 megapikselnu kameru koja snima kvalitetne 720p HD fotografije i videozapise..Igrice/programi/navigacija/internet na njoj rade odlicno , ne ruse se , ne trzaju itd...Mobitel je oko 1700-1800 kuna i za te novce je stvarno odlican + jos sto ce dobiti nadogradnju na ICS i trebala bi biti duze podrzana od Sony-ja..Baterija traje oko dan i pol do dva ovisno o nacinu uporabe..Jos bi ti preporucio Samsung Galaxy S 2 , Sony Xperiu P , Nokia Lumia 710 ili 800 ako bi ih mogao kupiti..

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Phantom_RI kaže...

 Slobodno dajte primjere pa ču vidjet, jer nisam siguran skroz koliko bi mogo izdvojiti tocno

Za cca 2200 kn, xperia p i galaxy s2 se nađu pa razmisli o njima.

 

Edit: @Malygos Ako mislimo na isti model

http://www.gsmarena.com/motorola_droid_4_xt894-4418.php 

 on ti neće raditi na našoj mreži.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2012 13:18 (mario1990).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Malygos kaže...
mario1990 kaže...

Možda xperia pro?

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_xperia_pro-3779.php

 

 nema još ICS, ali se očekuje nadogradnja.

nix0 kaže...

Kod nas za sada imas samo Sony Xperia PRO ili preko oglasnika Desire Z..Desire Z nece dobiti ICS ali ima puno custom ROM-ova za ICS dok ce Xperia PRO dobiti ICS ali ti nikako ne mogu savjetovati nju jer Xperie iz 2011 u koju spada i PRO rade katastrofalno sa ICS-om tj. smrzavaju se , ekran ne reagira na dodir , Wi-Fi signal je slab , moras ga gasiti 2-3 puta dnevno kako bi uopce radio , igrice i aplikacije se konstantno ruse i uređaji su dovedeni do granice neuporabljivosti..Ako vec uzimas PRO nemoj ga nadograđivati na ICS sluzbeno vec radije stavi neki custom ROM sa ICS-om..Za Droid 4 ne znam da li ce uopce doci u Hrvatsku ali ako dođe idi na njega..

Hvala na odgovorima,

zaboravio sam napomenuti da bi mi puna tipkovnica zapravo koristila za igranje PSX (play station 1) igara preko emulatora.Važno je da se te igre glatko vrte.

 

Na kraju mogu uzeti Droid 4 sa Ebaya (ima li tko kakva iskustva?), Xperiu Play ili Xperiu Pro. Da Play ima ICS onda bih ga sigurno uzeo, inače ne znam isplatili se.

 

 

Koliko znam PSX ne radi samo na uređajima sa Qwerty tipkovnicom vec i na dosta ostalih..Jedina je prednost sto sa Qwerty dobijes cjeli ekran tj. nemas virtualnih tipki na ekranu nego sve ide preko tipkovnice..Droid 4 sa eBay-a ce raditi samo ako je od AT&T-ja ali koliko vidim i znam Droid 4 je napravljen za drugu Americku mrezu Verizon Wireless koja ima drugaciji standard i ciji mobiteli kod nas ( cijela Europa ) ne rade jer koristi CDMA infrastrukturu umjesto GSM infrastrukture..Tako da ja osobno ne bi riskirao s tim jer bi mogao dobiti uređaj koji bi ti mogao sluziti samo za igranje i neke programe jer mreza ne bi radila tj. ne bi mogao primati pozive , poruke , ici na internet i sl...Xperia Play nece dobiti nadogradnju na ICS ali za nju postoji par custom ROM-ova koje mozes staviti na nju ukoliko hoces imati ICS..Play je napravljena za igranje te ima analogne kontrole kao joystick te je puno igara prilagođeno za nju a dosta ih je i ekskluzivno za nju + sto je Sony za nju izdao par PS1 igrica koje se vrte pomocu posebnog emulatora tako da sve radi glatko..PRO ce dobiti nadogradnju na ICS ali je pitanje kako ce raditi jer ti moze mobitel dovesti do granica neupotrebljivosti kao sto sam i ranije napisao..

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2012 13:34 (nix0).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice