Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.006
|
čitano: 10.934.562
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
markot kaže...

Trebam pomoć pri kupnji. Dakle cijelo vrijeme sam na Iphone-u i sad dolazim u situaciju da su mi X i 8 pre skukupi, 7 i 7 plus vec zastarili malo za takvu cijenu, dakle takoder skupi. Ili imate neki prijedlog za Iphone ili neki android. Gledam si Huawei P10 Lite. Koji jos predlažete do 2000 kn.

 Xiaomi redmi 5 plus ili A1 mi padaju na pamet kao bolji izbori

A1 ima stock android i brže updatee, a rn5 ima moderno "izduljen" ekran i veću bateriju. Oba su oko 1600kn u trgovini. 

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
maks0806 kaže...
markot kaže...

Trebam pomoć pri kupnji. Dakle cijelo vrijeme sam na Iphone-u i sad dolazim u situaciju da su mi X i 8 pre skukupi, 7 i 7 plus vec zastarili malo za takvu cijenu, dakle takoder skupi. Ili imate neki prijedlog za Iphone ili neki android. Gledam si Huawei P10 Lite. Koji jos predlažete do 2000 kn.

 Xiaomi redmi 5 plus ili A1 mi padaju na pamet kao bolji izbori

A1 ima stock android i brže updatee, a rn5 ima moderno "izduljen" ekran i veću bateriju. Oba su oko 1600kn u trgovini. 

 Pa bolje mu je onda uzet mi note 3 s alija ako mu je limit 2000kn

12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

kupujem mobitel do 1000kuna i nasao sam ovog xiaomia pa me zanima kada izaberem ovaj eu shipping da li stvarno nista dodatno ne placam ili? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Najstvarnije nist ne placas jer mob se salje iz italije

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Daleko najbolja opcija ako je opcija to. Ako je ok da nema garanciju i naručuje

 

Hearthstone: Maks0806#2960
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
bruno03 kaže...

Planirao sam kupovati ali nikako da se odlučim za neki mobitel. Od 200-300€, a ne želim da je glomazan, recimo da su mu max dimenzije 14.5 x 7.5 cm.

 

Suzio sam izbor sa CUa:

 

  • xiaomi-redmi-4x
  •  
  • samsung-galaxy-a5-2017
  •  
  • lenovo-moto-g5s
  •  
  • sony-xperia-xa1

 

Za i protiv za svaki?

 

Koji ima najbolju kameru?

Life is great
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
bruno03 kaže...
bruno03 kaže...

Planirao sam kupovati ali nikako da se odlučim za neki mobitel. Od 200-300€, a ne želim da je glomazan, recimo da su mu max dimenzije 14.5 x 7.5 cm.

 

Suzio sam izbor sa CUa:

 

  • xiaomi-redmi-4x
  •  
  • samsung-galaxy-a5-2017
  •  
  • lenovo-moto-g5s
  •  
  • sony-xperia-xa1

 

Za i protiv za svaki?

 

Koji ima najbolju kameru?

 Mi note 3. Daleko najbolja kamera, a oko 2k kn je sa dostavom

Hearthstone: Maks0806#2960
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
@maks0806 - može link molim te za Mi Note 3 po 2.000 kn? Pretpostavljam da se radi o EU skladištu, zar ne?
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-mi-note-3?_hash=fN8Ix129507WCt11Ki3E%2Bw6ozEvG%2BrPYFTk2KEh7iZQ%3D

Tu imaš sve trgovine koje ga prodaju. Da, pazi da je eu skladište ili DHL dostava. Na kraju izađe oko te cifre. Zna ih biti zapakiranih i na njuškalu za 2000-2200kn
Hearthstone: Maks0806#2960
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Bgang kaže...
@maks0806 - može link molim te za Mi Note 3 po 2.000 kn? Pretpostavljam da se radi o EU skladištu, zar ne?

 Original Xiaomi Mi Note 3 Goldway 337$ - 2025.37kn na ruke...

6 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Trebao bi mi mobitel do 1000kn, 5'' ekran na koji se može staviti neki custom ROM (LineageOS recimo). Ako ne postoji ništa takvo do 1000kn onda prva najjefitnija varijanta. Hvala!

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

 Pozdrav,htio bi kupiti novi mob. ali stvarno neznam koji da uzmem imam na raspolaganju do 3500kn na kartici na rate, nisam neki znalac ,igrice ne igram ,bitno mi je dobra baterija ,veći ekran (min 5,5"), pristojna kamera.

Mobitel najviše koristim za surfanje ,yt, viber ,whatsapp, na poslu puno razgovora i mailova , tako da je svaki savjet i prijedlog za neki kvalitetan i dobar mob koji bi mogao koristiti barem 1,5 do 2 g. dobrodošao .

Hvala

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
grobo37 kaže...

 Pozdrav,htio bi kupiti novi mob. ali stvarno neznam koji da uzmem imam na raspolaganju do 3500kn na kartici na rate, nisam neki znalac ,igrice ne igram ,bitno mi je dobra baterija ,veći ekran (min 5,5"), pristojna kamera.

Mobitel najviše koristim za surfanje ,yt, viber ,whatsapp, na poslu puno razgovora i mailova , tako da je svaki savjet i prijedlog za neki kvalitetan i dobar mob koji bi mogao koristiti barem 1,5 do 2 g. dobrodošao .

Hvala

 

 Oneplus 5t, nokia 8, xperia xz premium, xiaomi mi mix.

Eto da imas neke izbore pa što ti paše. Po meni najdulje će trajati oneplus 5t, ali npr nokia 8 ima slične specifikacije a jeftinija je skoro 1000 kuna (2900kn na nabavi, nezz kakva je mobileshop trgovina, nisam kupovao od tamo nikad, samo tcom preplata :D)

14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav

 

Dvoumim se između S9 i Pixela 2. iPhone 8 je isto opcija. Znam da je iPhone iOS.

trenutno imam Nexusa 5x. Fantastičan mobitel.

Bitna mi je dimenzija uređaja i kamera. Ustvari uzimam novi samo zbog kamere.

Bojim se uzeti S9 jer bi htio uzeti za sljedeće 2-3 godine, a ne znam kako će S9 raditi ni za godinu dana.

Koliko sam vidio slike P2 ima dosta bolje slike s prednje kamere.

Trajanje baterije je isto naravno prednost. Nije mi bitan status i da kao imam najnoviji mob.

Razmišljam možda da uzmem S9 i prodam ga za godinu dana ako ne bude radio kako treba.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Pogledaj fotke od s9 u ovoj temi u usporedbi sa pixelom 2 i htc u11

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Deutsch kaže...

Pogledaj fotke od s9 u ovoj temi u usporedbi sa pixelom 2 i htc u11

 

Vidio sam tu temu. Vjeruj pogledao sam tonu usporedbi fotki. I kako svi kažu sve se svodi na osobne preference. Ali da, možda je moje pitanje više vezano uz koja je kamera bolja. Iako bitno mi je i da mobitel radi bez štucanja i da je funkcionalan. Nekako me sve vuče prema Pixelu. Kad pomislim na Samsung prva riječ u glavi mi je bloatware.

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Trenutno koristim Xiaomi Mi A1, updatean na Oreo 8.1 verziju. Mob je sasvim oke i stvarno se nemam na što žalit... No od prvog dana mi je nekako meh... Ništa mu ne fali, čak štoviše, sa magiskom i ostalim dodacima se dade napraviti odličan mob od njega, no nikad mi nije došlo ono "wow"... Razmišljam o zamjeni do nekih 250€. Mob se 80% vremena koristi za multimediju (glazba, video) i internet, igre igram jako rijetko. Kandidati su mi bili Mi6 i Mi Note 3 (poprilično mi je bitna stavka 3,5mm konektor) tako da su mi oni nekako pali na zadnji odabir. Trenutno sam se zalijepio za Huawei P Smart (ili možda Honor 7x), koji realno i nije nekakav velik napredak sa trenutnog moba, ali ima bolji display, ljepši je, bolja kamera. Hardverski je čak i lošiji jer ima 3/32 nasuprot trenutnih 4/64.

Ima li uopće smisla mijenjati mob ili je to samo moje fantaziranje i snobizam?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
HaNI kaže...

Trenutno koristim Xiaomi Mi A1, updatean na Oreo 8.1 verziju. Mob je sasvim oke i stvarno se nemam na što žalit... No od prvog dana mi je nekako meh... Ništa mu ne fali, čak štoviše, sa magiskom i ostalim dodacima se dade napraviti odličan mob od njega, no nikad mi nije došlo ono "wow"... Razmišljam o zamjeni do nekih 250€. Mob se 80% vremena koristi za multimediju (glazba, video) i internet, igre igram jako rijetko. Kandidati su mi bili Mi6 i Mi Note 3 (poprilično mi je bitna stavka 3,5mm konektor) tako da su mi oni nekako pali na zadnji odabir. Trenutno sam se zalijepio za Huawei P Smart (ili možda Honor 7x), koji realno i nije nekakav velik napredak sa trenutnog moba, ali ima bolji display, ljepši je, bolja kamera. Hardverski je čak i lošiji jer ima 3/32 nasuprot trenutnih 4/64.

Ima li uopće smisla mijenjati mob ili je to samo moje fantaziranje i snobizam?

ima smisla, ti ga koristis, ti buljis u njega svaki dan i ako nisi zadovoljan sa iskustvom koristenja, mjenjaj, bez obzira sto realno nema potrebe.

 

ako uzivas u tehnikalijama i imas financijski mogucnosti mijenjati mobitele, zasto ne.

 

meni ne pada na pamet dati vise od 200kn za cipele i tenisice, hlace, kosulje, ili dati vise od 50k kuna za auto.

 

ali zato nemam problema iskesirati xxxxxx kuna za mobitel, graficku, komp, konzolu itd..., naravno nakom sto zadovoljim osnovne zivotne potrebe, koje su ipak prioritet 

 

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
grobo37 kaže...

 Pozdrav,htio bi kupiti novi mob. ali stvarno neznam koji da uzmem imam na raspolaganju do 3500kn na kartici na rate, nisam neki znalac ,igrice ne igram ,bitno mi je dobra baterija ,veći ekran (min 5,5"), pristojna kamera.

Mobitel najviše koristim za surfanje ,yt, viber ,whatsapp, na poslu puno razgovora i mailova , tako da je svaki savjet i prijedlog za neki kvalitetan i dobar mob koji bi mogao koristiti barem 1,5 do 2 g. dobrodošao .

Hvala

 

 Moj prijedlog bi bio LG G6

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
HaNI kaže...

Trenutno koristim Xiaomi Mi A1, updatean na Oreo 8.1 verziju. Mob je sasvim oke i stvarno se nemam na što žalit... No od prvog dana mi je nekako meh... Ništa mu ne fali, čak štoviše, sa magiskom i ostalim dodacima se dade napraviti odličan mob od njega, no nikad mi nije došlo ono "wow"... Razmišljam o zamjeni do nekih 250€. Mob se 80% vremena koristi za multimediju (glazba, video) i internet, igre igram jako rijetko. Kandidati su mi bili Mi6 i Mi Note 3 (poprilično mi je bitna stavka 3,5mm konektor) tako da su mi oni nekako pali na zadnji odabir. Trenutno sam se zalijepio za Huawei P Smart (ili možda Honor 7x), koji realno i nije nekakav velik napredak sa trenutnog moba, ali ima bolji display, ljepši je, bolja kamera. Hardverski je čak i lošiji jer ima 3/32 nasuprot trenutnih 4/64.

Ima li uopće smisla mijenjati mob ili je to samo moje fantaziranje i snobizam?

 Pa taj mob nije ni dizajniran da bude nekakav "wow" faktor. Mene osobno je privukao isključivo jer je Android One, inače ga ne bih ni razmatrao. E sad, da li ćeš za 250 eura naći nešto što će ti dati puno više od ovog moba, ne znam baš.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
HaNI kaže...

Trenutno koristim Xiaomi Mi A1, updatean na Oreo 8.1 verziju. Mob je sasvim oke i stvarno se nemam na što žalit... 

Koliko mi je poznato, ovaj mob ima v8.0 legalno, ta 8.1 verzija je neki custom ROM?

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Da, stavio sam Lineage 15.1 rom... Mislim da osim Resurrection Remix-a više nitko ne nudi 8.1

6 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

 mambinj , Zuper  hvala vam puno

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.3.2018 8:01 (grobo37).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hvala vam puno
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Biram između tri mobitela:

 

HTC U Play

Huawei P10 Lite

Huawei Mate 10 Lite

 

Nekako najviše naginjem Mateu, što bi vi uzeli?. Bitna mi je što bolja baterija, što manje trzanja u radu i po mogućnosti ok kamera.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav svima!

Koristim Xiaomi Redmi Note 4 nekih 10-ak mjeseci, i rijesio sam uzeti novi mob u narednih 20-ak dana.

Izbor je pao na nekih 4, 5 uredjaja, tako da sam vise nisam pametan koji da uzmem. Uglavnom bit ce neki od sljedecih:

Huawei P10

Htc U11

Xiaomi mi6

Sony Xperia XZ Premium

Oneplus 5

Recimo da me Htc najvise vuce, al citao sam dosta da je krhak, sto sa prednje sto sa straznje strane, ps me to malo koci..sta vi mislite koji bi bio najbolji izbor?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
pavac kaže...

 

 

Nekako najviše naginjem Mateu, što bi vi uzeli?. Bitna mi je što bolja baterija, što manje trzanja u radu i po mogućnosti ok kamera.

 Nema bas velike razlike u p10 i mateu, ja bi uzeo matea isto.

Tom1991 kaže...

 

Htc U11

Xiaomi mi6

Oneplus 5

Recimo da me Htc najvise vuce, al citao sam dosta da je krhak, sto sa prednje sto sa straznje strane, ps me to malo koci..sta vi mislite koji bi bio najbolji izbor?

 Mene isto htc zbog toga sto ima gotovo sve osim 3.5mm jacka. Kupi nekakvu maskicu, zastitno staklo i ne brini se(svi mobiteli su danas krhki), bolje sprijeciti nego lijeciti :)

6 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav svima. Trebam pomoc oko izbora moba u neka dva cjenovna ranga

 

do 1000kn tu sam mislio doogee mix light ili doogee x60d oboje su 900kn ne znam  da li je velika razlika 5.2 i 5.5 ekrana itd, sve drugo je cini mi se identicno

 

i drugi mob do 1500kn za koji nemam pojma sto bi uzeo jer sam se utopio u mnostvu Xiaomi uredjaja koje sam poceo gledati

 

(HR shopovi)

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.3.2018 16:04 (Pendragon).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Na rasprodaji su xiaomijevi note 4 uređaju po 1200kn, a miljama ispred ovih dogea. To je otprilike najisplativija kupovina do 1500kn kako god okreneš. možeš uzeti u obzir i redmi 5 plus, koji je praktički note 4 sa modernim omjerima stranica zaslona
Gledaj uređaje sa snapdragon procesorima, jer za mtk ne dolaze nadogradnje
Hearthstone: Maks0806#2960
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice