Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.027
|
čitano: 10.947.122
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Preporucio bih i Lenovo K5 plus ,za 14 dana ce dobiti nadogradnju na android 6.0
Ima 2 gb rama,2 zvučnika,dolby surround sustav ,5 inca zaslon.
Ja ga koristim pola godine,odlican je.
Poslano sa Lenovo Vibe K5
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kupio bih si neki mobitel do 300-350 eura ali uvjet je da ima 6'' ekran pa bih vas molio da mi nesto preporucite jer se gubim po svim tim stranicama kineskim

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
xXTheLuka1998xX kaže...
Preporucio bih i Lenovo K5 plus ,za 14 dana ce dobiti nadogradnju na android 6.0
Ima 2 gb rama,2 zvučnika,dolby surround sustav ,5 inca zaslon.
Ja ga koristim pola godine,odlican je.

 Oprez!!!

ZUK je navodno propal

ZUK-Mobile-vise-ne-postoji

dak
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
dak0001 kaže...
xXTheLuka1998xX kaže...
Preporucio bih i Lenovo K5 plus ,za 14 dana ce dobiti nadogradnju na android 6.0
Ima 2 gb rama,2 zvučnika,dolby surround sustav ,5 inca zaslon.
Ja ga koristim pola godine,odlican je.

 Oprez!!!

ZUK je navodno propal

ZUK-Mobile-vise-ne-postoji

 https://hr.wikipedia.org/wiki/Lenovo (Lenovo dan danas postoji kao kompanija i stabilna je.)

https://en.wikipedia.org/wiki/ZUK_Mobile ( Nije propala i nema veze s Lenovom,jedino je jedna serija modela telefona tako nazvana ZUK 1,ZUK 2

Poslano sa Lenovo Vibe K5
12 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
dak0001 kaže...
xXTheLuka1998xX kaže...
Preporucio bih i Lenovo K5 plus ,za 14 dana ce dobiti nadogradnju na android 6.0
Ima 2 gb rama,2 zvučnika,dolby surround sustav ,5 inca zaslon.
Ja ga koristim pola godine,odlican je.

 Oprez!!!

ZUK je navodno propal

ZUK-Mobile-vise-ne-postoji

 Kakve veze potencijalno gašenje jednog podbrenda unutar Lenova ima s Lenovo K5 plus i kakve zapravo veze ima s ičime?

Stvarno lupetaš.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Pametni znaju čemu služi pojas .... bila je to samo informacija, a nadrkani će uvijek naći razlog.

Inače, kolegi mi u veljači krepal ZUK1, najava je bila da će popravak trajati mjesec dana.

Do danas mu još nije popravljen (sa hrvatskom garancijom).

Prošli tjedan je kupio novog Huawea preko teleta. Dosta mu je bilo čekanja.

dak
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Može pomoć oko odabira mobitela do 200 dolara +- 10 dolara,mislio sam nekog kineza sa honorbuya.

 

Za oko mi je zapeo LeEco Le 2 x527 https://www.honorbuy.com/1063-le-2-32gb-x527-international-version-smartphone-gray.html 168 dolara

i

Xiaomi Redmi note 4 https://www.honorbuy.com/1038-xiaomi-redmi-note-4-32gb-silver.html?search_query=redmi+note+4&results=455 175 dolara

 

Im BATMAN !!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, 

Dosao sam na ideju da si kupim Lg G5, na amazon.de.

Pa me zanima ima li tko kakva iskustva sa njim?

Najbitnija mi je kamera, a mislim da bi me G5 zadovoljio. 

Mobitel bi me izasao oko 2350kn. klik 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
cika batmen kaže...

Može pomoć oko odabira mobitela do 200 dolara +- 10 dolara,mislio sam nekog kineza sa honorbuya.

 

Za oko mi je zapeo LeEco Le 2 x527 https://www.honorbuy.com/1063-le-2-32gb-x527-international-version-smartphone-gray.html 168 dolara

i

Xiaomi Redmi note 4 https://www.honorbuy.com/1038-xiaomi-redmi-note-4-32gb-silver.html?search_query=redmi+note+4&results=455 175 dolara

 

 

Oba su ok modela. Po speckama bi le2 dao malu prednost, uz to cuo sam od onih kojih ga imaju da je pouzdan mob. Ako ti je kamera najbitnija onda le2.
http://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8531&idPhone2=8053

Redmi je isto pouzdan, s njim nema greske, ali ako se odlucis za njega izaberi international verziju, kao sto je gore kolega savjetovao, taj inter. bi trebao podrzavat sve hrvatske 4G mreze (ako ti je to bitno).

Ne znam sto ti je bitno, pa da prevagne na jednog, ali oba modela su dobra prilika.

 

Ovaj xiaomi ne ide na carinu kad je eu warehouse?

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
invicto13 kaže...

Pozdrav, 

Dosao sam na ideju da si kupim Lg G5, na amazon.de.

Pa me zanima ima li tko kakva iskustva sa njim?

Najbitnija mi je kamera, a mislim da bi me G5 zadovoljio. 

Mobitel bi me izasao oko 2350kn. klik 

 

 Kao sto je to cesto slucaj na amazon.de taj mob koji gledas je brandiran na vodafone operatera.

Mob je otkljucan i radi na sve kartice, samo je brendiran.

To sto je brendiran znaci da vjerojatno ima vodafone bloatwarea u vidu njihovih aplikacija , update je vezan uz vodafone, vjerojatno su dodane pozadine, melodije itd 

Nista strasno to nije, ovisi koliko je te to smeta ili uopce ne smeta. Tog brendiranja se mozes rjesit samo nakon roota.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ma nije me opce briga, niti me smeta to sto je brendiran, samo sam skuzio da ovaj mobitel nije LG G5 vec LG G5 SE.

No SE je takoder dobar mobitel i iskreno mi se vise svida nego MI5, MI5s koji mogu kupiti do 2400kn. Potpuno je identican 

obicnoj G5ici samo sa slabijim procesorom(Snapdragon 652) i gigom RAMA manje. Kao sto rekoh, najbitnije su mi kamere i zaslon,

a to je hvala Bogu ostalo isto tako da..... Hvala na informaciji :D 

14 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ima li netko na forumu Motorolu Moto G5, da mi opiše kakav je mobitel, zagrijava li se puno u radu i tako to, tražim nešto do 1500kn da zamijenim HTC Wildfire nakon 7 godina.

 

Moto G5 mi se čini solidan izbor jer nisam neki zahtjevni korisnik, a sam mobitel ima podršku za Nougat koliko vidim (volim imati najnoviji softver).

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Treba danas da uzmem novi mob, bitno mi je samo da ima malo bolju kameru pa se dvoumim izmedju:

 

1 Xiaomi Redmi Pro
2 Xiaomi Redmi Note 4x
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
anelko kaže...

Treba danas da uzmem novi mob, bitno mi je samo da ima malo bolju kameru pa se dvoumim izmedju:

 

 Redmi serija nije poznata po kameri, dapace kamera im je jedna od losijih strana inace vrlo solidnih uredjaja, ali ovaj indijac je pun hvale za redmi 4 kameru, mozda su se popravili

http://techpp.com/2017/03/27/redmi-4a-camera/

Ovaj arap je testirao redmi pro kameru prosle godine

http://wccftech.com/redmi-pro-camera-samples/

 

 

 

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MacTheBig kaže...

Ima li netko na forumu Motorolu Moto G5, da mi opiše kakav je mobitel, zagrijava li se puno u radu i tako to, tražim nešto do 1500kn da zamijenim HTC Wildfire nakon 7 godina.

 

Moto G5 mi se čini solidan izbor jer nisam neki zahtjevni korisnik, a sam mobitel ima podršku za Nougat koliko vidim (volim imati najnoviji softver).

 

  Ne možeš pogriješiti s Moto G5 mobitelom.

10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Može neka preporuka za mobitel do max. 1500 kn. Bitno mi je da ima kvalitetan fotoaparat i da ne šteka po aplikacijama i na internetu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

 Moto G4.

12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav kolege forumasi.

 

Namjeravam kupiti mobitel do nekih 1500 kn. Gledao sam neke recenzije po forumu i po netu.

Razmisljam o sljedeca cetiri:

 

HTC 530

HTC 825

HTC 628

Xiaomi Redmi 4X

Moto G4

 

Pa sto mi preporucate,neki od ova 4 ili pak neki peti?

Gledao sam karakteristike ali meni to puno ne znaci...

Bitno mi je da mobitel nema bugova i da me cim duze posluzi.

na njemu bih koristio drustvene aplikacije,slusao glazbu itd.

Uglavnom nije mi bitan za igrice i sl.

 

Ako vec netko savjetuje odredeni ili cak neki drugi model molio bih ga da napise zasto bas taj ...

Može
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.5.2017 13:32 (ante5656).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

 Ista preporuka kao i prethodnom forumašu. Najbolji je zato što imaš dobar hardware, kvalitetan uređaj i najbolji software te podršku s obzirom da je Motorola bila godinama pod Googlom. Sada su dio Lenova ali još su usko vezani za Google pa imaš čisti Nougat te najbolju podršku uz same Googlove uređaje. Nemoj samo gledati suhe brojke jer to ne daje pravu sliku. Zato je Moto G4 ili G5 izbalansiran uređaj i pruža ponajbolje iskustvo generalno kod povoljnijih uređaja, a bome i od dosta skupljih uređaja. To je tako iz godine u godinu već. Jedina mana G4 je to što je uređaj malo glomazan. Ako to nije problem onda definitivna preporuka. U suprotnom malo skuplji G5 koji je nešto manji pa samim time kompaktniji.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ante5656 kaže...

Pozdrav kolege forumasi.

 

Namjeravam kupiti mobitel do nekih 1500 kn. Gledao sam neke recenzije po forumu i po netu.

Razmisljam o sljedeca cetiri:

 

HTC 530

HTC 825

HTC 628

Xiaomi Redmi 4X

Moto G4

 

Pa sto mi preporucate,neki od ova 4 ili pak neki peti?

Gledao sam karakteristike ali meni to puno ne znaci...

Bitno mi je da mobitel nema bugova i da me cim duze posluzi.

na njemu bih koristio drustvene aplikacije,slusao glazbu itd.

Uglavnom nije mi bitan za igrice i sl.

 

Ako vec netko savjetuje odredeni ili cak neki drugi model molio bih ga da napise zasto bas taj ...

 Razmisljas o cetiri ili pet modela? Nisi napisao kaj ti je bitno, pa ovako opcenito

Stavio je gore kolega honorbuy za tog xiaomija global verziju, sa postarinom 4/64 model je 235 eura. 3/32 je 20-ak eura manje. Mislim da je dobra ponuda.

Najveca mana je sto kod kupovine s neta uvijek mogucnost problema sa jamstvom, a druga manja je sto taj model ima sluzbeni stable rom koji nema hrvatski jezik, ali mislim da nije neki problem stavit dev ili nesluzbeni eu rom koji bi trebali imati hrvatski izbornik...

Motorola je isto dobar izbor, kljuc u bravu nema petljanja sa romovima, nema bloata i vjerojatno malo bolja kamera nego na xiaomiju, uz hrvatski izbornik. Htc je obicno precjenjen, dobar, ali placas ime. 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Razmisljam o ova 4 navedena,a ako netko ima pak neki drugi bolji savjet također bi dobrodosao.

 

Kaj mi je bitno, pa nisam nesto zahtjevan, bitno mi je da mobitel potraje,

Evo npr do sada sam imao Samsung Galaxy S4 mini ...

Mobitel je bio odlican,jedinu manu koju sam nalazio na njemu je premalo rom memorije(pa kada poinstaliram sve sto trebam on stalo javlja da je mamorija full jer se neke aplikacije ne mogu premjestiti na sd card tak da mi je 8 gb bilo malo)

 

Na njemu sam koristio cesto ir remote, here maps gps,fb,wapp,instagram, baterija je bila fenomenalna ispocetka ali s vremenom je otisla te se brzo praznila.

 

Znaci za te slicne stvari bi koristio i novi mobitel ...

 

Eh da mobitele ne bih kupovao vanka neko u nekom nasem shopu koji pak daje neku garanciju

 

Tog xiaomija me je nekako strah, bojim se da mi ne rikne nakon 3 mj koristenja pa da se ne sjebajem s timsvim

 

Najmanje ste napisali o htc-ima a za njih sa mnekako najvise zagrijan...jer valjda.. sam naziv me privlaci...

ali i iz nekih iskustava priajtelja pokazali su se nelosi ...

Može
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ante5656 kaže...

 

 

Na njemu sam koristio cesto ir remote, here maps gps,fb,wapp,instagram, baterija je bila fenomenalna ispocetka ali s vremenom je otisla te se brzo praznila.

 

Znaci za te slicne stvari bi koristio i novi mobitel ...

 

Eh da mobitele ne bih kupovao vanka neko u nekom nasem shopu koji pak daje neku garanciju

 

Tog xiaomija me je nekako strah, bojim se da mi ne rikne nakon 3 mj koristenja pa da se ne sjebajem s timsvim

 

Najmanje ste napisali o htc-ima a za njih sa mnekako najvise zagrijan...jer valjda.. sam naziv me privlaci...

ali i iz nekih iskustava priajtelja pokazali su se nelosi ...

 jedino redmi 4x od ovih uređaja ima ir remote te jos kada dodas tome bateriju od 4100mah ja mislim da se najvise isplati kupit /subjektivno misljenje

od ovih htc sto si naveo nijedan me nije ono privukao po specifikacijama (ocito samo brend i marketing...)

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Da znam da samo xiaomi ima ir,ali to mi nije uvjet ..na prvo mijesto mi je nekako kvaliteta i trajnost ...

Može
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Jel tko imao priliku koristiti p8 lite 2017 (p9 lite itd.) iz prve ruke? Na ytubu ima stvarno svačega...

kad mačaka nema miševi kolo vode
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Gdje najjeftinije uzet Mi Mix? Tražim zamjenu za Mate 8, mislim da bi taj bio dobra zamjena.

7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Kod trustbuy, preko flokija na tk forumu placen 607$ sa tax free dostavom, verzija 4/128, sad nez jel ima di jeftinije
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
blackeagle29 kaže...
Kod trustbuy, preko flokija na tk forumu placen 607$ sa tax free dostavom, verzija 4/128, sad nez jel ima di jeftinije

 Možeš linkat stranicu?

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.5.2017 21:01 (lucifer.ie).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
jez_cro kaže...

Jel tko imao priliku koristiti p8 lite 2017 (p9 lite itd.) iz prve ruke? Na ytubu ima stvarno svačega...

 pol hrvatske ima huaweia, a druga polovica xiaomija

salim se, kaj te zanima?

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Kakav je ekran, kolko traje baterija i dal je nougat bolji od 6ice.
kad mačaka nema miševi kolo vode
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ekran ako mozes vidi sam u tele2, ht ili vip ducanu, ima ih izlozenih. Nema zamjerke, odmah reagira, i otisak prsta otkljuca odmah, automatska svjetlost se prilagodi u sekundi. Mozes ga koristit i na jakom suncu, ima neka opcija za koristenje vani za ukljucit.
Baterija prilicno dugo traje, moras ga gazit da je potrosis u jednom danu,igrice nisam probao.
Kamera za tu klasu jako dobra, vidi fotke po netu.
P8 lite 2017 je nasljednik P9 lite i tu nema greske. Mozda i najbolji phone do 2000 kuna kod nas.
Emui 5.0 nakon prvog update radi bez trzaja. 3 GB RAM mu je dovoljno, ne znam sto bi trebao pokrenuti da prijedje 50% memorije, ili da se zagrije, osim igrica koje ne koristim.
Mana je premalo 16 GB interne memorije i tu je sd kartica nuzna, pa racunaj jos 100 kn za to,a onda nema dual sim. Ili sd ili dual. Nema ni brzo punjenje baterije, od 0-100 mu treba bar 2 sata.
Ono sto sam vidio na youtubu da se zale da trza, i da je staklo magnet za otiske. Prvo nije tocno, tj ne znam sto oni rade na testovima da im nije fluidan, drugo jest,lijepo izgleda staklo sprijeda i pozadi, ali otisci ostaju, to rjesis sa caseom i naljepnicom preko ekrana. Kaljeno je prekratko jer je ekran zaobljen na rubovima.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice