Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.006
|
čitano: 10.933.779
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Piše da a3 nema utor za microsd

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Samo navodno ovaj u Santa Domenici nije global verzija
Dok na eKupi za taj isti model piše da je global.
Jedino ako ovi u Santa Domenici nisu dobro upoznati pa su mi dali krivu informaciju.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vjeko333 kaže...

Piše da a3 nema utor za microsd

 Gdje to piše? 

 

Mi A3 ima hibridni slot za microSD i SIM karticu.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
kran kaže...
Samo navodno ovaj u Santa Domenici nije global verzija
Dok na eKupi za taj isti model piše da je global.
Jedino ako ovi u Santa Domenici nisu dobro upoznati pa su mi dali krivu informaciju.

 Ako misliš na Mi A3 njega nema posebno za kinesko posebno za ostalo tržište, znači postoji samo globalna verzija. Na njemu je čisti Android. Na Kineskom tržištu je izašao pod nazivom Mi CC9e i ima MIUI.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2019 22:44 (mzopg).
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mislim na redmi note 7, svuda se po trgovinama navodi kao global verzija, sad jedino u Domenici ostalo nerazjašnjeno.
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Bilo bi razumno očekivati da su svi uređaji ponuđeni u Hrvatskoj globalna verzija. Je li bilo situacija kad to nije bio slučaj?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
vjeko333 kaže...

Piše da a3 nema utor za microsd

 Gdje to piše? 

 

Mi A3 ima hibridni slot za microSD i SIM karticu.

 

 Piše na ovom linku dq nema utor za karticu https://neutrinomobile.hr/xiaomi-mi-a3-64gb-4gb-dual-grey-global.html

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vjeko333 kaže...
mzopg kaže...
vjeko333 kaže...

Piše da a3 nema utor za microsd

 Gdje to piše? 

 

Mi A3 ima hibridni slot za microSD i SIM karticu.

 

 Piše na ovom linku dq nema utor za karticu https://neutrinomobile.hr/xiaomi-mi-a3-64gb-4gb-dual-grey-global.html

Krivo piše, ti opisi znaju biti neprecizni jer često rade copy-paste sa jednog modela na drugi.

Gore piše:

SIM Dual SIM
SIM tip Nano-SIM, dual stand-by

 

Xiaomi uglavnom koristi hibridni slot.

 

Kod SD piše drugačije:

https://www.sancta-domenica.hr//mobitel-xiaomi-mi-a3-4gb-64gb-plava.html

Memorija: 4GB RAM, 64GB interna memorija - microSD do 256GB (koristi SIM 2 utor)

 

U svim recenzijama koje sam pogledao su rekli da ima hibridni slot, znači SIM + SD kartica.

7 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Xiaomi Mi 9 SE od 64 GB ili Huawei P30 Lite? Kontao sam jos i Samsung A50 al mi se ne svidja velicina tako da on otpada.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ako ne mariš za 3.5 jackom i SD karticom, ne bih ramišljao ni tren. Mi 9 SE.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
CelticFrost kaže...

Ako ne mariš za 3.5 jackom i SD karticom, ne bih ramišljao ni tren. Mi 9 SE.

 Pa dobro sad, nije da baš ne marim al' navikao bih se valjda :D Memorijska me iskreno malo brine mada sam računao da sam otprilike za 2-3 godine potrošio oko 6 GB memorije na slike tako da ne bi trebalo da mi bude to problem. Ne skidam ni filmove ni muziku, sto se aplikacija tice tu su ove osnovne neke i pokoja igrica.

5 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

pozdrav...baš nešto gledam ove rugged mobitele,treba mi jaka baterija, da je otporan na udarce, da ima gorilla glass ekran...baš ništa mi ne znače kamere, fotoaparat i slično...mislim dobro za ponekad poslužiti ali  manje bitno...s druge strane kupujem za idućih nekoliko godina pa ne bih da pogriješim...jako su mi zanimljivi cat s41, ulefone armor 6,blackwiev bv 9600 pro, čak i cijenom vrlo slični...čitajući recenzije i forume svaki se kvari i  svaki je najbolji, valjda kako ti zapadne...što biste preporučili...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

I šta sad,uzeti Xiaomi A3 4/64 za 1.540,0 kn ili Xiaomi Note 7 za 1.399, kn.

Meni je bitan fotoaparat da su ok slike, da je onak solidno brz i da baterija traje što duže

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.9.2019 7:23 (vjeko333).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ja bih ipak uzeo MI A3, čisti je android i noviji model a gdje ga ima za 1.540 kn
edit: aha, vidim ima ga u neutrino
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.9.2019 11:21 (kran).
5 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ljudi pomagajte, tolko sam sad izgubljen u tom svijetu mobova da ne znam kaj da uzmem.

 

Prvotno sam mislio uzet mi 9t, pa da bi ipak se odlucio na mi 9 zbog bolje kamere. Cijena mi 9 ako narucujem izvana 128 GB verzija ispadne me oko 2700 - 2900 kn. 

 

Sad gledam kad sam vec na tom budzetu da si dam oduska i kupim nesto jos bolje, tipa P30 Pro ili S10. Jel se isplati dat vise kesa i uzet taj top ponude? 

 

Mi 9t i 9 su mi upiitni jer nemaju OIS pa neka ekipa kenjucka da nocne fotke nisu na razini sto mi je razumljivo. Umoran sam vec od gledanja recenzija, usporedba, unboxinga i dalje.

 

Molim prijedloge!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Imaš za tu cijenu novog Mi Mix 3. Prekrasan mob, iznimna kvaliteta izrade, a fora što na njega lako baciš Gcam i imaš Pixel kvalitetu slika.
Mi 8 još jeftiniji, ali identična stvar kod kamere. P30 Pro i S10 ipak koštaju osjetno više

 

https://www.mobis.hr/proizvodi/mobiteli/xiaomi_mi_mix_3_crni-5637/

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.9.2019 14:39 (zuper).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Zasto Mi Mix 3 pored 9T Pro onda?
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Ponajprije jer Gcam na Mix 3 i Mi 8 radi besprijekorno zbog istog senzora i chipseta kao Pixel. Doslovce slike kao u Pixela.
A prije bi išao na Mi 9 nego Mi 9T Pro.
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Po tome je što se tiče kamere Mi 8 bolji izbor od Mi9 T ? 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Xiaomi Mi9t 

 2280 kn,  308 eura

 

Oneplus 6T
 2160 kn , 292 eura

 

Honor V20

3000 kn , 405 eura

 

 

5 Oneplus 6T
4 Xiaomi Mi9T
0 Honor V20
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ekipa, da Vas pitam nekaj... Zamijenio bih svoj 6s Plus novim mobitelom, ipak ga već 4 god. koristim... Pa mi je logičan izbor bio 11, 11 Pro mi je ipak preskup. Međutim, neki dan sam ga držao u ruci i razočarao sam se skroz... Možda bih se odlučio za prelazak na android, ali ne znam koji uređaj uzeti. Uzeo bih neki flagship, prvi pick mi je bio P30 pro, ali ne znam da li da uzimam Huawei na 2 godine, a na snazi su im one sankcije od Amera. I plus, živciraju me oni zaobljeni ekrani (ali očito ih svi flagship androidi imaju) Može neke preporuke, savjeti..

Hvala!

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

nemaju veze sankcije sa uređajima koji su već na tržištu i u prodaji, ja sam uzep obični P30 prije mjesec i pol i sve šljaka normalno, updatovi EMUI stižu, aplikacije se updejtaju, dobiti će android 10 itd.

 

ja sam prešao sa iPhonea i meni je najveći benefit kamera, kustomizacije, fluidnost, brzina punjenja i trajanje baterije da zaboraviš da ju imaš uopće..

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.9.2019 15:23 (mile59).
 
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Trenutno imam Galaxy A50 i ono okej je, nekad zna zastekati prilikom mijenjanja aplikacija, te kamere bi mogle biti bolje... imam mogućnost uzeti S10 ili P30 PRO, što bi vi uzeli... Većinom sam prosječan korisnik...
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pozdrav svima

Nisam znalac što se tiče mobitela pa bih zamolio one koji jesu da mi ako je moguće odgovore na nekoliko pitanja.
Kolega radi u Indiji i kod nekoga je vidio Rog phone 2 ( Tescen games tj kineska varijanta), kaže da je telefon
" zvijer" za te novce ( Indijska varijanta cca 530 USD ), on će ga sebi kupiti u Indiji čim bude dostupan-navodno 30.09..E sad , vidim na stranici asus Indija da ima 2 varijante ,ta od 530 USD ( 8 Gb rama 128 Gb memorije ) i 850 USD (12 Gb rama i 512 Gb memorije) , meni zanima ta jeftinija, međutim vidim da razlika nije samo u memoriji nego i u broju antena,brzini i spektru LTE frekvencija- ova skuplja verzija pokriva puno više frekvencija od jeftinije pa me kao korisnika A1 mreže zanima da li ja mogu kupiti tu jeftiniju i koristiti na A1 mreži.I naravno zanima me šta vi mislite o tom telefonu

https://www.asus.com/in/Phone/ROG-Phone-II/Tech-Specs/

Dio koji se tiče povezivosti:
Informacije na freqencycheck su identične za oba modela što po podacima sa asusove stranice nije točno
https://www.frequencycheck.com/compatibility/VRLXcO1/asus-rog-phone-ii-dual-sim-td-lte-cn-128gb-asus-i001d/croatia

Postao sam ista pitanja na na temi kineski mobiteli ali nisam dobio još nikakve odgovore pa postam ovdje , možda je ova tema bolje mjesto

Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MUĆAK kaže...

Xiaomi Mi9t 

 2280 kn,  308 eura

 

Oneplus 6T
 2160 kn , 292 eura

 

Honor V20

3000 kn , 405 eura

 

 

 Mućak a da napišeš što ti je najbitnije kod moba i koji ti je budžet pa će ti možda netko i pomoći dobrim savjetom, ovako će ljudi samo "lobirati" za proizvođača koji je njima draži.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Yovitssa kaže...

Ekipa, da Vas pitam nekaj... Zamijenio bih svoj 6s Plus novim mobitelom, ipak ga već 4 god. koristim... Pa mi je logičan izbor bio 11, 11 Pro mi je ipak preskup. Međutim, neki dan sam ga držao u ruci i razočarao sam se skroz... Možda bih se odlučio za prelazak na android, ali ne znam koji uređaj uzeti. Uzeo bih neki flagship, prvi pick mi je bio P30 pro, ali ne znam da li da uzimam Huawei na 2 godine, a na snazi su im one sankcije od Amera. I plus, živciraju me oni zaobljeni ekrani (ali očito ih svi flagship androidi imaju) Može neke preporuke, savjeti..

Hvala!

Na te "sankcije" ljudi previše obračaju pažnju, što je i bio cilj DT-a, smanjiti prodaju. Ako ti se sviđa P30 pro onda neka ti to ne bude prepreka.

Moj savjet ti je pogledati Xiaomi modele, s obzirom da dolaziš sa iOS.a, a Xiaomi ima MIUI koji je meni jako sličan iOS.u, osobno kada sam se prebacio sa jabuke na xiaomi nije mi bio nikakav problem prilagoditi se.

 

Ako te zanima više poslovni stil moba onda gledaj Mi Mix 3, cijena oko 2500kn je smiješna u usporedbi sa jabukom. Ako želiš malo jaču bateriju i procesor gledaj Mi Mix 5G model on je oko 3500kn. Imao sam Mi Mix 3 i iPhone XR Max i po meni je Mi Mix 3 gotovo u svakom pogledu bolji mob. To je posebno fascinantno kad se uzme da je iPhone 5x skuplji mob.

 

Za manje poslovni stil gledaj Xiaomi Mi 9 Pro, trenutno je oko 4200kn. Odličan mobitel za razumne novce.

Dobra opcija su i One Plus 7T i Samsung Galaxy S10+, mada nisam ljubitelj njihovih mobitela svejedno je u pitanju dobar stroj.

 

Ukoliko ti cijena nije bitna tu su još Huawei P30 Pro i Samsung Galaxy Note 10+.

 

Ako napišeš što ti je bitno kod moba dobiti ćeš bolji i precizniji savjet, ako ti je samo bitno skupo platiti jer vjeruješ da je cijena jedino mjerilo onda jednostavno uzmi najskuplji android. 

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
Yovitssa kaže...

Ekipa, da Vas pitam nekaj... Zamijenio bih svoj 6s Plus novim mobitelom, ipak ga već 4 god. koristim... Pa mi je logičan izbor bio 11, 11 Pro mi je ipak preskup. Međutim, neki dan sam ga držao u ruci i razočarao sam se skroz... Možda bih se odlučio za prelazak na android, ali ne znam koji uređaj uzeti. Uzeo bih neki flagship, prvi pick mi je bio P30 pro, ali ne znam da li da uzimam Huawei na 2 godine, a na snazi su im one sankcije od Amera. I plus, živciraju me oni zaobljeni ekrani (ali očito ih svi flagship androidi imaju) Može neke preporuke, savjeti..

Hvala!

Na te "sankcije" ljudi previše obračaju pažnju, što je i bio cilj DT-a, smanjiti prodaju. Ako ti se sviđa P30 pro onda neka ti to ne bude prepreka.

Moj savjet ti je pogledati Xiaomi modele, s obzirom da dolaziš sa iOS.a, a Xiaomi ima MIUI koji je meni jako sličan iOS.u, osobno kada sam se prebacio sa jabuke na xiaomi nije mi bio nikakav problem prilagoditi se.

 

Ako te zanima više poslovni stil moba onda gledaj Mi Mix 3, cijena oko 2500kn je smiješna u usporedbi sa jabukom. Ako želiš malo jaču bateriju i procesor gledaj Mi Mix 5G model on je oko 3500kn. Imao sam Mi Mix 3 i iPhone XR Max i po meni je Mi Mix 3 gotovo u svakom pogledu bolji mob. To je posebno fascinantno kad se uzme da je iPhone 5x skuplji mob.

 

Za manje poslovni stil gledaj Xiaomi Mi 9 Pro, trenutno je oko 4200kn. Odličan mobitel za razumne novce.

Dobra opcija su i One Plus 7T i Samsung Galaxy S10+, mada nisam ljubitelj njihovih mobitela svejedno je u pitanju dobar stroj.

 

Ukoliko ti cijena nije bitna tu su još Huawei P30 Pro i Samsung Galaxy Note 10+.

 

Ako napišeš što ti je bitno kod moba dobiti ćeš bolji i precizniji savjet, ako ti je samo bitno skupo platiti jer vjeruješ da je cijena jedino mjerilo onda jednostavno uzmi najskuplji android. 

 Hvala na informacijama! Ma bio sam u T-centru da vidim iPhone 11 uživo i razočarao sam se pa sam škicnuo i Androide koje su imali u ponudi i p30 pro me "izuo iz cipela". Stvarno onako ostavlja wow dojam, ekran je mrak, fotke strašne, za neke detaljnjije analize nisam imao vremena. Ostale sam Androide gledao samo putem Googla ovih par dana. Xiaomi mi je i frend preporučio, samo ne znam koji model točno. XIAOMI Mi9 6+128GB bi me koštao oko 600kn u tarifi, je li to taj Pro ili je to neki slabiji???

Od mobitela tražim da mi bude fluidan barem 2 godine nako kupnje, da mi ne štucka ili da mi ne nestane support za njega...

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Yovitssa kaže...

 Hvala na informacijama! Ma bio sam u T-centru da vidim iPhone 11 uživo i razočarao sam se pa sam škicnuo i Androide koje su imali u ponudi i p30 pro me "izuo iz cipela". Stvarno onako ostavlja wow dojam, ekran je mrak, fotke strašne, za neke detaljnjije analize nisam imao vremena. Ostale sam Androide gledao samo putem Googla ovih par dana. Xiaomi mi je i frend preporučio, samo ne znam koji model točno. XIAOMI Mi9 6+128GB bi me koštao oko 600kn u tarifi, je li to taj Pro ili je to neki slabiji???

Od mobitela tražim da mi bude fluidan barem 2 godine nako kupnje, da mi ne štucka ili da mi ne nestane support za njega...

Takav je moj dojam bio kad sam stavio XS Max pored Mi Mix 3. 

Ne znam kakva je ponuda kod teleoperatera, ja obično kupujem bez pretplate.

Mi 9 ima više modela, najbolje da odeš do njih pogledati. Ima Mi 9 Lite (odličan za fotke i video + dobra baterija), Mi 9 (nešto malo slabija baterija nego kod lite verzije, jači cpu), Mi 9 Pro (najbolji model, ali tek je izašao tako da ga vjerojatno nema još kod nas). Baci oko i na Mi 9 T, možda ti se i on svidi.

 

Svi ovi modeli će raditi bez problema više godina, pitanje je samo što ti je bitno, baterija? kamera? video? audio? igrice?... prema tome odabereš najbolji model za sebe.

15 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav! 

Trebam pomoć oko odabira kupnje mobitela do max 1000kn.
Za djevojku je, svrha je YouTube, surfanje, drustvene mreze, solidna baterija i dobra kamera. 
Nisam upućen pa me zanima koji je best buy.

Naručivao bi sa gearbest-a ili jos i bolje ako se moze kod nas kupit. Kešovina!


Such doge
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice